Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-12-19, 22:28
Wyłącznik ESP
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-29, 21:51   

W konfiguracji sterownika ABS/ESP musi być zapewne ustawione, że przycisk jest obecny - opcja dostępna np przez DDT4ALL.
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 594
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2022-12-30, 00:25   

ADAM 12 napisał/a:
Pozostaje opcja z bezpiecznikiem od ABS.
Po wyjęciu bezpiecznika silnik nie odpala , na pracującym po wyjęciu zapala się na stałe kontrolka ESP .Brak błędów w kompie ,po włożeniu kontrolka gaśnie ..

Ale który bezpiecznik wyciągałeś? Ten duży ze skrzynki pod maską czy ten z boku deski rozdzielczej? W Sandero dopiero wyjęcie tego dużego (50A) od zasilania pompy ABS działa, tzn. silnik się normalnie uruchamia, tylko najpierw jest podwójny, ostrzegawczy sygnał dźwiękowy, no i trzy kontrolki na desce się palą. Po włożeniu wszystko wraca do normy.
Wyciągnięcie tego oznaczonego jako ABS/ESP ze skrzynki dostępnej po otwarciu drzwi powodowało niemożność uruchomienia silnika i dawało od razu jakieś błędy w liczniku kilometrów (zmieniło się o kilka kilometrów wskazanie). Na zapalonym silniku już nie próbowałem.
 
ADAM 12 



Marka: dacia
Model: było mcv , jest duster
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017/2018
Wersja: Open
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 188
Skąd: luboń k/poznania
Wysłany: 2022-12-30, 07:41   

laisar napisał/a:
W konfiguracji sterownika ABS/ESP musi być zapewne ustawione, że przycisk jest obecny - opcja dostępna np przez DDT4ALL.

Niestety to już nie dla mnie.

velomar napisał/a:
Wyciągnięcie tego oznaczonego jako ABS/ESP ze skrzynki dostępnej po otwarciu drzwi powodowało niemożność uruchomienia silnika i dawało od razu jakieś błędy w liczniku kilometrów (zmieniło się o kilka kilometrów wskazanie). Na zapalonym silniku już nie próbowałem.

A na to nie zwróciłem uwagi.Zresetowało tylko przebieg dzienny .
Przy 50a to już powinien być przekaźnik ,chociaż jeśli ma to być używane jako obcja awaryjna , to są włączniki przemysłowe o takim obciążeniu.( Pytanie tylko gdzie go schować ?)
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-30, 10:49   

laisar napisał/a:
W konfiguracji sterownika ABS/ESP musi być zapewne ustawione, że przycisk jest obecny - opcja dostępna np przez DDT4ALL.
Poniżej to jedyne miejsce, w którym znalazłem coś takiego- na razie bez łączności z samochodem. Do sprawdzenia czy w ogóle da się w to ustawienie ABS ingerować poprzez DDT4ALL- jak zwykle jestem pesymistą, zwłaszcza po przeczytaniu o niepowodzeniach dotyczących aktywacji HSA...
Z drugiej strony- gdyby jednak dałoby się ingerować we wszelkie ustawienia ABS, to kol. velomar mógłby się pozbyć systemu ESP czy ASR na zawsze :lol:

ddt4all_ASR-button.jpg
Plik ściągnięto 67 raz(y) 86,24 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-12-30, 11:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-30, 11:30   

Dymek napisał/a:
to jedyne miejsce, w którym znalazłem coś takiego

Dokładnie o to chodzi.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-01-04, 08:44   

laisar napisał/a:
Dymek napisał/a:
to jedyne miejsce, w którym znalazłem coś takiego

Dokładnie o to chodzi.
Otóż sprawdziłem u siebie- modyfikacja tego ustawienia za pomocą DDT4ALL nie jest możliwa pomimo tego, że wygląd tej opcji w tabeli mógłby to sugerować.
Czyli albo ingerencja w opcje ABS jest możliwa np. tylko Clipem, albo pompa nie obsługuje tej funkcji. Obstawiam to pierwsze...
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-01-04, 12:18   

Może pompa sprawdza w trakcie konfiguracji faktyczną obecność przycisku w obwodzie?

(OIDP np komputer poduszek wykrywa, co faktycznie jest podłączone, i nie pozwala ustawić napinaczy, jeśli ich nie ma).
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-01-04, 12:43   

laisar napisał/a:
Może pompa sprawdza w trakcie konfiguracji faktyczną obecność przycisku w obwodzie?
No to jedyna możliwość, to trzymanie wciśniętego przycisku w chwili aktywacji funkcji (przycisk jest "chwilowy"). Nie sądzę, ale to kolejna rzecz do sprawdzenia ;-)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-01-04, 13:15   

Konieczność trzymanie przycisku na pewno odpada, już prędzej faktycznie wymagane są uprawnienia CLIP-a.
 
kamilko 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dci
Dołączył: 11 Lut 2023
Posty: 35
Skąd: Polska centralna
Wysłany: 2023-03-21, 12:01   

Czy jest możliwość wyłączenia esp w silniku diesla 1,5dci k9k bez wyciągania bezpiecznika od ABSu i go wyłączania całkiem, tylko może dorobić jakiś wyłącznik etc ? :roll:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne