Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia zmiana ceny przed odbiorem auta
Autor Wiadomość
Azazel412 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0
Rocznik: 2022
Dołączył: 20 Gru 2022
Posty: 1
Skąd: Tułkowice
Wysłany: 2022-12-20, 15:04   Dacia zmiana ceny przed odbiorem auta

Witam. Początkiem listopada podpisałem umowę na zakup nowej daci duster z terminem odbioru na 22 grudzień. Dzisiaj dostałem telefon że auto jest już w salonie lecz cena auta wzrosłą o 2700zł ponieważ Renault Polska podniosło cenę aut. Dodam że auto miało być na firmę a z tego co dowiedziałem się od sprzedawcy jedynie klienci indywidualni nie są obarczeniu tą podwyżka.
O ile rozumiem że ceny się zmieniają to informowanie klienta dwa dni prze odbiorem o zmianie ceny to jakaś kpina.

No i nasuwa się pytanie czy jest sens się od tego odwoływać i wchodzić na drogę prawną?
Jeżeli ktoś miał podobną sytuację to proszę o komentarz jak się zakończyła.
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-12-20, 15:56   

a co masz napisane na zamówieniu?
 
temporar 



Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme 5-os.
Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-12-20, 15:58   

Kupowałem jako klient indywidualny i dostałem informację o gwarancji ceny. Między zamówieniem a odbiorem oficjalna cena katalogowa wzrosła ale nie musiałem nic dopłacać.
W nadesłanych przez deleara przykładowych wariantach umowy (na os. fiz. i na firmę) nie było różnic w paragrafach dotyczących ceny:
https://filetransfer.io/data-package/BCGWMRgz#link

Umowa opisuje kilka przypadków w których sprzedawca może zmienić cenę: zmiana stawek celnych, przepisów prawnych zwiększających koszty lub kursu EUR/PLN. Ten ostatni odpada - kurs praktycznie się nie zmienił od początku listopada.

Najpierw sprawdź co masz w umowie, a potem zapytaj sprzedawcę, o który konkretny przypadek chodzi.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne