Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Uszczelka drzwi Lodgy
Autor Wiadomość
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-05-02, 11:19   Uszczelka drzwi Lodgy

Z prawej strony samochodu odkleja mi się uszczelka, która jest na górze drzwi poniżej dachu. Mniej więcej od słupka B do środka tylnych drzwi nie przywiera do karoserii.

Jakie ma oznaczenie ta uszczelka, co na wymianę? Kiedyś jak widzę miała warstwę taśmy klejącej ale pewnie nie da się podkleić ponownie.

Ktoś z Was wymieniał ta uszczelkę?
Ostatnio zmieniony przez gg 2024-05-02, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1858
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2024-05-02, 11:40   

1. Wywalić i się nie przejmować.
2. Zamówić klejoną na metry o podobnym wyglądzie
3. Na 80% te klejone już nie są dostępne w serwisie a ponowne klejenie nic nie daje
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 478
Skąd: Tychy
Wysłany: 2024-05-02, 15:17   

Moja Ex Lodgy miała wymieniane uszczelki na gwarancji z lewej i prawej strony, po wymianie nic się nie odkleiło.
Nie wiem czy to niedbały montaż, czy taśma klejąca dwustronna była słaba nie jesteś jedyny który się z tym mierzy.
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 763
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2024-08-21, 13:19   

Cześć, NIe chce zakładać nowego wątku, Ale uszczelki w moje Lodgy wyglądają źle.

Ma ktoś linki do sprawdzonych uszczelek ?
Pozdrawiam Grapess
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: 2026-06-01, 22:04   

grapess napisał/a:
Cześć, NIe chce zakładać nowego wątku, Ale uszczelki w moje Lodgy wyglądają źle.

Ma ktoś linki do sprawdzonych uszczelek ?
Pozdrawiam Grapess


Zrobiłeś coś z tymi uszczelkami?
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 763
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2026-06-02, 21:01   

Kupiłem taką

https://allegro.pl/oferta/uszczelka-kabiny-drzwi-przednich-do-dacia-lodgy-14662518521

Jest ok, niczym nie różni się od oryginalnej, muszę teraz kupić drugą i zamontować od strony kierowcy
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 505
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-03, 09:21   

A te cienkie "na górze" jest w stanie ktoś polecić jakieś? Bo ta co wkleiłeś to rozumiem idąca po całym obwodzie drzwi?
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: 2026-06-07, 18:22   

gfedorynski napisał/a:
A te cienkie "na górze" jest w stanie ktoś polecić jakieś? Bo ta co wkleiłeś to rozumiem idąca po całym obwodzie drzwi?


Jak na razie to jedną podklejałem klejem do gumy i metalu na kawałku (bardziej na próbę). Była mocowana na szarej taśmie piankowej, której nie można łatwo usunąć - udało mi się to dopiero frezem walcowym zamocowanym w multiszlifierce Proxxon. Nożem masakrycznie długo schodzi odrywanie tej pianki od uszczelki a uszczelka nie daje się doczyścić.
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 478
Skąd: Tychy
Wysłany: Wczoraj 11:25   

Te uszczelki w Lodgy to był taki gównoli, że szkoda pisać, obie były wymienione na gwarancji w mojej EX, co ciekawe po wymianie przez ASO przestały się odklejać, więc pytanie czy to był niedbały montaż w fabryce czy coś z uszczelkami było nie w porządku.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne