Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
No to już wiemy! Wyniki wyborów 2007r.
Autor Wiadomość
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2007-10-28, 08:29   

Pablo - z uporem maniaka upierasz sie przy swoim hiszpańskim filozofie, śmiejąc się, że dałem się sprowokować. Tu masz rację, ja czasami taki jestem, że popadam w dyskusje, jak ktoś publicznie sprzedaje tandetę ideową. Ot, przeczytałeś opinię tego modnego, oświeconego filozofa o wyniku naszych wyborów, spodobała Ci się, więc cytujesz. Masz oczywiście prawo. Ale chcę powiedzieć, że warto bliżej przyjrzeć się całej postawie ideowej jakiegoś myśliciela, zanim zacytujemy jego zdanie. Chyba, że chcemy uprawiać efekciarstwo. Nie wiem Pablo, czy masz dzieci. Ja mam. Piotr ma, Jan zapewne też. Ale nie życzę nikomu, aby nasze dzieci miały być wychowywane według tez Twojego wspaniałego i modnego filozofa Fernando Savatera. Znamy słynne hasło Owsiaka "Róbta, co chceta!". A hiszpański filozof w jednym ze swych dzieł pt. "ETYKA" (książka pisana dla syna autora) tak radzi: ""Czyń co chcesz. Musisz się wyzwolić od nakazów i zakazów, od obyczajów i tradycji, od nagród i od kar, krótko mówiąc, musisz się wyzwolić od wszystkiego, co chce tobą kierować. Musisz sam z siebie rozwinąć swoją osobowość. Nie pytaj nikogo, co powinieneś uczynić ze swoim życiem. Pytaj o to sam siebie". Dodam, że autor dostał jedną z prestiżowych nagród Unii Europejskich za swe poglądy.
Janie drogi, Twoja uwaga o rzekomej pomyłce JP II co do owych 500 wyniesionych do chwały ołtarzy brzmi mi niesmacznie. Wyraziłeś swój pogląd bradzo elegancko, zgoła eufemistycznie: "Hiszpanie mają problem"... Nie chcę tego wątku rozwijać, bo za chwilę ktoś powie, że JP II podejmował błędne decyzje zmęczony wieloletnim cierpieniem lub coś podobnego. Niech więc to będzie tylko mój pogląd estetyczny.
Zmierzamy zresztą, ale to nie za moją sprawą, w kierunku dyskusji, kto większym ludobójcą był. To mi nie odpowiada. Bo nie czas i miejsce, nie to forum.
Tytułem ostatniego słowa (do Piotra): dla mnie gen. Jaruzelski jest odpowiedzialny za liczne zbrodnie i nigdy nie uznam go za bohatera narodowego, jak chce np. Michnik ze swoją Wybiórczą i liczni jemu podobni.
_________________

 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-28, 09:10   

ZeneC napisał/a:

Janie drogi, Twoja uwaga o rzekomej pomyłce JP II co do owych 500 wyniesionych do chwały ołtarzy brzmi mi niesmacznie. Wyraziłeś swój pogląd bradzo elegancko, zgoła eufemistycznie: "Hiszpanie mają problem"...


Nie wiem czy JP II popełnił pomyłkę w "sprawie 500" czy działał w pełni świadomie. Drogi ZeneCu, Ty stawianie pytań i podnoszenie wątpliowości masz za niesmaczne. Trudno jednak przekonywac o nieomylności Watykanu choćby sądząc po sprawie abp Wielgusa. Otóz przypominam, że Watykan ws Wielgusa został wprowadzony w błąd, być może kilka razy, przez polskich purpuratów i polityków. Potem zaczął sie miotać wydając sprzeczne komunikaty. I tak teraz nikt postronny już nie wie czy Wielgus był kapusiem czy ofiarą prowokacji. Wszyscy za to widzieli chaos decyzyjny w Kościele, raz powoływano na diecezję warszawską potem zmuszono do rezygnacji.

Pozwól zatem, że nadal będę zakładał omylność człowieka czy był to JP II czy B XVI.

Zresztą nie bądźmy hipokrytami. Niemal w każdej publikacji nt JP II podnosi się jego zasługi dla OBALENIA komunizmu. Być może to gęba dorysowania JP II przez tych, którzy chcą się podpiąć pod jego niewątpliwy autorytet, ale też nie było dziełem przypadku, że biskupem Rzymu został raczej mało znany biskup z Polski.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2007-10-28, 09:35   

Ok, ok. Tylko co to ma być "nieomylność Watykanu"? Czy przypadkiem do wspólnego wora nie wrzucasz dogmatu o nieomylności papieża, który dotyczy spraw wiary i obyczajów oraz hierarchicznego ustroju Kościoła z prawem Biskupa Rzymu do mianowania kardynałów i powierzania im pasterskich obowiązków administratorów. W tej ostatniej kwestia nie chodzi o nieomylność...
_________________

 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-28, 09:44   

ZeneC napisał/a:
Ok, ok. Tylko co to ma być "nieomylność Watykanu"? Czy przypadkiem do wspólnego wora nie wrzucasz dogmatu o nieomylności papieża, który dotyczy spraw wiary i obyczajów oraz hierarchicznego ustroju Kościoła z prawem Biskupa Rzymu do mianowania kardynałów i powierzania im pasterskich obowiązków administratorów.


Otóż wrzucam do wspólnego wora wszelkie postępowania i procedury gdzie może wkraść sie błąd człowieka albo fałsz. Jak wiemy na przykładzie beatyfikacji JP II postępowanie w sprawie wyniesienia na ołtarze jest swoistą i skomplikowaną procedurą gdzie się gromadzi się dokumenty, dowody, przesłuchuje świadków, gdzie występują zarówno rzecznicy beatyfikacji jak i przeciwnicy (ustanowieni z urzędu).

Skoro można pomylić się w polisie ubezpieczeniowej, dokumencie urzędowym, wyroku sądowym można też pomylić się w procedurze beatyfikacji. I żeby było jasne, nie napadam tu na JP II o co ZeneCu zdaje się już mnie podejrzewasz.

Stąd też "problem" Hiszpanów z 500 męczennikami...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2007-10-28, 10:12   

Ano właśnie. Mieszasz różne porządki i stąd problemy. To jakby gotować obiad i wrzucić wszystkie składniki na raz do gara. I mieszać, mieszać, mieszać.... Ani to zupa, ani to bigos. No ale zjeść się może i da, choć dziwnie smakować będzie. J

A jeśli już masz odrębny wór na różne smieci i kłamstwa, to warto je segregować...

Błądzić jest rzeczą ludzką. Pamiętam, że w tekście jednej z homilii JP II wygłoszonej podczas którejś z ostatnich pielgrzymek do Polski błędnie podano źróło cytowane; nie ten ewngelista, nie ten rozdział, nie ten wiersz. A teksty homilii sprawdza niezależnie 7 duchownych. Piękny przykład na omylność duchownych, prawda?

Tymczasem ta istotna nieomylność, do której odwołuje sie papież ma inne pochodzenie. Nawet człowiek mordujący może być narzędziem w ręku Boga. Tymczasem człowiek, dla którego miarą odniesienia jest drugi człowiek i jego możliwości (także ułomności) mieć będzie zawsze takie wątpliwości i słabości.
Tak to juz bywa, że jedni analizują tysiące dowodów i świadectw przez wiele lat, aby dojść do prawdy, a inni pochwycą jakiś wątek i błyskawicznie obrzucają błotem mając na względzie pewne interesy. To nie Hiszpanie, jak sądzę, mają problemy z beatyfikowanymi duchownymi, lecz ci politycy, którzy nie mogą pogodzić się z rolą kościoła rzymsko-katolickiego w świadomości tego narodu.
_________________

 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-10-28, 12:51   

ZeneC napisał/a:
Nawet człowiek mordujący może być narzędziem w ręku Boga. Tymczasem człowiek, dla którego miarą odniesienia jest drugi człowiek i jego możliwości (także ułomności) mieć będzie zawsze takie wątpliwości i słabości.


Zenku, bój sie Boga, a wolna wola ????? A V.-te Przykazanie ? A przykazanie miłości Bóg rozpozna swoich.

ZeneC napisał/a:
Znamy słynne hasło Owsiaka "Róbta, co chceta!". A hiszpański filozof w jednym ze swych dzieł pt. "ETYKA"


I tu Zenku się różnimy: ponieważ mylimy dwie rzeczy, TOLERACJĘ (przyznanie prawa do odmienności i szacunek dla innego) z PERMISYWIZMEM (przyzwoleniem na zwłaszcza na zło).
Oczywiście problem jest tego rodzaju, że gdzieś jest granica, bardzo płynna zresztą (nie jest to cienka czerwona lina) . Przerysowując sprawę: permisywizmem nie tolerancją będzie uznanie prawa np. do ludożerstwa czy pedofilii ponieważ "...w tej społeczności są one uwarunkowane kulturowo..."

ZeneC napisał/a:
Tytułem ostatniego słowa (do Piotra): dla mnie gen. Jaruzelski jest odpowiedzialny za liczne zbrodnie i nigdy nie uznam go za bohatera narodowego, jak chce np. Michnik ze swoją Wybiórczą i liczni jemu podobni.

Zenku!
A kto tutaj gloryfikuje Wojciecha J. ? Nie rozumiem. Moja uwaga dotyczyła pewnego profesjonalizmu w działaniu. Równie dobrze możnaby uznać np. za gloryfikację uznanie dla profesjonalizmu spadochroniarzy O. Skorzennego. Ale tak to już jest, jak się buduje wizerunek wroga dla mas: "podstępny, tchórzliwy, głupi..."
Nie zauważyłem, żeby w GW wynoszono na piedestał Jaruzelskiego. Nikt go nie rozgrzesza z odpowiedzalności za XII 1970, XII 1981, bo to hańba, ale z drugiej strony, władzę oddał bezkrwawo. Oczywiście kapitulacja musiała być warunkowa/honorowa.
A dodam, że partyjny beton też uznał to za zdradę...
(Nie mówie tu o pragmatykach w rodzaju Kwaśniewskiego, do którego też mam stodunek ambiwalentny)

jan ostrzyca napisał/a:
Pozwól zatem, że nadal będę zakładał omylność człowieka czy był to JP II czy B XVI.

W sprawach nie-transcendentnych, rzecz jasna
A co do hurtowych beatyfikacji, to mogą budzić preien sprzeciw...
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-28, 13:10   

Sprawa beatyfikacji 500 duchownych nie budziłaby większych albo zgoła żadnych politycznych emocji gdyby nie fakt, że hiszpańskie duchowieństwo i Kościół jako taki gorliwie popierali i angażowali się po stronie frankistów. Co więcej poparcie to wcale nie osłabło już po zakończeniu działan wojennych, kiedy to reżim wymordował dodatkowo 200-250 tys. osób.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2007-10-28, 13:48   

[quote="piotrres]
Zenku, bój sie Boga, a wolna wola ????? A V.-te Przykazanie ? A przykazanie miłości [b]Bóg rozpozna swoich [/quote]

Jakbym slyszał jakiegoś lewicowego dziennikarza... Polecam "Katolicką etykę wychowawczą" o. Jacka Woronieckiego. Jest nad czym pomyśłeć i łatwiej zrozumieć historię, nie tylko naszą.

[quote="piotrres]
I tu Zenku się różnimy: ponieważ mylimy dwie rzeczy, TOLERACJĘ (przyznanie prawa do odmienności i szacunek dla innego) z PERMISYWIZMEM (przyzwoleniem na zwłaszcza na zło) [/quote]

Domyślam się, że powinniśmy być np. zupełnie tolerancyjni dla homoseksualistów żądających już także w Polsce prawa do adopcji i wychowywania dzieci tej samej płci co i oni... Za jakiś czas będzie to element kultury... Na mój szacunek w tym względzie nie masz co liczyć.

Sprawa Jaruzelskiego. Powiedziałem i podtrzymuję: dla mnie gen. Jaruzelski jest odpowiedzialny za liczne zbrodnie i nigdy nie uznam go za bohatera narodowego, jak chce np. Michnik ze swoją Wybiórczą i liczni jemu podobni.

[quote="piotrres]
Zenku!
A kto tutaj gloryfikuje Wojciecha J. ? Nie rozumiem. Moja uwaga dotyczyła pewnego profesjonalizmu w działaniu..


Profesjonalizmu, powiadasz? Bezkrwawego? Brawo, brawo! To proponuję Ci pewien eksperyment. Skontaktuj się z rodzinami ofiar XII 1970, XII 1980, górników z kopalni "Wujek" i patrząc im w twarz, powiedz, że Jaruzelski postąpił profesjonalnie. Jego koledzy i ich podwładni również...

[quote="piotrres] Nie zauważyłem, żeby w GW wynoszono na piedestał Jaruzelskiego[/quote]
No to nieuważnie przeglądasz, bo jeszcze i teraz w internecie znajdziesz sporo na temat niezwykłej miłości Michnika do Jaruzelskiego i Kiszczaka, słynnych publicznych bruderszaftów i przechodzenia na "TY". Jakbyś nadal sobie nic nie przypominał z dawnych lektur, to polecam krótki tekścik:
http://www.polskiejutro.com/art/a.php?p=26michnik
A szeroki kontekst i dogłebne ujęcie w książkach Waldemara Łysiaka oraz jego nieco młodszego kolegi Rafała Ziemkiewicza.

Co sie tyczy "hurtowości", to rzecz bywa trudna w życiu religijnym, ale wynika z ludzkiej natury. Ale zbawionym można być tylko detalicznie.
_________________

 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-10-28, 14:43   

Cytat:
tóż większość z nich nie zginęła za wiarę ale za udział w wojnie i popieranie rządów faszystów. Przypominam, że gen. Franco korzystał z usług Hitlera w tępieniu (ludobójstwu) republikanów. Dostawał broń, wojska i pieniądze na toczenie brutalnej wojny domowej.


A tamci dostawali od ZSRR, które ma na sumieniu więcej ofiar niż III Rzesza.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-28, 19:20   

psur napisał/a:
A tamci dostawali od ZSRR, które ma na sumieniu więcej ofiar niż III Rzesza.


To, że "tamci dostawali od ZSRR" nie podważa faktu, że duchowieństwo katolickie w Hiszpanii gorliwie wspierało reżim, który już po zakończeniu wojny domowej wymordował ok. 300 tys. ludzi.

Stąd beatyfikacja 500 zakonników jest odrobinę "niesmaczna", jako to ujmuje ZeneC, w kontekscie masakry setek tysięcy osób.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-10-28, 23:10   

[quote="ZeneC] Jakbym slyszał jakiegoś lewicowego dziennikarza... Polecam "Katolicką etykę wychowawczą" o. Jacka Woronieckiego. Jest nad czym pomyśłeć i łatwiej zrozumieć historię, nie tylko naszą. [/quote]
Rozszyfrowałeś mnię ! Jestem belfrem akademickim o poglądach społeczno liberalnych, lewicą laicka ( najpierw ROAD dal niektórych Rołd ;-) potem zakładanie UD.... )
A co do mordercy będącego narzedziem w rękach Boga. To jak można go potem skazać na K.S. ?!!!!! Był wszak tylko mówiącym narzędziem! Nasytępnie możemy usankcjonować różnych zamachowców-samobójców, assasynów, kami-kaze.
Aha, w wświetle nśp. ustawy lustracyjnej jestem dziennikarzem, choć ostatnio pisuję formy większe niż art. prasowe. Dość hermetyczne z resztą.



Domyślam się, że powinniśmy być np. zupełnie tolerancyjni dla homoseksualistów żądających już także w Polsce prawa do adopcji i wychowywania dzieci tej samej płci co i oni... Za jakiś czas będzie to element kultury... Na mój szacunek w tym względzie nie masz co liczyć.
Heh, spodziewałem się tego argumentu i wzasadzie jako SOE mógłbym manipulować tym woątkiem do woli. Mówiłem, że jest pewna granica. Dla mnię dwie mamusie lub dwóch tatusiów to rzecz trudna do zaakceptowania. NIE MÓWIĘ O DRYFIE TEJ GRANICY W STRONĘ ZACHOWAŃ SKRAJNYCH. NIE LUBIĘ GDY MI SIĘ WPIERA DZIECKO W BRZUCH
czekam z niecierpliwością na argumenty z szufladki: EUTANAZJA I ABORCJA....
w ostatnie 3 lata napatrzyłem się sporo na osoby w stanie terminalnym więc tjej tematyki nie ruszaj.

Sprawa Jaruzelskiego. Powiedziałem i podtrzymuję: dla mnie gen. Jaruzelski jest odpowiedzialny za liczne zbrodnie i nigdy nie uznam go za bohatera narodowego, jak chce np. Michnik ze swoją Wybiórczą i liczni jemu podobni.

[quote="piotrres]
[b]Zenku!
A kto tutaj gloryfikuje Wojciecha J. ? Nie rozumiem. Moja uwaga dotyczyła pewnego profesjonalizmu w działaniu..

Profesjonalizmu, powiadasz? Bezkrwawego? Brawo, brawo! To proponuję Ci pewien eksperyment. Skontaktuj się z rodzinami ofiar XII 1970, XII 1980, górników z kopalni "Wujek" i patrząc im w twarz, powiedz, że Jaruzelski postąpił profesjonalnie. Jego koledzy i ich podwładni również...
TO BYŁA IRONIA Z MOJEJ STRONY PONIEWAŻ NAPISAŁEM WYRAŹNIE, ŻE ZBRODNIA ZOSTAJE ZBRODNIĄ NIEZALEŻNIE KTO JĄ I NA KIM POPEŁNIA
[quote="piotrres] Nie zauważyłem, żeby w GW wynoszono na piedestał Jaruzelskiego[/quote]
No to nieuważnie przeglądasz, bo jeszcze i teraz w internecie znajdziesz sporo na temat niezwykłej miłości Michnika do Jaruzelskiego i Kiszczaka, słynnych publicznych bruderszaftów i przechodzenia na "TY". Jakbyś nadal sobie nic nie przypominał z dawnych lektur, to polecam krótki tekścik:[/i]

http://www.polskiejutro.com/art/a.php?p=26michnik

A szeroki kontekst i dogłebne ujęcie w książkach Waldemara Łysiaka oraz jego nieco młodszego kolegi Rafała Ziemkiewicza.

W. Łysiakowi i R. A. Ziemkiewiczowi nie wierze bo są skrajnie tendencyjni i wykazują stany obsesyjne na punkcie określonych osób. Podobnie jak komuna z resztą tworząca potwora pn.
Kurońmichnikmodzelewski pamiętam red. Barańskiego oj, pamiętam!


Co sie tyczy "hurtowości", to rzecz bywa trudna w życiu religijnym, ale wynika z ludzkiej natury. Ale zbawionym można być tylko detalicznie.[/quote]
Oj malutka ta ludzka natura.....

P.S.
CUDZOZIEMSKICH KSIĄG NIE CZYTAJ, CZEGO NIE WIESZ KSIEDZA PYTAJ !!!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne