Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia DUSTER OPEN S&S 4x2 by Dudu$
Autor Wiadomość
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-01, 21:58   

Max pół roku i toczydło Ci się znudzi, a raczej jego naprawianie :-P
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-02-01, 23:45   

Prezes napisał/a:
Max pół roku i toczydło Ci się znudzi, a raczej jego naprawianie :-P


Naprawy nigdy nie są nudne, jak jest naprawa to coś się dzieje wokół auta :)
Mam jeszcze w domu starą Toyote Corolle E12 sedan. Przez 1,5 roku włożyłem w nią na same części jakieś 3 tyś. zł ( robociznę miałem w gratisem) i zrobiłem wahacze z przodu, całe hamulce przód i tył gdzie tył jest praktycznie cały nowy ( zostały stare szczęki i jarzma), chłodnice, tuleje belki z tyłu oraz blacharkę. Auto w stanie bardzo dobrym jak na swoje 18 lat i jak na razie jej naprawy mi się nie znudziły. Nie było ich tak dużo aby znienawidzić to auto a co najlepsze na mody w Dusterze wydałem pewnie więcej niż na te wszystkie naprawy w Corolli .Auto pewne, więc wskakuje w miejsce Dacii i staje się samochodem podstawowym tz. na dalekie wyjazdy wakacyjne. Dla siebie kupuję parcha, w sumie pogadałem ze swoim pracownikiem i jego córka sprzedaje Clio II z motorem 1.5 Dci. trochę gratów wymienione ( sam je osobiście wymieniał) jutro oglądam, jak będzie ok i cena 3-3,5 tyś zł bierę. Do kręcenia się po mieście czyli praca-dom-zakupy wystarczy a z pewnością będzie mniej paliła niż Duster. Jak Padnie opiłuję kanty i wrzucę do Wisły, oczywiście żart zezłomuje i tyle.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3675
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-02, 00:54   

Cytat:
jego córka sprzedaje Clio II z motorem 1.5 Dci.


jak juz kupisz clio 2 dci to polecam je zczipować - moge to też zrobić.
Ostatnio zmieniony przez corrado 2022-02-02, 00:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-02, 09:04   

dudu$, jak coś z pewnego źródła i masz zapasowe auto to jeszcze można tak postąpić.
I to nie chodzi o kasę za naprawy, bo starsze auto i tak zawsze wyjdzie taniej. Ja mogę trochę modów, dla samego siebie i w wolnym czasie porobić, ale jazda po mechanikach, strach, że coś popsują, strata czasu etc. mi się nie widzi, nie lubię tego. Nie mam na to czasu. Dla mnie wizyta raz w roku w ASO to już wyzwanie :roll:
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-02-02, 19:05   

Zmiana planów Clio odpada, znalazłem fajną Fiestę MK6 z 2002 r silnik 1.3 70km . Trzeci właściciel od 11 lat, wszystkie faktury na naprawy w tym sprzęgło i wyprzęgli, hamulce, amortyzatory, regenerację maglownicy itp. Auto po przeglądzie technicznym, z nowymi oponami zimowymi plus słabe letnie na alufeldze. Przebieg 155tyś km ustalona cena na 6500zł. Z wad, do korekty zbieżność, brak klimatyzacji, trochę wody w aucie co spowodowane jest prawdopodobnie przytkanym podszybiem, piszcząca dmuchawa ( standard w tym aucie , regeneracja trwa kilkanaście minut) i kończąca się polisa OC. Poza tym auto w stanie bardzo dobrym, prawie jakbym kupował od siebie samego :) Jutro z rana kupuje.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3675
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-02, 19:11   

No ta, 6500pln za 2002r to już musi być perełeczka 8-)
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-03, 09:55   

Tyle forsy bez klimy i może z dziurami w podłogach.. no nie wiem
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-02-10, 20:34   

Widać że handlarz nie próżnował :
\
https://www.otomoto.pl/of...l?#gallery-open
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2022-02-10, 20:55   

Handlarz ściągnął czarną opaskę znad reflektorów i podniosł cenę o 7 k. Szkoda, że już nie masz dacii.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-02-10, 22:49   

eio napisał/a:
Handlarz ściągnął czarną opaskę znad reflektorów i podniosł cenę o 7 k. Szkoda, że już nie masz dacii.


zrobił trochę więcej. Przestylizował Dustera na wersje Urban Explorer czyli pomalował klamki w kolor auta, dołożył czujniki parkowania, pomalował relingi na srebrno oraz nakładki na progi i chyba to było na tyle. No szkoda że nie mam Dacii, często narzekałem na różne pierdoły, które występowały w moich Daciach ale lubiłem te auta. Od sprzedaży minęły już prawie 2 tygodnie a ja dalej czuję taki wewnętrzny smutek, w sumie jedno z moich dzieci również i często podchodzi do mnie i mówi" Tato szkoda, że sprzedałeś Dustera kupisz kiedyś jeszcze takiego samego?" Do Dacii myślę, ze wrócę nie będzie to za rok czy dwa ale kto wie, chcę pożyczyć od teściowej trochę grosza i nadpłacić jeszcze trochę kredytu hipotecznego. Jak ją spłacę a to potrwa kilka lat i uzbieram trochę złotówek to kupię pewnie kolejnego kilkuletniego Dustera albo Joggera. Teraz poruszam się 20 Letnim Fordem Fiestą 1.3 Duratec 8v 70km. Autko jak na swój wiek w stanie nawet ok. Trochę już porobiłem rzeczy i jeszcze kilka zostało mi. hamulec ręczny ( nie bierze jedno koło) oraz co 70km wywala check silnika - za mała skuteczność układu katalizatora czyli kat do wymiany.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-07-17, 19:21   

Dawno tu nie pisałem bo i Dustera nie mam to i po co. Ogólnie nadal poruszam się 20 letnią fiestą. Od zakupu ( 2 luty) zrobiłem ponad 7 tyś km. W tym czasie włożyłem w auto z 3,5 tyś zł. Ogólnie awarii większych nie było, większość rzeczy wymieniłem bo chciałem powoli doprowadzać autko do stanu takiego, że nie będę bał się pojechać nim 100-200-300km i zastanawiać się co może się rozsypać. I tak wymieniłem takie rzeczy jak:
- całe kompletne przednie zawieszeni czyli: Nowe wahacze, łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora, końcówki kierownicze, przednie amortyzatory, przednie sprężyny, poduszki amortyzatorów i łożyska.
- amortyzatory tylne + jedno jego mocowanie
- zrobione hamulce przednie i tylne + naprawa ręcznego
- piastę przednią lewą + łożysko
- tylne łożyska kół
- tylne giętkie przewody hamulcowe
- termostat+ czujnik+ płyn chłodzący
- świece zapłonowe
- pompa wody + 2 rolki
- serwo hamulcowe bo czasem syczało
- 1wsza sąndę Lambda

i pewnie jeszcze coś by się znalazło.

Co jest do zrobienia a czego nie zrobię? Na pewno przewodu od wspomagania kierownicy, poci się przy maglownicy ale to standard w starszych fordach, do tego czasem wyskakuje błąd katalizatora i podśmierdują spaliny czyli ewidentnie kat jest nadtopiony ( lekko podniesione CO w spalinach norma 4,5 jest 5,5

Jak długo będę fiestą jeździł? Wszystko zależy od pieniędzy. Teściowa złożyła zamówienie na Nowego Suzuki Ignisa 4x4 Hybrid i czas oczekiwania na niego to +/- 9 miesięcy. Jak uzbieram pieniądze to odkupuję od niej Dustera II ale to zobaczy się za te parę miesięcy. A jak nie będę mógł sie doczekać to Fiestę sprzedam i po raz trzeci zakupię Logana II
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne