Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:16
Mapy do MediaNav
Autor Wiadomość
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-19, 17:34   

'Dymek' bardzo dziękuję za wskazanie drogi jak naprawić problem. Cały czas szukałem rozwiązania tego problemu. Pod tym linkiem ‘maro13’ opisuje metodę czyszczenia z folderów z mapami, poi, kamerami, tmc i buildings załączając odpowiedni skrypt.
Mam kopię z plikami tmc oraz mapą. Czy ta metoda przedstawiona przez ‘maro13’ jest bezpieczna i czy po wykonaniu jej wszystko wróci do poprawnego działania?
_________________
JerzyK
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2023-10-20, 07:31   

internet.jerzy napisał/a:
Czy ta metoda przedstawiona przez ‘maro13’ jest bezpieczna i czy po wykonaniu jej wszystko wróci do poprawnego działania?
Nic Ci na ten temat nie odpowiem, bo po prostu nigdy nie robiłem takiego czyszczenia, więc niby jak mam potwierdzić czy to bezpieczne. Zaufajmy komuś, kto to robił... W każdym razie na poradach zamieszczonych na stronie GoDuster nigdy się nie zawiodłem.
Jak na razie wygląda na to, że wgrałeś do pamięci chyba całą Europę a tego się nigdy nie robi, bo nie ma szans na pomieszczenie wszystkiego.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-10-20, 07:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-20, 08:53   

Dzięki za wskazówki. Jutro biorę się za naprawianie swoich błędów. Po zakończonej pracy poinformuję o wynikach
_________________
JerzyK
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-22, 11:40   

Witam,
Ogólnie całkowita porażka. Po zastosowaniu się do wskazówk KLIKKLIK . Po zastosownie skryptu czyszczenie nawigacjiwyglądało na to że pierwszy krok jest ok bo po zreserowaniu MN na pulpicie nie było ikony mapy i ustawienia. Po wejściu do pomocy na temat braku ikony nawigacji wykonałe odpowiedni skrypy i po restarcie MN nadal brak ikon. Dotyczałem dalej że przy takich problemach zalecane jest wykonanie zrobić downgrade MNE. Wkonałem to zgodnie z zaleceniami, zresetowałem MN i nadal pulpicie brak ikon nawigacji. W moim MN jest wersja 1.0.5.3. Panowie co mam zrobić aby wrócić do stanu normalgeo działania mapy. Proszę o pomoc
_________________
JerzyK
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 431
Skąd: DTR
Wysłany: 2023-10-22, 15:40   

Pogadaj z jas-pik. On z okolic Wa-wy, Ty zresztą też Wa-wa, wiec ma żywo coś wymyśli swoimi metodami na uwalone MN
_________________
Paweł
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-23, 18:57   

Panowie jak widzicie roziązannie mojego problemu
_________________
JerzyK
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2023-10-24, 22:04   

internet.jerzy napisał/a:
Panowie jak widzicie roziązannie mojego problemu
Zrobiłeś czyszczenie i downgrade- soft cofnął się do wersji 10.0.13.1, zniknęły ikony nawigacji (Mapa i Nawigacja), skrypt przywracający ikonę nawigacji nie pomógł. Jednocześnie nie daje się także wejść w MICOM- wszelkie kody są odrzucane.
W tej sytuacji pomaga wgranie softu zgodnego z wersją fabrycznie wgraną do Twojego MN3 (wersji podanej na naklejce radia), czyli 10.0.13.2. Ikony "Mapa" i "Nawigacja" wracają, ale przycisk "Zgadzam się" nadal jest nieaktywny- po wgraniu zestawu map wszystko wraca do normy i nawigacja działa normalnie. Aktualizujemy soft do ostatniej dostępnej wersji (1.0.15.3), potem poprawki do niej i w gratisie zyskujemy błędny opis kafelka nawigacji (Ustawienia zamiast Nawigacja). Wgrywamy skrypt przywracający prawidłowy opis "Nawigacja" i to by było na tyle.
Być może po zrobieniu downgrade wystarczy od razu wgrać najnowszą wersję softu, ale tego nie mogę potwierdzić, bo tak nie zrobiłem.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-10-24, 22:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-25, 08:03   

Dymek bardzo dziękują za bardzo duże zaangażowanie i udzieloną informację. Dzięki Twojej pomocy wierzę, że wszystko wróci do poprawnego działania.
_________________
JerzyK
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-26, 07:01   

Dymek bardzo dziękuję wszystko działa profesionalnie
_________________
JerzyK
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-11-19, 14:04   

Panowie mam pytanie w jaki i bezpieczny sposób mogę sprawdzić ile mam wolnego miejsca na MN3 (chodzi o dogranie dwóch map z dodatkami) Wole sprawdzić i mieć pewność że wszysko będzie ok
_________________
JerzyK
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-11-19, 17:10   

Zzróz zapis danych z MN3 na pendrive . Podłacz do Toolbox-a i bedziesz wiedział.
Jesli wrzucałeś uwolnione to musisz poszukać Toolboxa tzw Unleashed
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Killer 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Tce 90
Rocznik: 2019 kupiony w 02-2020
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 16 Lut 2020
Posty: 105
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2024-02-21, 21:35   

Czy kupuje ktoś mapy na aledrogo i się sprawdzają? Dopiero dzisiaj się z tym spotkałem w necie.
Np. tutaj: https://allegro.pl/listing?string=media%20nav%20evolution
Proszę o informację od posiadającego ... .
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2024-02-22, 08:40   

Killer napisał/a:
Czy kupuje ktoś mapy na aledrogo i się sprawdzają? Dopiero dzisiaj się z tym spotkałem w necie.
Takie oferty to nic nowego i oczywiście, że to działa. Ale kupowanie tak map jest tak samo "oficjalne", jak pobranie tych map we własnym zakresie ze źródeł internetowych, bezpłatnie. Większość osób tutaj, wybiera "samoobsługę". Aktualizacja map we własnym zakresie nie jest wiele trudniejsza, niż wgranie skryptu przywracającego opis kafelka Nawigacji (zdaje się że robiłeś)... Poza tym mapy, które jesteśmy w stanie sami pobrać z sieci są zawsze co najmniej "o jedną wersję" nowsze od tych, które można kupić oficjalnie poprzez Toolbox.
 
Killer 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Tce 90
Rocznik: 2019 kupiony w 02-2020
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 16 Lut 2020
Posty: 105
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2024-02-22, 11:32   

Dzięki Dymek.
Jak mi się znowu zachce nowej mapy to się z tobą skontaktuję, abyś mi pomógł.
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-11, 07:06   

Dzień dobry,
Zauważyłem, że są nowe mapy do MN. Po zrobieniu kopii obliczyłem, że aktualny zestaw map z wszystkimi dodatkami (10 państw) zajmuje 2GB (jak jest całkowita pojemność MN?). Zeby zminimalizować zajętość map muszę przygotować aktualizację map i pochodnych w takich samych nazwach jak w kopii żeby nałożyły się siebie i nie zajmowały dodatkowo miejsca. Prosze o ocenę czy mój tok myślenia jest poprawny. Pozdrawiam, Jerzy
_________________
JerzyK
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-11, 09:44   

Tak. wystarczy zmienić nazwy na standardowe .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
p.wojtek 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2024-03-23, 09:13   

Cześć,

Przepraszam, że post nie do końca związany z tematem. Mam Dacie Sandero z przed zmiany logo. Czy istniej możliwość zmiany Media Display z wersji 6.0.9.4 na nowszą w nowej szacie graficznej? Wszystkie wątki jakie znalazłem dotyczą możliwości takiej zmiany ale tylko dla MediaNav przy okazji zmiany map. Jak wiadomo Media Display nie posiada dodatkowego portu USB za pomocą którego można to zrobić. Zatem czy istnieje taka możliwość dla Media Display?
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-23, 15:15   

Panowie mam pytanie czy przed uwolnieniem nawigacji do wersji 2023q4 sprawdzić czy jest nowa wersja systemu (mam 1.0.15.3) i jeżeli jest to ją zainstalować a potem uwalniać nawigację
_________________
JerzyK
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2024-03-23, 17:09   

internet.jerzy napisał/a:
Panowie mam pytanie czy przed uwolnieniem nawigacji do wersji 2023q4...
To nie jest już uwolnienie, to po prostu aktualizacja, wgranie nowych map.
Cytat:
...sprawdzić czy jest nowa wersja systemu (mam 1.0.15.3) i jeżeli jest to ją zainstalować a potem uwalniać nawigację
Nie ma żadnej różnicy, mapy wgrasz i tak i tak... Ewentualne poprawki do systemu również pójdą i teraz i po wgraniu map. Ja bym wgrywał od razu mapy.
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-23, 19:47   

Zgrałem dane na pendriva z mn3. Wgrałem najnowszą wersję Media Nav Evolution Toolbox. Po włożeniu pendriva do komputera i uruchomieniu Media Nav Evolution Toolbox mam informację ze są dostępne poniżej przedstawione aktualizacje:
Aktualizacja konfiguracji urządzenia - 12.4
Aktualizacja konfiguracji urządzenia (język) - 12.2
Gwarancja najnowszych map 8.2 Data ważności 2020-07-08
Jakie to są faktycznie mapy: Czy to są nowe mapy (w zakładce "Zarządzaj zawartością" jest parę map między innymi mapa która mnie interesuje czyli Polska)
Czy to po prostu wgrać i zobaczyć jakie mapy będą aktywne
_________________
JerzyK
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2024-03-23, 20:23   

Zaznacz tylko te dwie "Konfiguracje urządzenia" a pozycja z mapami "Gwarancja najnowszych map" musi być "odhaczona"- nieaktywna.
W przeciwnym razie cofnie ci mapy do wersji jaka była fabrycznie wgrana na urządzeniu!
Toolbox "widzi" mapy które zainstalowałeś nieoficjalnie jako stare i właduje ci najnowsze mapy, które instalowałeś legalnie poprzez toolbox. A jeżeli nie instalowałeś map oficjalnie przez Toolbox, to wgra ci właśnie stare, fabryczne.
I tak właśnie musisz uważać przy każdym użyciu Toolboxa- instalować tylko oprogramowanie a nie mapy.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2024-03-23, 20:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-23, 20:29   

Dymek dzięki za poradę. Jutro rano biorę się za pracę z aktualizacją i mapami
_________________
JerzyK
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2024-03-24, 15:07   

Mogę powiedzieć że aktualizacja całkowicie udana. Na początek zaktualizowałem dwie "Konfiguracje urządzenia" pomijając pozycję z mapami (porada Dymka). Następnie zaktualizowałem mapy, poi, building (9 państw) a następnie zaktualizowałem speedcam (tylko 8 państw bez Niemców). Po aktualizacji zrobiłem backup aby sprawdzić ile to wszystko zajmuje. Cały katalog backupu zajmuje 2,4 GB (bajtów: 2 576 980 377) Czyli chyba wszystko ok bo moim zdaniem miejsca pozostało wystarczająco dużo. Dziękuję za wszystkie porady. Do następnej aktualizacjihttp://www.da.../icon/icon6.gif
_________________
JerzyK
 
ceranix3 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 90 km
Rocznik: 2018
Dołączył: 21 Sie 2022
Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-04-11, 21:15   

Witam.W 2022 zaktualizowalem mapy Polski i Europy w swoim media nav z systemem 9.1.3. Teraz chce znowu to zrobic ale tylko Polski i Niemiec.Chodzi mi o miejsce w tym tablecie.
Czy w trakcie aktualizacji stare mapy sa usuwane i wgrywane nowe , czy jest ona nadpisywana? Wszedzie gdzie cos jest pisane o suwaniu starych map to sa najnowsze media nav i mozna zrobic to za pomoca tolboxa a nic nie jest napisane na temat starszych egzemplarzy jak to ewentualnie wykonac.
Mapy ktore uzywam kupuje na alledrogo.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2024-04-12, 00:14   

ceranix3 napisał/a:
... nic nie jest napisane na temat starszych egzemplarzy jak to ewentualnie wykonac. Mapy ktore uzywam kupuje na alledrogo.
Kupujesz na alledrogo mapy, które można sobie ściągnąć z sieci? Oczywiście można, ale przecież wtedy otrzymujesz już gotowy wsad wraz z instrukcją dedykowaną do Twojego MNE i aktualizacja idzie jak po sznurku...
A nigdzie u nas nie ma opisów? Po prostu nie poszukałeś... jest nawet dedykowany wątek dla tej wersji oprogramowania: TUTAJ
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne