Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marcin
2008-01-23, 23:52
Roleta w wersji siedmioosobowej - logan MCV I
Autor Wiadomość
marchewa 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 149
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-27, 11:07   

laisar napisał/a:
A może gdybyś właśnie miał te dodatkowe otwory, to byś jednak rolety używał...?


Zapewne by tak było, teraz oglądając zdjęcia nabrałem ochoty na przeróbkę, ale póki co pogoda nie zachęca do dłubania przy aucie, a garażu nie posiadam, więc:

laisar napisał/a:
To może zrobimy spotkanie-warsztaty, i wtedy tak razem, wespół zespół... (;


Jestem jak najbardziej za :-) Razem, wspólnymi siłami, zorganizujemy Dzień Przeróbek Plastikowych Elementów Bagażnika Umożliwiających Montaż Rolety :mrgreen:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-16, 12:13   

Dokonało się! (((:

10 min - bez problemu do zrobienia na jakimś zlocie... (;




(Tylko warto pamiętać o zmniejszeniu rozmiaru otworów przy wstępnym ich oznaczaniu, bo rosną przy wykańczaniu - ja zrobiłem niby 20 x 30 mm i co prawda nic się nie telepie, bo sprężyna rozpórkowa jest wystarczająco mocna, ale widzę, że są ociupineczkę za duże).
 
Fresu 


Marka: Citroen
Model: Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benz 110kM
Rocznik: 2007
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-17, 15:38   

W sumie to kiepsko świadczy o producencie, że nie przewidział takich dodatkowych otworów. Przecież zmodyfikowanie matrycy odlewniczej plastikowego elementu o takie pierdoły nie jest chyba zadaniem ponad jego możliwości, a MCV stałyby się jeszcze bardziej funkcjonalne. Przydałyby się jeszce dodatkowe otwory przy samym końcu auta, tak by można było zamocować roletę za 3 rzędem siedzeń gdy wozi się 7 osób. Chodzi o to by zwinięta i amocowana roleta nie przeszkadzała im we wsiadaniu i wysiadaniu.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-19, 14:33   

Mówiliśmy już o tym - prawdopodobnie od początku chodziło o to, żeby było co poprawić (niskim kosztem...) w kolejnych wersjach. "Polityka", ot co /:


Natomiast trzecia para otworów nie jest możliwa do zrobienia, bo za trzecim rzęden przestrzeń zbytnio się zwęża - ale na szczęście nie ma to znaczenia, bo nie jest to po prostu potrzebne: roletę można bez żadnego problemu zamocować, opierając na bocznych siatkach umieszczonych w przestrzeni za wnęką koła (za nadkolem / przed ostatnim słupkiem).
 
marchewa 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 149
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-08, 12:30   

Odświeżam troszkę temat.
Ostatnio przemogłem się i w końcu zainstalowałem roletę. A przy okazji, na znanym portalu aukcyjnym ;-) znalazłem fajne zaślepki które ładnie maskują dodatkowe otwory:

http://allegro.pl/zaslepk...3176023832.html

Wycinałem otwór 18x28mm i zaślepka pasuje idealnie, trochę na wcisk, nie wiem czy przy "przepisowym" otworze 20x30 nie wpadnie do środka.

Zamówiłem 2kpl, sobie zostawiam jeden kpl (4szt.), drugim mogę się podzielić gratisowo jeśli ktoś podjedzie po odbiór :)

IMAG05211.jpg
Plik ściągnięto 75 raz(y) 127,04 KB

IMAG05266.jpg
Plik ściągnięto 73 raz(y) 254,35 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne