Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-16, 01:17
ODEBRAAAAAAAAAAŁEEEEEM!!!!!
Autor Wiadomość
Yoda 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 129
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-02, 00:09   

Andrzej napisał/a:
Co do czujnika cowania to rozmawiałem ze sprzedawcą, że nie wiąże się to, podobnie jak i instalacja radia, z utratą gwarancji, a samodzilny montaż to ładnych parę stów w kieszeni.
Zanim zaczniesz montować - daj znać. Albo nawet zanim kupisz. Jak będzie zapotrzebowanie, to się zmobilizuję i wrzucę opis na forum jak to sam robiłem.
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-02, 10:31   

Yoda napisał/a:
Zanim zaczniesz montować - daj znać. Albo nawet zanim kupisz. Jak będzie zapotrzebowanie, to się zmobilizuję i wrzucę opis na forum jak to sam robiłem.


OK. Ja myślę, że narazie się w to nie będę bawił bo jest zimno, a ja nie mam garażu.
Ale jeżeli możesz to zmobilizuj się w miarę szybko :mrgreen:


Druga rzecz już z innej beczki - czyli wrażenia po 150km.:

Przy bardzo oszczędnej jeździe [ok. 80km/h, bez gwałtownych zrywów i przy w miarę jak na Warszawę luźnych ulicach], średnie spalanie w mieście wyniosło 4,4L/100, jak dołożyć do tego drugie tyle km. poza miastem to zrobiło się 4,2, czyli poz miastem 4,0.

Przełaczniki od ogrzewania - faktycznie trochę niefortunnie umiejscowione - muszę się trochę pochylić żeby do nich dosięgnąć, jeszcz gorzej umiejscowili pokrętło od regulacji świateł - za to nie będzie problemów z dostępem do radia..., ale wolał bym żeby było odwrotnie - bo można np. wybrać radio z pilotem.

"Tanie plastiki", którymi Dracula jest opatulona od wewnątrz są doskonałym ociepleniem - w aucie było całkiem ciepło nawet przy wyłączonym ogrzewaniu.

Wskaźnik temperatury - chyba trzeba włożyć do rozdziału "ten typ tak ma" przy spokojnej jeździe są tylko dwie kreski się palą - cztery pojawiają się dopiero jak przyciśnie się trochę gazu, ale jak się później zwolni to pozostają nadal cztery :-? pomimo, że podczas postoju załacza się wentylator na chłodnicy.

Tylne drzwi cholernie się brudzą - przydaje się wycieraczka. Wersja 7os. ma praktycznie zasłonięte tylne szyby - widać tylko dachy jadących z tyłu samochodów - plusem jest to, że jak ktoś siedzi Ci na zderzaku i mruga długimi to może sobie mrugać..., ale trzeba polegać przede wszystkim na lusterkach bocznych, których wielkość do pewnego stopnia rekompensuje brak widoczności w lusterku wewnętrznym.

85 koników daje samochodowi naprawdę przyzwoitą dynamikę - przy ok. 30km/h na 2 biegu wciśnięce pedału gazu, może nie do podłogi ale dość mocmo powiedzmy 3/4 podłogi, powoduje zerwanie przyczepności na mokrej nawierzchni [suchej akurat nie było...]. Hałas w samochodzie przy prędkościach do 120km/h jest generowany przede wszystkim przez silnik... ...od nawiewu - ustawionego nawet na poz.1.

Silnik lubi obroty pomiędzy 2000 a 3000, jak chciałem przyśpieszać przy obrotach ok. 1500 to "wrrrrrr" zamieniało się w "WRRRRRR", któremu towarzyszyło metaliczne pogwizdywanie turbiny - przy wyższych obrotach tego już nie było.

CDN...
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-02, 15:52   

laisar napisał/a:
Ale klimy też trzeba właśnie używać rozumnie i nie przedobrzać.


ot cala sztuka...
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
ian 



Marka: Dacia
Model: Logan Ambiance
Silnik: 1390 cm, 75 KM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 548
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-12-03, 11:47   

hamulce mogły by być lepsze - ale może jeszcze się dotrą

Hamulce? To chyba jedna z lepiej wykonanych rzeczy w Dacii, i to nie tylko moja opinia, ale też właścicieli innych samochodów (tyle, że mam do czynienia tylko z sedanami).

Klimatyzacja w samochodzie to większe zużycie paliwa.... Wymaga regularnych przegladów, i czyszczenia, częstego uruchamiania, by dobrze się sprawowała. Te wszystkie bakterie, roztocza, wirusy to lubią sie gnieździć przede wszystkim w zabrudzonej klimatyzacji. Zwiększa sie też ryzyko przeziębień-jak się wyskoczy w podkoszulku z samochodu w którym jest 22 stopni na ulicę jesienią, lub zimą-he..,he...
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-12-03, 21:52   

ian napisał/a:
Hamulce? To chyba jedna z lepiej wykonanych rzeczy w Dacii, i to nie tylko moja opinia, ale też właścicieli innych samochodów (tyle, że mam do czynienia tylko z sedanami).


Zgadza się, na 1 jeździe próbnej jak przyhamowałem, prawie wyleciałem przez przednią szybę :evil: :mrgreen:
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
jacek 



Marka: dacia
Model: logan mcv
Silnik: 1.5 dci85KM
Rocznik: 2007
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 433
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-12-03, 22:54   

ian napisał/a:


Klimatyzacja w samochodzie to większe zużycie paliwa.... .


Jazda z otwartymi oknami też patrz instrukcja obsługi- piszą + 4 %

Ale po co się spierać klima to luksus powoduje zwiększone zużycie paliwa; odkazić też trzeba można to zrobić samemu lub udać się do specjalistycznego serwisu. Ale jeśli ktoś miał auto z klimą to nastepne też będzie z klimą.
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-04, 09:22   

Po 300km. hamulce się ułożyły [albo ja się do nich ułożyłem...]. Autko jest ciche - jak nie ma w nim dzieciaków - cholera, cała trójka chce siedzieć w bagażniku, masz babo placek - poza bagażnikiem to jest kara.

Średnie zużycie paliwa 4,5L/100 - przy jeździe 80-100km/h, na zwykłym paliwie.

Wskaźnik temperatury pokazuje dwie kreski nawet po półtorej godziny jazdy przez Warszawę - tylko jak się depnie to wskakują cztery - nic się nie zmieniło.

Acha - zauważyłem, że moja Draculka ma lekkiego zeza zbieżnego - fajnie robią przegląd zerowy w Decarze..., ale jak będzie mi się chciało to sam skoryguję.

Fajna sprawa, że jakoś inni kierowcy stali bardziej kuturalni, wpuszają, ustępują - wystarczy tylko włączyć kierunek i zaraz ktoś Ci robi miejsce - ot magia wielkości "duży może więcej" - jak jeździłem Fordziną też tak miałem.

Żonka trochę się marszczy, że nie ma klimy i czujnika cofania [razem byliśmy zamówić samochód i stwierdziliśmy, że 4000 +1200 to trochę za dużo - w kredycie wyszło by około 6500], ale może to i lepiej - więcej spokoju...

A oto fragment wypowiedzi mojego kolegi z pracy, który przetestował siedzenia w bażniku:

"Kur... Kozioł [to drugi kolega, który nie odważył się wejść] ja pier... tu jest miejsca od chu... zobacz zajebiście się siedzi jak normale fotele."
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-12-04, 10:31   

Cytat:
"Kur... Kozioł [to drugi kolega, który nie odważył się wejść] ja pier... tu jest miejsca od chu... zobacz zajebiście się siedzi jak normale fotele."


Pracujesz na budowie? ;-)
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-04, 11:16   

psur napisał/a:
Pracujesz na budowie?


Nie, w biurze...
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-04, 11:17   

psur napisał/a:
Cytat:
"Kur... Kozioł [to drugi kolega, który nie odważył się wejść] ja pier... tu jest miejsca od chu... zobacz zajebiście się siedzi jak normale fotele."


Pracujesz na budowie?


Ciesz sie, ze nic ich nie zdenerwowalo w samochodzie...
A swoja droga kazdy kto przymierzal sie w 3im rzedzie jest zaskoczony dostepnym miejscem - to prawda.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-12-04, 12:02   

Cytat:
A swoja droga kazdy kto przymierzal sie w 3im rzedzie jest zaskoczony dostepnym miejscem - to prawda.


Ja też jak w salonie usiadłem w trzecim rzędzie to byłem zaskoczony. Żeby wsiąść - jak to w rzędzie bez drzwi - trzeba się trochę wygiąć, ale dla zdrowego człowieka to nie żaden problem. Za to jak już się wsiądzie, to miejsca jest bardzo dużo! Prawdziwe 7-osobowe auto.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-06, 11:11   

Dzisiaj założyłem zimowe kółka - wybrałem rozmiar 185/70 R14 - kiedyś ktoś się zastanawiał czy można. Więć teraz już na pewno wiem, że można. Różnica w wysokości kół praktycznie niezauważalna [dla mnie...]. Wybrałem oponki Frigo II - zobaczymy jak się będą sprawowały... Na razie mogę stwierdzić, że są trochę głośniejsze od Passio, które miałem oryginalnie, ale sprawdzę jeszcze ciśnienie [nie wierzę gumiarzom, a oczywiście na CPN-e, który mijałem po drodze do domu kompresor nie działał...]
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-11, 09:58   

Zimóweczki już się dotarły [oczywiście gumiarz źle napompował] są w miarę ciche.
Wczoraj pojeździłem trochę po drogach gruntowych - jeździ się trochę jak terenówką. Nic nie skrzypi, nie stuka, autko dobrze radzi sobie z dziurami.
Po 1200km hamulce dotarte - nawet ręczny blokuje koła - aczkolwiek siła wspomagania mniejsza niż Seicento, którym jeździłem wcześniej [i obecnie też trochę jeżdzę] trzeba mocniej deptać w pedał.

Mam ochotę kupić pokrowiec [plandekę] dla Drakuli - czy może ktoś coś polecić/odradzić?
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-12-11, 12:40   

A ile nabili?
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-12, 10:26   

po 2,0 dla tego oponki były głośniesze. Z prawidłowym ciśnieniem są spoko.


Wczoraj zaliczyłem swój pierwszy test łosia uciekając przed jakimś zgredem w starym Uniaku. Oj zabujało Draculką, zabujało - musiałem potem z powrotem połknąć serce...
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-12-12, 11:49   

Obyś za dużo nie nabił proponuje 2.2 na przod i 2.4 na tył.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-12, 11:53   

Dałem 2,4 pród i 2,6 tył - tak jak kazał producent. Powierzchnia styku koła z jezdnią około 15cm - więc wygląda na prawidłową.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne