Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
PZU odmawia wypłaty odszkodowania na części oryginalne
Autor Wiadomość
Imperius 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.8
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-08, 18:29   

MCV napisał/a:
A firmy te używają magicznych sztuczek w celu wyegzekwowania pozostałej kwoty odszkodowania czy po prostu biorą dodatkową prowizję od wartości kwoty w postępowaniu sądowym (a jakże !) odzyskanej ?

Imperius - Logan z silnikiem 1.8 ? Naprawdę?


Oczywiście, że biorą kasę. A Ty pracujesz za darmo? Współczuję, jeśli tak.
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2013-12-20, 23:08   

W dniu wczorajszym sprawa została sfinalizowana. Szczegóły i wnioski są takie (pewnie będę się trochę powtarzał):

1. Samochód został naprawiony na oryginalnych częściach za niecałe 13kzł. Pierwotna wycena wynosiła prawie 17kzł. Różnica polega na tym, że ASO dało rabat na części, dzięki czemu PZU łaskawie zgodziło się na naprawę na oryginalnych. Wycena na częściach zamiennych dawała z kolei niecałe 11kzł.

2. Szkoda została zgłoszona 19.10, a samochód odebrałem 19.12 . Większość tego czasu, to bezsensowne użeranie się z PZU:
- dopiero po miesiącu pojawiła się wycena naprawy, od razu z zakwestionowaną kwotą odszkodowania
- mimo natychmiastowo przesłanego odwołania, PZU odpowiedziało po dwóch tygodniach, przy czym treść odpowiedzi wyraźnie wskazywała, że likwidator musiał wyłącznie wstawić w pismo dane mojej szkody i wcisnąć "wyślij" - co odczytuję jako wyraźny sygnał o treści "jesteś nikim, nic nam nie zrobisz, czekaj sobie"
- próba skorzystania z AC była dobrą koncepcją, ale w złych warunkach, bo mimo wykupionego wariantu serwisowego wymuszającego naprawę na częściach oryginalnych, szkoda stawała się szkodą całkowitą
- po powrocie do OC ASO zaproponowało zniżkę i to w zasadzie przyczyniło się do rozwiązania sytuacji, sama naprawa trwała może kalendarzowy tydzień z hakiem

3. Cała sprawa jest dowodem na to, że "naprawa z OC sprawcy" + "naprawa w ASO" + "naprawa w warsztacie współpracującym z ubezpieczycielem" NIC nie gwarantuje. Wydaje mi się, że oprócz oczywistej złej woli PZU mają tu miejsce rozgrywki finansowe między PZU a warsztatami współpracującymi. Jest to bardzo przykre, że stroną poszkodowaną jest "strona trzecia" w osobie właściciela uszkodzonego samochodu.

4. Pojeździłem sobie sporo samochodem zastępczym. Liczyliśmy z żoną na szybkie rozwiązanie sprawy, więc żeby nie komplikować sobie życia, przez pierwszy miesiąc poruszaliśmy się jednośladem. Okazało się to niezłym pomysłem, bo dzięki temu na drugi, zimniejszy okres "naprawy" mieliśmy samochód zastępczy (limit 30 dni w wypożyczalni).

5. Niechlujstwo PZU jest, jak to się mówi, epickie. Przez większość czasu był problem z "Internetowym Statusem Szkody", a od dobrego miesiąca w ogóle nie mogę się na niego dostać (najpierw trwały jakieś prace, a teraz niby działa, ale zalogować się nie mogę). Poza tym do momentu wysłania skargi na internetowym koncie mojej szkody zamiast części moich dokumentów walały się cudze papiery - dowód rejestracyjny, oświadczenie sprawy wypadku itp.

6. Nawiązując do reklam PZU - z pewnością należę do 6-cio procentowej grupki frustratów i lunatyków, którzy NIE SĄ zadowoleni z usług PZU.
Ostatnio zmieniony przez Marmach 2013-12-20, 23:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-12-21, 13:06   

Marmach napisał/a:
oprócz oczywistej złej woli PZU mają tu miejsce rozgrywki finansowe między PZU a warsztatami współpracującymi. Jest to bardzo przykre, że stroną poszkodowaną jest "strona trzecia" w osobie właściciela uszkodzonego samochodu.


Nie tyle firmy robią rozgrywki co rzeczoznawcy z tych firm. Mają oni "swoje" warsztaty i jeżeli nie robisz tam, to ci po prostu utrudniają życie i tyle.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2013-12-21, 19:36   

Marek1603 napisał/a:
Nie tyle firmy robią rozgrywki co rzeczoznawcy z tych firm

a to nie to samo? :roll:
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-12-22, 12:04   

Nie to samo. Czasami rzeczoznawcy mają kolegów, którzy warsztaty itd. itp. Dopisz sobie resztę.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2013-12-22, 13:53   

Marek1603 napisał/a:
Nie to samo

- a co to jest firma? firma (dla klienta) to m. in rzeczoznawca...

- rzeczoznawca reprezentuje firmę ubezpieczeniową i dla klienta nie ma znaczenia kto w tej firmie działa niezgodnie z jego oczekiwaniami (prawem?)...
Marek1603 napisał/a:
Czasami rzeczoznawcy mają kolegów

- to, że część rzeczoznawców odwala prywatę to dla klienta jest nieistotne bo i tak nie ma na to wpływu...

- najważniejsza jest znajomość treści zawartej umowy (polisy) co ułatwia egzekwowanie swoich praw i eliminuje potrzebę wnikania w to o czym dyskutujemy...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne