Z prawej strony samochodu odkleja mi się uszczelka, która jest na górze drzwi poniżej dachu. Mniej więcej od słupka B do środka tylnych drzwi nie przywiera do karoserii.
Jakie ma oznaczenie ta uszczelka, co na wymianę? Kiedyś jak widzę miała warstwę taśmy klejącej ale pewnie nie da się podkleić ponownie.
Ktoś z Was wymieniał ta uszczelkę?
Ostatnio zmieniony przez gg 2024-05-02, 11:21, w całości zmieniany 1 raz
Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017 Pomógł: 55 razy Dołączył: 02 Mar 2019 Posty: 1858 Skąd: Radzionków
Wysłany: 2024-05-02, 11:40
1. Wywalić i się nie przejmować.
2. Zamówić klejoną na metry o podobnym wyglądzie
3. Na 80% te klejone już nie są dostępne w serwisie a ponowne klejenie nic nie daje
Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022 Pomógł: 10 razy Dołączył: 14 Lut 2019 Posty: 478 Skąd: Tychy
Wysłany: 2024-05-02, 15:17
Moja Ex Lodgy miała wymieniane uszczelki na gwarancji z lewej i prawej strony, po wymianie nic się nie odkleiło.
Nie wiem czy to niedbały montaż, czy taśma klejąca dwustronna była słaba nie jesteś jedyny który się z tym mierzy.
A te cienkie "na górze" jest w stanie ktoś polecić jakieś? Bo ta co wkleiłeś to rozumiem idąca po całym obwodzie drzwi?
Jak na razie to jedną podklejałem klejem do gumy i metalu na kawałku (bardziej na próbę). Była mocowana na szarej taśmie piankowej, której nie można łatwo usunąć - udało mi się to dopiero frezem walcowym zamocowanym w multiszlifierce Proxxon. Nożem masakrycznie długo schodzi odrywanie tej pianki od uszczelki a uszczelka nie daje się doczyścić.
Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022 Pomógł: 10 razy Dołączył: 14 Lut 2019 Posty: 478 Skąd: Tychy
Wysłany: Wczoraj 11:25
Te uszczelki w Lodgy to był taki gównoli, że szkoda pisać, obie były wymienione na gwarancji w mojej EX, co ciekawe po wymianie przez ASO przestały się odklejać, więc pytanie czy to był niedbały montaż w fabryce czy coś z uszczelkami było nie w porządku.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum