Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Swiatla i znak T6c
Autor Wiadomość
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-18, 10:30   

laisar, daj spokoj. Jak pod sygnalizatorem ze swiatlem zielonym masz ustap to czakasz az wszyscy przejada?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-18, 10:59   

Oczywiście nie albo oczywiście tak - w zależności od punktu widzenia (: Ustępuję po prostu tym, którym powinienem, a co wynika z reszty przepisów.

Po prostu zupełnie nie wiem czemu traktujesz(-cie?) pierwszeństwo w stosowania się do jakiegoś nakazu jako jego wyłączność.


OK, żeby było bardziej zrozumiale - "pokazuje i objaśniam", na przykładzie:



- jeśli dołożyć światła, to jest to dokładnie ta sytuacja o której pisał wcześniej DUCATI, a teraz Ty, prawda?

Dla mnie w sposób oczywisty i jednoznaczny pierwszeństwo mają jadący z góry w moje prawo / ich lewo, nawet jeśli - jak zdajesz się twierdzić - zielone światło miałoby Ci sugerować, że to Ty masz pierwszeństwo (a co jest bezsensownym stosowaniem zasady z drugiego akapitu tego posta).

(Abstrahuję, czy taka sytuacja jest w ogóle możliwa - mam identyczne skrzyżowanie w swojej okolicy i światła są po prostu fazowe, być może specjalnie nie dopuszczając do powstawania takich "niejasnych" sytuacji).

t6c_(4).png
Co tu niby jest niejasne?
Plik ściągnięto 10769 raz(y) 1,03 KB

 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-18, 11:11   

laisar napisał/a:
(Abstrahuję, czy taka sytuacja jest w ogóle możliwa - mam identyczne skrzyżowanie w swojej okolicy i światła są po prostu fazowe, nie dopuszczając do powstawania takich "niejasnych" sytuacji).

No właśnie dlatego, że musi działać to tak jak opisałem.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-18, 11:31   

Nie - same podstawowe przepisy działają tak jak na rys. 4 i bez fazowości świateł tak właśnie wyglądałaby kwestia pierwszeństwa przejazdu.

Natomiast czy być może istnieją jeszcze jakieś inne przepisy, w ogóle nie pozwalające na powstawanie takich sytuacji - tego nie wiem, nie przypominam sobie i nie mam ani ochoty, ani przede wszystkim potrzeby wnikać, bo nawet jeśli by tak było, to rozważenie owej sytuacji jest w ogóle tym bardziej bezprzedmiotowe.

A jak nie istnieją - to i tak wszystko jasne.

Światła mówią tylko o tym, czy można je minąć, czy trzeba się zatrzymać, a nie kto ma pierwszeństwo - o tym decydują jedynie pośrednio, wyłącznie na skrzyżowaniach równorzędnych.
 
Kristoff 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-18, 11:45   

laisar napisał/a:
Światła mówią tylko o tym, czy można je minąć, czy trzeba się zatrzymać, a nie kto ma pierwszeństwo - o tym decydują jedynie pośrednio, wyłącznie na skrzyżowaniach równorzędnych.


Jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja świetlna, to wtedy znaki pionowe ustalające zasady pierwszeństwa nie mają zastosowania, przejazd odbywa się wówczas według zasad ogólnych. Czyli w tym przykładzie, pierwszy przejeżdża pojazd jadący prosto, ten skręcający musi go przepuścić. Nie wiem, co tu jest niejasne.

"Jeżeli z norm określonych przez przepisy kodeksu drogowego, znaków drogowych, sygnałów świetlnych oraz poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli wynika różny sposób zachowania się, uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do nich w następującej kolejności:

* w pierwszej - do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli,
* w drugiej - do sygnałów świetlnych,
* w trzeciej - do znaków drogowych,
* w czwartej - do norm zawartych w przepisach kodeksu drogowego"

Nie można mieszać tej kolejności. Jeśli ruchem steruje policja, nie mają dla nas znaczenia sygnały świetlne ani znaki. Jeśli obaj kierujący z przeciwnych stron mają zielone, o pierwszeństwie nie decydują znaki na tym skrzyżowaniu, lecz ogólne zasadny o pierwszeństwie.


Kristoff
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-18, 12:00   

Cytat:
Jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja świetlna, to wtedy znaki pionowe ustalające zasady pierwszeństwa nie mają zastosowania

Poproszę o wskazanie odpowiedniego przepisu, bo z podanego cytatu nie wynika, żeby kolejność stosowania się do poszczególnych sygnałów nakazywała jednoczesne ignorowanie tych niesprzecznych - a nie widzę sprzeczności w sytuacji nr 4.


Przykładowo: jeśli ruchem na skrzyżowaniu kieruje policjant i zezwala tylko na wjazd na nie, to jeszcze nie znaczy, że obowiązujący zakaz skrętu w prawo jest nieaktualny! A to przecież sugerowałoby wybiórcze stosowanie przepisu o kolejności... Oczywiście, istnieje możliwość, że policjant nakaże jazdę w tamtym kierunku - i to jest właśnie sytuacja, kiedy kolejność wpłynie jednak na zignorowanie innych przepisów.

(Chociaż ja i tak jechałbym bardzo ostrożnie pod prąd jednokierunkowej, nawet gdyby tak mi nakazał policjant (; ).
 
Kristoff 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-18, 12:08   

laisar napisał/a:

Przykładowo: jeśli ruchem na skrzyżowaniu kieruje policjant i zezwala tylko na wjazd na nie, to jeszcze nie znaczy, że obowiązujący zakaz skrętu w prawo jest nieaktualny!


Pisałem o znakach regulujących reguły pierwszeństwa, zakaz skrętu w prawo nie jest takim znakiem. Paragrafu żadnego nie podam, wydaje mi się, że taka jest prawidłowa interpretacja ogólnej zasady o priorytetach wskazań (policjant - światła - znaki).

Ale temat warto drążyć, może ktoś jednak wskaże konkretne zapisy w kodeksie.


Kristoff
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-03-18, 12:21   

Cytat:
* w pierwszej - do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli,
* w drugiej - do sygnałów świetlnych,
* w trzeciej - do znaków drogowych,
* w czwartej - do norm zawartych w przepisach kodeksu drogowego"

Nie można mieszać tej kolejności. Jeśli ruchem steruje policja, nie mają dla nas znaczenia sygnały świetlne ani znaki. Jeśli obaj kierujący z przeciwnych stron mają zielone, o pierwszeństwie nie decydują znaki na tym skrzyżowaniu, lecz ogólne zasadny o pierwszeństwie.

Tu widze jakby sprzecznosc...

No sie smialiscie, ze taki banalny temat zapodalem, a tu prosze.. :P Tak to jest jak sie nie czyta kodeksu tylku uczy z testow... co po czesci jest wina kodeksu ;)

Cytat:
Paragrafu żadnego nie podam

Szkoda...

Cytat:
Ale temat warto drążyć, może ktoś jednak wskaże konkretne zapisy w kodeksie.

laisar podal
 
Kristoff 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-18, 12:53   

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. "Prawo o ruchu drogowym"

Art. 5.
3. Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi
pierwszeństwo przejazdu.

http://www.word.lodz.pl/m...%20drogowym.pdf

Dla mnie interpretacja artykułu 5 jest oczywistą oczywistością :).

Kristoff
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-18, 12:57   

Cytat:
Pisałem o znakach regulujących reguły pierwszeństwa, zakaz skrętu w prawo nie jest takim znakiem.

No to ponownie - cytat, gdzie takie rozróżnienie w kodeksie jest uczynione.

(I ja nie mówię, że ma - mam dziś lenia i nie chce mi się samemu szukać, ale to faktycznie głównie dlatego że nie sądzę, żeby był...).


Cytat:
No sie smialiscie,

Ja się nie śmieję - ja się dziwię, bo wg mnie nie ma tu o czym deliberować...
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-18, 14:24   

Przecież nikt nie mówi, że zielone światło na sygnalizatorze pozwala na jazdę w kierunku innym niż dozwolona znakami nakazu/zakazu. Jedno jest pewne: mam zielone = mam pierwszeństwo (po za przypadkami opisanymi przeze mnie kilka postów wyżej). Jeśli było by inaczej to przecież było by to bez sensu.
laisar, weź już nas nie wkręcaj. Proszę.
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-03-18, 15:40   

Cytat:
Art. 5.
3. Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi
pierwszeństwo przejazdu.

Jesli nie ma sprzecznosci to po co ten artykul

Cytat:
No to ponownie - cytat, gdzie takie rozróżnienie w kodeksie jest uczynione.

(I ja nie mówię, że ma - mam dziś lenia i nie chce mi się samemu szukać, ale to faktycznie głównie dlatego że nie sądzę, żeby był...).

No wlasnie w tym co cytowales. Wg ciebie znak zakazu skretu jest znakiem regulujacym pierwszenstwo przejazdu ?
I co "ma" i kto "byl" ? ;)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-19, 10:29   

No dobra - uruchomiłem tzw. szerokie kontakty i w efekcie będzie mnie to kosztować obiad (; ale dowiedziałem się.

UWAGA, oto Ostateczna Odpowiedź (:

otóż istnieją przepisy nakazujące odpowiednie (tzn. konkretnie za pomocą sygnalizacji fazowej) oznaczanie takowych skrzyżowań jak na rys. 4 celem uniknięcia problemów interpretacyjnych

- a zatem właściwie dyskusja jest bezprzedmiotowa, ponieważ przepisów nie można rozpatrywać wyłącznie wyrywkowe, bo wtedy faktycznie mogą być niejasne bądź nawet sprzeczne.


Ale... [:

[c.d.n.]
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-03-19, 11:01   

Cytat:
otóż istnieją przepisy nakazujące odpowiednie (tzn. konkretnie za pomocą sygnalizacji fazowej) oznaczanie takowych skrzyżowań jak na rys. 4 celem uniknięcia problemów interpretacyjnych

No ale my sie zastanawiamy jak jechac w razie gdyby jednak tej fazowki nie bylo... Bo to powinno wynikac z "normalnych" przepisow.


no i nadal nie mam odp na to:

Cytat:
Nastepna wersja:

Teraz gruba linia zakreca w prawo nie w lewo. Swiatla chyba nieistotne. Kto ma pierwszenstwo ?
Ostatnio zmieniony przez KaS602 2009-03-19, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-19, 13:08   

[Najpierw - c.d.]

Jak łatwo się domyślić - skoro taki zapis został dodany (podobno w jakimś załączniku), tzn że wcześniej faktycznie mogły występować kłopoty z interpretacją.

A wszystko jak zwykle przez naszych niedouczonych (p)osłów - parlamentarnych, rzecz jasna - którzy ani nie umieją napisać poprawnie po polsku tego co chcieli, ani nie widzą konsekwencji nakładających się na siebie zmian, dokonanych w różnych miejscach starszych przepisów.

W tym konkretnym przypadku sprawa wzięła się stąd, że kiedyś przepisy jasno i wprost mówiły, że światła rzeczywiście sterują pierwszeństwem - a nie że tylko pozwalają wjechać za sygnalizator . Po drugie, nieprecyzyjnie użyto słowa o pierwszeństwie stosowania świateł przy rozstrzyganiu kwestii pierwszeństwa - podczas gdy intencją była ich rzeczywista nadrzędność, wyłączność i likwidacja mocy znaków z tej kategorii. Nie wynika to jednakowoż z aktualnego brzmienia wydawałoby się odpowiednich przepisów, a tylko jest stanem faktycznym, będącym efektem sumarycznym także innych paragrafów.


(Dla porządku wspomnę o jeszcze jednej sprawie, ale nie będę jej już rozwijał szerzej, bo to zupełny "akademizm": żeby bardziej zagmatwać problem, można też do niego podejść od zupełnie innej strony - co to w ogóle jest pierwszeństwo oraz gdzie dokładnie obowiązują dane przepisy i znaki...).

* * *

Cytat:
No ale my sie zastanawiamy jak jechac w razie gdyby jednak tej fazowki nie bylo... Bo to powinno wynikac z "normalnych" przepisow.

Być może powinno - to już jednak bardziej kwestia teorii prawa - ale w każdym razie nie musi: istotny jest komplet przepisów. Traktując prawo wycinkowo można właściwie dokonać każdej jego interpretacji - bo w końcu dlaczego pomijać akurat tylko ten załącznik z zakazem takiego oznakowania?

Ale oczywiście zastanawiać się można nad wszystkim - tylko że to też nie musi mieć sensu, a chyba powinno... (;


Cytat:
nadal nie mam odp

3 + główna w prawo (S>E)?

Nie może być takiej sytuacji - muszą być światła fazowe. (To jak jednoczesne rozpatrywanie znaków np "nakaz jazdy w prawo" i "zakaz skrętu w prawo" - nierozstrzygalne).

Bez świateł - oczywiście niebieski pierwszy, znaki obowiązują normalnie, wyjeżdżający z podporządkowanej musi przepuszczać innych.

A bez znaków, za to ze światłami, to zwykłe skrzyżowanie równorzędne - tym razem czerwony pierwszy, bo jedzie po prawej stronie niebieskiego.
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-19, 14:12   

Wielkie dzięki za obszerne wyjaśnienie. Wychodzi na to, że moja teoria miała jednak jakieś tam uzasadnienie.
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-03-19, 15:31   

Cytat:
istotny jest komplet przepisów

Tyle, ze te przepisy nie mowia o tym jak sie zachowac na drodze tylko sa wytycznymi dla budowniczych skrzyzowan... Wiec nas nie interesuja.

Pierwszy znany mi przypadek gdy laisar zmienil zdanie :P

Ja dla rownowagi przyjmuje jednak jego wczesniejsze argumentacje ;)


Jeszcze raz opisuje 2 syt., bo chyba nie rozumiemy sie:

Pierwszenstwo jest dla jadacych z dolu w prawo. Dolny jedzie w lewo, gorny skreca w prawo (czyli w lewo patrzac od dolu :P)...
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-19, 20:54   

Cytat:
Wiec nas nie interesuja.

Pośrednio interesują - o tyle, że dzięki nim mamy się niby nigdy nie znaleźć w podanych sytuacjach, w których faktycznie moglibyśmy mieć problem z powodu wątpliwości.

A jak rozważamy sobie wyłącznie teoretycznie, to wtedy powinny nas interesować właśnie jako część całości korpusu teoretycznego, nieprawdaż? (;


Cytat:
Pierwszy znany mi przypadek gdy laisar zmienil zdanie :P

Młody jeszcze jesteś... nie takie niespodzianki Cię w życiu czekają <;

Za to nieskromnie powiem, że - wbrew pozorom? <: - prawie zawsze ulegam sile logicznych argumentów, chociaż fakt, że jednocześnie mam równie silne przekonanie do własnych ocen w kwestiach subiektywnych. Naprawdę, rzadko odzywam się bez przemyślenia czy sprawdzenia sprawy, wyłącznie pod wpływem impulsu - co niestety nie oznacza, że się to nie zdarza... :oops:


Cytat:
Jeszcze raz opisuje 2 syt.

Ależ zrozumiałem za pierwszym razem: to właśnie sytuacja z rys. 3 z drogą główną wiodącą z "południa" (dołu znaku / rysunku), skręcającą jednak na "wschód" (w prawo) - stąd wcześniejsze "S" i "E".

Wyjaśnień więc nie przeklejam po raz kolejny.
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-03-19, 21:44   

Cytat:
nieprawdaż? (;

nieprawdaz :P

Argumenty typu "nie wazne co mowi, wazne kto".. :P

Ale motasz...
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-19, 21:48   

Nie "motam" tylko przykładam się do dyskusji i odpowiadam wielowariantowo, a nie zwykłe "tak / nie" jak cepem w łeb d:

(Reszty nie zrozumiałem, więc się nie odniosę).
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-03-20, 11:54   

Cytat:
(Reszty nie zrozumiałem, więc się nie odniosę).

"Zdaza sie", jak mawial pewien kalsyk ;)

PEwnie za malo skrotow, skrotowcow, idiomow, zapozyczen, slowotworstwa i Bog wie czego jeszcze ;)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-20, 12:25   

Nie - po prostu Twoje czepialstwo, olewactwo i brak merytoryczności.

Ja: EOT - tu i gdzie indziej. Miłego życia [:
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-03-20, 23:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-03-20, 23:25   

Moze jeszcze hipokryzja.. ?

Ktos sie chyba zdenerwowal... niepotrzebnie ;)
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2009-03-20, 23:42   

Mamy priorytety ważności - znaki umieszczone obowiązują wtedy, gdy sygnalizacja nie działa
Ogólnie zasada jest prosta:
1. Po pierwsze człowiek kierujący ruchem (uprawniony do tego!)
2. Po drugie światła
3. Po trzecie znaki
4. Po czwarte kodeks (w końcu ustąp pierwszeństwa może mieć się nijak do zasady prawej strony)
Koniec
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-03-22, 22:46   

To juz bylo przytaczane 15 razy, ale my tu "deliberujemy" co oznacza owe "pierwszenstwo" czy calkowite wylaczenie znakow, czy tylko ich sprzecznych funkcji ;)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne