Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie działa kluczyk - pilot
Autor Wiadomość
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-07-21, 16:35   Nie działa kluczyk - pilot

Witajcie,
W 2016 r kupiłem swojego Dokkera i dostałem 2 kluczyki. Jednego używam cały czas i jest OK, a drugi przeleżał w szufladzie te kilka lat. Gdy wyjeżdżamy na urlop, to zawsze bierzemy 2 kluczyki, bo już nie raz się to przydało. Tak było i tym razem, ale wcześniej chciałem sprawdzić, czy ten drugi w ogóle działa i ... zonk - przyciskanie przycisków nie powoduje żadnej reakcji auta.
Czy to możliwe, że padła jakaś bateria, albo się rozprogramował? W starym kluczyku nigdy nie wymieniałem baterii, a działa już 7 rok.
 
dodek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 66
Skąd: Wa-wa / Łomianki
Wysłany: 2022-07-21, 17:23   

Zgodnie ze starym powiedzeniem, że "organ nieużywany zanika" zainteresowałbym się stanem styków klawiszy i styków oprawy bateryjki. Prawdopodobnie styki są zaśniedziałe. Pomocny będzie najprostszy multimetr.
_________________
Kanony piękna: kobieta w tańcu, rumak w galopie , żaglowiec pod pełnymi żaglami i Duster na bezdrożach.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-07-21, 19:18   

Ircys napisał/a:
Czy to możliwe, że padła jakaś bateria

Właśnie, zacznij od jej wymiany.
 
tomekptk 


Marka: Dacia
Model: Duster f.2 4x4
Silnik: TCe 150
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 56
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2022-07-21, 19:27   Re: Nie działa kluczyk - pilot

Ircys napisał/a:
Witajcie,
W 2016 r kupiłem swojego Dokkera i [.....]
Czy to możliwe, że padła jakaś bateria, albo się rozprogramował? W starym kluczyku nigdy nie wymieniałem baterii, a działa już 7 rok.


Niezły luzak jesteś 7 lat na 1 baterii. Nawet jeśli jeszcze pilot działa to bateria mogła skorodować, wylać i uszkodzić elektronikę. Oby tak nie bylo w zapasowym kluczyku! Pilnie otworzyć oba kluczyki, sprawdzić ich stan, jak pisze kolega @dodek. Wyczyścić, obowiązkowo wymienić obie baterie na markowe! I oczywiście sprawdzić działanie zamka mechanicznego. Widziałem już gości jak się włamywali się do swojego auta, jak przestał działać pilot, a zamek był zablokowany brudem.
_________________

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-22, 08:44   

Mogło się na przykład zdarzyć, że kluczyk leżał może dłuższy czas przyciśnięty czymś i nadawał rozkaz- stąd szybsze rozładowanie baterii. W nowych kluczykach przyciski działają tak lekko, że wystarczy toto musnąć. Mnie już po tygodniu od zakupu Dacii trafiał szlag i postanowiłem utwardzić te przyciski- co opisywałem na forum. No nie byłem w stanie obcować z tak czułym kluczykiem... :lol:
Tak, czy tak- zacznij od wymiany baterii i to w obu kluczykach, bo to zawsze pierwszy krok.
 
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-07-23, 10:16   

Po rozkręceniu kluczyka sytuacja wygląda tak:
1. bateria, która ma mieć 3V ma 3,5, więc wygląda, że jest OK
2. styki sprawdziłem miernikiem są OK

Kluczyk dalej nie działa.
Jakieś propozycje?

PS
Drugi kluczyk działa bez problemu
Ostatnio zmieniony przez Ircys 2022-07-23, 10:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-23, 11:01   

Czy baterie zostały przynajmniej zamienione pomiędzy kluczykami?
Zużyta bateria może mieć normalnie 3V a w chwili naciśnięcia przycisku np. 1V...
 
tomekptk 


Marka: Dacia
Model: Duster f.2 4x4
Silnik: TCe 150
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 56
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2022-07-23, 13:23   

Ircys napisał/a:
Po rozkręceniu kluczyka sytuacja wygląda tak:
1. bateria, która ma mieć 3V ma 3,5, więc wygląda, że jest OK
2. styki sprawdziłem miernikiem są Ok


Koniecznie nowa bateria - albo tak jak radzi kolega @dymek - te baterie rzeczywiście tak mają.

Które styki sprawdzałaś. Do baterii? Jeśli styki sterujące są na gumie, to płytkę i samą gumę można umyć alkoholem (bateria wyjęta!) najlepiej izopropanol lub 100% spirytus (wiem, wiem, że szkoda) - żadnych rozpuszczalników! Trzeba też sprawdzić stan ścieżek obwodu drukowanego i luty - szczególnie do stykow baterii. Możesz też zrobić zdjęcia - dokładne makro płytki - obie strony, może coś dojrzymy.
_________________

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-23, 18:09   

tomekptk napisał/a:
Jeśli styki sterujące są na gumie, to płytkę i samą gumę można umyć alkoholem...

Styki nie są na gumie, w pilocie są normalne mikroswitche. Mało prawdopodobne żeby padły oba jednocześnie.
Wygląd kluczyka jest w moim poście TUTAJ
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-07-23, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2022-07-24, 06:11   

Jak ci mają zdiagnozować aktualną usterkę na podstawie zdjęcia sprzed czterech lat? :)
A te gumki nie zatruły styku? Kropla kleju cyjanoakrylowego potrafi skorodować styki w ciągu paru dni poprzez same opary. Raz tak chciałem uszczelnić przekaźniki zalewając szpary obudowy.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-24, 09:11   

eplus napisał/a:
Jak ci mają zdiagnozować aktualną usterkę na podstawie zdjęcia sprzed czterech lat?
A Ty w ogóle czytałeś cały wątek? 😉 To nie ja mam problem.
Podałem zdjęcia jak w ogóle wygląda budowa pilota i co jest tam elementem wykonawczym. Bo niektórzy chcieli już czyścić styki pod klawiaturę gumową jak w pilocie od TV ..
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2022-07-24, 16:46   

No tak, jednak tomekptk planował wypatrywać uszkodzeń na zdjęciach. Więc dzięki za wzorzec etalon. ;-) Teraz kolej na zdjęcia zepsutego.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-07-25, 12:25   

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Okazało się, że po wymianie baterii jest OK. Zgodnie z dewizą podaną przez kol. dodek: "organ nieużywany zanika" bateria zanikła, choć jej pomiary wskazywałyby, że jest OK.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-07-25, 14:25   

Ircys napisał/a:
...
1. bateria, która ma mieć 3V ma 3,5, więc wygląda, że jest OK
...

Wiem że problem rozwiązany ale po tym punkcie zaleciłbym Ci również wymienić baterię w tym mierniku albo zweryfikowanie swojej umiejętności wykonania\odczytania tego pomiaru.
Ircys napisał/a:
...
"organ nieużywany zanika"
...

Coś w tym jest;)
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2022-07-25, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-07-25, 14:56   

Łukasz_M napisał/a:
Ircys napisał/a:
...
1. bateria, która ma mieć 3V ma 3,5, więc wygląda, że jest OK
...

Wiem że problem rozwiązany ale po tym punkcie zaleciłbym Ci również wymienić baterię w tym mierniku albo zweryfikowanie swojej umiejętności wykonania\odczytania tego pomiaru.


Pudło kol Łukaszu - miernik jest profesjonalny i posługuję się nim na co dzień w pracy, wiec wiem co robię :)
Problem polegał najprawdopodobniej na tym, co sugerował już kol. Dymek, że wydajność tej baterii pod obciążeniem jest już zupełnie inna, tylko trudno to sprawdzić przy otwartej obudowie pilota.
OK, temat uważam za zamknięty.
Ostatnio zmieniony przez Ircys 2022-07-25, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-07-26, 07:44   

Można wywnioskować że skoro miernik masz profesjonalny to powinieneś się zorientować że bateria guzikowa 3V nie może mieć 3.5V. To fizycznie niemożliwe, tym bardziej że jak rozumiem sugerujesz że bateria była wyczerpana. Jak rozumiem z tym profesjonalnym miernikiem taka oczywista kwestia umknęła Ci. Tak więc rzeczywiści pudło kolego.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-26, 08:11   

Łukasz_M napisał/a:
Można wywnioskować że skoro miernik masz profesjonalny to powinieneś się zorientować że bateria guzikowa 3V nie może mieć 3.5V...
Daj już spokój :-P Kolega zmierzył pewnie podświadomie "progowo"- czyli spodziewał się pewnie padniętej baterii z napięciem grubo poniżej 3V a na mierniku zobaczył 3V z hakiem i uspokojony może nie zapamiętał dokładnie (też mi się to czasem zdarza). Obstawiam, że mogło to być np. 3,05V a nie 3,5V. Nieważne. Wiadomo, że bateria to nie akumulator a nowa bateria CR2032 ma nie więcej jak 3,1V i to jest max, bo zwykle namierzymy góra 3,075V. Ile by tam nie było po przecinku, to i tak nie zmieni to faktu, że mierząc baterię bez obciążenia i tak nie zweryfikujemy jej stanu rzeczywistego. Zgoda?
A dla wszystkich pozostaje porada- chcąc się upewnić, spróbujmy jednak zawsze wymienić baterię. ;-)
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-07-26, 10:15   

Dymek napisał/a:
A dla wszystkich pozostaje porada- chcąc się upewnić, spróbujmy jednak zawsze wymienić baterię.

Dokładnie tak, zawsze i każdy problem należy zacząć rozwiązywać od najprostszych czynności a nie od tych najbardziej skomplikowanych/najdroższych jak to czasem można poczytać.
 
ejayy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Stepway Comfort
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-11-27, 22:19   

Korzystam z Sandero III od marca i mam pytanie, czy u was baterie w kluczykach z keyless też padły po pół roku? Czy w ogóle aktywowanie keylessa w tym modelu skraca żywotność baterii?

W poprzednim Sandero baterie trzymały mi 5 lat więc nie ukrywam, że trochę się zdziwiłem, gdy nagle na parkingu samochód nie reagował na otwieranie drzwi ;) Na szczęście po wymianie baterii wszystko wróciło do normy.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-11-28, 09:20   

Jeżeli stary zmuszałeś przyciskiem do pracy kilka razy dziennie a ten cały czas pracuje to musi bateria krócej wytrzymywać.
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-11-28, 13:07   

bateria przy keyless wytrzymuje dużo krócej co jest normalne bo ciągle wyszukuje pojazd.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne