Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Asystent zjazdu Duster PH2?
Autor Wiadomość
racer1972 



Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance
Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 31
Skąd: Śląsk
  Wysłany: 2014-06-30, 23:08   Asystent zjazdu Duster PH2?

Dzisiaj przeżyłem ciężki szok...
Jadę z góry (prawdziwe góry a nie pagórki) na trójce a auto się nie rozpędza... Było dość stromawo i działa! Dodaję,że lało jak z cebra i fakt,że w przeciwieństwie do poprzedzających aut nawet nie dotknąłem hamulca był nie do przecenienie (po drodze kilka w różnym stadium dekompozycji ładowali na lawety a "szczęśliwców" zabierały karetki...)
Na czwórce już ten sam bajer nie działał... Nie wiem jak na jedynce i dwójce bo nie próbowałem...
Czyżby kolejny "zaszyty" gadget o,którym producent nic nie wie? ;)

ps. wyjazd pod górę po polnej kamienistej i częściowo pokrytej trawą drodze w ulewnym deszczu,którą płynął już mały strumyczek dla Dustera nie był żadnym wyzwaniem... szacun :)
Ostatnio zmieniony przez racer1972 2014-06-30, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-01, 01:45   

a ile miał wtedy obrotów jak się przestał rozpędzać ?
_________________
Moje auto
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3495
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2014-07-01, 07:31   

W Syrenie było wolne koło - na trójce nie hamowała silnikiem. :lol:

Jak by miał działać ten asystent :?: Gdy silnik z zamkniętą przepustnicą nie jest w stanie spowolnić samochodu - to co by się miało dziać :?: Retardera chyba nie ma w 4x4 :?:
Podejrzewam, że pozostali zjeżdżali na piątce. Zawsze, jak tylko wyjadę za miasto, spotykam wirtuozów, którzy mnie wyprzedzają, a zjeżdżając na prawy pas hamują, pomimo, że jest wolny (pewnie spojrzenie na licznik przywraca ich do polskiej rzeczywistości). Wielu jest takich, którzy hamują przed każdym zakrętem (w zakręcie też), a nawet przed szczytem wzniesienia (przecież za górką może być jakaś przeszkoda). :shock:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
racer1972 



Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance
Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 31
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-07-01, 21:38   

Akurat na obrotomierz nie spojrzałem ale prędkość utrzymywała się na ok.30km/h... Gdyby na inni jechali na piątce to na tzw. patelni leżeli by na dachu... Jak to ma niby działać nie wiem... Piszę o spostrzeżeniach... Następnym razem w górach przetestuję dokładniej...
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-07-02, 08:48   

Duster ma po prostu duże opory - zarówno powietrza, jak i opon. Ty w dodatku ciągniesz za sobą napędzaną tylną oś (nawet przy odłączonym napędzie). Cała magia, żadnego asystenta jak znam życie nie ma. Często ludzie używają hamulca tam gdzie nie trzeba, trzymając zbyt wysoki bieg albo wciśnięte sprzęgło.
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 790
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2014-07-02, 17:26   Re: Asystent zjazdu Duster PH2?

racer1972 napisał/a:
Dzisiaj przeżyłem ciężki szok...
Jadę z góry (prawdziwe góry a nie pagórki) na trójce a auto się nie rozpędza... Było dość stromawo i działa! Dodaję,że lało jak z cebra i fakt,że w przeciwieństwie do poprzedzających aut nawet nie dotknąłem hamulca był nie do przecenienie (po drodze kilka w różnym stadium dekompozycji ładowali na lawety a "szczęśliwców" zabierały karetki...)
Na czwórce już ten sam bajer nie działał... Nie wiem jak na jedynce i dwójce bo nie próbowałem...
Czyżby kolejny "zaszyty" gadget o,którym producent nic nie wie? ;)

ps. wyjazd pod górę po polnej kamienistej i częściowo pokrytej trawą drodze w ulewnym deszczu,którą płynął już mały strumyczek dla Dustera nie był żadnym wyzwaniem... szacun :)


"Racer" o jakiej górze masz na myśli? Bo jeśli auto (silnik) hamował Ci na trzecim biegu no to sorki, ale chyba jeszcze po górach nie jeździłeś. Zapraszam na Grossglockner gdzie przez kilkanaście kilometrów "spadasz" z 2700 m.n.p.m. do 600 m.n.p.m. a największy spadek to ok. 20%. Samochód nawet na wstecznym ;-) rozpędza się do kosmicznych prędkości. Inne fajne miejsce, tym razem trochę krótsze to dojazd do jaskini Eisriesenwelt w Austrii. Nachylenie jezdni to 27% - to jest górka :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-02, 17:51   

Normalne hamowanie silnikiem. Na danym biegu po prostu w Twoich warunkach akurt nie pozwalało to na rozpędzenie auta do większej prędkości. Na następnym (wyższym biegu) już autko poleci szybciej i zacznie się rozpędzać.
Mam tak na krajowej 113 z Jasienicy do Polic - jest trochę z górki na piątce autko leci na złamanie karku - 4 (czwórka) natomiast pozwala jechać nią (górką) przepisową 90 bez hamowania hamulcem.

Zresztą kiedyś uczyli na jakim biegu zjeżdżasz z górki na takim ją pokonujesz (czy na odwrót). Dobre i bezpieczne rozwiązanie.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne