Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2012-05-25, 08:54
Przygoda z drzewem, czyli który warszawski serwis polecacie?
Autor Wiadomość
marchewa 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 149
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-25, 08:35   Przygoda z drzewem, czyli który warszawski serwis polecacie?

Tydzień temu spotkała mnie niemiła przygoda.
Na parkingu na którym trzymam samochód przewróciło się drzewo i niestety, samochód do roboty blacharsko-lakierniczej. Maska pogięta, porysowany praktycznie cały bok, wgniotki na tylnym błotniku i dość solidnie wgnieciony próg przy tylnym kole.

Jedyne pocieszenie że ja dostałem bocznymi konarami, sąsiadce obok główny pień spadł centralnie na dach Forda Ka, samochód zrobił się troszeczkę... niższy ;-)

Info na TVP Warszawa, na pierwszym planie nieszczęsny Ford Ka:
http://www.tvp.pl/warszaw...lo-auto/7405800

Szkodę likwiduję z autocasco i raczej na pewno w serwisie Renault, pytanie tylko w którym zrobią mi to na tyle porządnie, że za pół roku nie zaczną wychodzić jakieś "kwiatki"?

W grę wchodzą serwisy w Warszawie, myślę o Puławskiej, ewentualnie Lewinowska na Pradze. Macie jakieś doświadczenia z tymi serwisami?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-25, 09:05   

Ja robiłem kiedyś na Wrocławskiej (z której część załogi przeszła chyba na Mory?) oraz trzy razy na Puławskiej, ale czytałem też przygody kolegów z Lewinowską i... samaniewiem /:

W moich przypadkach, robota lakiernicza wyglądała za każdym razem na zrobioną absolutnie porządnie. Niestety, za każdym razem były też problemy z poprawnym poskładaniem elementów wnętrza: części krzywo pomontowane, jakieś wybrzuszenia, brak zapinek, odstające uszczelki... A ja i tak jestem z tych wyjątkowo tolerancyjnych - "to tylko auto, to tylko dacia" - dla których wygląd nie jest bardzo istotny.

Gdyby się zdarzył jakiś następny raz, to też miałbym poważny zgryz - ale w każdym razie dałbym chyba "odpocząć" Puławskiej i wybierał między Morami a Lewinowską, w zależności od pilności pracy, bo do tego ostatniego zakładu mam jednak kawałek świata.


No i jest jeszcze DECAR - dowiedziałem się o nich ostatnio kilku rzeczy, dzięki którym nie skreśliłbym ich tak od razu z marszu.

Ciężka sprawa /:
 
marchewa 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 149
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-25, 09:33   

Dzięki za poradę, o Lewinowskiej słyszałem dobre opinie, do ich serwisu mechanicznego nie mam zastrzeżeń, robiłem tam już przeglądy. Puławska ma ten plus że jest mi tam po drodze.

Dzwoniłem na Puławską, czas oczekiwania na przyjęcie auta około tygodnia, ogólnie robią dobre wrażenie, ale nie wiem czemu jednak cały czas chodzi mi po głowie ta Lewinowska :-)
 
robertp1983 



Marka: FSO / Dacia
Model: 125p / Logan
Silnik: 1,5 / 1,4 MPI
Rocznik: 1990 / 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 416
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2012-05-25, 12:44   

Nie wiem jak teraz ale jak ja naprawiałem swojego Logana to z Wrocławskiej odstawili na lewinowską, bo naprawy lakiernicze robili tylko na Lewinowskiej i chyba na puławskiej bo w reszcie warsztatów nie mieli lakierni.

Chyba ostatnio na TVN warszawa było o Twoim pechu. widziałem na zdjęciu MCV
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-25, 13:09   

Mnie serwis z Wrocławskiej robił zdaje się faktycznie nie u siebie, tylko jakoś po sąsiedzku - w każdym razie na pewno nie na Lewinowskiej.

Tylko że niewiele to zmienia - zarzutów do lakierowania i tak nie miałem, a wnętrze rozbebeszali chyba już oni...
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-05-25, 13:41   

widząc zaangażowanie RRG w klub (zloty i w ogóle) to wyglądają dla mnie naprawdę wiarygodnie, ale nie miałem dłuższego kontaktu z nimi. Mogę z ręką na sercu polecić Renault Pietrzak w Katowicach, gdzie naprawdę zarówno atmosfera jak i szybka poprawka (jak odbierałem raz Sanderkę, zauważyłem że jedna lampa jest 2mm głębiej, od ręki w czasie wypisywania dokumentacji, no ale chyba trochę daleko :D
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-25, 18:32   

Na Puławskiej przy okazji likwidacji rdzy na wewn. powierzchni maski silnika, w miejscu styku z czujnikiem alarmu "obiecywali" zgodnie z technologia naprawcza Renault malowanie calej maski od srodka. Skonczyło sie na zaprawce. Nie skreslam ich ale sugeruje dopytac co i jak bedzie malowane.
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2012-05-25, 20:39   

Swojego czasu Lewinowska naprawiała mi samochód (Fiat) i po pierwsze naprawa kosztowała więcej, niż wartość samochodu, po drugie kilka razy wracał na poprawki i ostatecznie i tak jeździ do dziś z nieszczelnym u góry bakiem paliwa. (gdzieś już tu o tym pisałem)

Ale to było dawno temu, a jak pamiętam Lewinowska miała jakąś nagrodę za jakość usług, więc może jest zupełnie inaczej, niż było ;)
 
marchewa 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 149
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-01, 13:00   

Dzięki za cenne informacje, wybór padł na Lewinowską, dzisiaj odstawiam auto. Chociaż na Puławską mam bliżej, o wyborze Lewinowskiej zdecydowały między innymi bardziej dogodne godziny otwarcia i mniejsze obłożenie pracą.

Po naprawie dam znać co i jak :-)
Ostatnio zmieniony przez marchewa 2012-06-01, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
marchewa 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 149
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-25, 11:04   

Samochód odebrany w piątek :-D

Cała operacja trwała równo trzy tygodnie, z czego, jak się okazało, samej roboty blacharsko-lakierniczej było na tydzień a dwa tygodnie trwały przepychanki z ubezpieczycielem, jakieś dodatkowe oględziny itp.

Co do prac lakierniczych nie mam prawie żadnych zastrzeżeń. Piszę prawie, bo kiedy przyjrzeć się pod światło pod odpowiednim kątem, to widać że nie udało się idealnie wyprostować blachy, są takie bardzo delikatne załamania. Ale przy normalnym użytkowaniu i oglądaniu auta jest to niewidoczne więc nie będę się czepiał. Ważne że (mam nadzieję) nie posiłkowali się szpachlą :-)

Druga sprawa to montaż wewnętrzny plastików, boczków i całej reszty. Pomny słów laisara o niedokładnościach montażu przyjrzałem się temu ze szczególną uwagą. I tu zaskoczenie: wnętrze złożone bardzo dobrze, nie widać żadnych niedociągnięć, w czasie jazdy nic nie skrzypi i nie stuka, szyby, głośniki i siłowniki zamków działają :-)

Ale żeby nie było tak słodko to dodam łyżkę dziegciu: niestety nie przyłożyli się do posprzątania wnętrza, na plastikach w środku były ślady po paście polerskiej, jej resztki były też w bagażniku a tu wystarczyło porządnie odkurzyć. Niedzielne popołudnie spędziłem na doprowadzaniu wnętrza do stanu używalności. A zatem tu duży minus.

I mam mieszane uczucia, prace lakiernicze i poskładanie wnętrza ok, ale efekt trochę popsuło ubrudzone wnętrze. No chyba że zwyczajnie miałem pecha i akurat sprzątali moje auto pod koniec zmiany ;-) A może "prawdziwe" renówki traktują lepiej? :-D
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-25, 17:36   

Właśnie przez ten syf w aucie pozostał niesmak. Mało profesjonalnie. Własnie po naprawie blacharsko-lakierniczej spodziewamy sie samochodu oddanego w stanie "niemal jak z salonu" łacznie z doprowadzeniem do porzadku wnetrza po pracach naprawczych.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne