Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Sandero z Salonu 2023. Pytania przed zakupem
Autor Wiadomość
Batatek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Essential
Dołączył: 06 Sty 2023
Posty: 16
Skąd: Krk
Wysłany: 2023-01-06, 19:47   Dacia Sandero z Salonu 2023. Pytania przed zakupem

Na początek cześć :)

Jestem zainteresowany zakupem Dacia Sandero (stepway raczej odpuszczę z racji droższych kwot)
Opcja kupna po konfiguracji :
Silnik Eco-G 100 + LPG fabryczne

i teraz myślę nad opcjami :

Pakiet KOMFORT PLUS
• bezkluczykowy dostęp Keyless Entry
• fotel kierowcy z regulacją wysokości
• automatyczny hamulec ręczny
• środkowa konsola ze schowkiem i podłokietnikiem
• klapka wlewu paliwa otwierana ręcznie (wymaga Karty Keyless Entry)

Pakiet PARKING PLUS
• system wspomagania parkowania przód/tył
• kamera cofania
• system kontroli martwego pola


Ewentualnie :

klimatyzacja automatyczna



Co możecie o tej konfiguracji napisać ? Warto brać z LPG i tymi dodatkami ? (robię max 1500 tysiąca km miesięcznie)
Na co zwracać uwagę przy konfiguracji w salonie. Lub co dokupić czego nie widać na stronie a warto to mieć ?


p.s. Najgorsze jest to ze mają promocję ale dla osób które kupią w kredycie np. OC/AC 2% wartości .Tańsze przedłużenie gwarancji do 5 lat itd. Problem w tym że chce za gotówkę kupić.


Za każde rady i posty będę ogromnie wdzięczny

p.s.2 Jedynie z dodatków których na stronie nie widać to ta felga za 900 zł jest w opcji ( po prawej )
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 431
Skąd: DTR
Wysłany: 2023-01-06, 21:05   

Batatek napisał/a:
Problem w tym że chce za gotówkę kupić.


To nie jest żaden problem, też miałem gotówkę, a brałem w kredycie 50/50 i za dużo papierków tam nie ma. Najważniejsze, że nie wpisują nic do dowodu.
Po upływie jakiegoś czasu możesz spłacić ten kredyt by mieć święty spokój, a benefity zostają :mrgreen:
_________________
Paweł
Ostatnio zmieniony przez nowy 2023-01-06, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-01-06, 22:41   

akurt oc+ac+nnw ogarnie Ci pewnie taniej ktoś z multi ubezpieczalni....przynajmniej ja tak miałem. A co do tych pakietów to ja bym się zastanowił
 
temporar 



Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme 5-os.
Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 80
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-01-06, 23:53   

W kwestii pakietów, będąc w salonie ustaw fotel kierowcy tak jak w wersji bez regulacji wysokości i oceń czy tobie (i innym użytkownikom) to pasuje. Jeśli nie to Komfort Plus musisz wziąć. Dla niższych osób, które muszą się mocno przysunąć podłokietnik jest zbyt krótki i de facto zbędny. Bezkluczykowy dostęp i automatyczny hamulec to wygoda bez której da się żyć.

Parking Plus to kwestia indywidualna. Jeśli mieszkasz w domu na wsi, raz na jakiś czas jadąc gdzieś do miasta to kamera i czujniki przednie bym odpuścił. Jeśli mieszkasz w mieście, parkujesz w garażu, często odwiedzasz galerie z parkingami podziemnymi to bym dokupił.

Klima automatyczna nie jest konieczna, aczkolwiek razem z nią dostaje się przyjemniejsze pokrętła z wyświetlaczami cyfrowymi.
Ostatnio zmieniony przez temporar 2023-01-06, 23:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2023-01-07, 09:02   

Klima automatyczna to podstawa. Razem z nią jest elektryczny podgrzewacz. Po ok 400m zimą już leci ciepłe powietrze. Nie wiem dlaczego się tym nie chwalą. Ja tego nie wiedziałem ale dziwiło mnie tak szybkie nagrzewanie. Wiedziałem że np. Fiat 500X to ma w wyższych wersjach ale a Daci .... zaskoczenie.
Dostęp bezkluczykowy dla mnie bajer chyba jeden z ważniejszych.
Ręcznego automatycznego nie mam ale teraz chyba bym się skusił. Sam się zaciąga i sam zwalnia ..
Jeszcze poczytaj o Media Nav. Razem z tym dostajesz dodatkowe głośniki i bezprzewodowy AA + Navi - bez tego da się żyć

Podsumowując weź 50/50 i nie oszczędzaj na tych dodatkach - ja bym tak zrobił.

Jeszcze dodam że LPG to chyba był koronny argument zakupu Daci Sandero Stepway.
Ja dostałem z autem opony Kumho, zimówki Dębicy są od nich cichsze.
Za co nie warto dopłacać to dodatkowa regulowana półka do bagażnika. No to jest nieporozumienie. Zamawiając to dostajesz tylko tę półkę a standardowej wykładziny już nie.
 
Batatek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Essential
Dołączył: 06 Sty 2023
Posty: 16
Skąd: Krk
Wysłany: 2023-01-07, 11:52   

pastp napisał/a:
Klima automatyczna to podstawa. Razem z nią jest elektryczny podgrzewacz. Po ok 400m zimą już leci ciepłe powietrze. Nie wiem dlaczego się tym nie chwalą. Ja tego nie wiedziałem ale dziwiło mnie tak szybkie nagrzewanie. Wiedziałem że np. Fiat 500X to ma w wyższych wersjach ale a Daci .... zaskoczenie.
Dostęp bezkluczykowy dla mnie bajer chyba jeden z ważniejszych.
Ręcznego automatycznego nie mam ale teraz chyba bym się skusił. Sam się zaciąga i sam zwalnia ..
Jeszcze poczytaj o Media Nav. Razem z tym dostajesz dodatkowe głośniki i bezprzewodowy AA + Navi - bez tego da się żyć

Podsumowując weź 50/50 i nie oszczędzaj na tych dodatkach - ja bym tak zrobił.

Jeszcze dodam że LPG to chyba był koronny argument zakupu Daci Sandero Stepway.
Ja dostałem z autem opony Kumho, zimówki Dębicy są od nich cichsze.
Za co nie warto dopłacać to dodatkowa regulowana półka do bagażnika. No to jest nieporozumienie. Zamawiając to dostajesz tylko tę półkę a standardowej wykładziny już nie.


Ogromnie wam wszystkim wyzej dziękuje za odzew .

Jest wiele tematów o których nie mam niestety pojęcia .


Co do kredytu mam obawy ze pewnie oprecentowanie mnie dobije . Dlatego od początku wychodzę z założenia ze gotówka wchodzi w grę .

Jeśli rzeczywiście tak jak jest z tym ogrzewaniem to zdecydowanie mnie przekonałeś do kliny automatycznej . Zima to koszmar .


Napisałeś w poście „ bezprzewodowy AA ” tzn ?

Bo co do nawigacji skłaniam się przy mapach Google z CarPlay . Tylko ten kabel mnie irytuje .

Cytat:
Parking Plus to kwestia indywidualna. Jeśli mieszkasz w domu na wsi, raz na jakiś czas jadąc gdzieś do miasta to kamera i czujniki przednie bym odpuścił. Jeśli mieszkasz w mieście, parkujesz w garażu, często odwiedzasz galerie z parkingami podziemnymi to bym dokupił.


Temporar Mieszkam w mieście + auto pod blokiem . Wiec dlatego tak usilnie myśle o tym parking plus .
Bardziej zastawiam się się na tym kluczykiem czy dopłacać . Co do podłokietnika to on musi być . Ten jakiś podstawowy to jakiś żart a ten z dodatkiem już troszkę lepiej się prezentuje . No i można coś schować do środka co akurat lubię bo nie przepadam jak w aucie jest syf a do schowka nie chce mi się sięgać .


Podsumowując ubrałem zanim przyjechałem do nich mam jeszcze kilka dni .

1,5-2% rabatu można coś więcej wyszarpać czy raczej nie ma szans ?
Ostatnio zmieniony przez Batatek 2023-01-07, 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-01-07, 12:10   

Batatek napisał/a:
Co do kredytu mam obawy ze pewnie oprecentowanie mnie dobije .

Nic Cię nie dobije bo spłacasz go po miesiącu czy trzech i masz z głowy, poczytaj na ten temat.
http://www.daciaklub.pl/f...=8244&start=150
http://www.daciaklub.pl/f...hlight=sp%B3ata

Batatek napisał/a:
Napisałeś w poście „ bezprzewodowy AA ” tzn ?

Na tę chwilę to bezprzewodowego raczej nie ma.
Batatek napisał/a:
Bardziej zastawiam się się na tym kluczykiem czy dopłacać .

Lata ludzie używali zwykłego kluczyka ale po kilku dniach bezkluczykowego używania pomyślisz jak mogłem bez tego żyć.
 
Osa_Sandero 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1,0 + LPG
Rocznik: 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 78
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2023-01-07, 12:45   Dodatki

Mam większość tych dodatków (oprócz ręcznego bo wtedy były inne pakiety) i nie żałuję.
1. Gaz przy dzisiejszych cenach paliwa to podstawa. To mój pierwszy samochód z gazem i jestem mega pozytywnie zaskoczony. Tym bardziej że spalanie gazu wychodzi mi poniżej 7l/100km.
2. Automatyczna klima - bez tego bym Dacii nie brał. Te podstawowe pokrętła jakoś mnie odrzucały i nie pasowały mi do całej reszty. Pewno za każdym razem gdybym wsiadał to podświadomie bym się wkurzał, że coś jest nie tak we wnętrzu. Obejrzyj dokładnie w salonie dokładnie jedne i drugie to może mnie zrozumiesz (pewno kwestia indywidualna). Sama klima też bardzo wygodna z całkiem fajnym algorytmem. Praktycznie cały czas jeżdżę na auto i jest ok, co w innych autach nie zawsze się sprawdza (chodzi głównie o nawiew na szybę).
3. Bezkluczykowy dostęp - można żyć bez, ale jak się człowiek przyzwyczai to powrotu nie ma. Problem mam z tym tylko taki, że mam drugie auto które notorycznie zostawiam otwarte :)
4. Felgi też wziąłem, bo moim zdaniem z alu wygląda lepiej, a w takiej cenie (jak ja kupowałem było 700zł) nie kupisz później nic sensownego.
5. Czujniki i kamera - w sumie wziąłem ze względu na żonę (ona jeździ dziennie do pracy).

Ktoś tam wyżej pisał negatywnie o półce. Moim zdaniem to akurat genialna sprawa. Jak lubisz porządek to coś co musisz mieć. Mi pod spodem spokojnie weszło koło dojazdowe. trzymam tam całą torbę z dodatkami - lewarek, podstawka drewniana pod lewarek na grząski grunt, ciśnieniomierz do kól, kluczyk do relingów, hak i klucze do niego. A na górze mam normalny bagażnik (może nie za wielki, ale wystarczający)
Ostatnio zmieniony przez Osa_Sandero 2023-01-07, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2023-01-07, 12:50   

W luty 2021 50/50 umowa zakładała spłatę do daty bez odsetek a prowizja 5% kredytu. Sprawdź czy się nie zmieniło. Odnośnie tego elektrycznego podgrzewania dopytaj bo wycinając bezprzewodowe AA to mogli skubnąć coś jeszcze :mrgreen: . Niestety sprzedawcy nie wiedzą co sprzedają.
Co do bezprzewodowego AA to kupiłem u "majfrendów" Carlinkit 4.0 i mam bezprzewodowo. Działa to ok z mapami Google ale Yanosik wycina radio i po ostrzeżeniu musisz ponownie je włączyć. Natomiast jak nie nawigujesz to do pierwszego ostrzeżenia Yanosik pilnuje by coś nie wyskoczyło z krzaków I chciało 1500 zł bo nie wychamowałeś, zaraz za znakiem zabudowany, do 50 km/h :mrgreen:
Polecam kolor biały. Podstawowa zaleta to jest za datmo ale biel dobrze kontrastuje z czarnymi dodatkami.
 
Batatek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Essential
Dołączył: 06 Sty 2023
Posty: 16
Skąd: Krk
Wysłany: 2023-01-07, 14:36   Re: Dodatki

Osa_Sandero napisał/a:
Mam większość tych dodatków (oprócz ręcznego bo wtedy były inne pakiety) i nie żałuję.
1. Gaz przy dzisiejszych cenach paliwa to podstawa. To mój pierwszy samochód z gazem i jestem mega pozytywnie zaskoczony. Tym bardziej że spalanie gazu wychodzi mi poniżej 7l/100km.
2. Automatyczna klima - bez tego bym Dacii nie brał. Te podstawowe pokrętła jakoś mnie odrzucały i nie pasowały mi do całej reszty. Pewno za każdym razem gdybym wsiadał to podświadomie bym się wkurzał, że coś jest nie tak we wnętrzu. Obejrzyj dokładnie w salonie dokładnie jedne i drugie to może mnie zrozumiesz (pewno kwestia indywidualna). Sama klima też bardzo wygodna z całkiem fajnym algorytmem. Praktycznie cały czas jeżdżę na auto i jest ok, co w innych autach nie zawsze się sprawdza (chodzi głównie o nawiew na szybę).
3. Bezkluczykowy dostęp - można żyć bez, ale jak się człowiek przyzwyczai to powrotu nie ma. Problem mam z tym tylko taki, że mam drugie auto które notorycznie zostawiam otwarte :)
4. Felgi też wziąłem, bo moim zdaniem z alu wygląda lepiej, a w takiej cenie (jak ja kupowałem było 700zł) nie kupisz później nic sensownego.
5. Czujniki i kamera - w sumie wziąłem ze względu na żonę (ona jeździ dziennie do pracy).

Ktoś tam wyżej pisał negatywnie o półce. Moim zdaniem to akurat genialna sprawa. Jak lubisz porządek to coś co musisz mieć. Mi pod spodem spokojnie weszło koło dojazdowe. trzymam tam całą torbę z dodatkami - lewarek, podstawka drewniana pod lewarek na grząski grunt, ciśnieniomierz do kól, kluczyk do relingów, hak i klucze do niego. A na górze mam normalny bagażnik (może nie za wielki, ale wystarczający)


Jak ta Półka wyglada ? I ile z ciekowsci kosztuje ? Bo piszecie a ja nie bardzo wiem o czym ? Coś pomiędzy karoseria (butla z gazem a bagażnikiem do składowania rzeczy ?
Jest tam jakieś ukryte piętro z akcesoriami ) ?
 
Osa_Sandero 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1,0 + LPG
Rocznik: 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 78
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2023-01-07, 17:46   

Kiedyś ta półka była jako opcja za 200zł. Teraz na szybko patrzyłem i nigdzie jej nie znalazłem. Może weszła do standardu (tylko dlaczego się nią nie chwalą?). W skrócie wygląda to tak, że podłogę w bagażniku można położyć na dwóch poziomach. Niżej wtedy masz maksymalną pojemność bagażnika, lub wyżej i masz dzielony bagażnik - mniejsza część pod półką i większa ponad (plus jest z tego też taki, że żeby coś załadować i wyciągnąć nie musisz się tak schylać bo standardowy bagażnik jest głęboki. Na forum były gdzieś zdjęcia w temacie związanym właśnie z kołem dojazdowym w wersji z LPG
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2023-01-07, 17:54   

Jeszcze raz. Jak zamawiało się regulowaną podłogę bagażnika to dostawałeś mocowania w dwóch pozycjach i regulowaną półkę. Za to nie dostawało się oryginalnej podłogi, wykładziny jak ją tam zwał. W efekcie liczyłem że mając półkę to mam chowaną część bagażnika ale brak podłogi to wyklucza.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2023-01-08, 11:03   

Batatek napisał/a:

Jestem zainteresowany zakupem Dacia Sandero (stepway raczej odpuszczę z racji droższych kwot)
Opcja kupna po konfiguracji :
Silnik Eco-G 100 + LPG fabryczne

i teraz myślę nad opcjami :

Pakiet KOMFORT PLUS
• bezkluczykowy dostęp Keyless Entry
• fotel kierowcy z regulacją wysokości
• automatyczny hamulec ręczny
• środkowa konsola ze schowkiem i podłokietnikiem
• klapka wlewu paliwa otwierana ręcznie (wymaga Karty Keyless Entry)

Pakiet PARKING PLUS
• system wspomagania parkowania przód/tył
• kamera cofania
• system kontroli martwego pola


Ewentualnie :

klimatyzacja automatyczna



Co możecie o tej konfiguracji napisać ? Warto brać z LPG i tymi dodatkami ? (robię max 1500 tysiąca km miesięcznie)
Na co zwracać uwagę przy konfiguracji w salonie. Lub co dokupić czego nie widać na stronie a warto to mieć ?


p.s. Najgorsze jest to ze mają promocję ale dla osób które kupią w kredycie np. OC/AC 2% wartości .Tańsze przedłużenie gwarancji do 5 lat itd. Problem w tym że chce za gotówkę kupić.


Jak dla mnie, zamiast komfort plus, pomyśl nad Media Nav.

W standarcie, masz już fotel z regulowaną wysokością i bardzo wygodnym podłokietnikiem, a w tym pakiecie dodają po prostu podłokietnik z półką. Tylko w standarcie, podłokietnik jest mocowany solidnie do oparcia i podnosi się razem z fotelem, a tutaj chyba nie. Dla mnie atutami tej wersji jest automatyczny ręczny, który w jednych autach, działa bardzo dobrze, a w innych wkurza. Nie wiem jak w Daci. System bezkluczykowy moze być tutaj atutem, choć mi jest zbędny akurat.

Dlaczego Media Nav? Ano dlatego, że ma sporo lepsze nagłosnienie niż standart. I to własciwie jest główna zaleta, poza nawigacją.

Pakiet parkowania, jak najbardziej bardzo polecam. Nawet jak kamera jest brudna, to przednie i tylne czujniki, bardzo pomagają. W standarcie są tylko tylne, które w zasadzie wystarczają, ale kamera i przód dużo pomaga.

Klimatyzacja automatyczna w Sandero III, ma jedną super zaletę, przy systemie start and stop, nie robi sie od razu goraco w aucie. Nie wiem, czy przy manualu też jest taka spora bezwładność w chłodzeniu. Ktos pisał, ze też robi sie szybciej ciepło w climatroniku.

Fotele podgrzewane mają sens
 
Batatek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Essential
Dołączył: 06 Sty 2023
Posty: 16
Skąd: Krk
Wysłany: 2023-01-09, 14:25   

Kurczę inaczej to niestety widze . już pisałem właśnie wyzej ze efekt podłokietnika jako schowka jest dla mnie ogromnym plusem . Widziałem to coś na żywo o czym wspominasz i jak dla mnie niestety odpada .

Kluczyk jako karta kusi ogromnie .

A co do opcji navi .

Nawigacja tylko Google i głośniki o których wspominasz nie są mi potrzebne . Słucham cicho zawsze w aucie .

Wiadomo każdy kupuje pod siebie i każdy to widzi inaczej .


Orientujecie się czy kwestia przedłużenia gwarancji jest decyzja która muszę podjąć na pierwszej wizycie (zamówienie z fabryki auta i zaliczka )
Czy może mogę to później zrobić ?


Aaa jak kwestia z rozrządem ? Łańcuch czy pasek ?
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2023-01-09, 14:38   

Przedłużona gwarancja i pakiet serwisowy, możesz zakupić przy odbiorze, albo u mnie miałem jeszcze 3 miesiące na decyzję.

Każdy ma swoje preferencje, ja pisałem według swoich. Oczywiście, że nie muszą ci odpowiadać.

Łańcuch, ale podlegający wymianie.
 
tomekar 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0TCe
Dołączył: 19 Lis 2021
Posty: 13
Skąd: Luboń
Wysłany: 2023-01-10, 22:41   

Co do umów serwisowych to oferta zmienia się jak w kalejdoskopie. Na dzisiaj to według https://www.dacia.pl/obsluga-techniczna/umowy.html Easy Service w ogóle nie jest dostępne dla Sandero.
 
Batatek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Essential
Dołączył: 06 Sty 2023
Posty: 16
Skąd: Krk
Wysłany: 2023-04-23, 18:43   

Dobra nastały dni odbioru .
W przyszłym tygodniu będę mógł działać.

Ostatecznie dokupiłem alusy na 16 bo szkoda było takiej ceny zmarnować.


Nie udało się doposażyć USB dodatkowego . Potrzebne mi było aby jakieś urządzenie wrzucić na stałe schowane aby CarPlay działał bezprzewodowo .Macie jakieś pomysły aby to zrobić nie blokując na stałe usb przy wyświetlaczu ?

Dorzucam kamerkę i chyba tyle.


Przy odbiorze na co zwracać uwagę?

I odwieczne pytanie :

Chce przedłużyć gwarancje i opcje są różne:

Płatność całości gotówką i tu cena wysoka.

lub na 3-4 raty.

I dokupić ubezpieczenie 2% wartości . Braliście w salonie ? czy od siebie w innym miejscu ?

no i Gwarancja sama czy może z pakietem serwisowym . W grę wchodzi do 100 tysięcy km. Wiec albo sama gwarancja za 2020 zł albo z pakietem serwisowym za 4450 czy jakoś tak.


Opcje cen promocyjnych oczywiście tylko w opcji z kredytem którego bym spłacił po regulaminowych 3 miesiącach .
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2023-04-25, 09:17   

Nie wiem, jak ci odpowiedzieć na większość pytań, jednak pakiet dilerski ubezpieczeniowy, będzie trudny do pobicia. Sami agenci ubezpieczeniowi, z którymi rozmawiałem, twierdzili, że nie maja tak dobrych ofert jak pakiet dilerski na AC
 
temporar 



Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme 5-os.
Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 80
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-04-25, 14:07   

Cytat:
Przy odbiorze na co zwracać uwagę?


Jest sporo checklist w sieci, które możesz przejrzeć przygotowując się do odbioru.

U mnie w Jogerze było wszystko ok. Jedyne co mnie zdziwiło to opony napompowane zdecydowanie ponad normę. Warto sprawdzić na stacji i zresetować czujniki ciśnienia.
Prawdopodobnie będzie trzeba też ustawić dysze spryskiwacze oraz przez jakiś czas monitorować poziom płynu chłodnicy.
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 431
Skąd: DTR
Wysłany: 2023-04-25, 21:05   

Michał B24 napisał/a:
jednak pakiet dilerski ubezpieczeniowy, będzie trudny do pobicia.


chyba tylko w pierwszym roku i to biorąc auto w kredycie obojętnie jakim
_________________
Paweł
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2023-04-27, 08:52   

Cytat:


U mnie działało przez trzy lata
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-27, 10:07   

nowy napisał/a:
Michał B24 napisał/a:
jednak pakiet dilerski ubezpieczeniowy, będzie trudny do pobicia.

chyba tylko w pierwszym roku i to biorąc auto w kredycie obojętnie jakim
Oczywiście, że z kredytem. Jak brałem (co prawda ponad 5 lat temu) SS za gotówkę, to ubezpieczenie OC/AC u dealera mi wyliczyli, że wyszedł jakiś kosmos w porównaniu do ofert "na wolnym rynku". Bez problemu ubezpieczyłem poza salonem o 30% taniej i to w znacznie korzystniejszym pakiecie opcji.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2023-04-27, 13:03   

Kupowałem w 2017 za gotówkę i pakiet dilerski przez trzy lata był nie do pobicia.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-27, 13:54   

Michał B24 napisał/a:
Kupowałem w 2017 za gotówkę i pakiet dilerski przez trzy lata był nie do pobicia.
Czyli w żaden sposób nie można generalizować- ubezpieczenia w salonach dealerskich nie są w żaden sposób uregulowane odgórnie, jedynie przy kredytowaniu jest ustalony % podawany oficjalnie przez Dacię.
A tak, to w zależności od dealera- różne firmy ubezpieczeniowe, różne pakiety, różne stawki, różne podejście do klienta. Owszem, ja przy poprzednich samochodach z pakietów dealerskich byłem też bardzo zadowolony- pełne ubezpieczenie było całkowicie w gratisie... przez 2 lata :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-04-27, 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne