Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:20
Zamiast tradycyjnego radioodtwarzacza - MP3?
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-30, 20:48   

Trochę posprzątałem i odświeżam - przez święta znalazłem chwilkę i nieco popracowałem nad pomysłem [:

Ponieważ była to naprawdę chwilka, a ja wciąż mam wspomniane problemy z lutowaniem <: to zastosowałem starą (choć nie wiem właśnie, czy dobrą?) metodę mechanicznego łączenia kabelków oraz końcówek: zaciskowo.

I niby wszystko jest pięęęknienie, ale... objawił się nowy problem <;

Otóż przy pierwszej próbie połączenia wszystko pięknie grało, nawet kiedy robiłem głośność na absolutny max, natomiast w chwili obecnej mogę podkręcić ten poziom najwyżej do połowy i... pojawiają się jakieś trzaski ):

Co mogłem spartolić? Czy może to sprzęt (raczej wzmacniacz, jeśli już, bo empetrójka gra w domu bez problemu na maxa przez wieżę) się "zużył"?
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7418
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2008-12-31, 07:10   

Laiser powiedz mi jakim napięciem (chodzi mi o wartość) jest zasilana ta mp-3 to ci prześlę schemat na stabilizatorze napięcia LM317 i powinieneś się pozbyć tych trzasków.
A tak wracając do ładowarek samochodowych to są one budowane na zasadzie pulsacyjnego ładowania akumulatorka telefonu prądem. Chyba, że chinśka podróbka to dioda i rezystor. Wystarczy porównać 12v instalacji samochodowej, a około (różne telefony) 3,6v akumulator w telefonie. Więc na rezystorze to robimy tylko spadek napiecia do tego 3,6v i jest to w dużej mierze zależne od temperatury rezystora, bo jego rezystancja się zmienia pod wpływem nagrzewania go przez płynacy w nim prąd. Z powyższego wynika, że nie mamy stabilnego żródła napięcia co może uszkodzić nawet telefon w skrajnych przypadkach.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-21, 00:39   

Dzięki, ale trzaski są w czasie normalnego użytkowania "mp3", z jej wbudowanego aku, nie przy zasilaniu przez ten stary zasilacz, więc to nie w tym problem...

(Na prądzie z zasilacza też właściwie nie było trzasków, tylko po prostu gwizdanie - na razie to mało istotny szczegół wobec reszty ;).
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-01-21, 12:27   

Mamert napisał/a:
Cytat:
Cytat:
Byłoby radyjko i nie byłoby kłopotu


A teraz pójdę poklęczeć na grochu

Hehe, miałem też napisać o radiu ale się ugryzłem w klawiaturę, za to nie musiałem walić skruchy z przytupem. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Walić skruche z przytupem to nie jest czasem powiedzonko z wojska?Bo u nas w jednostce tak się mówiło
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-21, 22:22   

Marek1603 napisał/a:
A tak wracając do ładowarek samochodowych to są one budowane na zasadzie pulsacyjnego ładowania akumulatorka telefonu prądem.

Pulsacyjnych zasilaczy chyba raczej nie ma. Są za to impulsowe więc, "wracając do ładowarek samochodowych " jeśli coś takiego pojawia się w instlacji twojego auta to prostą drogą smaruj do elektryka bo być tam tego nie powinno. Alternator co prawda wytwarza prąd zmienny ale jest on momentalnie zamieniany na prąd stały. Tak więc żadnych impulsów.
 
Sweeper 



Marka: Renault
Model: Scenic
Silnik: 1.9dCi
Rocznik: 2004
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-01-21, 23:02   

a co powiecie na taki zestaw:

+
http://www.allegro.pl/ite...v_gw24m_fv.html
+
Pamięć RAM 2GB
+
dysk SSD
+
bezprzewodowa klawiatura z myszą
+
bluetooth

całość to wydatek ok
800 - 900 zł i mamy pełnowartościowe Car PC :) z dużym ekranm który trzeba gdzieś zabudować :)
_________________
Renault Scenic 1.9dCi
Galeria Renault 5: www.renault5.pl
PIKUR: www.klubrenault.pl
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-21, 23:30   

Może i niezłe, ale zdecydowanie nie w temacie wątku (;

Kontynuując marudzenie: trzaski pojawiają się także na postoju - zależą tylko i wyłącznie od sumarycznego poziomu głośności.

Faktycznie kiepska jakość połączeń końcówek do kabelków czy może jednak coś innego?
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-22, 02:00   

laisar napisał/a:
zależą tylko i wyłącznie od sumarycznego poziomu głośności

Brak dopasowania pomiędzy żródłem dzwięku a kolejnymi stopniami wzmacniacza? Trzeba by posłuchać lub podpiąć jakiś wskażnik, pamiętając że to co słyszysz jest w jakimś momencie jedynie informacją cyfrową.
Można też zapytać na www.elektroda.pl Raz mnie tam poratowano, i co nie jest bez znaczenia chłopcy się znają. No chyba że masz pecha to trafisz na mnie :)





-----------------------------------------------------
Sweeper napisał/a:
a co powiecie na taki zestaw:

Celeron 900 to raczej marny pomysł, chyba że do zastosowań w przemyśle, niech Ci podlewa kwiatki w ogrodzie, a co. Może więc atom i lepiej ten dwurdzeniowy
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-23, 20:41   

Cytat:
Brak dopasowania pomiędzy żródłem dzwięku a kolejnymi stopniami wzmacniacza?

Który objawił się dopiero po pewnym czasie?

Za pomysł z elektroda.pl dzięki, może faktycznie w końcu zapytam fachowców - ale jeszcze się chwilę sam pobawię <; bo właśnie wyciągnąłem stary zasilacz komputerowy i mam teraz +12V pod ręką w domu, to sobie potestuję...
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-24, 01:16   

laisar napisał/a:
Który objawił się dopiero po pewnym czasie?

to była opcja optymistyczna. :(
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-01-24, 14:42   

Ale kombinacje...

Ja swego czasu stwierdzilem, ze wystarcy mi uzywane radio z allegro za ok 30 zl i do tego transmiterem FM podlacze MP3. Kupilem juz 2 radia, zadne nie spelnia moich oczekiwan (banda oszustow na tym allegro), transmiter FM tez okazal sie miernej jakosci. Zastanawiam sie nad kasetka-adpterem, na razie slucham kaset zamiast MP3. Moze jednak lepiej bylo wydac 200 zl na nowe radyjko z MP3...
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-24, 15:16   

Może i kombinacje... ale za to jedyne w swoim rodzaju (:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne