Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jogger - pokrowce na siedzenia
Autor Wiadomość
Jacek89 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1
Rocznik: 2023
Wersja: Extreme 7-os.
Dołączył: 21 Sie 2023
Posty: 2
Skąd: Koscielisko
  Wysłany: 2023-08-21, 14:29   Jogger - pokrowce na siedzenia

Cześć🙂Jestem nowy i przepraszam jeśli powielam temat. Szukam pokrowców do Joggera 7os. Ogólnie widziałem w ASO ale cena zwala z nóg i zastanawiam się czy pasowały by może te od Daci Logan albo Lodgy. Nie wiem jak w wyżej wymienionych modelach wygląda kwestia tylnej kanapy,czy też jest podzielona że dwa fotele są składane razem a jeden składany osobno. Chodzi mi o to żeby pokrowiec na siedzenie był w taki sposób podzielony. Wiadomo że jak będzie inny model to może co do milimetra nie pasować ale może udałoby się naciągnąć. Pozdrawiam🙂
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 302
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2023-08-22, 07:17   

sam sie przymierzam do tych:
http://ds-motors.eu
szyte na miarę taki jak chcesz (materiał, krój etc)
Cena zaczyna się od 330 zł
_________________
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3633
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-22, 08:11   

Czajo napisał/a:
sam sie przymierzam do tych: http://ds-motors.eu
Ja polecam. Co prawda w Dacii nie mam, ale właśnie u Daniela kupowałem kilkukrotnie i to już od 2006 roku do Daewoo. Solidnie wykonane, duży wybór materiałów i wzorów, zresztą mogą być uszyte całkiem pod klienta, wszystko tam da się uzgodnić, nawet jakieś dodatkowe wstawki, szwy, hafty czy kieszenie na oparciach.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 364
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-08-22, 09:17   

Te pokrowce wygladają OK tylko gdzie jest sklep w którym można to zamówić?? Jakaś wycena? wizualizacja wybranych opcji tj konfigurator lub coś w tym stylu? na tę chwilę wygląda to że trzeba maile pisać bo linku do jakiegokolwiek sklepu brak na tej stronie.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2023-08-22, 09:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3633
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-22, 09:29   

Łukasz_M napisał/a:
To jest wogóle jakaś firma? bo brak jakichkolwiek dajacych się zweryfikowac informacji na ten temat.
Osoba fizyczna prowadząca legalną działalność gospodarczą- firma posiada NIP i Regon. Szyje i sprzedaje- zalinkowana strona jest stroną firmy.
Nie ma czegoś takiego jak konfigurator, na stronie w galerii jest tylko Logan i Dustery, niestety nie wstawiono Joggera czy Sandero3... Po prostu gość szyje pod zamówienie i nie ma jakichś standardowych i powtarzalnych wzorów pokrowców. Ale warto znaleźć firmę i posty na FB (jest tez na grupie Dacii) tam jest mnóstwo zdjęć realizacji również w nowych modelach Dacii. Najlepszy kontakt był zawsze przez maila. Człowiek wysyła przykładowe zdjęcia założonych pokrowców i zdjęcia aktualnych materiałów (na stronie nie ma wszystkich) oraz zdjęcia wykonanych pokrowców. Możesz też dostać próbniki interesujących cię materiałów. Na początek polecam FB. Znajdziesz wzór, który ci najbardziej odpowiada, ale chciałbyś go zmienić- mieć inny materiał czy inne szycie czy kolor nici- piszesz maila... Zawsze byłem zadowolony ;-)
Przykładowy link do posta z pokrowcami do Jogger: KLIK
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-08-22, 10:29, w całości zmieniany 4 razy  
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 302
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2023-08-22, 11:31   

ja mam o tyle fajnie, że mam gościa na miejscu, zawsze mogę podjechać i pogadać :lol: :mrgreen:

ps. od siebie dodam jeszcze jego fanpage na fb, gdzie wrzuca bieżące realizacje:
https://www.facebook.com/...100058321697987
_________________
Ostatnio zmieniony przez Czajo 2023-08-22, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
dss3e 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Kwi 2023
Posty: 42
Skąd: SK
Wysłany: 2023-08-22, 13:46   Re: Jogger

Jacek89 napisał/a:
Cześć🙂Jestem nowy i przepraszam jeśli powielam temat. Szukam pokrowców do Joggera 7os. Ogólnie widziałem w ASO ale cena zwala z nóg i zastanawiam się czy pasowały by może te od Daci Logan albo Lodgy. Nie wiem jak w wyżej wymienionych modelach wygląda kwestia tylnej kanapy,czy też jest podzielona że dwa fotele są składane razem a jeden składany osobno. Chodzi mi o to żeby pokrowiec na siedzenie był w taki sposób podzielony. Wiadomo że jak będzie inny model to może co do milimetra nie pasować ale może udałoby się naciągnąć. Pozdrawiam🙂

Cześć.
Na początek odpowiedz sobie na pytanie czy te pokrowce są w ogóle potrzebne. Gdy chodziłem do szkoły profesor powiedział że ludzie po zakupie samochodu pierwsze co robią to biorą pieniądze w zęby i biegną właśnie po pokrowce. Jest to nic innego jak robienie dobrze kolejnemu właścicielowi. Miałem pokrowce w gruzie, wiecznie trzeba je było poprawiać. Przy złomowaniu zdjąłem szmatę a fotele jak nowe. Tylko po co? Najpierw ktoś zarobił na pokrowcach a teraz szrot zarobi na fotelach w stanie bdb. Ja u siebie nie zamierzam zakładać pokrowców dopóki nie będzie konieczność tzn. dopóki fotele będą wyglądać przyzwoicie.
 
Jacek89 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1
Rocznik: 2023
Wersja: Extreme 7-os.
Dołączył: 21 Sie 2023
Posty: 2
Skąd: Koscielisko
Wysłany: 2023-08-22, 13:59   

No mi raczej potrzebne bo zarabiam tym autem i zależy mi żeby wyglądało jak trzeba🙂masz dużo racji ale klient nie wsiądzie jak będą plamy, a nie wszystko da się wytrzeć
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1056
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2023-08-22, 15:21   

Jeżeli wozisz klientów, to pokrowce jak najbardziej są potrzebne i zrozumiałe.
 
dss3e 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Kwi 2023
Posty: 42
Skąd: SK
Wysłany: 2023-08-22, 19:19   

Skoro zarabiasz na tym to bierzesz w aso na fakturę dwa komplety na zmianę i korzystasz.
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 241
Skąd: Tychy
Wysłany: 2023-08-23, 10:15   

dss3e, jak będziesz sprzedawał swój bolid, to wspomnij w ogłoszeniu, że nie będziesz robił dobrze kolejnemu właścicielowi. Taka oto polityka zasrać, zaszczurzyć, zapuścić i wziąć dwa worki miedzianeksów.
Swoja drogą pewnie lubisz takie klimaty skoro tak piszesz.
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-23, 13:27   

Nie, ale serio, wozić dupę całe życie na pokrowcach, żeby przy sprzedaży było czyściutko? To już lepiej kupić pokrowce, schować do szafy i założyć je w dniu sprzedaży.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 364
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-08-23, 14:03   

Dla mnie powody zakładania pokrowców są oczywiste:
1. Dbam o fotele, które się mniej brudzą i mniej zużywają. Jak się coś nabrudzi to czyszczę na lajcie pokrowce a nie fotele
2. Dbając o dobry stan foteli zwiększam cenę odsprzedaży. Jak coś jesty zadbane to jest droższe jak zaniedbane to tańsze. Jak kupujący widzi zadbane wnętrze to łatwiej mu się zgodzić na wyższa cenę bo to może iść w parze z lepszym dbaniem o reszte samochodu. Powiedz kupującemy że z najmniejszą pierdoła jeździłes do mechanika i dbałeś a fotele się sypią to Ci nie uwierzy. Przy odsprzedaży młodszych ale z wiekszym przebiegiem to różnica w cenie kilka tys. może być a pokrowce to kilka stówek co najwyżej.
3. lubię dbać o swoje rzeczy a nie zapuszczać z powodu stwierdzeń: 'robi dobrze przyszłemu nabywcy'. Lepiej sie czuję w samochodzie o który dbam...
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3633
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-23, 14:24   

W poprzednich samochodach zawsze miałem pokrowce, ale zupełnie nie z wymienionych już powodów. Akurat Dacii to tak nie dotyczy, ale dla mnie głównym powodem stosowania pokrowców była chęć natychmiastowego ukrycia przed oczami materiałów, które producenci używali kiedyś na siedzenia... Weźmy choćby słynne szaro-różowo-niebiesko-majtkowe tapicerki w radosne motyle plamy, stosowane z upodobaniem przez Daewoo. Albo żenujący optycznie, brązowy "skaj" rodem z Buchanki, jaki miałem w Ładzie. Po prostu zakładało się jak najszybciej taki pokrowiec żeby oczy nie pękały i w żołądku nie mdliło :mrgreen:
Tam dobrze uszyte i dopasowane pokrowce z dobrego materiału od razu dodawały wnętrzu jakąś klasę i indywidualność
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-08-23, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-23, 14:28   

Łukasz_M napisał/a:
Jak kupujący widzi zadbane wnętrze to łatwiej mu się zgodzić na wyższa cenę bo to może iść w parze z lepszym dbaniem o reszte samochodu. Powiedz kupującemy że z najmniejszą pierdoła jeździłes do mechanika i dbałeś a fotele się sypią to Ci nie uwierzy. Przy odsprzedaży młodszych ale z wiekszym przebiegiem to różnica w cenie kilka tys. może być a pokrowce to kilka stówek co najwyżej.


W Polsce samochody sprzedają się według rocznika, między bajki można włożyć kilka tysięcy różnicy z powodu zużytych foteli. To już prędzej nabrałbym podejrzeń, jeśli fotele będą nienaturalnie świeże w porównaniu z resztą wnętrza.

Ja rozumiem, jak ktoś wozi kartofle albo materiały budowlane (albo jeździ taksówką). Ale w normalniej eksploatacji nie wiem co trzeba robić, żeby "zużyć fotele". W sześcioletnim samochodzie mam jedną plamę od wody, która spokojnie się spierze (jeśli kiedykolwiek będzie mi się chciało to zrobić).

(Żeby było jasne - jeśli ktoś kupuje pokrowce z pobudek estetycznych, to doskonale go rozumiem, wybór tapicerek jest ograniczony. Triggeruje mnie "cena odsprzedaży" w tym kontekście. Kupuję samochód dla siebie i dla siebie o niego dbam, nie dla kolejnego właściciela.)
Ostatnio zmieniony przez gfedorynski 2023-08-23, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 364
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-08-23, 19:17   

Jak napisałem mam pokrowce bo dbam o auto, nie mam plam itd. Różnica kilka tyś wynika z zadbania o samochód włącznie z siedzeniami. Jak do tej pory zawsze byłem do przodu przy odsprzedaży więc w żaden sposób nie mogę się z tobą zgodzić. Mam samochód, dbam o niego dla siebie i odsprzedaje drożej bo jest zadbany i to widać po fotelach, plastikach klamkach, manetkach itd. Do tego mogę udokumentować serwisowanie. A ponieważ jest zadbany to dobrze mi się nim jeździ całe to dbanie premiuje mi że muszę mniej dołożyć do kolejnego nowego samochodu z salonu. Jeśli masz inne podejście to szanuje twoje zdanie ale go nie rozumiem bo jest niepraktyczne jak stwierdzenie nie zadbam o swoje bo to oznacza równocześnie będę dbał dla przyszłych właścicieli... Brzmi jak poważny problem emocjonalny...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne