Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Głośność dacii
Autor Wiadomość
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-05-05, 12:09   

michal22 napisał/a:
chrom6 napisał/a:

dokładnie nie liczyłem około 1200 zł materiał, robota w zakresie własnym

Generalnie jesteś zadowolony z efektu końcowego czy jeszcze coś by wymagało poprawy wg Ciebie?


"na ucho" wiele się nie zmieniło, ale wg sonometru jest spadek głośności o ok 2 decybele. to dużo i mało, szczerze mówiąc liczyłem na lepszy efekt. Ale głównym problemem tego auta są szyby które nie tłumią dźwięku. To chyba jest główna różnica w wyciszeniu pomiędzy Clio a Sandero, Clio ma szyby o wysokiej skuteczności tłumienia hałasu. Duży hałas powodują też opony, liczę że na letnich będzie jeszcze ciszej.

Jeszcze jeden pomiar obrazujący zmianę:

wjazd z kostki brukowej na asfalt - przed klejeniem różnica była 10 db, teraz jest 6 db
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 594
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2022-05-05, 23:49   

A ile wagi doszło po tych zabiegach?
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-05-06, 06:59   

nie liczyłem....ale coś pomiędzy 40 a 50 kg. mata 2,5 mm swoje waży a poszły ponad 3 rolki, pianka niby lekka ale też swoją masę ma .
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 326
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2022-05-06, 09:16   

chrom6 napisał/a:
michal22 napisał/a:
chrom6 napisał/a:


Ale głównym problemem tego auta są szyby które nie tłumią dźwięku.


Gdy miałem jeszcze Scenica 2 to na forum w/w modelu pisali o szybach akustycznych. Nie montowałem jej ale podobno są dość skuteczne. Ale ile w tym prawdy, a ile to efekt placebo nie mam pojęcia...
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 594
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2022-05-06, 12:34   

Dla mnie sporym negatywnym zaskoczeniem w Sandero II była pierwsza jazda w silnym deszczu. Nie wiem, czy to głównie przez słabo wyciszony dach, czy przez przednią szybę tak mocno było słychać te uderzenia kropel w nadwozie, ale było dużo głośniej niż w Peugeocie 306.
Nawet jazda po mokrej jezdni jest jakby bardziej słyszalna niż w innych samochodach (nadkola, podłoga?).
Przy dużej prędkości słychać też różne szumy opływu powietrza.
Na bruku najwięcej hałasów w moim przypadku wydobywa się z boczków drzwi, co sprawia, że jednak odczuwa się tą budżetowość marki.
Natomiast sam silnik 1.0SCE jest moim zdaniem dobrze wyciszony i nawet czasem wolałbym go lepiej słyszeć w kabinie, bo tak jakoś brakuje czasem informacji zwrotnej co się dzieje z silnikiem, a na samej pozycji elektronicznego pedału gazu (jak ja go nienawidzę) nie można polegać.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-06, 13:26   

chrom6 napisał/a:
właśnie skończyłem partyzantkę :lol: :lol: , wyklejone matą butylową 2,5 mm...
No szacunek. Różne rzeczy jestem w stanie poprawiać u mnie w Sandero, ale na pomysł wyciszania nigdy nie wpadłem i raczej nie wpadnę a przecież to poprzednia (ponoć głośniejsza) generacja... Po prostu dlatego, że nic mi pod względem głośności nie przeszkadza, wręcz uważam, że jest bardzo cicho :lol: Jestem po prostu idealnym klientem Dacii- nigdy nie miałem droższego samochodu a wszystkie jakie miałem były głośniejsze o całe lata świetlne... :mrgreen:
velomar napisał/a:
Na bruku najwięcej hałasów w moim przypadku wydobywa się z boczków drzwi, co sprawia, że jednak odczuwa się tą budżetowość marki.
To dziwne, bo u mnie akurat boczki nie generują absolutnie żadnych dźwięków. Trzeszczał za to czasem tunel środkowy i gdzieś za deską w różnych miejscach, ale po 3 latach wszystko przeszło. Generalnie nowy samochód generował we wnętrzu więcej dźwięków niż teraz.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-05-06, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
michauek22 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Off-Road
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 300
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-05-06, 15:28   

velomar napisał/a:
jednak odczuwa się tą budżetowość marki

Owszem, to niestety jest widoczne na każdym kroku...
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-05-06, 20:11   

velomar napisał/a:
Dla mnie sporym negatywnym zaskoczeniem w Sandero II była pierwsza jazda w silnym deszczu. Nie wiem, czy to głównie przez słabo wyciszony dach, czy przez przednią szybę tak mocno było słychać te uderzenia kropel w nadwozie, ale było dużo głośniej niż w Peugeocie 306.


zobacz na czym polega wygłuszenie dachu - 1 poprzeczka, z przodu jeszcze nie jest źle bo jest mata kellera ale z tyłu wielki kawał blachy z naklejoną chyba dla żartu tekturą.. podsufitka też goła, w innych autach zdarzają się kawałki filcu, a w dacii nic.

dach.jpg
Plik ściągnięto 129 raz(y) 221,11 KB

 
temporar 



Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme 5-os.
Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 80
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-06-08, 22:00   

Jeśli chodzi o Joggera potwierdzam, że głównym źródłem hałasu nie jest silnik. Przy wyższych prędkościach słychać głównie szum wiatru (zwłaszcza od lusterek), a przy mniejszych mechaniczny pomruk poruszającego się auta (koła/osie).

Silnik natomiast, pomijając moment przyspieszania na turbo, jest dość cichy i przyjemny w odbiorze.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-06-09, 07:46   

Też uważam, że silnik jest dobrze wyciszony. Miałem Stepway poprzedniej generacji i przy dużych prędkościach było w nim głośno od szumu wiatru, bardzo głośno, ale do wytrzymania.

Teraz wybierając wóz, jeździłem Stepway i zwykłym. Niestety relingi Stepway powodują spory hałas, choć może sprawiać wrażenie, że to lusterka. Lusterka mam te same, a hałas duzo mniejszy. Dlatego właśnie wziąłem Sandero. W drugiej generacji, była spora różnica w wyposażeniu i wyglądzie między Stepway i zwykłym. W obecnej juz tak nie jest, a auto cichsze.

Dalej hałas pochodzi od kół i dość cienkich szyb, dachu pewnie też.

Jednak zestaw głosnomówiacy działa dużo lepiej.
 
michauek22 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Off-Road
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 300
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-06-21, 17:12   

Michał B24 napisał/a:
Niestety relingi Stepway powodują spory hałas, choć może sprawiać wrażenie, że to lusterka.

Ja obstawiam, że jedne i drugie...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne