Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jogger - ilość miejsca w 2 rzędzie
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-10-16, 21:21   

Hamal99 napisał/a:
mam wątpliwości co do sensu kupowania Joggera

Bagażnik.
 
Hamal99 


Marka: Ford
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Dołączył: 12 Paź 2022
Posty: 16
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-10-17, 09:27   

laisar napisał/a:
Hamal99 napisał/a:
mam wątpliwości co do sensu kupowania Joggera

Bagażnik.


Duster + box dachowy nadal wychodzi znacznie taniej.
Do tego Duster jest sprawdzoną przez lata konstrukcją.
Ostatnio zmieniony przez Hamal99 2022-10-17, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
GrzesiekP 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0
Rocznik: 2022
Dołączył: 28 Cze 2022
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-10-17, 10:16   

BOX = większe opory powietrza = więcej paliwa. No i łatwiej układać rzeczy w bagażniku niż na dachu.

Co do wymiarów i miejsca - polecam wybrać się do salonu i wypróbować oba. Żona chciała Dustera , na papierze wyglądały podobnie ale po wizycie w salonie zmieniła zdanie i jest Jogger. Porównanie "na żywo" to jednak co innego niż oglądanie zdjęć i czytanie danych.

Dla mnie Duster ma najwięcej sensu w wersji 4x4 - może kiedyś jak trafię w totka kupię do zabawy w terenie ;-) .

Jeśli chodzi o możliwości "ciężarowe" :

Ładowność:
Duster : 398 kg
Jogger : 410 (5-m) / 550 kg (7-m)

Masa przyczepy bez hamulca:
Duster: 665-680 ( nie jest napisane od czego to zależy )
Jogger: 645 (5-m) / 660 (7-m)


Masa przyczepy z hamulcem:
Duster : 1100kg
Jogger : 1200 kg



Co jest dla Ciebie ważniejsze i jakiego auta potrzebujesz i co się bardziej opłaca to twój wybór i tylko Ty wiesz co jest dla Ciebie najlepsze.


Co do Joggera polecam jednak wersję 7 osób - większa ładowność , mocniejsze hamulce ( większe tarcze na przodzie ). Często jak wiozę 5 osób to korzystam z fotela w trzecim rzędzie - tak jest wygodniej dla pasażerów. Moim zdaniem warto dopłacić.
Ostatnio zmieniony przez GrzesiekP 2022-10-17, 10:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-10-17, 10:37   

Jak dla kogo, każdy musi ocenić co dla niego lepsze. Na trasy lepszy by był Jogger 1.3 150 koni. Ale takiego nie ma.

Do pracy, też zależy gdzie sie jeździ, bo prześwit się zarówno przydaje, jak i przeszkadza w trasie...
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-10-17, 11:25   

Hamal99 napisał/a:
Duster + box dachowy nadal wychodzi znacznie taniej

Jak już napisali koledzy powyżej - wygoda użytkowania jest kwestią względną i słabo przeliczalną w prosty sposób na pieniądze.

Hamal99 napisał/a:
Duster jest sprawdzoną przez lata konstrukcją

Jogger to po prostu rozciągnięte clio V ze znaczkiem dacii, więc zbyt wiele nowego to w nim i tak nie ma.
 
GrzesiekP 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0
Rocznik: 2022
Dołączył: 28 Cze 2022
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-10-17, 11:45   

Michał B24 napisał/a:
Jak dla kogo, każdy musi ocenić co dla niego lepsze. Na trasy lepszy by był Jogger 1.3 150 koni. Ale takiego nie ma.


Już niedługo będzie mocniejszy silnik - hybryda oficjalnie potwierdzona. No i będzie opcja automatycznej skrzyni. Ale zamówienia od 2023 czyli dostawa pewnie po wakacjach albo i później ;-) . Będzie drożej - spekulacje mówią o kwocie +/- 20 tys. i o tym że dostępność tylko od średniej wersji wyposażeniowej.

Michał B24 napisał/a:
Do pracy, też zależy gdzie sie jeździ, bo prześwit się zarówno przydaje, jak i przeszkadza w trasie...


Prześwit w Joggerze i Dusterze podobny - 1 cm różnicy. Jak oglądałem w salonie na oko oba auta podobnie wysokie. W wakacje jeździłem trochę po polnych / gruntowych drogach i z prześwitem nie było problemu. Aha - Jogger ma osłony pod spodem ale plastikowe, nie wiem jak jest w Dusterze.
Ostatnio zmieniony przez GrzesiekP 2022-10-17, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-10-17, 14:33   

laisar napisał/a:
Hamal99 napisał/a:
mam wątpliwości co do sensu kupowania Joggera

Bagażnik.
7 miejsc lub duży bagażnik - to są atuty Joggera. O ile bagażnik w Dusterze nadrobimy boxem, to 7 miejsc nie przeskoczymy. Dlatego zależy- co komu potrzebne.
GrzesiekP napisał/a:
Prześwit w Joggerze i Dusterze podobny - 1 cm różnicy. Jak oglądałem w salonie na oko oba auta podobnie wysokie.
Tylko że prześwit trzeba jeszcze skojarzyć z rozstawem osi a tu niestety Jogger ma ponad 22 cm więcej. No i tak do końca to nie jest pewne jak z tym prześwitem, bo dla Dustera podają pojedynczy wymiar, chyba bez obciążenia 217/210 (zależy od napędu) a dla Joggera rzeczywiście 200, ale już 159 po zasiedleniu, ale nie wiadomo w sumie iloma osobami...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-10-17, 14:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
Hamal99 


Marka: Ford
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Dołączył: 12 Paź 2022
Posty: 16
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-12-10, 20:14   

Dzisiaj byłem w salonie Dacii i zmierzyłem miarką, kanapa Joggera ma szerokość 121 cm. I powiem że jest to dość wąski samochód. Dla 3 małych dzieci z tyłu może będzie ok, ale dla 3 nastolatków to już będzie bardzo ciasny. Gdyby kanapa była choć z 10 cm szersza byłoby o wiele lepiej. Szkoda. Już Duster ma szerszą kanapę - ok. 126 cm.

Szerokość bagażnika po podłodze 100 cm też nie powala, nad nadkolami jest nieco szerzej
Za to faktycznie nadrabia wysokością - ok 100 cm, do tunelu dachowego pośrodku - ok 90 cm..

Trochę się zawiodłem, ale ja użytkuję znacznie bardziej przestronne mondeo, więc może miałem za wysokie wymagania.

Natomiast co do joggera 7-osobowego to na youtube wszyscy się zachwycają 3-cim rzędem siedzeń że takie wygodne. Uważam że to znaczna przesada. Siedząc na siedzeniu uda nie przylegają do fotela bo ma się kolana zbyt mocno podciągnięte do góry co z pewnością będzie powodowało złe krążenie a nie ma tam miejsca aby nawet lekko wyciągnąć nogi więc przy dłuższych podróżach typu Chorwacja będzie mało przyjemne. Dla małego dziecka będzie w porządku, dla nastolatka już będzie ciasno.

Takie moje krytyczne spojrzenie, ale nie ma co słodzić, trzeba mówić jak jest. Ogólnie to samochód dla rodzin z małymi dziećmi, dla nastolatków już będzie w nim ciasno.
 
Jarekf3d 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 tce
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 112
Skąd: Waw
Wysłany: 2022-12-11, 19:12   

Chyba nikt nie jest zdziwiony że samochód może być ciasny. Skoro jest robiony z tej samej płyty co clio (czyli mały samochód z niskiego segmentu) Długość to lekko ponad 4,5 metry - czyli to "kompaktowe kombi" Co do szerokości też nie byłem zaskoczony. Dla mnie ok, jak bym miał brać wersje 7 osobową to na starcie bym zakładał że 3 rząd tylko dla "młodzików". Zresztą 2 rząd to samo. Rosłe chłopy raczej będą miał tam ciasno. Fizyki raczej się nie oszuka. Tak czy siak jesteśmy zadowoleni.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-12-12, 12:46   

7 miejsc i długie trasy, to do tego są busy, albo Grand Espace, lub Pacifica. W autach na bazie kompaktu, dalsze trasy dla osób dorosłych są mocno dsykusyjne.

Nawet w dużych sedanach, trzy osoby dorosła na tylnej kanapie, długa trasa to męczarnia.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-12-12, 14:08   

To dziwne jak się czyta że ktoś Żukiem chce słonia przewozić, wiele rozczarowań wynika nie z niedoskonałości produktu tylko z wybujałych oczekiwań.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-12, 14:44   

Jakoś chyba do wszystkich nie może przebić się fakt, że Jogger to nie Lodgy i jeśli chodzi o szerokość, to Jogger nie oferuje przecież nic więcej niż Sandero- w obu przypadkach to 1784 mm bez lusterek. Różnice są dopiero w długości, wysokości, ilości pasażerów i (opcjonalnie) przestrzeni bagażowej.
 
temporar 



Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme 5-os.
Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-12-12, 17:18   

Trochę to wina samego producenta, który dość mocno reklamuje wersję 7-os a i większość recenzji zaczyna się od 'najtańsze 7-osobowe auto na rynku'.

Osobiście uważam, że Jogger to auto dla 4-5 osobowej rodziny, która (i/lub):
1) okazjonalnie przewozi dodatkowe osoby na krótkich dystansach
2) ma dużego psa/psy
3) często wozi duże gabaryty (wózki, rowerki, meble, sprzęt do hobby)
4) ma mały garaż/miejsce parkingowe (Superb kombi: 30 cm dłuższy; Octavia K/Kodiaq -20cm; oba szersze o min 10 cm).
 
vonGrzegorz 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1,0
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme 7-os.
Dołączył: 20 Sty 2023
Posty: 22
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2023-01-24, 22:12   

Powiem tak w tej chwili jestem użytkownikiem Joggera 7os. wcześniej jeździłem Citroenem C4 Grand Picasso. Na pewno nie ma co porównywać przednich siedzeń i w 2 rzędzie (Cytryna ma 3 osobne pełne regulowane fotele w 2). Co do 3 rzędu to według mnie w joggerze jest wygodniejszy od 2 chyba przez wysokość i na pewno wygodniej niż w (3 rzędzie) cytrynie. Jeżdżę z rodziną syn 17 lat córa 12 i najmniejsza 1,5 roku w obszernym fotelu do tego pies w boxie i kot nie ma problemu. Według mnie jest ok.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne