Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozsądek na drodze i w aucie
Autor Wiadomość
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-10, 21:44   

Daras, ale chyba nikt o takiej jeździe 40km/h nie wspominał tutaj :?:

miałem wrażenie, że wcześniejsze wypowiedzi dotyczyły jazdy w zakresie dozwolonym przez PRD

czyli 50 w terenie zabudowanym, 90 poza itd

co ja mogę powiedzieć - staram się jeździć zgodnie z przepisami - szczególnie w terenie zabudowanym
czasami się człowiek zapomni lekko i przegapi jakieś ograniczenie wystawione w szczerym polu - stąd 1 mandat i ostatnio cyknęło mi w Niemczech w totalnych ostępach fotkę :-) domów w okolicy nie stwierdzono :mrgreen: jechałem na wprost fotoradaru na pewniaka 80km/h (bo takie akurat ograniczenie od kilkunastu kilometrów obowiązywało z przerwami na miejscowości) - a tu psikus i błysk w papę ;-)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-10, 22:01   

Daras napisał/a:
http://www.wykop.pl/ramka/1307971/predkosc-zabija-bzdury/

http://motoryzacja.interi...ogi,1870633,324

Kocham takie ludowe mądrości. :/ Technicznie, to faktycznie nie prędkość zabija, ale zbyt szybkie jej wytracenie. :> Poza tym, tak na logikę, to skoro drogi są kiepskie, to należałoby chyba jechać wolniej, a nie szybciej, ale logika przeciętnemu polskiemu kierownikowi jest całkowicie obca. :/ A co do samej prędkości - nie jest jedyną przyczyną wypadków, ale w wypadku wypadku, drastycznie zwiększa jego skutki. Nie wiem, czemu muszę to po raz tysięczny tłumaczyć. :(

Daras napisał/a:
Jadąc przez Niemcy średnia prędkość trafia się mi 100-105 km/h. W Polsce moja średnia prędkość to około 60-65 km/h. A przecież także jesteśmy w Europie. I nie cieszę się wcale, że z Pomorza na Śląsk muszę jechać 8 godzin. I nie uważam, że nasze prędkości należy ograniczać, a poprawiać stan dróg, eliminować bezmyślnych piratów szosowych, uwrażliwiać kierowców.

A znasz kogoś, kto uważa, że powinno się pogarszać stan dróg, bezmyślnych piratów nagradzać, a kierowców znieczulać? :> Po pierwsze - w Polsce stan dróg nie pogorszył się z dnia na dzień, nikt nie przyszedł ciemną nocą i nie zwinął asfaltu. :> Drogi zawsze były kijowe, ale dopiero ostatnio polscy kierownicy uznali, że mimo to oni chcą z Gdańska do Zakopanego w 3 godziny i nic nie stanie na drodze do ich szczęścia. :> Plus wysyp akwizytorów, kurierów i innych szaleńców bożych, których zawód łączy brak wyobraźni z prowadzeniem samochodu. :/
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1096
Skąd: Kępno
Wysłany: 2012-12-10, 22:57   

nie ma co tłumaczyć - jak to powiedział Anatolij Sofronow: Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu to i referatu mało".

U większości polskich kierowców po prostu za mało pokory. Każdemu się wydaje że jest mądrzejszy niż cały świat i że przepisy to ustanawiali stokroć głupsi od niego, a do tego on jest mistrzem kierownicy który potrafią jeździć "szybko i bezpiecznie".
Generalnie każdy zakaz albo ograniczenie na drodze odbierają jak ograniczenie wolności osobistej któremu mówią tak stanowcze NIE jakby znów mieli ochotę komunę obalić (choć nie wiem czy wszyscy ci mistrzowie kierownicy, w tamtych czasach byliby tak skorzy do okazywania swojego nonkonformizmu wobec panującego ustroju jak obecnie wobec kodeksu drogowego)
_________________
pozdrawiam
Paweł
Ostatnio zmieniony przez r70 2012-12-10, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-12-11, 08:50   

A może egzamin na prawo jazdy powinien zaczynać się od testów z praw fizyki?.....
Kto je zna ten wie,a kto nie zna tworzy własne....i nieszczęście gotowe.
_________________
48piotr
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1096
Skąd: Kępno
Wysłany: 2012-12-11, 10:53   

48piotr napisał/a:
A może egzamin na prawo jazdy powinien zaczynać się od testów z praw fizyki?.....
Kto je zna ten wie,a kto nie zna tworzy własne....i nieszczęście gotowe.


Biorąc pod uwagę jaka grupa osób ma problemy z fizyką już na etapie szkoły średniej, mielibyśmy całe drogi kierowców bez uprawnień ;)
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-12-11, 19:46   

bebe napisał/a:
nikt nie przyszedł ciemną nocą i nie zwinął asfaltu. :>

Jak nie, jak tak. :!:
http://www.kurierlubelski...a.html?cookie=1
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 20:45   

Ale to jest kradzież, a nie zwinięcie <:
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-12-11, 21:09   

Cytat:
zwinął

W kwestii formalnej: to słowo ma wiele znaczeń/synonimów.

zwinąć - capnąć, chapnąć, zwinąć, gwizdnąć, obrabować, podiwanić, podpieprzyć, podwędzić, podwinąć, porwać, ukraść, zakosić, zgarnąć, zrabować, zwędzić, złapać.

lub

http://pl.wiktionary.org/wiki/zwin%C4%85%C4%87
Ostatnio zmieniony przez monopios 2012-12-12, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
Daras 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6
Rocznik: "2012"
Wersja: Ambiance
Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 62
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2012-12-13, 12:40   

Kapelusznik - ala ja na naszych drogach spotykam się z takimi przypadkami jazdy (np. wspomniane 40 km/h) gdzie dozwoloną jest prędkość 70 lub 90. Jest to zgodne z PRD, ale bywa uciążliwe dla innych uczestników ruchu drogowego. To jest dla mnie jedna ze skrajności.

Bebe - prace, badania i wnioski naukowców politechniki = "mądrości ludowe"?... dla mnie to nie to samo, ale przecież nie musimy wszystkiego pojmować jednakowo.

R70 - co do Sofronowa - chociaż kontekstu nie załapałem to czasami te słowa są trafione. Ciągnąc wątek przytoczę słowa naszego wielkiego himalaisty: niczego w życiu tak nie żałuję jak czasu straconego na rozmowę z głupim...

PS. Kiedyś już wypowiadałem sie w tym temacie. I podtrzymuję - można krytykować wiele - innych kierowców, pieszych, stan dróg, działania służb, ograniczenia na drogach, ale dla mnie najważniejsze jednak jest - zacząć od siebie samego, ktoś tu już wspomniał - pokora, przewidywanie, niestwarzanie sytuacji zagrażających. Długo mozna by pisać - lepiej kiedyś przy kawie (piwie) pogadać.
Ostatnio zmieniony przez Daras 2012-12-13, 12:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-13, 14:20   

Daras napisał/a:
ja na naszych drogach spotykam się z takimi przypadkami jazdy (np. wspomniane 40 km/h) gdzie dozwoloną jest prędkość 70 lub 90.
też mi się zdarza, ale porównując do ilości pojazdów na drodze jest to bardzo znikomy margines, wręcz pomijalny (chyba że poruszasz się drogami tylko w okolicy Święta Zmarłych ;-) )

jest to skrajność i nie powinno się używać takiego argumentu w dyskusji o zachowywaniu się przepisowo podczas jazdy

przykry fakt jest taki, że przekraczanie prędkości o 50km/h które także jest skrajnością, częstotliwość występowania ma niewspółmiernie dużą w porównaniu do jazdy z prędkością o 50km/h mniejszą od dozwolonej - mam tu na myśli jazdę z prędkością ok 100km/h w terenie zabudowanym (wioski) - takie zachowanie obserwuję niestety często

i teraz zastanówmy się - co jest bardziej niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia i życia - jazda 40km/h w terenie niezabudowanym, czy jazda 100km/h przez małą wieś
to oczywiście pytanie retoryczne, każdy sobie sam odpowie na to
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-13, 16:20   

Daras napisał/a:
Bebe - prace, badania i wnioski naukowców politechniki = "mądrości ludowe"?...

Skrót myślowy. Nie kwestionuję wyników badań. Drażni mnie za to "dziennikarski" obwarzanek wokół nich, w mniej lub bardziej zawoalowany sposób próbujący przemycić tezę, że zap***dalanie jest fajne, a ludzie giną przez złe drogi i plamy na słońcu.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-14, 02:14   

monopios napisał/a:
to słowo ma wiele znaczeń/synonimów

Ale może pozostańmy jednak przy znaczeniach podstawowych, skoro o nie chodziło - kradzież to kradzież, nie ma co owijać w synonimowe metafory d;
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-12-21, 19:51   

Historia.


Duży może więcej.
Ostatnio zmieniony przez monopios 2012-12-21, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne