Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Czekam na MCV :)
Autor Wiadomość
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2008-12-11, 21:34   

To jeszcze jedno pytanie a propos 16V:

Znajomy miał taki silnik w megance kombi i woził ze sobą cewki, bo "wszelkie wypadki" zdarzały się dość często. Jak ta sprawa wygląda w naszych kochanych Daćkach ?

Pozdrawiam.
 
slaski 


Marka: Dacia
Model: MCV
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-12-11, 22:04   

17 tysięcy i - odpukać - nic się złego nie dzieje...
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-12-11, 23:15   

Mikele napisał/a:
To jeszcze jedno pytanie a propos 16V:

Cewki padaly, o ile byly to cewki Sagem'a (w ojca meganie II padly po ~85 000 km) . Jednak Reno od dluzszego czasu w 1.6 16V montuje je od innego dostawcy (bodajze Valeo) i problemu z nimi nie ma.
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2009-01-12, 11:40   

Różne przypadki chodzą po ludziach...


Dopiero 29 stycznia odbiorę mojego Logana, już się nie mogę doczekać, normalnie niecierpliwię się jak dzieciak :)

A swoją drogą mam jeszcze pytanie: czy siedzieć mechanikom nad głową w serwisie jak mi będą montowali opcje, czy raczej nie ma co spartaczyć (czujnik parkowania, półka, podłokietnik, głośniki, itp.) ??

Pozdrawiam
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-12, 11:44   

Siedzieć nie ma co, ale trzeba bardzo dokładnie sprawdzić odbierając auto, żeby w razie czego od razu zabrali się za poprawianie.

(A półka to chyba w ogóle opcja fabryczna?).
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2009-01-12, 12:13   

laisar napisał/a:
(A półka to chyba w ogóle opcja fabryczna?).



Bardzo chciałbym.
Niestety kazali płacić, a że rozwiązanie bardzo przydatne to zapłaciłem.


Pozdrawiam.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-12, 12:26   

Nie, nie - oczywiście, że dodatkowo płatna, ale wydaje mi się, że montowana akurat już w fabryce.
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2009-01-12, 12:49   

laisar napisał/a:
Nie, nie - oczywiście, że dodatkowo płatna, ale wydaje mi się, że montowana akurat już w fabryce

Niekoniecznie. Montazem akcesoriow (czujniki, haki, polki, podlokietniki etc.) zajmuje sie ASO.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-12, 15:15   

http://www.dacialoganmcv.nl/?p=243 - nie chce mi się pytać jakiegoś naszego dilera, ale jestem pewien, że twierdzili tak samo jak się ostatni raz tym interesowałem. (A teraz czekam na drugi obieg ;)
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2009-01-29, 15:17   

Dacia odebrana !

Tak na szybko napiszę słów kilka, bo jutro rano trasa, a przed nią jeszcze trochę pracy mnie czeka.

Po pierwsze w odebranym aucie brakowało regulacji lędźwiowej fotela kierowcy, półki pod sufitem oraz tylnych głośników. O ile dwa ostatnie to po prostu pomyła i każdemu może się zdarzyć, o tyle brak tej regulacji, która jest standardem w Arctice, co najmniej mnie zastanawia.

Po drugie spalanie na razie dużo większe niż powinno być, w mieście wyszło mi 12 l. Mam nadzieję że jak dotrę auto to spadnie poniżej 10 l.

Po trzecie i najważniejsze cieszę się że wreszcie mam mojego MCV.

Acha, podłokietnik przeszkadza w zaciąganiu hamulca ręcznego i w zapinaniu pasów, mam nadzieję że się szybko przyzwyczaję. Poza tym silnik pracuje ciszej niż się spodziewałem, za to klima jest głośniejsza niż w moim starym Clio.

No i muszę się do klaksonu przyzwyczaić, bo trąbię włączając kierunkowskaz. :lol:
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-01-29, 17:41   

Gratulacje!
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-29, 18:59   

Przede wszystkim - oczywiście gratulacje, Mikele! [:

Cytat:
brakowało regulacji lędźwiowej fotela kierowcy

Już było o tym na forum - w nowej wersji podobno z niej zrezygnowano. Poszukaj, bo niektórym na tę okoliczność wymieniają fotele...

Cytat:
w mieście wyszło mi 12 l. Mam nadzieję że jak dotrę auto to spadnie poniżej 10 l.

Nigdy mi się nie udało tyle wykręcić :shock: nawet na dotarciu - poczytaj wątek o spalaniu, zobaczysz że to zdecydowanie niespotykana wartość.
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-01-29, 19:59   

Laisar ale w sandero nie zrezygnowano z regulacji lędźwiowej.Jest w standardzie w wersji Laureate
_________________

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-29, 20:43   

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1317 a zwłaszcza http://www.daciaklub.pl/f...p?p=22944#22944 i dalsze...
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2009-01-29, 21:40   

Spalanie mam nadzieję unormuje się, zresztą będę wiedział jak jest już jutro.

A jeśli chodzi o to średnie, to tak sobie przypomniałem, że jak wyjeżdżałem z salonu, to średnie spalanie było na poziomie 48 l, a przejechany przez auto dystans - 18 km więc być może to tak zawyżyło "spożycie".

Jutro trasa i zobaczymy. Jeśli uda mi się zejść poniżej 8 l./100 to już i tak będę szczęśliwy.


Pozdrawiam.
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-01-29, 22:36   

Wyzeruj komputer
 
Malutki 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5dCi 85
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Piaseczno/Warszawa
Wysłany: 2009-02-01, 10:55   

Mikele napisał/a:
Spalanie mam nadzieję unormuje się, zresztą będę wiedział jak jest już jutro.

A jeśli chodzi o to średnie, to tak sobie przypomniałem, że jak wyjeżdżałem z salonu, to średnie spalanie było na poziomie 48 l, a przejechany przez auto dystans - 18 km więc być może to tak zawyżyło "spożycie".

Jutro trasa i zobaczymy. Jeśli uda mi się zejść poniżej 8 l./100 to już i tak będę szczęśliwy.


Pozdrawiam.


No te 48l to chyba rekord ;-)

Zdecydowanie trzeba wyzerować kompa.

Znany nam dobrze Pan Marek z Dacii na Puławskiej w Warszawie pierwsze co zrobił jak odbierałem samochód to pokazał komputer i powiedział (mniej więcej tak):
"Szanowny Panie zerujemy komputer bo teraz to Pana samochód i spalanie liczymy od tego momentu" (na liczniku miałem 19 km nie pamiętam jakie spalanie ale wyzerowaliśmy)

No i po wyzerowaniu pierwsze pomiary spalania były w granicach 8L a potem w szybkim tempie spalały i teraz po przejechaniu 5000 km w trybie głównie miejskim mam 5,4 (mam 1.5 dCi silnik).
Myślę że generalnie możemy powiedzieć o spalaniu że im dłużej jeździmy zwłaszcza na początku uzytkowania to spalanie spada wyraźnie a potem coraz wolniej.

Ciekawe ile kolega zanotuje po powrocie z trasy.

Pozdrawiam :-)
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2009-02-02, 10:26   

Wróciłem :-)

Trasa 1400 km, 2/3 z tego po autostradzie z prędkością 110 - 140 kmh. Średnia prędkość z całej trasy około 70 kmh. W aucie 5 osób w tym jedno dziecko, plus około 50 kg. bagażu.

Średnie spalanie wyszło 7,7 l./100 km.

Byłoby pewnie jeszcze o 1/10 mniej gdyby nie to że się bardzo spieszyłem pod koniec trasy i było dużo zmieniania biegów i przyspieszania.


Pozdrawiam.

P.S.
Zaliczona pierwsza stłuczka. Jakiś baran stanął w poprzek drogi na stromym zaśnieżonym i oblodzonym wzniesieniu z którego zjeżdżałem. Nie zapalił awaryjnych, nie rozstawił trójkąta, tylko wziął się za nakładanie łańcuchów. Ja nie miałem gdzie uciekać, bo wokół skarpa i drzewa...

Strzeliłem go w tylne lewe drzwi i dostał solidnego wgniota. Ja skutki kolizji w postaci jego lakieru zmyję dziś ze zderzaka na myjce :lol:

Przyjechała policja, wsiowy funkcjonariusz stwierdził, że wina jest wyłącznie po mojej stronie, a pan mądry zaparkował auto na środku drogi prawidłowo, po czym wymierzył mi 300 zł. i 6 p. Jak mu powiedziałem że nie przyjmuję mandatu, to mi zapowiedział, że pojadę z nim na komendę i do 18.00 będę czekał aż on spisze protokół (była 12.00), więc przyjąłem mandat żeby nie spędzić z dzieckiem 6 godzin na policji...

Teraz nie wiem czy się sądzić z policją czy nie, ale chyba nie przepuszczę idiotom.
Acha, jeszcze funkcjonariuszowi baterie wysiadły w alkomacie, więc żeby pojechać musiałem czekać ponad pół godziny aż innym radiowozem mu dowiozą...

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2009-02-04, 23:42 ]
Dalsze posty wydzielone do nowego tematu Kolizje, mandaty, odwołania..., bo dyskusja chyba już jednak odbiegła od powitań i zrobiła się wystarczająco ciekawa.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-02-04, 23:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2009-02-22, 23:39   

Minęły już ponad 3 tygodnie od odebrania auta i pierwsze wnioski mam już sformułowane.

Zacznę od minusów, niewielkich, ale jednak:

- brak automatycznego blokowania drzwi podczas jazdy
- brak składanych lusterek
- brak wskazania chwilowego spalania w komputerze pokładowym
- brak automatycznego włącznika wycieraczek po włączeniu spryskiwaczy
- przy podróżowaniu w kilka osób i mrozie na dworze jest niestety wybór między zaparowanymi szybami i wyjącą na drugim lub wyższym biegu klimą
- c.d. poprzedniego: boki przedniej szyby są kiepsko odparowywane
- sposób umieszczenia podłokietnika przeszkadza w zaciąganiu hamulca ręcznego i zapinaniu pasów (na szczęście korzyść z posiadania podłokietnika jest większa niż problemy)
- w lusterku wstecznym mogę co najwyżej pooglądać pasażerów, bo tego co za autem nic a nic,

to wszystko detale, ale ich dopracowanie o wiele umiliłoby korzystanie z Dacii. Na szczęście plusy dodatnie przeważają, żeby nie pisać przez kilka godzin wymienię dla mnie najważniejsze:

- bardzo fajnie się prowadzi, 16V nieźle przyspiesza
- spalanie nawet w dużych korkach niższe niż według producenta, jak tylko skończy się zima myślę że bez większych problemów w mieście będzie palił mniej niż 9l./100 km.
- żonie i dziecku bardzo się podoba, zarówno na zewnątrz jak i w środku
- daje spory potencjał do personalizacji, co mam zamiar wykorzystać.

Powoli do auta przyzwyczaja się chyba nawet mój tata (jeżdżący Laguną Grandtour 2.0 w dieslu), który wcześniej Dacii nawet samochodem nie chciał nazwać :) No i na początku nieco zawadzały mi tylko 3 gwiazdki od EuroNCAP, ale jak sprawdziłem, że np. Panda ma tyle samo, mnóstwo ich jeździ po Polsce i nikt nie mówi, że to niebezpieczne auta, to się uspokoiłem.

Jeszcze tylko kilka niezałatwionych spraw z salonem Nazaruka (niezamontowane opcje, itp.) czeka na finał, mam nadzieję, że wszystko będzie załatwione do końca tygodnia i będę mógł napisać o salonie (niemal) same dobrze rzeczy.

Pozdrawiam.

P.S.
Jak będzie ładniejsze słoneczko to umyję auto, zabiorę z domu aparat i wrzucę tu foty mojej MCVki.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-23, 11:52   

Cytat:
brak automatycznego blokowania drzwi podczas jazdy

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1410 - jeśli to dlatego, że nie odblokowywałby się podczas wypadku, to chyba jednak lepiej...

Cytat:
brak składanych lusterek

Automatycznie elektrycznie? No nie za te pieniądze, mimo wszystko... <:

Ręcznie się jak najbardziej składają - tylko trzeba włożyć w to nieco siły (i nie bać się (; ).

Cytat:
brak automatycznego włącznika wycieraczek po włączeniu spryskiwaczy

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=392 - można to sobie zrobić, ale... po co? Aktualne rozwiązanie naprawdę ma swoje poważne zalety - zwłaszcza zimą.

Cytat:
wybór między zaparowanymi szybami i wyjącą na drugim lub wyższym biegu klimą

U mnie "wyje" dopiero na ostatnim biegu, ale być może to osobnicza (nie)wrażliwość.

Cytat:
boki przedniej szyby są kiepsko odparowywane

Hm, a to mi się nie zdarza - w tylnych drzwiach i w bagażniku: owszem, ale z kolei nie nie mam (jeszcze) nawiewów podłogowych (http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=464).

Cytat:
w lusterku wstecznym mogę co najwyżej pooglądać pasażerów, bo tego co za autem nic a nic

Przy 5 osobach i niezbyt wysokiej na środku z tyłu nie jest tragicznie, ale faktycznie do komfortu daleko - nawet się ostatnio zastanawiałem, czy nie zdjąć całkiem tego lusterka i nie zastąpić go jakąś kamerką i małym ekranikiem... Tyle że nowe zestawy to co najmniej 300 zł - trochę jednak za dużo, natomiast atrakcyjnych używanych nie znalazłem. Zacząłem myśleć nad jakimś własnym rozwiązaniem, ale nie wyszedłem poza stadium koncepcyjne - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1768
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-26, 09:45   

O, jeszcze jedno:

Cytat:
sposób umieszczenia podłokietnika przeszkadza w [...] zapinaniu pasów


- można sobie wymienić klamrę zapięcia na inny model: http://www.dacialoganmcv.nl/?p=2229
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne