Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-11-27, 01:48
Smarowanie uszczelek
Autor Wiadomość
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-10-17, 16:39   Smarowanie uszczelek

Wydzielone z http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=113.


http://www.daciaklub.pl/f...php?p=2010#2010:
ian napisał/a:
smarem technicznym [...] pokrywam uszczelki


A ja w zimię smaruję wszystkie uszczelki od drzwi glicerynką i jest ok., nie przymarzają 8-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-08-10, 23:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2007-10-25, 20:39   

A ja smaruje silikonem do uszczelek. I też jest dobrze. :mrgreen:
 
baba za kółkiem 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-25, 21:57   

Przy okazji smarowania: postanowiłam przed zimą (moją pierwszą z Lolą) posmarować jakimś szuwaksem uszczelki drzwi, żeby ich nie odkuwać, kiedy przyjdzie mróz. I tu zdziwienie: nie są gumowe-dętkowe, jakie zawsze widywałam, tylko takie jakieś bardziej "mechate", jakby aksamitne. To co ja mam zrobić, biedna sierota? Tylko nie mówcie, żem głupia baba, bo to sama wiem.
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: 2007-10-25, 22:15   z czym do uszczelek...

Babo droga!
Ojej, chyba, żartujesz z tą pastą do butów! To już lepiej gęsim smalcem. :lol:
A na serio: Tam są takie włoski które, dzięki napięciu powierzchniowemu zatrzymują wodę, a poza tym taka "mechata" powierzchnia trudniej przymarza ( z pryw. doświadczenia z 2,5 zimy, w tym jednej z -35 st. C przy ziemii).
Zamiast tych wynalazków kup sobie (i Loli) preparat silikonowy do uszczelek
i potraktuj nim wszystkie gumki (oprócz uszczelek np. odbojniki przy drzwiach. Uszczelki w drzwiach masz zewnętrzne i wewnęrzne, zasilikonu jedne i drugie). Z wyłączeniem dywaników i opon (mogłyby okazać się śliskie) :lol:
Aha, jak będzie w spreju to używaj b. delikatnie, żeby sobie szyb nie zapaskudzić (najlepiej psiknąć na szmatkę, i przetrzec: uwaga rękawiczki się tu przydadzą).

Pod Skryptem:
Z "wynalazków" to z powodzeniem poprzednio używałem preparat "Silol" na oparzenia. Bo się Żonie w gabinecie przeterminował. Ale do Daćki (-30°C) i i uszczelek autoklawu (+130 °C !) był super. Uwaga! Dostępny tylko na receptę :-)

Dobranoc,
Pozdrawiam:
Piotr z Rzeszowa
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2007-10-26, 09:47   

dobra jest tez gliceryna /kupisz w aptece/ bo dodatkowo opoznia proces starzenia gumy. pozdr
 
baba za kółkiem 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-26, 11:24   

Nie, no już taką kretynką nie jestem i z grubsza wiem, czym smarować - robię to od blisko dwudziestu lat, odkąd zostałam kierownicą. Wielokrotnie używałam dobytej z torebki glicerynowej szminki ochronnej do ust (na mrozy polecana także dla dzieci i mężczyzn, dostępna w wiodących aptekach i drogeriach na terenie całego kraju) - poręczna i pod-ręczna. Zastanowiła mnie tylko faktura uszczelek, jakieś dziwo, którego dotąd nie widziałam.
Dziękuję.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2007-10-26, 19:37   

to po co sama piszesz ,ze jestes glupia baba? my chcemy dla ciebie nieba przychylic, niechby nawet chmury tam byly z gliceryny, a ty na nas huzia. pozdr
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: 2007-10-26, 23:23   Excuzez_moi!

baba za kółkiem napisał/a:
Nie, no już taką kretynką nie jestem i z grubsza wiem, czym smarować - robię to od blisko dwudziestu lat, odkąd zostałam kierownicą. Wielokrotnie używałam dobytej z torebki glicerynowej szminki ochronnej do ust


Przepraszam !
Nie chciałem Cię urazić! Miała być życzliwa rada w tonacji żartobliwej, a wyszło jak zwykle :-(


P.S.1. Baby za kółkiem poważam, bo jestem feministkiem :-D
P.S.2. ...dobytej z torebki glicerynowej szminki ochronnej... Mam nadzieję,że nie z wykorzystaniem lusterka wstecznego ;-) na światłach, trzymając hamulec roboczy :lol:

[ Dodano: 2007-10-27, 00:35 ]
baba za kółkiem napisał/a:
Zastanowiła mnie tylko faktura uszczelek, jakieś dziwo, którego dotąd nie widziałam

Ot frhancuskie prewersje !
A tak na serio to jest to naprawdę niegłupie rozwiązanie i sprawdza się w praktyce (autko było projektowane z uwzględnieniem rosyjskich mrozów), patrz poprzedni post.
Pozdrawiam.
Piotr-Maria S.
 
baba za kółkiem 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-27, 19:33   

Jurku, za przychylanie nieba (tym bardziej glicerynowego) uniżenie dziękuję. I doceniam. A po co piszę, że jestem głupią babą? Oczywiście, kokieteryjnie, żeby usłyszeć stokrotne zapewnienia, że wcale, skądże i jak mogłam tak pomyśleć. Huzia-huzia.
Piotrze, mais de rien, nie poczułam się ani urażona ani rażona. Ja też w tonacji żartobliwej. Do swoich możliwości intelektualnych mam stosunek ambiwalentny, a do własnej osoby - spory dystans.
Chyba zacznę się bić po paluchach, zanim coś napiszę, bo jakoś tak mi wychodzi, że albo jestem odbierana jako napastliwa albo przewrażliwiona. Jeszcze chwila, a także przeciwko mnie uformuje się potężny front... (a kysz, przysięgałam sobie nie tykać polityki)
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-10-27, 21:39   

baba za kółkiem napisał/a:
Do swoich możliwości intelektualnych mam stosunek ambiwalentny, a do własnej osoby - spory dystans.


Jak niżej podpisany. :mrgreen: Tu dodam jeszce zdolności kierownicze :oops:

baba za kółkiem napisał/a:
Jeszcze chwila, a także przeciwko mnie uformuje się potężny front... (a kysz, przysięgałam sobie nie tykać polityki)

...i nieodpowiedzialna kampania esesmesowa :-)

Piotr-Maria Rakieta ;-)
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2007-10-28, 14:24   

no wlasnie, Wam kobieto tylko kokieteria w glowie ,a my musimy natezac mozgownice jak to gawedziarze , zeby Wam prawic komplimenta /jak mawial moj sp tata/. ale co tam. i tak jestes rodzynkiem na forum logana. czyli jestes ich warta. pozdr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne