Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jas_pik
2015-11-26, 18:14
Automapa w Media nav
Autor Wiadomość
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-07, 19:05   

ajax napisał/a:
Samą mapę czy aplikację także?
Jeśli masz aplikację, na WinCE 5 to podeślij - poszukuję

Nie wiem czy działają na weersjach z procesorem MIPS
Link do wersji na PDA 8.5 .0.35 (cab) http://download.navitel.s...PC-8.5.0.35.cab
(exe przez ActiveSync) http://download.navitel.s...PC-8.5.0.35.exe
Mapy (wersje są możliwe do testowania bezpłatnie przez 30 dni) http://navitel.ru/pl/buy/maps/
 
dacialoganmcv 


Marka: Dacia
Model: był Logan MCV, jest Lodgy
Silnik: był 1.2 75 GPL, jest 1.6 Sce 100
Rocznik: był 2013, jest 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 444
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2014-05-07, 21:00   

ajax napisał/a:


Samą mapę czy aplikację także?
Jeśli masz aplikację, na WinCE 5 to podeślij - poszukuję


Mapę znalazłem w internecie, a Navitel siedzi w Menavrusie i w nim to działa. Aczkolwiek na tablet też wgrałem te mapy i aplikację; działają.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-07, 22:19   

ajax napisał/a:
Cav napisał/a:
Navteq lubuje się z nawigowaniu po nie oddanych do użytku drogach

Też się nie zgodzę. Publikują mapę zakładając czasową blokadę do daty planowanego przez gdakę otwarcia odcinka drogi. Po tej dacie jest uznawana jako przejezdna i będzie przez nią prowadzić. A, że w Najjaśniejszej drogi są otwieranie niezgodnie z planem i OFICJALNYMI !!!! (sic!!!!) obwieszczeniami gdaki, lecz według jakiegoś tajemniczego klucza i zawsze po terminie to taki jest efekt. Zawsze możesz sam zablokować jakiś odcinek - to jest moment.


Ale to jest nadal problem dostawcy map, skutek jest jaki jest, prowadzi po zamkniętym odcinku.
Osobiście nie akceptuję takich kwiatków, już wolę brak jakiejś drogi.

BTW: Jak w MediaNav zablokować odcinek?
Nie widziałem tej funkcji w tej wersji softu.
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2014-05-07, 22:59   

Cav napisał/a:
Ale to jest nadal problem dostawcy map

Uważam, ze niechlujstwa administracji - jak się oficjalnie ogłasza termin otwarcia drogi do ruchu, to trzeba go dotrzymać. A dostawca map może danej drogi po prostu nie umieszczać - wtedy narzekasz, że nie prowadzi otwartymi autostradami itp
Cav napisał/a:
prowadzi po zamkniętym odcinku.
Osobiście nie akceptuję takich kwiatków, już wolę brak jakiejś drogi.

Masz oczywiście pełne prawo do własnego zdania, które szanuję jednak pozwolę sobie pozostać przy własnym
Cav napisał/a:
Jak w MediaNav zablokować odcinek

wgrywasz skórki DimKa lub Gurion (powyżej 5 - uwaga, lubi zawieszać, ja nie używam) i uzyskujesz te funkcje. Są dostępne bezpośrednio z ekranu. Jeśli nie chcesz tego robić pozostaje pogrzebać w plikach. Nazwa pliku to: Uwaga! - roadblocks.sav Nigdy byś się nie domyślił :mrgreen: Radzę dłubać na kopii pliku
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-08, 16:32   

ajax napisał/a:

Cav napisał/a:
Jak w MediaNav zablokować odcinek

wgrywasz skórki DimKa lub Gurion (powyżej 5 - uwaga, lubi zawieszać, ja nie używam) i uzyskujesz te funkcje. Są dostępne bezpośrednio z ekranu. Jeśli nie chcesz tego robić pozostaje pogrzebać w plikach. Nazwa pliku to: Uwaga! - roadblocks.sav Nigdy byś się nie domyślił :mrgreen: Radzę dłubać na kopii pliku


Ale jak chcesz wgrać skórki do MediaNav?
Bez odblokowania nie dostaniesz się do systemu.
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2014-05-08, 19:48   

I tu pewnie będzie problem. Nie wypowiem się o metodach odblokowywania, bowiem używam sprzętu niezależnych producentów, w ogóle nie zablokowanego. Zacząłbym natomiast od ściągnięcia narzędzi do navii z mynavia (tzw apteczka) wgrał na kartę i pooglądał co jest pod nakładkami. Wcale nie będę zdziwiony jeśli będzie jakiś prosty myk do odblokowania. Np w starych larkach aby mieć system zupełnie bez nakładki wystarczyło wcisnąć wyłącznik ze ściągniętą do min głośnościa. Po 3-4 sekundach otwierał się pulpit WinCE. A w obecnych wystarczy uruchomić mortscripta i wszystko jest dostępne. W media nav trzeba trochę pokombinować. Może edycja rejestru? Może mortscript? Zacznij od podejrzenia total commanderem. Wiem, że to gdybanie, ale ja tego sprzętu nie używam, to w nim nie grzebałem.
Prawdziwą kopalnia wiedzy jest www.mynavia.pl
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-08, 22:29   

ajax napisał/a:
I tu pewnie będzie problem. Nie wypowiem się o metodach odblokowywania, bowiem używam sprzętu niezależnych producentów, w ogóle nie zablokowanego.


No to o czym my rozmawiamy?
O I-go?
Przecież w Media-Nav występuje specjalna wersja I-go, nie mająca wiele wspólnego z tymi na normalnymi sprzęcie.
Nie ma żadnego wejścia na kartę, żadnego uruchamiania żadnych aplikacji poza wgranymi przez producenta.

W I-go z palmtopa to ja doskonale wiem jak zablokować odcinek, nie trzeba do tego żadnej skórki.
Ale dzięki niemu wiem też, że nie trzeba tego robić, wystarczy nie używać badziewnych map Navteqa.

Wracając do MediaNav - jaki Total Commander - o czym Ty piszesz?
Żeby do tego dojść to musisz NAJPIERW odblokować system, inaczej NIC z nim nie zrobisz.
Generalnie umiem to zrobić, ale jest to mocno upierdliwe i wymaga miliona resetów urządzenia oraz każdorazowej obecności pendrive z przerobioną wersją w złączu USB, więc na dobrą sprawę tak się działać nie da - już lepiej odżałować stówkę z hakiem na ruską wersję, która ma wchodzenie do systemu w standardzie.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2014-05-08, 22:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2014-05-10, 09:46   

Total Commander for PocketPC/WiCE
Można ściągnąć (wraz z całą paczka programików narzędziowych do nawigacji stąd: http://www.my-navia.pl/dl...tion=file&id=46 lub stąd: http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=4404
Masz tam (chyba) gniazdo USB do podłączenia? Jeśli tak to powinno dać rade z USB.
A ta "specjalna" wersja IGO to po prostu podmienione niektóre moduły programu. Prawdopodobnie przepisany data.zip. Wątpię aby to był branding.zip I dodali jakąś nakładkę na WinCE. Stąd problem z "odblokowywaniem". Uważam, że nie system jest zablokowany lecz shell producenta izoluje użytkownika od systemu. Ja to omijam prościutkim skryptem. Wystarczyło tylko podmienić plik mobilenavigator.exe i mam wszystko gotowe. Jeśli chcesz to mogę podesłać. Żadnej ingerencji w system, nic poza podmiana jednego pliku, a resztę ustawiasz dopisując ścieżki.
Proponuję: ściągnij sobie commandera, postaraj się uruchomić czy z karty, czy z USB czy na blutututu (jest bezinstalacyjny) i podglądnij strukturę. Podeślij drzewko może razem coś wymyślimy
 
Gość

Wysłany: 2014-05-10, 10:15   

Jest bardzo prosta metoda odblokowania.
Wystarczy zmienić nazwę pliku " mobilenavigator.exe " na np: mobilenavigator_old.exe i skopiować obok niego plik explorera windows CE ( explorer.exe). Potem zmieniamy nazwę pliku explorer.exe na mobilenavigator.exe.
Jeśli teraz uruchomimy nawigację poprzez zmieniony mobilenavigator.exe ( tak naprawdę explorer.exe ) powinien uruchomić się zwykły explorer. A wtedy uruchomienie dowolnego programu dedykowalnemu na windows CE nie powinno stwarzać żadnego problemu. Jeśli chodzi o programy to niektóre mogą nie działać ze względu na niezgodność z procesorem lub brakiem odpowiednich plików DLL. Miłej zabawy.
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2014-05-10, 11:21   

yarocz - wspólnie podaliśmy patent na "odblokowanie" nawigacji. Jedyna moja przewaga polega na tym, ze zamiast szukać pliku w katalogach w trakcie jazdy mam w dodatkowym pliku tekstowym wpisane ścieżki do czego chcę i po prostu wybieram z listy wyboru. Zresztą edycja jest banałem bo to zwykły plik tekstowy. Poza tym nie zmieniam nic w samym systemie dodając niejako własną, w pełni edytowalną nakładkę bez żadnej ingerencji poza podmiana pliku mobilenavigator exe. I jeśli ktokolwiek chciałby to proszę na priv aby nie zaśmiecać dyskusji.
Już tak przy okazji - w menu startowym nawigacji (a taka opcja będzie z pewnością do zrealizowania w każdej) ustalam tylko ścieżkę do programu domyślnego do uruchomienia wskazując na plik mobilenavigator.exe od tej chwili działa wszystko.
Ostatnio zmieniony przez ajax 2014-05-10, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-10, 18:31   

ajax napisał/a:
Total Commander for PocketPC/WiCE
Można ściągnąć (wraz z całą paczka programików narzędziowych do nawigacji stąd: http://www.my-navia.pl/dl...tion=file&id=46 lub stąd: http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=4404
Masz tam (chyba) gniazdo USB do podłączenia? Jeśli tak to powinno dać rade z USB.
A ta "specjalna" wersja IGO to po prostu podmienione niektóre moduły programu. Prawdopodobnie przepisany data.zip. Wątpię aby to był branding.zip I dodali jakąś nakładkę na WinCE. Stąd problem z "odblokowywaniem". Uważam, że nie system jest zablokowany lecz shell producenta izoluje użytkownika od systemu. Ja to omijam prościutkim skryptem. Wystarczyło tylko podmienić plik mobilenavigator.exe i mam wszystko gotowe. Jeśli chcesz to mogę podesłać. Żadnej ingerencji w system, nic poza podmiana jednego pliku, a resztę ustawiasz dopisując ścieżki.
Proponuję: ściągnij sobie commandera, postaraj się uruchomić czy z karty, czy z USB


A ja proponuję - nie wypowiadaj się na temat o którym nie masz pojęcia (a na to wygląda).
Pisałem Ci już, że MediaNav nie startuje z niczego innego niż tenże wgrany do pamięci wewnętrznej shell, w tym NIE STARTUJE z usb, czytnika kart nie ma.
A Ty nadal mi każesz uruchamiać Total Commandera.

Problem jest właśnie z tym uruchomieniem czegokolwiek swojego, reszta jest do obejścia dość łatwo.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-10, 18:34   

yarocz napisał/a:
Jest bardzo prosta metoda odblokowania.
Wystarczy zmienić nazwę pliku " mobilenavigator.exe " na np: mobilenavigator_old.exe


Podaj w jaki sposób chcesz to zmienić.
Żeby to zmienić to musisz właśnie dostać się do systemu.

Rozwiązania na to co trzeba zrobić po dostaniu się do systemu, żeby dostać się do systemu, naprawdę nie są budujące.......

Mam wyciągnąć kość pamięci z której startuje MediaNav i włożyć ją do jakiegoś czytnika kości pamięci, czy o co Wam chodzi? ;-)
IMO wypadałoby chociaż kiedyś widzieć urządzenie na temat którego udziela się porad.....
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2014-05-10, 19:45   

Przeczytaj uważnie.
Nie oczekuję abyś uruchamiał z USB system tylko zewnętrzny program.
Odwróć myślenie.
System startujesz normalnie a z USB uruchamiasz sobie wgranego na pendrive commandera. Właśnie nie oczekuję abyś "dostawał się do systemu po dostaniu się do systemu" jak piszesz (co faktycznie byłoby bzdurą) lecz abyś uruchomił zewnętrzny program z normalnie działającego systemu.
W końcu jak można uruchomić menavrusa i zastąpić nim firmware w media nav, to można i total commandera bez zastępowania czegokolwiek, natomiast zyskując narzędzie do zorientowania się w zawartości i do ewentualnego mieszania.
Może faktycznie nie napisałem tego punkt po punkcie zakładając, że złapiesz co mam na myśli. Teraz się starałem.
Jaśniej już nie potrafię
Ostatnio zmieniony przez ajax 2014-05-10, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-10, 20:22   

ajax napisał/a:
Przeczytaj uważnie.
Nie oczekuję abyś uruchamiał z USB system tylko zewnętrzny program.
Odwróć myślenie.
System startujesz normalnie a z USB uruchamiasz sobie wgranego na pendrive commandera.


Niby jak?
Po uruchomieniu Media Nav NIE MASZ dostępu do usb.
On przyjmuje z USB tylko to, na co pozwala mu działające oprogramowanie.
Czyli pliki z muzyką, oraz aktualizacje.
Nic więcej z usb nie uruchomisz, nie podejrzysz nawet jego zawartości.
Powtarzam - to NIE JEST palmtop.

A Menavrus to spreparowana aktualizacja MediaNav, która podmienia podczas aktualizacji główny plik wykonywalny na swój.
Ty sam nic z siebie zedytować w systemie nie możesz, uruchomić też nie.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2014-05-10, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2014-05-10, 22:51   

To skompiluj batha na format pliku aktualizacyjnego uruchamiajacego plik wykonywalny i powinno ruszyc. Plik jest najpierw odczytywany przez system i dopiero wtedy coś sie z min dzije. jeśli zawiera komendy to sa wykonywane. Przypuszczam, że własnie tak uruchamia się menavrus i dopiero wtedy dochodzi do podmiany. To nie czary, tylko zwykly zabezpieczony komputer. Co jeden czlowiek zamknął to inny otworzy.
A własnie: TO JEST PALMTOP tylko ze specyficznie skonfigurowanym oprogramowaniem
Ostatnio zmieniony przez ajax 2014-05-10, 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-11, 08:11   

ajax napisał/a:
To skompiluj batha


LOL !!!!
Proszę o dokładną listę czynności, którą trzeba wykonać na MediaNav, żeby to zrobić. ;-)
Pytanie było jak ŁATWO wejść do MediaNav.
Ściąganie kompilatorów, nauka ich obsługi i pisania skryptów, rozpoznawanie formatów plików aktualizacyjnych, zdecydowanie NIE NALEŻY do tej kategorii.

Należy do kategorii MEGA skomplikowanych sposobów.

Tak dla Twojej informacji - ja umiem wejść do systemu i podmienić plik główny (przynajmniej raz już mi się to udało zrobić na MediaNav, korzystając z rosyjskich sposobów, bez menavrus), natomiast jest to na tyle skomplikowane i czasochłonne (aczkolwiek najlepsze niż kompilowanie jakichś batchy), że gra NIE JEST warta świeczki, przynajmniej dopóki nie mam sposobów na uzyskanie właściwych plików licencyjnych dla swoich map do oryginalnej nawigacji MediaNav, bo nie ma jak tych innych map użyć.
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
  Wysłany: 2014-05-11, 22:46   

No dobrze Cav. Widzę, że pracujemy na zupełnie innych częstotliwościach i że oczekujesz pełnego gotowca z podsunięciem pod nos. W miarę skromnych możliwości staraliśmy się z yaroczem pomóc lub choć coś zasugerować. Nie wyszło, trudno. Ja się winny nie czuję.
I może parę drobiazgów, które zmieniasz z posta na post:
- nie pytałeś jak można ŁATWO wejść do Media Nav. Więcej, w ogóle o to nie pytałeś.
- przykładowo Visual Basic nie jest taki trudny, przynajmniej jeśli chodzi o napisanie ścieżki do uruchomienia jednego programu i uzyskanie z kilku linijkowego pliku tekstowego pliku .exe, .com czy jeszcze innego. Jest także dostępny za free. Jak poszukasz to jeszcze znajdziesz taki stary program o nazwie "bathtoexe". Kompiluje pliki wsadowe DOS do plików wykonywalnych exe. A treść takiego pliku to np:
Kod:
cd: SDMMC/nazwa_katalogu
nazwa_pliku.exe

następnie zapisujesz jako
Kod:
nazwa_pliku.bat
uruchamiasz bathtoexe, cieszysz się uzyskanym plikiem .exe i nowo uzyskaną wiedzą

podobnie skomplikowany jest Visual Basic. Plik może będzie miał o 2 lub 3 linie więcej.
Skopiowanie pliku na pena już potrafisz? Prawda? Ach byłbym zapomniał tego co najważniejsze: tych czynności nie wykonujesz na Media Nav siedząc nocami w samochodzie. Wykonujesz je w domu na własnym komputerze. To tak na wypadek, gdybyś się ciągle nie mógł domyślić :-D
trudne? MSZ nie, lecz możesz mieć inne zdanie (pisałem z pamięci i od reki, nie wykluczam jakiegoś błędu, z microsoftem pożegnałem się lata temu)
- rozpoznanie formatu/formatów plików aktualizacyjnych nie będzie szczególnie trudne. Widzisz to się robi tak:
plik aktualizacyjny ściąga się z sieci (np z naviextras) i zapisuje na swoim komputerze. Potem otwiera się jakikolwiek menadżer plików. Znajduje się zapisany plik/pliki. Odczytuje się rozszerzenie. To te znaczki (zwykle są trzy) po kropce w nazwie pliku. Poniał tionku aljuziju?
- wcześniej nic nie pisałeś o licencjach, są na to proste sposoby - można zarejestrować się na kilku forach dotyczącym nawigacji i grzecznie poprosić. Ja brakującą licencję uzyskałem i to szybko. :-)
Co do reszty - przyjmuję, że swoje posty piszesz w dużym napięciu i stąd widoczna u Ciebie irytacja i pretensje, a chwilami agresja. Dbając o nerwy zarówno Twoje jak i swoje kończę tą dyskusję. Podam jeszcze kilka linków - to prawdziwe kopalnie wiedzy, choć trzeba zadać sobie trochę trudu:
http://www.my-navia.pl
http://forum.mobilism.org
http://www.mynavi-expert.pl/
http://gpsunderground.com/forum
http://www.navitotal.com
http://www.abcgps.pl
Na pewno wyszukasz jeszcze wiele innych. Podałem tylko te z których korzystam.
Może uzyskasz pomoc.
Dyskusję z Tobą na ten temat uważam za zakończoną.
Kolorowych snów. Bye :-D
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-12, 16:13   

ajax napisał/a:
No dobrze Cav. Widzę, że pracujemy na zupełnie innych częstotliwościach i że oczekujesz pełnego gotowca z podsunięciem pod nos. W miarę skromnych możliwości staraliśmy się z yaroczem pomóc lub choć coś zasugerować. Nie wyszło, trudno. Ja się winny nie czuję.
I może parę drobiazgów, które zmieniasz z posta na post:
- nie pytałeś jak można ŁATWO wejść do Media Nav. Więcej, w ogóle o to nie pytałeś.
- przykładowo Visual Basic nie jest taki trudny, przynajmniej jeśli chodzi o napisanie ścieżki do uruchomienia jednego programu i uzyskanie z kilku linijkowego pliku tekstowego pliku .exe, .com czy jeszcze innego. Jest także dostępny za free. Jak poszukasz to jeszcze znajdziesz taki stary program o nazwie "bathtoexe". Kompiluje pliki wsadowe DOS do plików wykonywalnych exe. A treść takiego pliku to np:
Kod:
cd: SDMMC/nazwa_katalogu
nazwa_pliku.exe

następnie zapisujesz jako
Kod:
nazwa_pliku.bat
uruchamiasz bathtoexe, cieszysz się uzyskanym plikiem .exe i nowo uzyskaną wiedzą

podobnie skomplikowany jest Visual Basic. Plik może będzie miał o 2 lub 3 linie więcej.
Skopiowanie pliku na pena już potrafisz? Prawda? Ach byłbym zapomniał tego co najważniejsze: tych czynności nie wykonujesz na Media Nav siedząc nocami w samochodzie. Wykonujesz je w domu na własnym komputerze. To tak na wypadek, gdybyś się ciągle nie mógł domyślić :-D
trudne? MSZ nie, lecz możesz mieć inne zdanie (pisałem z pamięci i od reki, nie wykluczam jakiegoś błędu, z microsoftem pożegnałem się lata temu)
- rozpoznanie formatu/formatów plików aktualizacyjnych nie będzie szczególnie trudne. Widzisz to się robi tak:
plik aktualizacyjny ściąga się z sieci (np z naviextras) i zapisuje na swoim komputerze.


No i co dalej, jak to wgrać z tego pena Twoim zdaniem?
Bo widzę że z uporem godnym lepszej sprawy kontynuujesz wypowiadanie się na temat, na który nie masz pojęcia.
Czyli na temat Media-Nav, którego na oczy nie widziałeś.

Myślisz że sobie tak łatwo wgrasz aktualizację ściągniętą z sieci, ale nie przeznaczoną dla Twojego urządzenia?
A może od jakiegoś innego I-go jeszcze?
No to się po prostu mylisz, niezależnie od poziomu agresji którą zawrzesz w swoich postach.
W tym przypadku trzeba zadziałać inaczej.

HINT: Media-Nav przyjmie aktualizację, ale tylko przeznaczoną dla tego konkretnego egzemplarza
Więc aktualizację trzeba zassać oficjalną drogą.
Batche, kierujące cokolwiek do SDMMC, skompilowane czy nie, też na wiele się nie przydadzą, struktura katalogów jest inna.

Aktualizacja to plik update.lgu, musisz mieć odpowiednie narzędzia żeby takie archiwum rozpakować, wtedy dopiero możesz sobie w nim pozmieniać co trzeba (żadnych batchów rzecz jasna już wtedy nie potrzeba), a następnie spakować do pliku o tej samej nazwie co źródłowy, nagrać na pendrive i uruchomić aktualizację Media-Nav.

Tyle że niestety taka operacja nie wykonuje się ani szybko, ani łatwo, a dla każdego wejścia dla systemu trzeba od nowa ją powtarzać, dla mnie to wyklucza jej sens.

Twój batch być może wyłączyłby uruchamianie standardowego oprogramowania Media-Nav, ale przecież nie o to chodzi, o ile nie chcesz rezygnować z używania przyzwoitego softu standardowego.
Rozwiązaniem problemu byłby jakiś sposób żeby móc uruchamiać system AUTOMATYCZNIE w standardowym trybie z interfejsem Media-Nav, ALBO (np. po włożeniu pendrive z czymś tam) w trybie Windows, żeby coś sobie dograć w razie potrzeby - np. nowe mapy, czy pliki licencji.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne