Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 01:04
ELBLĄG - Renault Ossowscy
Autor Wiadomość
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2007-09-16, 13:11   ELBLĄG - Renault Ossowscy

Witam.

Od dłuższego już czasu wszystko co związane z serwisowaniem mojego Logana poświęcam temu właśnie serwisowi.
Pierwszy kontakt raczej mnie troche od nich odstraszył. Wybrałem się do nich w celu zamontowanie prawego halogenu, który się wyłamał z mocowań po udeżeniu ruchomej przeszkody z długimi uszami na drodze . Po montażu samochód odebrałem, a gdy sprawdziłem, czy wszystko ok okazało się, że ów halogenik jest luźny... Gość zamontował go tylko na dwie z trzech spinek. Powiedział, że nie mają ich na magazynia a i tak przecież się trzyma :/ . Ponownie zajął się tym inny mechanik i uratował sytuację, przekonując mnie do pozostania ich klientem.

Na przegląd po 15000 km wybrałem się również tam. Obsługa ok, nikt nie zapomniał o rabacie, który miałem dostać za poprzednią wpadkę, nie było problemu aby wejść na halę podczas przeglądu.

Samochód wyjechał umyty i posprzątany w środku.

Całość kosztowała mnie 300 PLN z groszami (w tym wymiana oleju +filtr)

Jednym słowem serwis polecam.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-08-12, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2007-09-19, 00:33   

Brakowalo tylko namiarow:
P.H.U. Ossowscy Sp. z o.o.
Kazimierzowo 7a, 82-300 Elbląg
tel: 055 232-70-75,
055 232-62-37
fax: 055 232-61-76

Dodano: 2007-09-19, 00:33
Jestem po kolejnej wizycie w tym serwisie.

Tym razem sprawa dotyczyla wycieku oleju z silnika w okolicy rozrzadu. Wyciek nie byl zbyt duzy. Raczej mowilbym o "poceniu sie'. Samochod tym razem zostal w serwisie na 4 dni (czw.-pn.). Powod wycieku okazal sie banalny. Ojej z silnika wydostawal sie z pod ktorejs sruby, jak sie dowiedzialem z powodu braku silikonu pod nia (co by wygladalo na maly blad fabryczny). Tak czy inaczej usterka zostala usunieta.

Opinie o serwisie w dalszym ciagu podtrzymuje - mila obsluga i dobry kontakt z klientem.

Dodano: 2008-01-10, 17:55

Jestem juz po kolejnej wizycie w tym serwisie. Tym razem byl to przeglad okresowy (po 30 000 km.)

Nic sie nie zmienilo.
Zadnych niespodzianek cenowych - wszystko zgodnie z cennikiem Dacii + rabat wiec w sumie wyszlo troche taniej niz stoi w ulotce.
Jedynie swiece okazaly sie drozsze (o czym zostalem predzej poinformowany) zamiast "ulotkowch" 79 PLN za Equem'y (czy jakos tak) mam zamontowane Jakies swiece Reno (ponoc tez swietnie wspolpracuja z Reno K7M i K7J, co brzmi logicznie ) za 108PLN / 4szt. Jednak z rabatem jaki otrzymalem koszt przegladu mimo to
okazal sie nieco nizszy niz w ulotce.

Obsluga mila i rzeczowa. Jak zwykle nie bylo problemu aby wejsc na hale i towarzyszyc mechanikowi w trakcie przegladu.
Ostatnio zmieniony przez KaS602 2009-02-04, 16:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
PAPIRUS 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV AMBIENCE
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Ambiance
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 91
Skąd: Warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2008-08-21, 18:01   

No witam wyciek zrobiony-było tak od pewnego czasu patrzę a tu silniczek poci się po lewej stronie,umówiłem się u Ossowskiego-popatrzyli ,kazali za tydzień przyjechać że jest rozrząd i pasek do wymiany,dziś rano zostawiłem autko i ZGODNIE z tym co rano obiecali po 16 autko odebrałem,zmienili pasek i uszczelnili cos tam :) , dziękuje i do widzenia , Slicznie milo i bezproblemowo :D

Dodano: 2008-09-10, 17:51
Teraz zauważyłęm że zabrali ramki Renault Zdunek a podłozyli swoje Ossowski Kazimierzowo,na dodateek popękane i mało przedniej tablicy nie zgubiłem,pojadę niech dają swoje ale chociaż nowe.

Post scalony
_________________
DACIA LOGAN MCV 1.4M 65000 km :)


Ostatnio zmieniony przez KaS602 2009-02-04, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-09-25, 21:12   

troche nadrabiajac zaleglosci...

Przeglad po 45 000 km (29.05.2008) rowniez w Reno Ossowscy...
Calosc lacznie z wymiana oleju i filtra oleju - 379, 81
Do tego w ramach gwarancji wymiana wahaczy (prawy i lewy) z powodu luzu na tulejkach.
Wszystko bez problemu... Milo i sprawnie.

Przeglad po 60 000 km (glowny)(10.09.2008):
Przeglad, wymiana klockow hamulcowych, filtra powietrza, filtra przeciwpylkowego i swiec zaplonowych - 967,51

Przeglad sam w sobie - jak zwykle - milo i wzglednie sprawnie. Na plus dodatkowo: samochod umyty i posprzatany (a ze na przeglad jechalem praktycznie prosto z trzytygodniowej wycieczki byl w nim syf nieziemski... :oops: )

Przy okazji do wymiany zostaly zakwalifikowane ramiona wycieraczek. Nie bylo ich na miejscu wiec umowilem sie na ktoras tam sobote (cztery dni po przegladzie). Przyjezdzam... i co? I dupa. Wycieraczek nie ma bo "nie przyszly". Na pytanie czemu nikt mnie nie poinformowal, zebym nie zapierdalal do Elblaga na darmo odpowiedzi nie uslyszalem (poza tym, ze nikt nie wie czemu). W zamian za nie potzrebna fatyge, koszt dojazdu ma byc odliczony przy okazji nastepnej uslugi/przegladu... Pozyjemy zobaczymy.
 
PAPIRUS 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV AMBIENCE
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Ambiance
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 91
Skąd: Warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2008-09-27, 19:15   

ONI (serwis Ossowscy) nie bardzo lubia dzwonić- gdy oddawałem do serwisu też mialem czekać aż zadzwonią,a pojechalem sam bez tel i sprawa była już zamknięta :-/ tzn samochód na mnie już czekał gotowy

Dodano: 2008-12-10, 20:44
Dzis byłem na 1 przeglądzie Daci -niby odebrałem 24 12 2007r ale póżniej nie miałbym czasu,a przejechane mam 16500 km więc pojechalem dziś o 8 ,po wcześniejszym tel zgłoszeniu że się pojawię,MIŁY pan powiedział że przed 10 będzie gotowy więc poczekalem (do pracy mialem dziś na 10 ) ,przypomnialem też o tych ramkach co mi popękane dali,o 9.30 już było po przeglądzie skasowali 89 zł,auto odali umyte i odkurzone z nowymi ramkami renault ossowscy ,ogólnie bylem zadowolony(oleju nie zmienialem) .

Post scalony
_________________
DACIA LOGAN MCV 1.4M 65000 km :)


Ostatnio zmieniony przez KaS602 2009-02-04, 16:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2009-01-29, 14:01   

PAPIRUS napisał/a:
Jeszcze pytanko - czy powinienem dostać jakiś kupon na kolejny przegląd

U Ossowskich nigdy nie dostalem zadnego kuponu, ale z cenami nigdy mnie nie zaskoczyli.

Dodano: 2009-01-29, 14:01

Czas na "odrobinę" krytyki.
Pierwszy raz wyciek w okolicach rozrzadu zglaszalem przy okazji wizyty przy okolo 10 000km przebiegu. Mechanicy zgodne stwierdzili - "umyjemy i zobaczymy na przegladzie". Umyli. Na przegladzie stwierdzili, ze to spod jakiejs tam srubki. Zrobili. Pozniej historia sie powtrzala. Tweirdzili, ze to nic powaznegi i nie ma czym sie martwic - w 1.6 MPI to norma. Gdy pytalem, czy rozrzad nie pracuje w oleju, odpowiadali, ze napewno nie bo sprawdzali. Tak wiec zwazajac na TO jednak sie bardzo mylili. Czy to zasluga faktycznej pomylki (tylko jak mozna sie tak pomylic?!), czy niecheci do diagnozowania usterek w ramach gwarancji i zwyczajne zbywanie ("zobaczymy przy okazji wymiany rozrzadu przy 90 000km". Ciekawe czy tylko bym dojechal na ten przeglad podczas, gdy rozrzad caly czas chodzil w mieszance oleju i wody) pewnie nigdy sie nie dowiem. Tak czy inaczej przy okazji przegladu na 90 000 zakoczyloby sie to pewnie stwierdzeniem - wszystko bylo ok. ale prewencyjnie proponujemy wymienic tez pompe wody...
:evil:
 
omar 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 29
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2009-11-21, 17:36   

Z kronikarskiego obowiązku - byłem u Ossowskich ostatnio na przeglądzie serwisowym.
Koszt - 150 pln.

Wszystko w normie - obsługa - samochód też... ;)

Pewnie był to ostatni przegląd w salonie - za 4 miesiące kończy się gwarancja.
_________________
Był przez 6 lat: LOGAN sedan; 1.4; marzec 2007

Jest: Lodgy 1.2 TCe; czerwiec 2013
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2010-01-19, 21:03   

Z małym opóźnieniem, ale piszę.

Na przegląd po 90 000km zdecydowałem się pojechać również do Elbląga.

W dwóch słowach: żadnych niespodzianek.

Na przeglądzie zjawiłem sie 17.09.2009.
Przegląd sam w sobie minął szybko i sprawnie, jednak okazało się, ze stuki w zawieszeniu o których wspominałem oddając samochód na przegląd pochodzą z wybitego lewego wachacza i lewej końcówki drążka kierowniczego. Jako, że częsci tych nie było na miejscu zadzwoniłem po samochód zastępczy (tu po raz kolejny muszę pochwalić sprawność ASS Allianz), a po Logana wróciłem po 4 dniach. Samochód po naprawie umyty i posprzątany.

Przegląd
Olej (SXR 5W40)
Filtr oleju
Podkładka
Wymiana świec zapłonowych
Wymiana filtra powietrza
Wymiana filtra przeciwpylowego
i jakis srodek do czyszczenia ham.

Całość : 914,87 PLN.

Dodatkowo (w ramach gwarancji):
Wspomniany już wahacz, koncówka drążka kierowniczego i wyłącznik el. szyby (brak podswietlenia).

Wymianę kompletu rozrządu oczywiście pominąłem, bo był wymieniany przy okazji wcześniejszej naprawy.
 
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2013-09-16, 14:45   

Rozmawiałem w lipcu z Panem z obsługi o Loganie w wersji sedan. Jako że mi nie podpasował i powiedziałem, że wolę poczekać na MCV, na prośbę Pana obsługującego zostawiłem swoje dane oraz adres email - tam miała być przesłana informacja, jak tylko będzie wiadomo, kiedy kombi zawita do salonu, żebym mógł obejrzeć. W końcu lipca i teraz we wrześniu przez stronę dacia.pl wysłalem informację, że chciałbym odbyć jazdę próbną Loganem (sedan i MCV) ze wskazaniem na salon w Elblągu. Żadnej informacji zwrotnej nie dostałem. Na razie kicha. Czyżbym musiał dzwonić ? To na kij te zgłoszenia przez www i email ? :evil:
 
kuba_malenstwo 


Marka: Dacia/Seat
Model: Lodgy/Mii
Silnik: 1.6 MPi LPG Fabryczne/1,0 MPi 60KM LPG BRC
Rocznik: 2015/2015
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 220
Skąd: Kraków/Elbląg
Wysłany: 2015-02-13, 19:38   

ZbujMadej, jako, że jestem rodowitym elblążaninem i mam w sobie coś, co nazywa się patriotyzmem lokalnym, również kontaktowałem się z Dacia Ossowscy w EB poprzez e-mail - bez odzewu.
Kiedy przyjechałem na miejsce bez zapowiedzi, jeden ze sprzedawców uświadomił mnie, że z reguły nie odpowiadają na e-mail'e, ponieważ wysyłane jest do nich bardzo dużo zapytań z konkurencyjnych salonów, sondujących rynek.
Dziwne, aczkolwiek logiczne.
Koniec końców i tak zamówiłem Lodgy w Krakowie, ponieważ w moim przypadku Auto Spektrum dało mi ofertę w sumie o prawie 2 tys. złotych atrakcyjniejszą.
Co nie zmienia faktu, że jeśli będę przy okazji w rodzinnym domu, na serwis do Ossowskich zawitam, bo wolę zostawić $$ w EB :-)
 
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2015-08-01, 21:28   

W końcu czerwca byłem u Ossowskich na pierwszym przeglądzie z wymianą oleju. Do tego zgłosiłem falowanie obrotów na zimnym silniku, spadki mocy na zimnym silniku i słabo działającą klimę.
Przed odstawieniem dowiadywałem się u serwisanta A (będzie i serwisant B) czy będzie tylko wymiana oleju, czy normalny przegląd techniczny + wymiana. Pan A zapewnił mnie, że auto przechodzi całkowite sprawdzenie stanu technicznego, jak podczas przeglądu. Poprosiłem, żeby dali mi wydruki z przeglądu - ot, taki mój fetysz.
Poszedłem cierpliwie czekać. W poczekalni wody jest do oporu, kawa/herbata płatna z automatu.
Po około 1,5h przyszedł Pan A i powiedział, że przegląd się trochę przedłuży ponieważ czyszczą przepustnicę (to miało pomóc na falowanie obrotów). Na moją sugestię, że obroty falują od nowości i z pewnością przepustnica była wtedy czysta, Pan A powiedział coś w stylu, że wtedy falowanie obrotów było od niedotartego silnika ( jaaasneeee :mrgreen: ).
OK, wzruszyłem ramionami - chcecie się babrać - wasza sprawa.

Podsumowanie pierwszego przeglądu - czas około 2,5 godziny :
- nie dostałem żadnych wydruków stanu technicznego auta mimo wyraźnej prośby
Pan A - mechanik nie stwierdził uchybień, więc nie robił wydruków
- falowanie obrotów - powtórka rozmowy o przepustnicy, niedotarciu silnika - ma być dobrze
- klima - żadnego wydruku - Pan A stwierdził tylko, że klima dobrze działa, bo sprawdzali temperaturę nawiewów (około 6 C przy temp. zewnętrznej 17 C)
Koszt - 262zł z własnymi materiałami bez wymiany filtra kabinowego - pojechałem do domu wierząc, że wszystko jest OK.
Auto odkurzone byle jak, ochlapane wodą z myjki tak, że cały kurz i brud radośnie rozmazał się po samochodzie - nigdy więcej.

No cóż, nastały ciepłe dni, klima słabo działa - takie odczucie, ekspertem nie jestem, termometru laserowego nie mam. Otworzyłem maskę i szlag mnie trafił - silnik zalany olejem! OK, czas się umówić na kolejną wizytę.

Wizyta nr 2 - tym razem obsługuje mnie serwisant B. Zgłosiłem nadal słabo działającą klimę i olej na silniku - Pan B wpisał w kartę "wyciek oleju z silnika" (!). OK, czekamy.
Po około 30 minutach od wjazdu auta na halę woła mnie Pan B. Idziemy razem do mechanika, ten pokazuje mi laserowy termometr i nawiewy - temp. 5,8 do 6,2 C - proszę pana, wszystko OK.
Zwracam uwagę, że na zewnątrz temp. 15 C, może jednak by podpięli pod maszynę i sprawdzili ilość czynnika i szczelność układu. Odmowa - nie kwalifikuje się.
Wracam do tematu falujących obrotów (UWAGA!), pokazuje filmik z wiosny - obroty skaczą 700-900 - pan Mechanik rzuca "złotą myśl nr 1":
- jeśli obroty stabilizują się po rozgrzaniu silnika, to wszystko jest w porządku, to normalne, nie ma się czym przejmować :mrgreen: (!!!)

No żesz, orzeszku....ok, wdech, wydech.....pytam o olej na silniku - pan Mechanik odpowiada, że wytarł olej i jest OK. Dobra, wracam do salonu, auto wyjeżdża.

Przed odjazdem postanawiam sprawdzić stan silnika - przy jednej świecy suchy, ale upieprzony jakiś białym, grubym nalotem, przy drugiej świecy nadal widzę olej. Wołam serwisanta B.
Tłumaczę : nie dość , że zalaliście mi silnik przy wymianie oleju, to jeszcze nawet nie wytarliście.
Pan B (uwierzcie, że cytuję) : "u nas pracują profesjonaliści, nie ma możliwości, żebyśmy zalali silnik olejem"
No to skąd on się tam wziął - pytam.
Pan B : "niewielkie pocenie się silników tak, jak tutaj, jest normalne i nie ma powodów do obaw" (!!!) TADAM!!! :mrgreen: - złota myśl nr 2.

Z braku czasu podziękowałem grzecznie dziwiąc się na głos, że w 15-20 letnich autach silniki mogą być suche, jak pieprz, a w nowych - rocznych - pocą się i jest to normalne.

Wizyta nr 3 będzie po moim urlopie - olej do tej pory na pewno nie wyschnie ;-)
 
andzrej02 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 20
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-08-05, 08:02   

Mam u nich pierwszy przegląd w październiku a to co piszesz nie napawa optymizmem :-( Szczególnie że też klima według mnie działa nie najlepiej.

Możesz napisać jakie miałeś własne materiały i czemu nie wymieniałeś filtra kabinowego?
 
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2015-08-06, 20:55   

Receptą na taką obsługę (co będę stosował od następnego razu) jest obecność na hali podczas przeglądu.

Części brałem stąd : http://www.renault-czesci...WY(2,209,).aspx
O dokładny zestaw dla 1.2 Tce możesz napisać do sklepu pytanie.

Filtr kabinowy wymieniałem we własnym zakresie ze względu na to, że jest to dziecinnie proste, a serwis bierze za to kilkadziesiąt złotych.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne