Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor Pomógł: 122 razy Dołączył: 01 Cze 2017 Posty: 4169 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-05-20, 09:00
Zawsze, w każdym samochodzie dbałem o to, żeby było tyle, ile producent zalecił na naklejce. Nigdy nie mam więcej niż +0,1bar, po wizytach u wulkanizatora zwykle odpuszczam, bo też nabijają za dużo. Ale tak się nie da jeździć- komfort spada na pysk a na każdym byle wyboju kamerki robią mi awaryjny zapis jak po uderzeniu
Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022 Pomógł: 10 razy Dołączył: 14 Lut 2019 Posty: 478 Skąd: Tychy
Wysłany: 2026-05-20, 09:59
Te podcięcia do efekt najprawdopodobniej wynikający z zawracania na raz z pełnym skrętem, lub pokonywania zakrętów bardziej dynamiczniej, ciśnienie w oponach do weryfikacji.
Ostatnio zmieniony przez MartinezTychy 2026-05-20, 10:04, w całości zmieniany 1 raz
Marka: Dacia
Model: JOGGER Expression
Silnik: 1,0Tce 110KM@200Nm
Rocznik: XII 2024
Wersja: [Inna].[nie dotyczy] Pomógł: 57 razy Dołączył: 21 Mar 2017 Posty: 2064 Skąd: Ząbki
Wysłany: 2026-05-20, 10:46
O ciśnienie w oponach dbam tak samo jak o całe auto czyli sprawdzam raz na jakieś 10 dni i utrzymuje je takie jakie zaleca producent czyli w przypadku Joggera 2.4 bara z przodu i 2.3 z tyłu więc ciśnienie nic tu dobrego nie ma. Autem jeżdżę ogólnie dynamicznie , w zakręty zdarza się w miarę szybko wchodzić w zakręty więc może jakiś wpływ to ma na te moje opony
Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE Pomógł: 1 raz Dołączył: 16 Gru 2018 Posty: 115 Skąd: skąd
Wysłany: 2026-05-23, 20:06
Gorzej jak wpadniesz w dziurę, zgięta felga gwarantowana ;)
Tak na serio to jak tam kto woli i gdzie jeździ, jak swojego odbierałem to też skakał po drodze jak koza, sprawdziłem ciśnienie a tam po 2.8atm, zmniejszyłem do 2.3 i spoko.
Marka: Dacia
Model: JOGGER Expression
Silnik: 1,0Tce 110KM@200Nm
Rocznik: XII 2024
Wersja: [Inna].[nie dotyczy] Pomógł: 57 razy Dołączył: 21 Mar 2017 Posty: 2064 Skąd: Ząbki
Wysłany: 2026-05-24, 13:04
Jak wyżej pisałem, ja jeżdżę na ciśnieniu w oponach takim jaki zaleca producent. Stosuje to od X lat w każdym aucie. A co do zużyciu przednich opon od zewnętrznej strony, to wczoraj przyjrzałem się autu siostry - Sandero Stepway III 1.0 Eco-G z 2024 roku i przebiegiem około 20tyś. km. U niej również opony przednie zużywają się szybciej niż tylne, w identyczny sposób jak u mnie. Jedyna różnica jest taka ze ja mam wielosezon Nexen a ona wielosezon bodajże Hankook. Najwyraźniej te auta tak mają ale dużo zależy też od producenta opon ponieważ, kumpel ma Joggera o rok starszego niż ja z przebiegiem prawie 100tyś. km opony ma sezonowe tz. Lato/zima i u niego nie zauważyłem takiego zużycia opon jak opisałem powyżej.
Marka: Dacia
Model: JOGGER Expression
Silnik: 1,0Tce 110KM@200Nm
Rocznik: XII 2024
Wersja: [Inna].[nie dotyczy] Pomógł: 57 razy Dołączył: 21 Mar 2017 Posty: 2064 Skąd: Ząbki
Wysłany: 2026-05-27, 20:07
Seweryn480736 napisał/a:
Czy serwis klimatyzacji, a więc przede wszystkim dobicie odczynnika jest robiony zawsze odpłatnie czy np. w ramach gwarancji mogą to zrobić?
I jeszcze kwestia drogowych żarówek led - możesz zdradzić więcej co to dokładnie za żarówki? Podmiana jest prosta?
Serwis klimatyzacji zawsze jest płatny, nie musisz robić tego w ASO, możesz podjechać do dowolnego zakładu zajmującego się klimatyzacją. Niestety w dzisiejszych czasach nie jest to tania usługa i same podłączenie maszyny pod auto to koszt 250zł plus dodatkowo trzeba płacić za każde 100g czynnika.
Co do żarówek LED do świateł drogowych, to niestety nie wiem jaki to jest konkretnie model ale na 100% to chińczyki. Kupił mi je kumpel, który również do swojego joggera takie zamontował. Mówił że to kopia jakiegoś modelu Osrama. Przed montażem trzeba było zdjąć z nich radiator i nałozyc nową pastę termoprzewodzącą bo chińczyk jej pożałował. Montaż jest prosty, chociaż z prawej strony przeszkadzają trochę przewody od klimy ale w kilka minut da sia to ogarnąć.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum