Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jas_pik
2015-11-20, 00:32
tylne głośniki w sandero stepway
Autor Wiadomość
kufi79 


Marka: DACIA
Model: SANDERO STEPWAY
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 54
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-02-22, 21:22   tylne głośniki w sandero stepway

mam pytanko czy ktos wie czy w stepwayu w tylnych drzwiach sa kabelki do podlaczenia kolumn? czy trzeba ciagnac od samego radia i jezeli tak to czy trzeba rozbierac boczki itp. i jaki koszt tego moze byc. malo sie znam wczoraj zdjalem oslone od glosnikow z tylu i pod gabka sa jakies dwa kabelki bylo ciemno ale jak sie dopatrzylem to byly chyba w kolorze zoltym i zielonym czy niebieskim. czy to sa moze od centralnego . wiem tyle ze sa dwa.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-22, 21:44   

Ja bym podpial do nicj jakis woltomierz i sprawdzil co sie dzeje jak zamykam/otwieram drzwi. Jak nic podpialbym jakis stary glosnik na test.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-22, 23:18   

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=41746#41746
laisar napisał/a:
Instalacja powinna chyba być... a czy tak faktyczni jest, to bardzo łatwo sprawdzić: wystarczy otworzyć przednie i tylne drzwi z jednego boku, odpiąć gumową, żebrowaną tuleję-osłonę łączącą środkowy słupek z tylnymi drzwiami i sprawdzić ile biegnie nią kabli.

2 żyły idą zawsze do zamków drzwi, natomiast jeśli jest ich więcej (4), to albo tylne szyby są elektryczne, albo położona jest instalacja głośnikowa, albo - jedno i drugie (6)


Gdyby kabli od głośników nie było, to przeciągnięcie ich też nie jest specjalną sztuką, choć jest nieco pracochłonne: trzeba je przeprowadzić od konsoli środkowej, pod deską rozdzielczą, do przedniego słupka, po nim do podłogi, pod progiem, do środkowego słupka, przez otwór w nim i dalej do drzwi tylnych.


Ale jeśli pod kratkami znajdują się jakieś końcówki kabli, to na 100% powinny być od głośników [;
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-02-22, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
kufi79 


Marka: DACIA
Model: SANDERO STEPWAY
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 54
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-02-23, 06:41   

z przodu mam kilka kabli zwiazanych i owinietych natomiast z tylu mam tylko dwa kable.czyli tak jak myslalem sa to do centralnego bo w stepwayu niestety tylne okna sa otwierane recznie.dzieki serdeczne zapytam sie w serwisie przy okazji przegladu ile beda chcieli za podciagniecie kabelkow.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne