Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marcin
2008-01-16, 17:21
MCV 1.5 dci 85 kucyków
Autor Wiadomość
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
  Wysłany: 2007-11-17, 19:19   MCV 1.5 dci 85 kucyków

Luknijcie...


http://www.youtube.com/watch?v=rhpZnPSJ090
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-11-17, 19:25   

No i sedan dci + benzyniak.

Chyba jeszcze tego nikt nie wrzucał...


http://www.youtube.com/watch?v=i3TCm0bl8Yc

http://www.youtube.com/watch?v=vup75KtrMGQ
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Reigner 


Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1.4 16V 100 kM
Rocznik: 2008 (III)
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 45
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-11-30, 22:52   

Nie zakładam odrębnego topicu, ale dziś (30.11.2007r.) na TVN Turbo był test 300 z udziałem Logana MCV i Skody Octavii Combi.
Opinia o Loganie MCV dość pochlebna, przejechali się lekko po ergonomii (brak regulacji położenia kierownicy, złe ulokowanie pokręteł klimatyzacji), prowadzeniu się Logana (buja się w zakrętach), docenili duzy prześwit podwozia i dość dobrą dynamikę dci.
Na trasie i bocznych drogach zdaniem autorów programu wygrała Skoda, w mieście natomiast... Dacia :)
Ja miałem przyjemność odbyć jazdę próbną jedynie sedanem, ale nie sądzę by różnica w prowadzeniu z (wyższym co prawda) MCV była aż taka, by uprawnione były stwierdzenia o tracącym przyczepność na zakrętach przednim wewnętrznym kole :shock:

Red.Kornacki stwierdził, że Logan to auto dla ludzi nie lubiących za bardzo samochodów, za to chcących się sprawnie i tanio przemieszczać. Czyżby?? ;-)
 
Gregosa 



Marka: dacia
Model: logan MCV
Silnik: dCi
Rocznik: '07
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 243
Skąd: ...
Wysłany: 2007-11-30, 23:40   

Lubię przemieszczać się sprawnie i tanio.
Lubię samochody. Nawet bardzo.
Lubię też czasem posłuchać skrzypiących dziennikarzy. I niekiedy pośmiać się z nich też lubię.
:mrgreen: :mrgreen:
Nie lubię za to jak mi koła tracą przyczepność na zakręcie. Ale nigdy tego nie uświadczyłem w mcv, mimo, że oszczędzać hamulce też lubię.
_________________
Gregosa
---------
MCV dCi lauréate | 63k+ km
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-02, 15:46   

Cytat:
Red.Kornacki stwierdził, że Logan to auto dla ludzi nie lubiących za bardzo samochodów, za to chcących się sprawnie i tanio przemieszczać. Czyżby??


Red. ocenil na podstawie swoich doswiadczen. Ale zeby zaraz oceniac za innych?
Ja akurat lubie samochody.

Niech juz lepiej nic nie stwierdza...
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-02, 16:30   

W TVN to ze skodą nawet Alfa Romeo by przegrała (widamo o co chodzi).Tak na marginesie nie zgodezę się z Kornackim że nie można się przystosować do umiejscowienia przełączników (mnie to zajęło do około pierszego 1000 km) i nie uważam tego za brak ergonomii. Prawdą natomiast jest że Octavia ma lepsze fotele i lepiej będzie trzmać się zkarętów.Tyle że ceną przegra z Citroenem, Peugeotem i Renault, a szczerze mówiąc wybrałbym ww. marki francuskie niż podrabianego VW.
_________________
GeRRaD
 
fisio 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2009
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-12-02, 16:46   

GeRRaD napisał/a:
W TVN to ze skodą nawet Alfa Romeo by przegrała (widamo o co chodzi).Tak na marginesie nie zgodezę się z Kornackim że nie można się przystosować do umiejscowienia przełączników (mnie to zajęło do około pierszego 1000 km) i nie uważam tego za brak ergonomii. Prawdą natomiast jest że Octavia ma lepsze fotele i lepiej będzie trzmać się zkarętów.Tyle że ceną przegra z Citroenem, Peugeotem i Renault, a szczerze mówiąc wybrałbym ww. marki francuskie niż podrabianego VW.


Z ciekawością obejrzałem program i naprawdę ludzie z TVN Turbo mocno się ośmieszyli porównując Logana MCV do Octavii II kombi. Skoda jak wiadomo, to auta służbowe tego kanału TV, więc przegrywać nie mogą. Nawet z Alfą ;-)
Sam nie jestem posiadaczem Logana, ale miałem przez ponad rok czasu służbową Octavię I z silnikiem 1.9 TDI 110 KM. Poza naprawdę oszczędnym motorem i dużym kufrem nie było nic, co zasługiwało na pochwałę. Niewygodne fotele, fatalne prowadzenie i głośny silnik. Nie jest mi łatwo uwierzyć, że nastąpił przełom i model "II" Octavii jest wprost idealny (jak to można było zobaczyć w Teście 300). Zupełnie nie trafiono z porównaniem. Logan to auto, które według mnie można porównywać z Fabią, Thalią, Albeą, a model MCV jest tak specyficzny, że ciężko mi znaleźć w myślach auto godne porównania z rumuńskim kombiakiem.
 
Reigner 


Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1.4 16V 100 kM
Rocznik: 2008 (III)
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 45
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-12-02, 19:00   

Renault Kangoo? ;-)
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2007-12-02, 20:04   

Reigner napisał/a:
Renault Kangoo? ;-)



Dziwne porównanie, bo mam 9 lat kangórka i od miesiąca mam też logana, fakt że sedana, a nie MCV, ale porównywanie mcv i kangoo nie ma sensu, bo jedyne co je łączy, to uchylne tylne drzwi (no chyba że ktoś ma kangoo osobową wersję z podnoszoną klapą) i wysokie miejsce za kierownicą, na tym porównanie się kończy. Acha jeszcze jedno logan i kangoo mają te same przełączniki kierunkowskazów, no ale to normalne u renault, czyli adaptacja tych samych częsci w różnych modelach.

No a moje zdanie jest takie że pan redaktor to pajac i gada głupoty, które denerwują mnie u dziennikarzy, którzy publicznie zamiast ocenić to obiektywnie, wyrażają przed kamerą swoje prywatne zdanie. A swoje osobiste zdanie to niech sobie wsadzi tam gdzie słońce nie dochodzi. Bo do jego teorii wkradł się błąd, bo ja lubię samochody i kupiłem Logana. Więc pana głupi redaktor się pomylił.
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-02, 21:18   

Ja wprost uwielbiam samochody i na codzień, do pracy, kupiłem Logana i jestem zadowolony :-D NIe muszę szpanować audikiem prawie nówką :lol:
_________________
GeRRaD
 
Gregosa 



Marka: dacia
Model: logan MCV
Silnik: dCi
Rocznik: '07
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 243
Skąd: ...
Wysłany: 2007-12-04, 12:26   

My oburzamy się, że porównali mcv do octavii, a tymczasem ogół ludzki - z tego co się zorientowałem - oburza się, że porównali octavię (tak zacne auto) do mcv (rumuńskiego niedoróbka). :)
Wszędzie na świecie chwalą dCi w mcv za 'kulturę pracy'. Ja i wielu kolegów na forum również. A TVN głosi, że o kulturze pracy tego auta nie ma co wspominać (w domyśle jest tak beznadziejna)... ręce opadają... Do reszty testu 300 czepiać się nie będę.
Byłem niedawno w dużym sklepie rtv-agd i przechodząc obok stoiska z odkurzaczami usłyszałem jak klient mówił do sprzedawcy: "...zelmera nie wezmę, bo ma tak wstrętne i tanie plastiki, że mnie odrzuca..." :)))))
Jakiś pojeb chyba jestem ;) Mam i logana i odkurzacz zelmera.
_________________
Gregosa
---------
MCV dCi lauréate | 63k+ km
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-04, 12:30   

Gregosa napisał/a:
do mcv (rumuńskiego niedoróbka). :)


a to na kolejny wpis do tematu "Dacia zlosliwie".
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-04, 12:31   

Gregosa napisał/a:
"...zelmera nie wezmę, bo ma tak wstrętne i tanie plastiki, że mnie odrzuca..." :)))))


sila stereotypu...
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-12-04, 14:05   

Cytat:
Byłem niedawno w dużym sklepie rtv-agd i przechodząc obok stoiska z odkurzaczami usłyszałem jak klient mówił do sprzedawcy: "...zelmera nie wezmę, bo ma tak wstrętne i tanie plastiki, że mnie odrzuca..." :)))))
Jakiś pojeb chyba jestem ;) Mam i logana i odkurzacz zelmera.


:))) Niedawno kupowałem czajnik elektryczny i szukałem modelu Zelmera. To chyba rzeczywiście jakaś choroba :)))
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-12-05, 12:10   

Jak dla mnie zelmer ma jedne z najtrwalszych produktów - a co do logana - to też tak będzie ....
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
jacek 



Marka: dacia
Model: logan mcv
Silnik: 1.5 dci85KM
Rocznik: 2007
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 433
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-12-07, 23:43   

faktycznie chory mam kilka produktów zelmera i są niezawodne.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne