Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sandero czy Duster ?
Autor Wiadomość
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-18, 01:39   Sandero czy Duster ?

Powracam po kilku latach do Dacii, bo przy obecnych cenach Diesla bujanie się wszędzie dostawczym Traficiem jest drogie . Nie mówiąc o tym że niezbyt wygodne.

Markę znam, miałem trzy Dacie (Logan MCV I, Lodgy, Logan MCV II) którymi zrobiłem łącznie około 700 000 km

Ponieważ chodzi o tanie jeżdżenie to wybór padł na litrowa benzynę z fabrycznym LPG

W podobnej cenie mogę mieć "gołego" Dustera albo porządnie wyposażone Sandero. Prawda jest taka że odkąd Duster się pojawił to marzyło mi się takie auto, ale zawsze rozsądek "skazywał" mnie na bardziej pojemne modele (prowadzę firmę).

Duster jest dostępny od ręki,na Sandero musiałbym poczekać do października - listopada.

Domyślam się też że spalanie w Sandero będzie mniejsze niż w Dusterze, zwłaszcza na trasie.

Czy trzaskanie tras Dusterem bez tempomatu to bardzo zły pomysł ? Proszę o opinie o tych autach i wskazanie mocnych / słabych punktów przy takiej alternatywie 🙂
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-08-18, 07:25   

Tempomat idzie dołożyć, a Sandero jest po prostu zwinne i fajne na codzień. Właśnie zabrałem swoja czteroosobową rodzinę, na urlop do Szwecji, z 4 rowerami na dachu. Zmieściliśmy się z gratami, ale spalanie z 4 rowerami na dachu, przy 105km/h zbliża się do 8.5. Mam 1.0 90 koni, bez LPG

Wcześniej miałem Stepway ale 2017r, według mnie, Stepway jeździł po wszystkim, teraz zwykłym Sandero, poprzeczne nierówności bywają nieprzyjemne. Stepway, łykał wyboje bardzo przyjemnie.
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-08-18, 11:09   

jeśli rozważasz 1.0 lpg to raczej sandero. Spalanie mniejsze, po mieście zwinniejsze, środek nowocześniejszy i wcale nie taki ciasny. Zrobiłem trasę 2800 km do Chorwacji i spokojnie daje radę, jednak przy wniesieniach i prędkościach 120+ przy dwóch osobach + bagaże czuć już brak mocy. Może nie jakiś ogromny ale jest. W cięższym o jakieś 200 kg dusterze lepiej nie będzie napewno.

No i raczej Stepway bo ma 6 biegową skrzynię - w trasie w połączeniu z tempomatem bardzo fajnie się sprawdza. Sam tempomat w Sandero w końcu jest "cywilizowany" i obsługiwany na kierownicy a nie przyciskiem hgw gdzie.

też rozwazałem Dustera ale ze względu na gabaryty padło na DSSIII i póki co nie żałuję.
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1083
Skąd: Kępno
Wysłany: 2022-08-18, 14:14   

Byłem zdecydowany na nowego Logan. Pozyczylem na weekend Sandero a na jazdę towarowa Logan. Oba bardzo mi się podobały, ale czułem niedosyt w stosunku do captur-a. Pozyczylem dustera (też 1.0lpg) i po pierwszych kilometrach wiedziałem że zmieniam zamówienie :)
I tak od 18 tys jestem mega zadowolony z dustera - i na trasie i w mieście gdzie też jest bardzo poręczny i zwrotny :)
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-08-18, 15:08   

Nie zrozum mnie źle, nie mam zamiaru nikogo obrażać ale nie porównuj jazdy po Kępnie do Warszawy. To miasto jest nieprawdopodobnie ciasne i naprawdę każdy cm więcej ma znaczenie w kwestii parkowania czy komfortu jazdy. Sanderko jest o wiele poręczniejsze.
 
Jarekf3d 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 tce
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 112
Skąd: Waw
Wysłany: 2022-08-18, 15:41   

Nie wiem ile duster ma szerokości ale sam parkuje joggerm (fakt jest wąski) w warszawie i nie widzę z tym problemu.
Co do tematu jak nie potrzebny Ci większy samochód to nie zastanawiaj się i bierz sandero. Jak coś większego to duster lub jogger.
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1083
Skąd: Kępno
Wysłany: 2022-08-18, 15:43   

Nie czuję się obrażony :)
Nie wiem tylko skąd Twoje założenie że poruszam się tylko po Kępnie ? Naprawdę sądzisz że po ulicach tej mieściny nakrecilbym 18tys km w niespełna 10 miesięcy tylko na jednym z samochodow ?
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-08-18, 17:52   

Osobiście Duster zawsze mi się podobał, miałem nawet DDI PH2,którym jeździłem po Warszawie, parkowałem nim tak jak każdym innym samochodem i nie potrzebowałem na to nie wiadomo ile miejsca dlatego też, nie ma co patrzeć na wielkość auta. Wybierając jedno z tych aut wybieramy między starą a nową technologią Renault. Duster to samochód zbudowany na lekko zmienionej płycie podłogowej Clio II czyli jego konstrukcja ma dobre 20lat natomiast Sandero III zbudowane jest na podzespołach najnowszej odsłony Clio dlatego prowadzenie tych aut jest zupełnie inne. Na korzyść Dustera na pewno jest jego wyższe zawieszenie oraz większy bagażnik, natomiast na Sandero nadrabia mniejszym spalaniem i nowocześniejszym wyglądem w środku. Myślę, że kompromisem pomiędzy tymi dwoma autami będzie Dacia Sandero Stepway
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1083
Skąd: Kępno
Wysłany: 2022-08-18, 18:20   

Dla mnie kluczowe gorsze było resorowanie Sandero (poprzeczne nierówności) odgłos zamykanych drzwi i hałas toczenia. Fajniejsza / niżej położona deska rozdzielcza Sandro z lepiej umiejscowionym ekranem multimediów, ale z gorszymi nawiewami i pewnie litr gazu mniejsze spalanie LPG, czy system wspomagania awaryjnego hamowania nie zdołało przeważyć szali :)
Stepway-em nie jeździłem ale z zewnątrz mi się podoba.
Co do wielkości/poręczności to przeskokiem będzie mój Jimmy, VW up! Albo coś podobnego.
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-19, 10:14   

dudu$ napisał/a:
Osobiście Duster zawsze mi się podobał, miałem nawet DDI PH2,którym jeździłem po Warszawie, parkowałem nim tak jak każdym innym samochodem i nie potrzebowałem na to nie wiadomo ile miejsca dlatego też, nie ma co patrzeć na wielkość auta....
Jeżeli porównujemy "każde inne samochody", które mają zbliżoną wielkość, to w zasadzie zgoda. Ale i tak różnica długości pomiędzy SS3 a Dusterem2 to 242mm i cudów nie ma- przy parkowaniu równoległym do krawężnika, liczy się długość samochodu i te prawie ćwierć metra ma znaczenie. Jeżeli mamy miejsca na styk na zaparkowanie Sandero, to Dustera już tam nie wpasujemy. Jeśli przesiądziemy się z samochodu choćby ciut mniejszego, to zawsze odczujemy różnicę, w przeciwną stronę oczywiście już niekoniecznie.
r70 napisał/a:
Co do wielkości/poręczności to przeskokiem będzie mój Jimmy, VW up! Albo coś podobnego.
Otóż to. Przy mniejszej klasie aut różnice robią się potworne. Ja przez kilkanaście lat miejskiej jazdy Matizem zdążyłem się przyzwyczaić do skromnych gabarytów i po przesiadce na SS2 przez dłuuugi czas nie mogłem przeboleć ile fajnych miejsc, wcześniej idealnych dla mnie do zaparkowania, muszę teraz mijać szukając (często bezowocnie) jakiegoś "normalnego".
Ale nie oszukujmy się- SS2 jest dłuższy od przykładowego Matiza o prawie 0,6m i zarazem szerszy o prawie 0,4m a to już jest prawdziwy "kosmos"...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-08-19, 10:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-22, 08:51   

Większego to mam Trafica (aczkolwiek w wersji H1L1) - poruszam się nim od ponad roku jako jedynym autem, sporo po Warszawie i Wrocławiu i generalnie daję radę ;)

jakby nie cena diesla która mocno daje po kieszeni bo jednak tym autem to poniżej 7,3 l / 100 km się nie zejdzie to nie myślałbym w ogóle o dodatkowym samochodzie - ale robiąc przebiegi na poziomie 5000 km miesięcznie z samych oszczędności na paliwie wychodzi że spłacę ratę leasingową za Sandero z LPG (robiąc nim 3500 z tych 5000)


Jarekf3d napisał/a:
Nie wiem ile duster ma szerokości ale sam parkuje joggerm (fakt jest wąski) w warszawie i nie widzę z tym problemu.
Co do tematu jak nie potrzebny Ci większy samochód to nie zastanawiaj się i bierz sandero. Jak coś większego to duster lub jogger.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne