Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Android Auto - tweaki i hacki
Autor Wiadomość
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 300
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2021-05-04, 12:18   Android Auto - tweaki i hacki

Cześć,
postanowiłem stworzyć nowy temat, w którym powtórzę to co już kiedyś pisałem (@laisar nie krzycz :) ) oraz w którym będzie można znaleźć sposoby na poszerzenie funkcjonalności Android Auto. Chciałbym, aby w tym temacie podawać tylko rozwiązania/tweaki i hacki na AA, natomiast dyskusje prowadzić w http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=16220



Waze blokował się na starcie i nie dostawał nowych danych GPS
Trzeba ustawić baterię bez ograniczeń dla apki Waze

Nie działał tryb telefonu w AA
Android Auto nie radzi sobie z dual simem (prywatna i służbowa karta). Rozwiązaniem jest wybranie jednej domyślnej karty sim do połączeń i zrobienie czegoś na zasadzie routingu na drugą kartę sim. Można to zrobić np. przez program Dual SIM Selector Pro dostępny przez alternatywny sklep Aptoide. Po zainstalowaniu trzeba nadać uprawnienia do czytania kart sim. Potem w programie wybiera się kontakty/grupy/numery, które mają być wykonywane z drugiej karty. U mnie domyślnym ustawieniem jest karta prywatna, do kontaktów służbowych przypisałem sobie odpowiednie ustawienia w apce.

Używanie innych programów streamujących
Osobiście korzystam z Youtube Vanced (brak reklam i można zablokować ekran na czas słuchania) i wkurzało mnie to, że mogę wybrać tylko spotify (które bez abonamentu jest strasznie ograniczone). Twórcy YT Vanced wypuścili też swoją wersję Youtube Music i to już można włączyć w Android Auto, jednak trzeba się trochę nagimnastykować.

Aby się dostać do opcji programistycznych w najnowszym AA należy: wejść w AA na telefonie, który nie jest podłączony do radia, wybrać 3 kreski (hamburger) z lewej strony -> następnie kliknąć w ustawienia -> zjechać na sam dół i poklikać w napis wersja tak z 10 razy -> teraz 3 kropki z prawej -> ustawienia programisty -> tryb aplikacji "dla programistów" -> na samym dole ustawień programisty zaptaszkować nieznane źródła

W moim przypadku AA zobaczył YT Music, który zainstalowałem od twórców YT Vanced

Yanosik na ekranie AA (nieoficjalny)
Na chwilę obecną z Yanosika na AA można tylko korzystać poprzez screen mirroring. Aby wszystko poprawnie działało potrzeba:


* - dla Androida 11 Magisk w wersji min. 21 (i włączenie opcji disable SELinux w innych opcjach Screen2Auto, o czym poniżej), dla Androida 10 Magisk w wersji 20.4

1. Instalujemy AA AIO TWEAKER i Screen2Auto i nadajemy wszystkie uprawnienia (szczególnie uprawnienia SuperUser).
2. Wchodzimy w AA AIO TWEAKER i wybieramy opcję "Wybierz aplikacje" -> wybieramy z listy screen2auto, a następnie klikamy "łatka aplikacje niestandardowe" i robimy restart telefonu

Bez tego Screen2Auto nie pojawi się na liście aplikacji dostępnych w Android Auto!

3. Włączamy screen2auto i konfigurujemy pod siebie.
4. Podłączamy się pod radio i z listy aplikacji w AA wybieramy screen2auto. Jeżeli nie działa dotyk trzeba wejść w ustawienia screen2auto w Inne ustawienia i wybrać opcję "Automatic shutdown of SELinux"

APLIKACJA POZOSTAJE W FAZIE ROZWOJOWEJ

_________________
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 300
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2021-05-21, 23:38   

Android Auto Apps Downloader & Android Auto Store

Ostatnio pojawiły się do 2 aplikacje do pobierania programów na AA.
AAAD w darmowej wersji pozwala na jedną instalację na miesiąc, licencja kosztuje 3,5$
AA Store jest darmowy :)

Z moich obserwacji wynika, że obie aplikacje nie potrzebują roota, a programy pojawiają się w AA bez większych problemów

AAAD:
https://github.com/shmykelsa/AAAD/releases/tag/v1.4

AA Store:
https://github.com/croccio/Android-Auto-Store/releases/tag/1
_________________
 
blablabla 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: eko-g
Rocznik: 2022
Dołączył: 19 Sty 2022
Posty: 3
Skąd: rewa
  Wysłany: 2022-06-17, 12:35   bezprzewodowe android auto dla starszych androidów

Jak wiecie androidy starsze niż 11 mają problem z bezprzewodowym połączeniem z naszym systemem multimedialnym. Możemy ominąć ten problem w następujący sposób (sprawdzonym na moim huawei p30pro z dziesiątym andkiem). Wchodzimy w aplikację android auto, ja musiałem wejść w ustawienia tel ->aplikacje->android auto, a następnie klikamy gwiazdkę w prawym górnym rogu, jesteśmy w ustawieniach apki, przewijamy na dół i klikamy 10 razy w wersje apki, pojawia się komunikat który akceptujemy. Następnie klikamy w 3 pionowe kropki w prawym górnym rogu, potem ustawienia programisty i klikamy opcję "dodaj projekcję bezprzewodową do ustawień". Tyle. Nie działa to tak doskonale jak w andku 11, bo po wejściu do auta musimy kliknąć w ikonkę podłącz telefon i następnie kliknąć ikonkę androidauto przy nazwie naszego telefonu tuż obok ikonki bluetuth, ale działa i nie trzeba kabla.
_________________
już mam nową furę ;-)
 
marmar 



Marka: Renault
Model: CLIO IV
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-07-25, 20:04   

Dostęp do swoich aplikacji na ekranie MNav.
Telefon bez ROTa (Android 11 ostatnia aktualizacja )
1/ W telefonie wybieramy Ustawienia -> Aplikacje -> Android Auto
*Stukamy w aplikację Android Auto, przewijamy do dołu i stukamy w:
Ustaw powiadomienia wewnątrz aplikacji
W otwartym nowym oknie przewijamy do dołu i stukamy w: Wersja ....
do momentu otwarcia funkcji Programisty
Teraz stukamy w górnym prawym rogu i w wyskakującym okienku wybieramy
Ustawienia Programisty, przewijamy do dołu i zaznaczamy Nieznane źródła.
tak jak na załączniku ekrany.

2/ Pobieramy i instalujemy aplikację AAEase
3/ Uruchamiamy aplikację AAEase, otwiera się okno.
jak na załączniku aplikacja

Stukamy w aplikację Screen2Auto i pozwalamy na pobranie i instalację.
Otwieramy aplikację Screen2Auto, wyrażamy na wszystko zgodę.

Następnie wchodzimy w Ustawienia launchera -> APLIKACJE i dodajemy swoje aplikacje jakie chcemy
dodałem nawigację 7ways oraz VCL odtwarzacz muzyki i video

Następnie TŁO i ustawiamy tło ekranu.
Na koniec sprawdzamy czy w Android Auto pojawiła się ikona Screen2Auto.

sorry ale nie przyjmuje pliku zip z opisem

Screenshot_20220725-083910_AAEase.jpg
aplikacja
Plik ściągnięto 6638 raz(y) 20,69 KB

Android Auto.jpg
android auto
Plik ściągnięto 8 raz(y) 35,2 KB

Aplikacje.jpg
aplikacje
Plik ściągnięto 2 raz(y) 23,07 KB

Ekran.jpg
ekran
Plik ściągnięto 4 raz(y) 36,56 KB

ekrany.jpg
zrzut
Plik ściągnięto 52 raz(y) 184,35 KB

Ostatnio zmieniony przez marmar 2022-07-25, 20:52, w całości zmieniany 14 razy  
 
marmar 



Marka: Renault
Model: CLIO IV
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-07-26, 07:31   

Korzystałem z:
https://www.youtube.com/watch?v=Vdke_yxfqZo

Sprawdziłem i działa, powinno działać również na androidzie 12
Aplikacja jest dostosowana.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne