Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-06-22, 22:51
Mikrofon fabryczny nie działa / działa słabo - poprawienie
Autor Wiadomość
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-11, 23:01   

trzeba by było spróbować wgrać różne ustawienia audio za pomocą dmicom
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-11, 23:32   

Pierwsze primo, to należałoby sprawdzić, czy jest w ogóle połączenie między wtyczką mikrofonu w podsufitce, a wtyczką podłączaną do radia, a dopiero potem bawić się w następne kroki...
 
Grzechu16 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2
Dołączył: 08 Sty 2022
Posty: 8
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2022-02-12, 16:20   

Jest przejście na wszystkich przewodach, jeszcze jedna istotna kwestia - okazało się, że krzycząc do mikrofonu coś tam słychać, ale bardzo słabo. Czy ewentualnie można prosić o jakieś szczegóły odnośnie wgrania innych ustawień audio? Wygląda, jakby mikrofon był bardzo ściszony.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-14, 07:45   

DMicom to nie jest to program łatwo dostępny bo może przynieść więcej szkody nż pożytku.
Zacznij od zmiany ustawienia mikkrofonu w jego obudowie wewnątrz .
Bo to zawsze był problem słyszalności .
Wszystko masz opisane
w tym temacie
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-14, 09:30   

Gdyby nie to, że niektórzy twierdzą że u nich daje się rozmawiać przez fabryczny system w MediaNav, to bym mógł myśleć, że sprawa jest fabrycznie beznadziejna...
Ja u siebie (MN2) miałem jakąś tam słyszalność z fabrycznego mikrofonu w pierwszym roku po zakupie samochodu, no taką że dało się dogadać na postoju, bo podczas jazdy było to już raczej niemożliwe. Potem i tą słyszalność też szlag trafił- słychać właściwie tylko na postoju i jak się wrzeszczy bezpośrednio do mikrofonu, ale to też jak od sąsiada zza ściany. Mikrofon najpierw "poprawiany-obracany", potem wymieniony, sprawdzona wiązka i na koniec mikrofon podłączony bezpośrednio przy radiu- słyszalność bez zmian.
Stwierdziłem że to wina MN2 i olałem temat- nie korzystałem z systemu, doskonale się dogaduję bezpośrednio przez telefon "na głośnomówiącym" i słychać bez zarzutu.
Ostatnio wymieniłem MN2 na MN3 i z nadzieją próbowałem sprawdzić słyszalność ponownie, bo podobno na MN3 to jest "zupełnie inna jakość"- nic się nie zmieniło, nie słychać- system nie do użytku. Odpuściłem, nie mam do tego obecnie nerwów...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-02-14, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
Grzechu16 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2
Dołączył: 08 Sty 2022
Posty: 8
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2022-02-15, 13:30   

Widziałem tematy związane z obracaniem mikrofonu i faktycznie gdzieś niektórzy pisali, że jest minimalna poprawa jeżeli chodzi o jakość (a niektórzy znowu twierdzili że nic się specjalnie nie zmieniło). Niestety w moim przypadku wcześniej całkiem dobrze to działało - dało się normalnie prowadzić rozmowy przez bluetooth (bez krzyków), więc nie jest to kwestia obrócenia mikrofonu (bo od początku byłoby źle) :) Wygląda na to jakby programowo głośność mikrofonu/czułość była bardzo niska. Próbowałem szukać ustawień w windowsie niestety nie ma żadnych ustawień dot. rejestracji dźwięku (mikrofonu) :(
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-15, 17:02   

Ustawienia są w MICOM - np przez Pyren
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
trach83 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Logdy
Silnik: 1.3 TCe
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway 7 os.
Dołączył: 02 Lut 2023
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2023-02-02, 17:40   Dacia Lodgy mikrofon nie działa

Hej.
Proszę o pomoc. Dacia Lodgy z 2019 roku, przejechane jakieś 22k kilometrów, używane auto odkupiłem sprawne z salonu w marcu zeszłego roku. Do niedawno wszystko chodziło bez problemu, niestety z miesiąc temu wysiadł mi mikrofon.
Telefon (Samsung Android) łączy się z BT radia i przy wykonywaniu połączeń nic nie słychać jak mówię do fabrycznego mikrofonu w podsufitce. Przy łączeniu telefonu kablem (Android Auto) to samo. Wydaje mi się, że mikrofon siadł przy minusowych temperaturach, stojąc pod chmurką, aczkolwiek nie wiem czy to ma znaczenie. Aż tak zimno w końcu w tym roku w Polsce jeszcze nie było.
Robiłem przywracanie systemu do ustawień fabrycznych Media Nav, parowałem radio z telefonem żony - i dalej nie działa. Nie sprawdzałem jeszcze bezpieczników ale z tego co patrzyłem w instrukcji nie ma (a może jest?) zabezpieczenia stricte mikrofonu? Ktoś ma jakiś pomysł? Nie uśmiecha mi się teraz jechać z tym do ASO :-(
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-02-02, 19:31   

Nie ma żadnego bezpiecznika mikrofonu, mikrofon jest zasilany bezpośrednio z radia napięciem 5V. Łączę się w bólu- mam tak samo od pewnie 3 lat 😇 Wymieniałem mikrofon, sprawdzałem wiązkę, w międzyczasie wymieniałem radio i... ciul. Rozmawiam przez mikrofon telefonu i jest o niebo lepiej niż przez mikrofon samochodu, wtedy gdy jeszcze jakoś działał.
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 431
Skąd: DTR
Wysłany: 2023-02-02, 22:29   

Ja w swojej MCV nie narzekam. Zbiera sygnał rewelacyjnie. Za to przez tydzień z hakiem jeździłem Clio z 2018 i tam działał beznadziejnie
_________________
Paweł
 
przebind 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0
Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-04-05, 13:30   

Medianav 2 - i bardzo słaba jest jakość mikrofonu - czy ktoś próbował podłączyć zwykły tani na mini jacka?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-04-05, 14:00   

Mini-jacka nie ma gdzie podłączyć, ale da się użyć innych niefabrycznych - http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=11245
 
trach83 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Logdy
Silnik: 1.3 TCe
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway 7 os.
Dołączył: 02 Lut 2023
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2023-12-12, 18:12   temat rozwiązany

Hej. Chciałbym wyjaśnić przyczynę niedziałającego mikrofonu u mnie.
Po prostu szlag go trafił i fizycznie się zepsuł. Przypuszczam, że od temperatury panującej na dachu w zimie. Mikrofon zamówiłem i sam zamontowałem. Podczas montażu wykorzystałem tapicerską piankę (między podsufitkę a dach) - wydaje mi się, że teraz jestem lepiej słyszalny przy większych prędkościach. Mikrofonu nie przerabiałem jak co poniektórzy. Pozdrawiam!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne