Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Używany Logan LPG
Autor Wiadomość
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-29, 12:15   Używany Logan LPG

Co o tym myślicie ?

https://www.otomoto.pl/of...g-ID6ESdbq.html

tak, jedzilo jako taxi

miałem Logana ale w dieslu 1.5 / 90 i zrobiłem nią jakieś 85 000 km więc w pewnym sensie auto znam

jak to się sprawuje z takim małym silnikiem w gazie ?

szukam auta do ekonomicznego pokonywania tras, bo w tej chwili jedynym używanym jest Trafic w wersji dostawczej i jak nawet na pusto lecę to spalanie pod 8 litrów diesla podchodzi

mam wstępnie na listopad zamówione Sandero z gazem, ale moze nie warto czekać ? czy te litrowe silniki z LPG sa lepsze od starszych 0.9 ? nowe Sandero jest jednak mniejsze, no i cena o 15000 wyższa, choć w leasingu jest to mniej odczuwalne...
Ostatnio zmieniony przez Marckok 2022-08-29, 12:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-08-29, 15:58   

Jeżeli chodzi o ten konkretny egzemplarz, to skreślił bym go z racji wersji wyposażenia tz. Open. O ile jeszcze w Dusterze ta wersja jest akceptowalno to w loganie i sandero już nie - brak regulacji kierownicy, wysokości pasa, brak stabilizatora, głośników tylnych i okablowania i jeszcze kilku innych rzeczy. A co to za różnica czy silnik jest na LPG czy nie? Na każdym paliwie powinien jeździć identycznie, może być delikatnie słabszy ale nie będzie to raczej w ogóle odczuwalne. Osobiście wolałbym chyba poczekać na nowe Sandero - jest to całkowicie inne auto niż Logan II. Oczywiscie nie uważam Logana II za złe auto bo miałem 2 takie i pewnie za jakiś czas stan się posiadaczem jeszcze jednego.
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-29, 17:38   

Serio uważasz że silnik diesla, benzynowy, benzynowy z montowaną fabrycznie instalacją LPG, i z "dokładaną" na własna rękę - 'jężdżą identycznie" ?? :shock:

natomiast dziękuję za zwrócenie uwagi na wersję wyposażenia, faktycznie Logan którego miałem był w jakiejś wyższej...

dudu$ napisał/a:
Jeżeli chodzi o ten konkretny egzemplarz, to skreślił bym go z racji wersji wyposażenia tz. Open. O ile jeszcze w Dusterze ta wersja jest akceptowalno to w loganie i sandero już nie - brak regulacji kierownicy, wysokości pasa, brak stabilizatora, głośników tylnych i okablowania i jeszcze kilku innych rzeczy. A co to za różnica czy silnik jest na LPG czy nie? Na każdym paliwie powinien jeździć identycznie, może być delikatnie słabszy ale nie będzie to raczej w ogóle odczuwalne. Osobiście wolałbym chyba poczekać na nowe Sandero - jest to całkowicie inne auto niż Logan II. Oczywiscie nie uważam Logana II za złe auto bo miałem 2 takie i pewnie za jakiś czas stan się posiadaczem jeszcze jednego.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-08-30, 15:58   

Marckok napisał/a:
Serio uważasz że silnik diesla, benzynowy, benzynowy z montowaną fabrycznie instalacją LPG, i z "dokładaną" na własna rękę - 'jężdżą identycznie" ?? :shock:

natomiast dziękuję za zwrócenie uwagi na wersję wyposażenia, faktycznie Logan którego miałem był w jakiejś wyższej...

dudu$ napisał/a:
Jeżeli chodzi o ten konkretny egzemplarz, to skreślił bym go z racji wersji wyposażenia tz. Open. O ile jeszcze w Dusterze ta wersja jest akceptowalno to w loganie i sandero już nie - brak regulacji kierownicy, wysokości pasa, brak stabilizatora, głośników tylnych i okablowania i jeszcze kilku innych rzeczy. A co to za różnica czy silnik jest na LPG czy nie? Na każdym paliwie powinien jeździć identycznie, może być delikatnie słabszy ale nie będzie to raczej w ogóle odczuwalne. Osobiście wolałbym chyba poczekać na nowe Sandero - jest to całkowicie inne auto niż Logan II. Oczywiscie nie uważam Logana II za złe auto bo miałem 2 takie i pewnie za jakiś czas stan się posiadaczem jeszcze jednego.


Nie wypowiadam się na temat auta z silnikiem diesla bo takiego Logana nigdy nie miałem i nawet nigdy takim nie jeździłem. Miałem dwie sztuki z podstawowym motorem czyli 1.2 16v ( 73 i 75km). Jednego użytkowałem wyłącznie na PB natomiast drugiego po pewnym czasie zagazowałem. Jeździł niemal identycznie jak na PB w sumie to chyba tak samo, ale warunkiem była dobra instalacja prawidłowo wystrojona , a to robiłem sam we własnym zakresie i mapy PB i LPG miałem zgrane idealnie. Czy Logan z fabrycznym gazem jeździ tak samo jak z dołożonym? Patrząc po tym ile było różnych problemów z fabrycznymi instalacjami to myślę, ze te z dołożona instalacją LPG jeżdżą na pewno lepiej.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne