Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: laisar
2008-12-17, 11:11
Używanie hamulca w pewnych okolicznościach (chamstwo?)
Autor Wiadomość
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-09-20, 11:31   Używanie hamulca w pewnych okolicznościach (chamstwo?)

Black Eryk napisał/a:
a dodatkowo moge powiedziec ze bez problemu można sie obejsc bez recznego - przynajmniej jak dla mnie.


nawet w korku na wjezdzie na wiadukt?
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2008-12-17, 01:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-20, 12:45   

Cytat:
bez problemu można sie obejsc bez recznego - przynajmniej jak dla mnie.


To niema się czym chwalić. Pmijajac twoje sprzęgło, opony itd. - twój problem. Ale np. stane z wciśniętym hamulcem na światłach jest szczytem hamstwa, bo oślepiesz kierowcę zamochodu za tobą świecąc mu w oczy stopami, zwłaszcza wieczorem i w nocy. Oczywiście że da się jeździć bez ręcznego tyle że gdyby go miało nie yć to by go niebyło i w brew obiegowej opini nie jest to hamulec postojowy, wręcz nie powinno się auta zostawiać na ręcznym - zwłaszcza zimą.
_________________
majkhell
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-09-20, 13:01   

majkhell napisał/a:
Ale np. stane z wciśniętym hamulcem na światłach jest szczytem hamstwa, bo oślepiesz kierowcę zamochodu za tobą świecąc mu w oczy stopami, zwłaszcza wieczorem i w nocy.


z tym chamstwem to kolega przesadzil. W automatach zaleca sie nie zmieniac biegow w czasie postojow typu swiatla, korki. Wychodziloby zatem, ze wiekszosc kierowcow automatow to chamy.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
Łukasz 



Marka: Opel
Model: Astra F
Silnik: 1.4 60 KM
Rocznik: 1995
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 89
Skąd: Jasło
Wysłany: 2007-09-20, 14:48   

Trzymanie na hamulcu stając na światłach to raczej nic takiego, a przynajmniej ja potrafie to zrozumieć bo wynika to z "wygodnicwa", a nie chamstwa. Bardziej denerwująca jest jazda w nocy na światłach przeciwmgłowych, oślepiają i tych z przodu i tych za sobą... Czysta głupota.
_________________
Stan licznika: 179 832 km
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-20, 14:50   

Cytat:
z tym chamstwem to kolega przesadzil. W automatach zaleca sie nie zmieniac biegow w czasie postojow typu swiatla, korki. Wychodziloby zatem, ze wiekszosc kierowcow automatow to chamy.


Gwarantuję że da się automatem nie swiecić po oczach temu za tobą.
Ja osobiście uważam że to chamstwo, jak wiele innych nagminnych zachowań na drodze i nie tylko. Np. pchanie się do kasy zanim ja odejdę i zapłacę w markecie to też jest chamstwo, należy grzecznie odczekać aż ten przed tobą zapłaci, zapakuje się i odejdzie i nieważne że mi się spieszy. Chamstwo nalezy nazwyać chamstwem a świecenie po oczach stopami czy przeciwmgielnymi - to chamstwo. A to że chamstwo wynika często z lenistwa - należy żeczy nazywać po imieniu - to żecz oczywista. Żadna z tych cech nie świadczy dobrze o człowieku, jak rówież nieumiejetnośc nazywania żeczy po imieniu oraz pochylenia głowy przed prawdą.

Mnie się niechce zdjąć łapy z pedału hamulca i zaciągnąć ręcznego i mam w dupie że to kogoś razi w oczy i że potem ruszając pod górę prawie mu walnę w przód tez mam w dupie grunt że wystartuje pierwszy - jak mi się wydaje - to jest chamstwo - i tyle.
_________________
majkhell
Ostatnio zmieniony przez majkhell 2007-09-20, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-09-20, 14:53   

Cytat:
Gwarantuję że da się automatem nie swiecić po oczach temu za tobą.
Ja osobiście uważam że to chamstwo, jak wiele innych nagminnych zachowań na drodze i nie tylko. Np. pchanie się do kasy zanim ja odejdę i zapłacę w markecie to też jest chamstwo, należy grzecznie odczekać aż ten przed tobą zapłaci, zapakuje się i odejdzie i nieważne że mi się spieszy. Chamstwo nalezy nazwyać chamstwem a świecenie po oczach stopami czy przeciwmgielnymi - to chamstwo.
_________________


Zgadza się, ostatnio myślałem że babcia w banku na mnie wejdzie jak wpłacałem kasę w okienku. :mrgreen: :evil:
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-09-20, 15:10   

majkhell napisał/a:
Gwarantuję że da się automatem nie swiecić po oczach temu za tobą.

Oczywiscie, ze sie da. Ale to nie jest technika jazdy przewidziana przez producenta - prowadzi do szybkiego uszkodzenia skrzyni (mowimy o automatach).
Czym innym sa przejawy oczywistego chamstwa opisanego przez kolege dalej - ale tego nie bylo w watku.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2008-12-17, 01:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-20, 15:28   

Cytat:
Czym innym sa przejawy oczywistego chamstwa opisanego przez kolege dalej - ale tego nie bylo w watku.


Wnoszę z tego, że świecenie po oczach stopami, nie jest chamstwem? Ale włażenie na poprzednika w kasie już tak? No i całe szczęście, że nie wszystcy kierowcy automatów przeczytali instrukcję :-)
_________________
majkhell
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-20, 17:42   

Wygodny jest ręczny elektroniczny w Lagunie. Klik przyciskiem i zaciąga, w chwili wrzucenia biegu i puszczenia sprzęgła odpuszcza
_________________
GeRRaD
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-09-20, 21:06   

majkhell napisał/a:
Wnoszę z tego, że świecenie po oczach stopami, nie jest chamstwem? Ale włażenie na poprzednika w kasie już tak? No i całe szczęście, że nie wszystcy kierowcy automatów przeczytali instrukcję :-)

w/g mnie w tym przypadku nie jest. A ci co nie doczytali instrukcji szybciej odwiedzaja serwis - a naprawa skrzyni autmatycznej jest b. kosztowna.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2008-12-17, 01:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-09-21, 11:21   

majkhell napisał/a:
Cytat:
bez problemu można sie obejsc bez recznego - przynajmniej jak dla mnie.


To niema się czym chwalić. Pmijajac twoje sprzęgło, opony itd. - twój problem. Ale np. stane z wciśniętym hamulcem na światłach jest szczytem hamstwa, bo oślepiesz kierowcę zamochodu za tobą świecąc mu w oczy stopami, zwłaszcza wieczorem i w nocy. Oczywiście że da się jeździć bez ręcznego tyle że gdyby go miało nie yć to by go niebyło i w brew obiegowej opini nie jest to hamulec postojowy, wręcz nie powinno się auta zostawiać na ręcznym - zwłaszcza zimą.



Nie przesadzaj, dobrze :-? Nie napisałem że go nie urzywam - tylko napisałem że można się bez niego obejść i wprawny kierowca nic nie zepsuje nawet sprzęgła i opon nie spali, więc nie przesadzajmy... A co do świateł stopu to jeżeli chodzi np o egzamin na prawko to gdybyś stanoł przed skrzyzowaniem na prawie równej nawierzchni - ale nie tak rownej zeby auto stało w miejscu i zaciągnoł byś ręczny - to byś nie zdał - ręczny wg egzaminatorów można urzywać dopiero przy zwiększonym koncie a więc trzeba wtedy użyć zwykłego hamulca. dodatkowo co do tych światełek to mi one nigdy nie przeszkadzały (w przeciwienstwie do przeciwmgielnych)
- a wzrok mam słaby i szybko męczą mi się oczy od swiateł - więc nie wiem czy szukasz dziury w całym czy starasz się udowodnić że jesteś najbardziej obeznanym kierowcą na tym forum. I wypraszam sobie insynuacje w stylu chamstwa.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-09-21, 13:26   

a ja sie zastanawiam w czym przeszkadza swiecenie swiatlami stopu temu co stoi z tylu?
przeciez stojac za kims pol metra nie patrze mu na swiatla stopu tylko na swiatla czy sie nie zmieniaja z czerwonych na zielone...

ja tam nie widze zadnego chamstwa w staniu na hamulcu... tym bardziej ze np. w szwajcarii mnie uczono stac pod swiatlami z wcisnietym sprzeglem na biegu i na hamulcu...

potem zycie to skorygowalo bo zauwazylem ze jest wygodniej jednak wrzucic na luzik...

chamstwem jest najpierw odejsc od kasy nie placac jak kolega to opisal powyzej...

Cytat:
Ja osobiście uważam że to chamstwo, jak wiele innych nagminnych zachowań na drodze i nie tylko. Np. pchanie się do kasy zanim ja odejdę i zapłacę w markecie to też jest chamstwo


nie bardzo sobie wyobrazam zeby najpierw odejsc od kasy a potem placic... chyba ze ochrona przyprowadzi z powrotem :?: :?: :?:
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-21, 14:55   

Cytat:
chamstwem jest najpierw odejsc od kasy nie placac jak kolega to opisal powyzej...


Chodzi o to i poza Panem, kilku się połapapo w lot, że kiedy stoję przy kasie i czekam az pani skończy mnie kasować - już mi się ktoś pcha na łeb, zamiast stać spokojnie i poczekać aż zapłacę (skoro kolejnośc jest taka ważana dla Pana), spakuję i odejdę. A kiedy stoi się na światłach wieczorkiem i ktoś przed tobą stoi na wciśnietym hamulcu to w większości wypadków razi w oczy. Zas odejście bez płacenia od kasy jest złodziejstwem - nauczmy się żeczy nazywać po imieniu :-)

[ Dodano: 2007-09-21, 16:01 ]
Cytat:
wg egzaminatorów


Umówmy się że ponad połowa egzaminatorów nie ma pojecia o technice jazdy. Ważne by było się do czego przyczepić. Razenie innych kierowców czy to przeciwmgielnymi czy drogowymi czy też stopami - jest chamstwem. Zapewniam, że nie uważam się za mistrza kierownicy mimo, że prowadzę nieprzerwanie od 16-tego roku zycia i startowałeme amatorsko w rajdach - to bez znaczenia ponieważ człowiek uczy się całe życie ale do tego potrzeba pokory, i umijetności słuchania.
_________________
majkhell
 
aaryt 



Marka: Dacia
Model: Logan Lauréate
Silnik: 1.5 dci
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 64
Skąd: gdzies w FR
Wysłany: 2007-09-21, 19:23   

Swiatla mijania reguluje w zaleznosci od obciazenia samochodu (wyzej -- nizej). Przeciwmglowe uzywam tylko wtedy, kiedy jest potrzeba i zgodnie z przepisami.

Zawsze na swiatlach stoje na stopach. Draznia mnie kierowcy, ktorzy zamaist na hamulec wrzuca na jedynke i wachluja sprzeglem. I tak taki samochod przede mna sie buja do przodu, do tylu, do przodu, do tylu...
_________________
Logan 1.5 dCi '06 Lauréat
Przebieg: 298kkm
 
Łukasz 



Marka: Opel
Model: Astra F
Silnik: 1.4 60 KM
Rocznik: 1995
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 89
Skąd: Jasło
Wysłany: 2007-09-21, 19:36   

Po za tym jak jakiś oszołom dojeżdza z tyłu to z daleka widzi że stoisz, a nie żeby w ostatniej chwili dopiero hamował, albo wjechał do bagażnika, bo i takie przypadki już były. :-D
_________________
Stan licznika: 179 832 km
 
aaryt 



Marka: Dacia
Model: Logan Lauréate
Silnik: 1.5 dci
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 64
Skąd: gdzies w FR
Wysłany: 2007-09-21, 19:40   

Niestety wg jakichs tam badan naukowych stale swiatlo jest slabo zauwazalne przez ludzkie oko. O wiele lepiej widzialne jest swiatlo ruchome. Naukowcy sugeruja wprowadzenie swiatel stopu takich jak w rowerach: linia diod, ktore zapalaja sie od lewej do prawej i z powrotem (widac ladnie poruszajacy sie impuls).

Mnie natomiast instruktor tlumaczyl, zeby stac na hamulcach na czerwonym, bo jak jakis "oszolom" sie nie zorientuje i zacznie za pozno hamowac i wjedzie w tyl, to jest pewna szansa, ze zbytnio Cie nie wypchnie pod akurat przejezdzajace samochody. Co prawda na recznym tez hamuje, ale tylko na tylna os, co nie? A nozym na 2 :)
_________________
Logan 1.5 dCi '06 Lauréat
Przebieg: 298kkm
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-09-21, 19:45   

majkhell napisał/a:
Chodzi o to i poza Panem, kilku się połapapo w lot


ja tez zrozumialem prosze Pana o co Ci chodzilo... tylko ze nie uwazam tego za Chamstwo co spotykam na codzien i co sam robie codziennie... stoje otoz na swiatlach stopu przed swiatlami sygnalizacyjnymi na skrzyzowaniach... tak robia w szwajcarii setki tysiecy kierowcow, w polsce miliony a na calym swiecie setki milionow...

a moj troche zlosliwy komentarz mial dotyczyc kolejnosci... no bo jak to mialoby byc?

najpierw odchodzisz z towarem od kasy a potem dopiero placisz?
 
Gregosa 



Marka: dacia
Model: logan MCV
Silnik: dCi
Rocznik: '07
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 243
Skąd: ...
Wysłany: 2007-09-21, 20:29   

Uprasza się szanownych kolegów o nie wszczynanie burd na naszym nowym ślicznym forum i raczej zaczęcie nowego wątku, skoro tak odeszliście od tematu głównego ;-)
_________________
Gregosa
---------
MCV dCi lauréate | 63k+ km
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-09-22, 12:25   

Gregosa napisał/a:
Uprasza się szanownych kolegów o nie wszczynanie burd na naszym nowym ślicznym forum i raczej zaczęcie nowego wątku, skoro tak odeszliście od tematu głównego ;-)


nowe, sliczne i ZYWE.... ale jak to w rodzinie... czasem dochodzi do ostrzejszej wymiany zdan... ot, poprostu ja nie uwazam tego za chamstwo a kolega uwaza...

i juz...
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-22, 12:39   

Cytat:
poprostu ja nie uwazam tego za chamstwo a kolega uwaza...


Rozumiem, ze inne ogólnie traktowane jako chamstwo zachowania, też nie są chamstwem skoro się ich za takie nie uważa? Wygodny pogląd. Jednym słowem - jeżeli uznam - że pierdzenie, bekanie, trzymanie łokci na stole itd. podczas posiłku nie jest chamstwem to mimo ogólnoprzyjetych norm, zwracania uwagi przez innych na fakt, że im to przeszkadza itd.. Nadal będę obstawał przy swoim - bo osobiście uważam że to nie jest objaw chamstwa.
No to ja już nie mam wiecej uwag. Serdecznie pozdrawiam.
_________________
majkhell
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-09-23, 16:59   

majkhell napisał/a:
Jednym słowem - jeżeli uznam - że pierdzenie, bekanie, trzymanie łokci na stole itd. podczas posiłku nie jest chamstwem to mimo ogólnoprzyjetych norm, zwracania uwagi przez innych na fakt, że im to przeszkadza itd.. Nadal będę obstawał przy swoim - bo osobiście uważam że to nie jest objaw chamstwa.
No to ja już nie mam wiecej uwag. Serdecznie pozdrawiam.


pierdzenie w austriackich knajpach nie jest uwazane za chamstwo, bekanie przy posilku np. w chinach nalezy do dobrego tonu, trzymanie lokci na stole, coz... ja je czasem tak trzymam...

jezeli ktos jest obywatelem swiata to wszedzie sie moze dopasowac do obowiazujacych zwyczajow...

z chamskim pozdrowieniem
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-09-24, 09:06   

A trzymanie nogi na hamulcu nigdy nie było i nie będzie chamstwem... ale tak to już jest jak ktoś stara się zabłysnąć i pokazać jaki to on mądry i kulturalny.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-09-24, 12:25   

majkhell napisał/a:
Cytat:
poprostu ja nie uwazam tego za chamstwo a kolega uwaza...


Rozumiem, ze inne ogólnie traktowane jako chamstwo zachowania, też nie są chamstwem skoro się ich za takie nie uważa? Wygodny pogląd. Jednym słowem - jeżeli uznam - że pierdzenie, bekanie, trzymanie łokci na stole itd. podczas posiłku nie jest chamstwem to mimo ogólnoprzyjetych norm, zwracania uwagi przez innych na fakt, że im to przeszkadza itd.. Nadal będę obstawał przy swoim - bo osobiście uważam że to nie jest objaw chamstwa.
No to ja już nie mam wiecej uwag. Serdecznie pozdrawiam.


filozofia, ktora kolega przedstawia dziala tez w druga strone: moge uznac za chamstwo kazde zachowanie, ktore mi przeszkadza... tez wygodne, prawda?
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2008-12-17, 09:55   

majkhell napisał/a:
Cytat:
z tym chamstwem to kolega przesadzil. W automatach zaleca sie nie zmieniac biegow w czasie postojow typu swiatla, korki. Wychodziloby zatem, ze wiekszosc kierowcow automatow to chamy.


Gwarantuję że da się automatem nie swiecić po oczach temu za tobą.
Ja osobiście uważam że to chamstwo, jak wiele innych nagminnych zachowań na drodze i nie tylko. Np. pchanie się do kasy zanim ja odejdę i zapłacę w markecie to też jest chamstwo, należy grzecznie odczekać aż ten przed tobą zapłaci, zapakuje się i odejdzie i nieważne że mi się spieszy. Chamstwo nalezy nazwyać chamstwem a świecenie po oczach stopami czy przeciwmgielnymi - to chamstwo. A to że chamstwo wynika często z lenistwa - należy żeczy nazywać po imieniu - to żecz oczywista. Żadna z tych cech nie świadczy dobrze o człowieku, jak rówież nieumiejetnośc nazywania żeczy po imieniu oraz pochylenia głowy przed prawdą.

Mnie się niechce zdjąć łapy z pedału hamulca i zaciągnąć ręcznego i mam w dupie że to kogoś razi w oczy i że potem ruszając pod górę prawie mu walnę w przód tez mam w dupie grunt że wystartuje pierwszy - jak mi się wydaje - to jest chamstwo - i tyle.



A mnie sie wydaje ze kolega jest przewrazliwiony, w przepisach nie ma ze nie wolno trzymac nogi na chamulcu. A tak wogule to kolega narzeka mysle ze jak by sie za toba przejechac to bys sie zdziwil ile roznych rzaczy robisz nie prawidlowo i tak robi duzo kierowco np;
za pozno wlacza kierunkowskaz,
za wolno jedzie i to na dodatek lewym pasem i nie daje sie wyprzedzic
czy jak zapali sie na skrzyzowaniu zielone swiatlo to dopiero wtedy szuka 1 i ja wrzuca zamiast juz jechac przez skrzyzowanie.
Przypadkow jest wiele i mozna by tak wymieniac i wymieniac.
A jesli chodzi o swiatla przeciw mgielne to z przodu mozna uzywac bez problemu i nie zabrania tego prawo.
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-17, 11:11   

Przepraszam, nie chciałem prowokować odświeżania starej dyskusji o niezbyt miłej atmosferze, a tylko uporządkować tematy - wydaje mi się, że w temacie hamulca zostało już powiedziane wszystko, pozwolę więc sobie zamknąć wątek.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne