Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Różnice między Media Display a Media Nav
Autor Wiadomość
sp3c0r 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0
Rocznik: --
Dołączył: 07 Wrz 2022
Posty: 2
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2022-09-08, 09:49   

Witam, niedawno złożyłem zamówienie na Dustera z media display. Dopiero kiedy dopytałem o połączenie bezprzewodowe otrzymałem odpowiedź, że tylko po kablu. Szkoda... Media Nav też tylko po kablu :(
Ostatnio zmieniony przez sp3c0r 2022-09-08, 10:02, w całości zmieniany 4 razy  
 
goliat88 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCE
Dołączył: 11 Paź 2022
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-10-11, 17:49   

dacialoganmcv napisał/a:
Kermit napisał/a:
Wzbudzacie we mnie nadzieję; dziś uznałem, że mam już wszystko, na czym mi zależało, ale teraz - skoro to będzie takie proste, by mieć wbudowaną nawigację, może jeszcze się skuszę na dalszy upgrade... :)

Pozdrawiam


Potwierdzam. Dziś u taty wjechały dwa głośniki wysokotonowe pod szybą. Lewy bez problemu. Prawy do demontażu schowek: 3 wkręty z przodu, jeden z prawej strony po odpięciu osłonki z przełącznikiem poduszek. Wiązka od głośnika skitrana jest po prawej stronie nad główną wiązka nad metalowym stelażem. Związana jest papierową taśmą, wtyczka jest czarna. Trzeba się przypatrzeć, gdzie jest. Wystarczy mocniej pociągnąć i poprowadzić do góry do gniazda głośnika.


Cześć wszystkim.
Zakupiłem 2 używane tweetery ale mam problem z podłączeniem, jak z lewej strony faktycznie kabel jest praktycznie w otworze tak prawego nie mogę zlokalizować. Zdemontowałem schowek ale ni huhu ze znalazłem wtyczki. Czy kojarzycie może jakie kolory przewodów albo jakaś dodatkowa wskazówka gdzie szukać? Może fotorelacja?
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-10-12, 16:43   

goliat88 napisał/a:



Cześć wszystkim.
Zakupiłem 2 używane tweetery ale mam problem z podłączeniem, jak z lewej strony faktycznie kabel jest praktycznie w otworze tak prawego nie mogę zlokalizować. Zdemontowałem schowek ale ni huhu ze znalazłem wtyczki. Czy kojarzycie może jakie kolory przewodów albo jakaś dodatkowa wskazówka gdzie szukać? Może fotorelacja?


szukaj na górze pod samą deską rozdzielczą, mogli też przymocować bliżej środka deski ,
 
tomekar 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0TCe
Dołączył: 19 Lis 2021
Posty: 13
Skąd: Luboń
Wysłany: 2022-10-12, 21:18   

goliat88 napisał/a:

Zakupiłem 2 używane tweetery


Możesz napisać gdzie kupiłeś?
 
goliat88 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCE
Dołączył: 11 Paź 2022
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-10-12, 21:19   

tomekar napisał/a:
goliat88 napisał/a:

Zakupiłem 2 używane tweetery


Możesz napisać gdzie kupiłeś?


Znany portal aukcyjny na A.
 
goliat88 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCE
Dołączył: 11 Paź 2022
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-10-13, 09:25   

chrom6 napisał/a:


szukaj na górze pod samą deską rozdzielczą, mogli też przymocować bliżej środka deski ,


Zlokalizowałem wtyczkę. W moim przypadku, była ona przyklejona do wiązki głównej (tej grubej) za metalowym stelarzem po prawej stronie jak pisał poprzednik. Trzeba po omacku jechać dłonią/paluchami po wiązce i powinno się ją napotkać. Słychać różnicę na + w dzwięku.

Jeśli chodzi o zakup, to polecam w obserwowanych na alle albo olx dodać numer części 281480007R. Aktualnie jest para: https://allegro.pl/oferta/glosnik-wysokotonowy-dacia-duster-ii-281480007r-12733496758
 
tomekar 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0TCe
Dołączył: 19 Lis 2021
Posty: 13
Skąd: Luboń
Wysłany: 2022-10-13, 11:33   

goliat88 napisał/a:
tomekar napisał/a:
goliat88 napisał/a:

Zakupiłem 2 używane tweetery


Możesz napisać gdzie kupiłeś?


Znany portal aukcyjny na A.


Ok, musiałeś trafić, bo teraz tylko nowy albo w zestawie.
 
GrzesiekP 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0
Rocznik: 2022
Dołączył: 28 Cze 2022
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-10-15, 22:46   

Gdyby ktoś się zastanawiał - Jogger ma również podciągnięte przewody pod gwizdki. Lewy jest praktycznie w otworze pod głośnik , prawy miałem przyklejony do wiązki kabli nad schowkiem.
Żeby się do niego dostać trzeba wymontować schowek.

Głośniki z linka czyli OE 281480007R są trudne do znalezienia w dobrej cenie. Zaryzykowałem OE 8200001434C - na portalach są nawet po 15 PLN sztuka. Głośnik pasuje po małej modyfikacji wtyczki lub gniazda ( wtyczka ma wystający ząbek - trzeba go ściąć albo zrobić rowek w gnieździe ).

Różnica w dźwięku dla mnie wyraźnie na plus - lepiej odczuwalny efekt stereo. Jedyne czego mi jeszcze brakuje to niskich tonów ( ale to wina tego że w Kangoo miałem suba pod fotelem )
Ostatnio zmieniony przez GrzesiekP 2022-10-15, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotrek400 



Marka: Dacia
Model: 2x Logan, 2x Logan MCV, Logan II, Logan III
Silnik: 1.4MPI, 2x1.6MPI, 1.2 16V, 1.0SCE, 1.0TCE
Rocznik: 2005, 2005, 2008, 2014, 2017, 2022
Wersja: Logan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 307
Skąd: Polska centralna
Wysłany: 2022-11-04, 18:33   

Czyli jednak się da rozbudować MD do MN?
Trzeba wybrać się do Rumunii w wakacje :mrgreen:

Screenshot_2022-11-04-18-16-44_resize_45.jpg
Plik ściągnięto 79 raz(y) 188,8 KB

Screenshot_2022-11-04-18-16-30_resize_1.jpg
Plik ściągnięto 47 raz(y) 161,42 KB

Screenshot_2022-11-04-18-16-58_resize_62.jpg
Plik ściągnięto 34 raz(y) 129,58 KB

_________________

 
kabaret10 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce (CVT)
Rocznik: 2023
Wersja: Comfort
Dołączył: 19 Sie 2022
Posty: 11
Skąd: Powiat Poznanski
Wysłany: 2022-11-04, 19:29   

sp3c0r napisał/a:
Witam, niedawno złożyłem zamówienie na Dustera z media display. Dopiero kiedy dopytałem o połączenie bezprzewodowe otrzymałem odpowiedź, że tylko po kablu. Szkoda... Media Nav też tylko po kablu :(


Nosz kurka, też nawet nie zapytałem tylko wziąłem pakiet. :(
W zamówieniu pod media nav mam napisane tylko replikacja.
 
RafalSky84 



Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme 7-os.
Dołączył: 26 Kwi 2022
Posty: 16
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2023-03-09, 21:22   

Witam,
odświeżę temat głośników na desce. Mój element to Jogger Extreme 1,0 LPG 7os 2012.09, miał być Media Nav, ale sprzedawca odradził ze względu na brak gwarancji terminu dostawy (tak jakby w innych wersjach było inaczej :D ).
Czyli mam Media Display i 4 głośniki zamiast 6.
Posiłkując się na tym forum, potwierdzam, że przewody miałem poprowadzone. Od strony kierowcy był widoczny od strony szyby, po zdjęciu zaślepki był przyklejony na żółtą taśmę do wiązki. Tutaj zonk – weź to wygrzeb i wyciągnij! Palców brakło. Zaopatrzcie się w jakiś sztywny drut, wyginajcie w haczyk i jazda do góry, aż złapiecie. Podłączycie i 50% roboty za wami. Druga strona chyba nawet łatwiejsza. Wykręcacie schowek. Po otwarciu schowka – dwa wkręty na górze, jeden z lewej na dole. Czwarty po odpięciu dużej zaślepki na boczku gdzie jest przełącznik od airbag – bez obaw nic nie urwiecie, bo włącznik airbag jest na przewodzie i odejdzie. Wyciągamy schowek, uwaga na zatrzaski po stronie airbagu, trzeba odgiąć. Zalecam odpiąć lampkę schowka, bo przeszkadza.
Dalej już sama przyjemność – szukanie złączki: u mnie była po prawej na głównej wiązce zagięta w pół i zaklejona żółtą taśmą, tak, że złączka była nie widoczna z mojej strony, tylko z tyłu wiązki. Po zerwaniu taśmy, długość i miejsca jest tyle, że bez problemu włożycie rękę i doprowadzicie ją do wylotu na desce. Podłączamy, montujemy. Głośniczki wchodzą na klik, obudowa jest kierunkowa „jajowata”, z jednej strony ma szerszy element montażowy od strony wychodzącego przewodu węższy – nie da się włożyć inaczej. Klikamy głośnik, potem maskownicę i koniec Roboty.

Dalej już tylko konfiguracja dźwięku według własnych słuchów.
Według mnie: NIE MAM POJĘCIA JAK MOGŁEM JEŹDZIĆ BEZ TYCH CYKACZY. Jest masakra. Jeszcze nie ustawiłem na 100%, walą po uszach strasznie!
Dalsze wyzwanie: czym podbić bass, aby nie ingerowało zbytnio w instalację oraz nie zabierało bagażnika. W poprzednim samochodzie miałem Pioneer TS-WX305B 1300W, więc poprzeczka wysoka 😊
Pozdrowienia i powodzenia.
R.
_________________
RafalSky
Nie mój Cyrk nie moje Małpy.
 
robox5 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-03-10, 11:16   

Jakieś 1,5roku temu Dacia miała w swojej ofercie głośniki i subwoofer premium HI -FI od firmy FOCAL. Obecnie niedostępne. Zakupiłem sam subwoofer Focal 2.1 IBUS 150W dedykowany do Dacii. Jest mały także montuje się go bez problemu pod siedzeniem. Ma oczywiście aktywny wzmacniacz, a także można do niego podłączyć głośniki wszystko jest Plug & Play więc tylko podpinamy kable do media display i przeciągamy zasilanie od akumulatora i gra aż siedzenie faluje.
Osobiście nie lubię jak bas jest dominujący, staram, się dobierać ustawienia tak aby dźwięk był bardziej zbalansowany a bas uzupełniał przestrzeń swoim basem bez znacznej dominacji. Jak dożyłem głośniki wysokotonowe widziałem wyraźną poprawę w odsłuchu, tak po dołożeniu suba zauważyłem spadek jakości dźwięku ponieważ głośniki w drzwiach są marne i nie dają rady uwypuklić dźwięków średnich, przez co dominuje bas i wysokie tony. Także czeka mnie wymiana głośników w drzwiach. Nie jestem pewien czy wezmę FOCALe bo słyszałem że są lepsze i nie koniecznie droższe tylko ewentualnie trzeba będzie dopasować dystans i wtyk. No i przydało by się od razu wygłuszyć drzwi. Także żeby uzyskać polepszenie trzeba pomyśleć o bardziej kompleksowej wymianie nagłośnienia.
 
RafalSky84 



Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme 7-os.
Dołączył: 26 Kwi 2022
Posty: 16
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2023-03-10, 15:28   

Dzięki za cynk! Ceny tego Focala dosyć dosyć, ale jeżeli wszystko by było Plug&Play to fajna sprawa.
PS. dobierał się ktoś z Was do wyciągnięcia Media Display? Ew. może nie trzeba ściągać, tylko szukać gdzieś samej wiązki przewodów?
_________________
RafalSky
Nie mój Cyrk nie moje Małpy.
 
robox5 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-03-10, 23:08   

Jak to mówią w internetach jest wszystko. Ja osobiście dużo zaczerpnąłem od Niemca, który ma kanał na youtube LZPatrs. Ma ze 20 filmów o Sandero III, a także sklep z akcesoriami ale ceny kosmos. Chyba filmik nr 10 z playlisty sandero III był o demontażu media nav. Także można zobaczyć jakie to proste.
 
RafalSky84 



Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme 7-os.
Dołączył: 26 Kwi 2022
Posty: 16
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2023-03-11, 23:49   

Dziękuje! Obejrzałem :)
W zasadzie nic strasznego.
Cóż - ja jestem zdecydowany - żona gorzej :)
ale, że nie jest to samochód na rok czy dwa (musi się zwrócić), wydatek ma zasadność.
Oczywiście co do jakości to nie spodziewam się filharmonii, jednak słuchając nawet do średniej głośności, ale w pełnym paśmie Hz to jest o niebo lepiej niż bez ... nie chodzi o dyskotekę.
Jak podejdę do tematu to dam znać i zrobię fotorelację.
R.
_________________
RafalSky
Nie mój Cyrk nie moje Małpy.
 
glaca123 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0
Dołączył: 18 Mar 2024
Posty: 1
Skąd: Radom
Wysłany: 2024-04-11, 12:03   

goliat88 napisał/a:
dacialoganmcv napisał/a:
Kermit napisał/a:
Wzbudzacie we mnie nadzieję; dziś uznałem, że mam już wszystko, na czym mi zależało, ale teraz - skoro to będzie takie proste, by mieć wbudowaną nawigację, może jeszcze się skuszę na dalszy upgrade... :)

Pozdrawiam


Potwierdzam. Dziś u taty wjechały dwa głośniki wysokotonowe pod szybą. Lewy bez problemu. Prawy do demontażu schowek: 3 wkręty z przodu, jeden z prawej strony po odpięciu osłonki z przełącznikiem poduszek. Wiązka od głośnika skitrana jest po prawej stronie nad główną wiązka nad metalowym stelażem. Związana jest papierową taśmą, wtyczka jest czarna. Trzeba się przypatrzeć, gdzie jest. Wystarczy mocniej pociągnąć i poprowadzić do góry do gniazda głośnika.


Cześć wszystkim.
Zakupiłem 2 używane tweetery ale mam problem z podłączeniem, jak z lewej strony faktycznie kabel jest praktycznie w otworze tak prawego nie mogę zlokalizować. Zdemontowałem schowek ale ni huhu ze znalazłem wtyczki. Czy kojarzycie może jakie kolory przewodów albo jakaś dodatkowa wskazówka gdzie szukać? Może fotorelacja?


Odgrzeje temat. Znalazłem filmik jak zamontować tweetery. https://www.youtube.com/watch?v=DDizVuLmKAg
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1146
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2024-04-11, 15:28   

robox5 napisał/a:
Jakieś 1,5roku temu Dacia miała w swojej ofercie głośniki i subwoofer premium HI -FI od firmy FOCAL. Obecnie niedostępne. Zakupiłem sam subwoofer Focal 2.1 IBUS 150W dedykowany do Dacii. Jest mały także montuje się go bez problemu pod siedzeniem. Ma oczywiście aktywny wzmacniacz, a także można do niego podłączyć głośniki wszystko jest Plug & Play więc tylko podpinamy kable do media display i przeciągamy zasilanie od akumulatora i gra aż siedzenie faluje.
Osobiście nie lubię jak bas jest dominujący, staram, się dobierać ustawienia tak aby dźwięk był bardziej zbalansowany a bas uzupełniał przestrzeń swoim basem bez znacznej dominacji. Jak dożyłem głośniki wysokotonowe widziałem wyraźną poprawę w odsłuchu, tak po dołożeniu suba zauważyłem spadek jakości dźwięku ponieważ głośniki w drzwiach są marne i nie dają rady uwypuklić dźwięków średnich, przez co dominuje bas i wysokie tony. Także czeka mnie wymiana głośników w drzwiach. Nie jestem pewien czy wezmę FOCALe bo słyszałem że są lepsze i nie koniecznie droższe tylko ewentualnie trzeba będzie dopasować dystans i wtyk. No i przydało by się od razu wygłuszyć drzwi. Także żeby uzyskać polepszenie trzeba pomyśleć o bardziej kompleksowej wymianie nagłośnienia.

Jakie te głośniki wysokotonowe zakupiłeś bo muszę do siebie dokupić
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne