Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Matylda
Autor Wiadomość
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-28, 01:45   

I tu objawia się wyższość LPG+benzyna nad samą benzyną czy też ON ...;)
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-12-28, 12:40   

Piotr_K napisał/a:
I tu objawia się wyższość LPG+benzyna nad samą benzyną czy też ON ...;)

Słusznie Waść prawisz!
Kiedy ma się zamontowany EKS po kalibracji w/g GPS-su to na LPG można dojeżdżać ma metry./benzyny jeszcze nie kalibrowałem/
_________________
48piotr
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-28, 13:24   

monopios napisał/a:
bebe napisał/a:
do otwarcia zaślepki w zderzaku, tej do ucha do holu, konieczny jest śrubokręt płaski i trochę samozaparcia.

W zestawie z lewarkiem i kluczem do kół, spece od Dacii dołożyli kluczyk do otwierania tejże zaślepki. No chyba, że Ty jej już nie posiadasz :-/ , to faktycznie tylko śrubol. :mrgreen:

Mam ci go, mam ci! :D U mnie był jakoś tak magicznie przykręcony, że nie było go widać i wyleciał mi dopiero jak odkręciłem lewarek. Myślałem, że to jakieś dodatkowe trzymadełko do lewarka. :)

mekintosz napisał/a:
Kotek ma tez swoja skrzynke ? ;-)

Nie, kotek ma fachowy transporter, który z kolei ma uchwyty do pasów. Kotek nie jeździ z nami, bo na widok transportera dostaje palpitacji, poza tym od kotka też wypada odpocząć. :>

Myślałem o LPG, ale jednak nie - często parkujemy w garażach podziemnych, NZŻ się boi, i jakoś nie leży nam to.

Po nowym roku pogadam z mistrzami od przerabiania terenówek o zamontowaniu drugiego baku. :>
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-28, 17:55   

bebe, trzeba było kupić 1,5dci 85/90KM ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2012-12-28, 18:24   

bebe napisał/a:
Po nowym roku pogadam z mistrzami od przerabiania terenówek o zamontowaniu drugiego baku

Ty na poważnie? Jak to wygląda od strony prawnej/homologacyjnej? Bo w Rio zbiornik paliwa pod moją nogą nie wystarczy nawet na 200 km... :roll:
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-28, 18:34   

maciek napisał/a:
bebe, trzeba było kupić 1,5dci 85/90KM ;-)

Cichaj! :>

KaS602 napisał/a:
bebe napisał/a:
Po nowym roku pogadam z mistrzami od przerabiania terenówek o zamontowaniu drugiego baku

Ty na poważnie?

Tak średnio. :) Wiem, że takie przeróbki są stosowane w terenówkach wyprawowych. Jak to dokładnie wygląda - nie mam póki co pojęcia.

KaS602 napisał/a:
Jak to wygląda od strony prawnej/homologacyjnej?

Nie mam bladego pojęcia. Zakładam, że ludzie od tych modyfikacji będą wiedzieli.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3489
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2012-12-28, 20:27   

I jeszcze dom tego 10 kanistrów 20-litrowych (MCVka zmieści bez problemu).
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-28, 22:48   

bebe napisał/a:
maciek napisał/a:
bebe, trzeba było kupić 1,5dci 85/90KM ;-)

Cichaj! :>

.


zapomniałeś że Autostrada jest w budowie i że podniosą limit prędkości ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-30, 03:06   

bebe napisał/a:
(chorzy :(

Mam nadzieję, że już po wszystkiem, ale na wszelki wypadek: zdrowia!

Cytat:
tym razem z przygodami

Nieszczęścia chodzą parami ): - my zaliczyliśmy tuż przed Poznaniem jastrzębia (myszołowa?)... Durny ptok zapikował prosto w lewy reflektor - dobrze chociaż, że odblask i żarówka wytrzymały.

Cytat:
spalanie dobrze ponad 10 l/100 km

Nich zgadnę: Pan Sprytny Tempomat śmiało drze ustawione 140 kmh nawet pod tęczowy mostek?

Cytat:
komputery kłamią

Nobla mu, Nobla! <;

Cytat:
Patent to 8 skrzynek składanych firmy OKT

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=95617#95617


(Ja se tu gardło podrzynam tępą klawiaturą, a nikt tego nie czyta, chlip, chlip...).

(;

Cytat:
Po nowym roku pogadam z mistrzami od przerabiania terenówek o zamontowaniu drugiego baku. :>

Totalnie rozumiem gadżetofilię, ale tak po daćkowemu, to sugerowany LPG ma chyba jednak (naj)więcej sensu...
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3489
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2012-12-30, 07:52   

Na oko to 12 tych skrzynek też by wlazło w 3 warstwach, a może i czwarta się wciśnie... Tylko co w tym wozić? Ziemniaki z pola (dworu?) do skupu? Zakupy z hipermarketów?
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-30, 13:09   

eplus napisał/a:
Tylko co w tym wozić?

No przecież w tym kontekście to oczywiście ubrania i resztę rodzinnego bajzlu - rzeczywiście świetnie się pakuje.

(Chociaż 3 warstwy to faktycznie już chyba overkill.. (; No chyba że na dłuższą wyprawę - np 4 tygodnie).
 
yadoctor 


Marka: Volvo
Model: S60
Silnik: D3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2012-12-30, 22:24   

Czyżby komputer przekłamywał u Ciebie w sposób optymistyczny, tj. mówił że masz np. jeszcze do przejechania 20km, a za 2km samochód stanął ? Takiej sytuacji jeszcze nie widziałem, ale widziałem wiele (kilka Volvo, Jaguar etc.), gdzie pokazywał 0km i jeszcze się jechało ;)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-31, 03:25   

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
(chorzy :(

Mam nadzieję, że już po wszystkiem, ale na wszelki wypadek: zdrowia!

Dzięki. Z grubsza po wszystkim, ale całe święta Młoda kichała i prychała, a nawet udała się jej rzadka sztuka i zaraziła mnie, a to już jest pewien wyczyn. :/

laisar napisał/a:
Cytat:
spalanie dobrze ponad 10 l/100 km

Nich zgadnę: Pan Sprytny Tempomat śmiało drze ustawione 140 kmh nawet pod tęczowy mostek?

Owszem, ale za to w drugą stronę hamuje silnikiem, więc się wyrównuje. :P Wyjaśnienie okazało się bardziej prozaiczne. Tak jak mam swój własny manometr i ustawionego przypominacza raz na miesiąc, tak tym razem w ferworze walki nie sprawdziłem ciśnienia w oponach. Oczywiście w tylnych było za niskie, po paru dniach stania na mrozie wręcz kapciowate. Dopompiłem i z ronda PCK na Dźwigową pod nordwestową szóstkę dojechałem na jednym baku bez problemu. :|

laisar napisał/a:
Cytat:
Patent to 8 skrzynek składanych firmy OKT

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=95617#95617
(Ja se tu gardło podrzynam tępą klawiaturą, a nikt tego nie czyta, chlip, chlip...).

No błagam, jakieś trzy smętne skrzyneczki w wątku o bagażniku w Sandero. :P Ani słowa o tym, że w miarę szczelnie wypełniają bagażnik przy złożonym TRS, że na wysokość niemal idealne, że nawet mijają się z debilnym zaczepem TRS na środku podłogi bagażnika. :] Trzeba też wspomnieć, że obecne skrzynki z promocji to nie to co kiedyś - mamy jedną jakąś starszawą i jest z lepszego plastiku, precyzyjniej wykonana, i ogólnie lepszość z niej bije.

laisar napisał/a:
eplus napisał/a:
Tylko co w tym wozić?

No przecież w tym kontekście to oczywiście ubrania i resztę rodzinnego bajzlu - rzeczywiście świetnie się pakuje.

Skrzynki jeżdżą tylko na dalsze wyprawy, na co dzień część jest używana w domu, reszta leży gdzieś po pawlaczach. Doświadczenie uczy, że moja rodzina jest w stanie wysycić absolutnie każdą pojemność bagażnika, więc nie wykluczam 12 skrzynek, i 16, i w mordę dostaniesz, i tego robaka też ci zjemy... :>

yadoctor napisał/a:
Czyżby komputer przekłamywał u Ciebie w sposób optymistyczny, tj. mówił że masz np. jeszcze do przejechania 20km, a za 2km samochód stanął ? Takiej sytuacji jeszcze nie widziałem, ale widziałem wiele (kilka Volvo, Jaguar etc.), gdzie pokazywał 0km i jeszcze się jechało ;)

Komputer głupi nie jest i nic nie mówi. :> W sensie - kiedy zasięg spadnie poniżej 50 km, przestaje go pokazywać - właśnie po to, żeby takie głąby jak ja nie próbowały doturliwać się na oparach. :> 54 km pokazywał tuż przed zjazdem z A2 w Trzcielu, do Rosina jest jakieś 48 km. Tyle, że po A2 darłem równo 140 km/h, a po DK92 90 km/h, więc założyłem, że zasięg się zwiększy. O jakże się pomyliłem. :)
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-12-31, 19:41   

bebe napisał/a:

końca paliwa nie zapowiada nic w rodzaju krztuszenia się silnika czy czegoś, po prostu nagle spadają obroty, silnik gaśnie, pozamiatane

A nic się nie działo na zakrętach? W 1997 wracałem z Chorwacji ( Audi 100 ), jadąc przez Słowenię stwierdziłem przejeżdżając obok stacji że starczy mi na jakieś 70-80 km więc stwierdziłem że zatankuj ę na następnej, okazało się że wtedy było ich bardzo mało, ledwo dojechałem do następnej, ale jakieś 30 km przed nią zaczął się taki objaw że na zakręcie silnik przerywał na moment - pewnie siła odśrodkowa przelewała paliwo pod boczną ściankę zbiornika i przy pompie brakowało :-D
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3489
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2013-01-01, 11:23   

Felka Skoda 1,6 to traci moc, przydycha, nawet 5x zgaśnie - odpala się i jeszcze w sumie w takim trybie z 15 km przejedzie... :roll: :idea:
Ostatnio zmieniony przez eplus 2013-01-01, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 340
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2013-01-01, 15:22   

PiotrWie napisał/a:
taki objaw że na zakręcie silnik przerywał na moment - pewnie siła odśrodkowa przelewała paliwo pod boczną ściankę zbiornika i przy pompie brakowało


Bardzo często w zbiornikach paliwa produkowanych jako zamiennik nieco inna jest budowa wewnętrzna baku. Brak odpowiednich przegród lub ich nieodpowiednie rozmieszczenie może powodować dławienie się mimo że paliwo fizycznie jeszcze jest, choć nie dociera do pompy.
_________________
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2013-01-02, 21:05   

Rysiob napisał/a:
PiotrWie napisał/a:
taki objaw że na zakręcie silnik przerywał na moment - pewnie siła odśrodkowa przelewała paliwo pod boczną ściankę zbiornika i przy pompie brakowało


Bardzo często w zbiornikach paliwa produkowanych jako zamiennik nieco inna jest budowa wewnętrzna baku. Brak odpowiednich przegród lub ich nieodpowiednie rozmieszczenie może powodować dławienie się mimo że paliwo fizycznie jeszcze jest, choć nie dociera do pompy.

Tam był raczej oryginalny zbiornik - kupowałem to Audi osobiście w Monachium i dostałem komplet dokumentów gdzie były nawet rachunki za wymianę śrub mocujących radio bo drgało - Niemiec dokumentował wszystko przy aucie, więc wymianę zbiornika pewnie też by miał udokumentowaną ( kupowałem z placu "dla Niemca", 10 -letnie auto z rękojmią na 6 miesięcy !!!
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-03, 23:53   

bebe napisał/a:
nie sprawdziłem ciśnienia w oponach

Ups - wychodzi na to, że to ja ukradłem Ci karmę, bo tym razem, właśnie wyjątkowo, nie pompałem się już na trasie tylko dzień wcześniej. Sory!

bebe napisał/a:
No błagam

No dorba, dorba - po prostu też się chciałem pochwalić skrzyneczkami d;

bebe napisał/a:
w miarę szczelnie wypełniają bagażnik [...] mijają się z debilnym zaczepem TRS

Bo to jeszcze zależy od rozmiaru - a my mamy właśnie 2 więksiejsze i tylko 1 w rozmiarze wypełniająco-mijającym.

(Były kupione bez zamysłu bagażnikowego, ale tak nam się spodobały, że zostały w nim na stałe. I np pakuję se do nich także cotrzydzienne zakupy czy co tam akurat potrzeba, żeby nie latało luzem).

bebe napisał/a:
obecne skrzynki z promocji to nie to co kiedyś

...mówili już Sumerowie.
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-04, 01:47   

A nie boisz się, że przy gwałtownym hamowaniu te skrzyneczki po łepetynie Cię trzepną ...? Kratki wszak nie masz a i siatki nie dojrzałem ..
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-04, 01:55   

Piotr_K napisał/a:
A nie boisz się, że przy gwałtownym hamowaniu te skrzyneczki po łepetynie Cię trzepną ...? Kratki wszak nie masz a i siatki nie dojrzałem ..

Nie, bo dwie warstwy skrzyneczek chowają się pod roletą, więc teoretycznie nawet dachowanie nie straszne. :) Jeśli pójdę w kierunku 12/16 skrzyneczek, to faktycznie bez siatki nie ma co zaczynać.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-04, 01:56   

Musiałby się przecież najpierw unieść w powietrze na tyle, żeby przeskoczyć nad kanapą - a załadowanie ich jeszcze dodatkowo zmniejsza to ryzyko.
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-01-04, 17:00   

Piotr_K napisał/a:
A nie boisz się, że przy gwałtownym hamowaniu te skrzyneczki po łepetynie Cię trzepną ...? Kratki wszak nie masz a i siatki nie dojrzałem ..

Zapewne chodzi Ci o taki >>>efekt<<<
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-04, 17:09   

monopios napisał/a:
Piotr_K napisał/a:
A nie boisz się, że przy gwałtownym hamowaniu te skrzyneczki po łepetynie Cię trzepną ...? Kratki wszak nie masz a i siatki nie dojrzałem ..

Zapewne chodzi Ci o taki >>>efekt<<<

Przy gwałtownym hamowaniu raczej nic im nie będzie. Przy hamowaniu na betonowej ścianie to będzie mój najmniejszy problem. :]
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-01-04, 17:37   

bebe napisał/a:
Przy hamowaniu na betonowej ścianie to będzie mój najmniejszy problem. :]

Tu nie chodzi o ścianę tylko o przeciążenia jakie działają na niezabezpieczony towar/bagaż w aucie i efekt działania tego. Podobno przy 50km/h i zatrzymaniu się gwałtownie np: na TIRze, przeciążenie jest rzędu ok. 30G.

Na marginesie, konstrukcja z początku lat 90 -tych przy 50 km/h tak się z składają na przeszkodzie.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-06, 17:10   

Wejdzie 16 skrzynek, trololololol! :D



Nie wyobrażam sobie póki co, gdzie i po co musielibyśmy jechać, żeby potrzebować tyle pasma bagażowego, ale znając możliwości mojej rodziny w tej materii - jestem gotowy. :> Poza skrzynkami spokojnie wejdzie nasz wymiocik, do tego jest jeszcze sporo miejsca po bokach nad nadkolami - aż szkoda, że boczne szyby nie otwierają się na oścież, można by dorzucać bambetle z boków. :> Pozostaje tylko wymyślić jakąś siatkę albo mocowanie rolety w pionie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne