Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
Polityka - wybory 2007

Na kogo będziesz głosować?
Lewica i Demokraci (SLD + SdPl + demokraci.pl)
26%
 26%  [ 6 ]
Platforma Obywatelska
34%
 34%  [ 8 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe
4%
 4%  [ 1 ]
Prawo i Sprawiedliwość
8%
 8%  [ 2 ]
Samoobrona RP
0%
 0%  [ 0 ]
UPR + LPR + Prawica Jurka (lista nr 3 pod nazwą LPR)
17%
 17%  [ 4 ]
inna partia
8%
 8%  [ 2 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-09-19, 09:27   

Hmm..., przepraszam, że sie wcinam koledzy ale nie tak ostro, Kobiety są na forum, chciałem nieśmiało zauważyć... :-P :mrgreen:
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-09-19, 09:29   

Odwazny temat na forum... polityka po polsku.
Statystyka ciekawa (choc na razie tylko 15 glosow), ale posty typowe przy dyskusjach o polityce - w wiekszosci brak szacunku i obrazanie innych...
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-09-19, 09:40   

majkhell, więcej spokoju i szacunku do poglądów innych, a mniej emocji i pochopnego oceniania. Zwrot jana o. "takich jak Ty" w kontekście całego zdania nie miał zupełnie nic obraźliwego. Tak samo z aarytem mogłeś nieco spokojniej...
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-19, 10:02   

Zwrot "tacy jak Ty" jest sam w sobie obraźliwy agresywny i pełen pogardy - takie ma znaczenie w jezyku polskim. My tu w UB znamy takich jak Ty. My tu z tow. Malickim już widzieliśmy takich jak Wy. Takich jak Ty to my gonilismy z pałami itd. itp.. W sytuacji, kiedy brak nam argumentów uzywamy zwrotu znam ja takich jak Ty.
_________________
majkhell
 
aaryt 



Marka: Dacia
Model: Logan Lauréate
Silnik: 1.5 dci
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 64
Skąd: gdzies w FR
Wysłany: 2007-09-19, 13:21   

i jak zazwyczaj rozmawia sie o przeszlosci zamiast o przyszlosci...
Drogi forumowicz Majkhell (choc nie wiem czy to zwrot poprawny politycznie, lecz powiazan z historia nie bede szukal) rzeczywiscie moglby nieco sie uspokoic. A moze, bo w temacie o logo wypowiada sie bardzo spokojnie...
Ludzie pisza swoje, bez nerwow, a Majkhell sam sie przyznaje, ze nerwy przy nas traci. I po co to wszystko?
A i historyczne powiazania pomiedzy zwrotami... "Taki jak Ty"... Takich jak Ty jest wielu, Majkhellu. Takich jak ja tez jest wielu. I nawet sam siebie obrazilem. Moze nie powinieniem slowa po niemiecku wymowic, bo jakze to, Hilter przeciez po niemiecku mowil. Po rosyjsku tez zakazuje sie rozmawiac, itp., itd.

A rzeczowych argumentow jak nie bylo, tak i nie ma. Tylko krzyk i babranie sie w przeszlosci. Bo zamiast ze mnie drwic, mogles mnie zachecic do glosowania...
_________________
Logan 1.5 dCi '06 Lauréat
Przebieg: 298kkm
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-19, 13:35   

Cytat:
A rzeczowych argumentow jak nie bylo, tak i nie ma. Tylko krzyk i babranie sie w przeszlosci. Bo zamiast ze mnie drwic, mogles mnie zachecic do glosowania...


Skoro jak sam twierdzisz jest Ci obojetny los Ojcowizny, po cóż miałbym Cię namawiać do głosowania. Skoro porzuciłeś macierz i jeszcze dalej chcesz wyjechać. Teraz twoja ojczyzna jest tam - tak Cię zrozumiałem, zatem masz rację nie mieszając się w sprawy kraju, do którego nie zmaierzasz wracać. Tu masz rację i nalezy Ci sie za to szacunek, nie Toja sprawa to się nie mieszasz.
Co do niemieckiego proszę pisz, mów - znam - taka Śląska przypadłość, co nie znaczy że jestem niemcem jak zaraz pół Polski zakrzyknie. Nie tu przed laty mieszkali w jednym domu Polak z Niemcem i nie było w tym nic dziwnego. Ja jestem Polakiem o to walczył w Powstaniu mój dziad - tymbardziej boli mnie to co polacy z Polską wyprawiają. Po rosyjsku - pisz, mów - jestem pokolenim, które z musu się uczyło tego jezyka naszych "braci" moskali, z musu aż dotarło, do mnie że dobrze jest znać język wroga.

Co do logo, wpadł mi do łba pomysł, kiedy stałem w korku, przelałem go na e-papier i złożyłem do rozpatrzenia. Nie upieram się przy tym rozwiązaniu, jestem otwarty na konstruktywną krytykę i inne propozycje oraz wspólne działania i nie widzę w tym nic dziwnego. Od sytuacji polityczne w naszym kraju zależy przyszłośc moja, mojego domu i moich dzieci - to leży mi na sercu i budzi emocje. Zawaszcza wobec marazmu i głupoty tego społeczeństwa. Polak musi nauczyć się demokracji, nauczyć się otwierać gebe wtedy gdy to ma znaczenie, dyskutować i pyskować na anonimowym forum potrafi każdy. Ale kiedy przyjdzie odezwać nie na głupim zebraniu w szkole wszysty siedzą jak mysza pod miotłą, za to zaraz po pod szkołą jest ostra dyskusja. Polak musi się nauczyć że nie należy się pensja - tylko należy na nią zapracować, że niema nic za darmo i nikt nie zbuduje milionów mieszkań. A historia - bez wiedzy historycznej bedziemy wciąż popełniać te same błędy i niestety wciąż słowa Kaczmarskiego beda adekwatne do naszej zeczywistosci.

Ja chciałbym wreszcie żyć w kraju, w którym nie bał bym się że znowu ktoś wyciągnie ręce po moją własność. Bo najłatwiej jest naobiecywać pielęgniarkom czy górnikom tylko żeby potem dać wyciąga się łapę po kasę do pozostałych grup społecznych. Chciałbym zyć w kraju, w którym urzednik wie że ja go utrzymuję i jest uprzejmy i ułatwia sprawy. W kraju, w którym nauczycie są pedagogami a nie niudacznikami, którzy nie potrafili znaleść pracy gdzieindziej i jeszcze narzekają, że mało sie im płaci (niestety taka jest wiekszośc nauczycieli, do pozostały - tych z powołania, prawdziwych belfrów mam wielki szacunek, takim jest mój dobry przyjaciel - historyk, był nim przed woją i potem jeden z moich dziadków, takich na szczęście spotakałem również na swojej drodze życiowej, nie zamierzam obrażać nikogo - kto jest nauczycielem, jeżeli jest nim naprawdę, pozostali mnie nie interesują i mogą się czuć urażeni - nigdy i w żadnym wypadku nie bałem się wypowiadać własnego zdania - bo je mam.) W kraju normalnym.

I co ważne, nie zamierzam iść na łatwiznę i pitnąć gdzieś, gdzie już jest wszystko uporządkowane, tu jest mój ogródek i tu zamirzam posprzatać.
_________________
majkhell
Ostatnio zmieniony przez majkhell 2007-09-19, 14:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-19, 14:12   

Widzę że prowadzi PO. Zawsze to lepiej niż pozostałe ugrupowania. Szkoda tylko, że nie pozbyli się Tuska po tym jak okazał się być ignorantem przy okazji historii z dziadkiem czy kto tam z jego bliskich był w Wehrmaht'cie.
_________________
majkhell
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-09-20, 22:52   

majkhell napisał/a:
Widzę że prowadzi PO. Zawsze to lepiej niż pozostałe ugrupowania. Szkoda tylko, że nie pozbyli się Tuska po tym jak okazał się być ignorantem przy okazji historii z dziadkiem czy kto tam z jego bliskich był w Wehrmaht'cie.

...i w dodatku jeszcze zdezerterował. bezczelny...
Majk, żyjesz na Śląsku, i dziwię się że histeryjka "Bullteriera K." robi na tobie takie wrażenie! Sprawa zostąła wyjaśniona i jako żywo przypomina dalekie echo gehenny Ślązaków wcielanych siłą do Wehrmaht'u, z których po wojnie robiono Ojczyzny. Ten sam problem dotyczył i Kaszëbi. To i owo już dawno temu obiło mi się o uszy, bom dziecięciem będąc mieszkał w Sosnowcu (śp. Tato trenował "Płomień-Milowice") i po drugiej stronie Brynicy siłą rzeczy też bywałem! I słyszałem o czym dorosli rozmawiają.

Poza tym co ma do rzeczy co robił czyjś przodek 2 pokolenia temu lub wcześniej:

"Za to jacyś przodkowie/...../musiei czuć się dobrze przy saskich Augustach/ i z Ciołkiem chętnie zwiedzać ogrody Wenery" ;-)

I jeszcze z naszej parafii: podobnie żyje problem "a Logan wywrócił się w teście łosia" I chociaż TU wszyscy wiedzą, że to było z winy ADAC'u, to po dziś dzień ludzie używają tego argumentu

Pozdrawiam:
 
Łukasz 



Marka: Opel
Model: Astra F
Silnik: 1.4 60 KM
Rocznik: 1995
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 89
Skąd: Jasło
Wysłany: 2007-09-21, 07:13   

Ja tam raczej nie będe głosował, ale z tych wszystkich to chyba jednak PO najlepsze i na niego oddałem głos.
_________________
Stan licznika: 179 832 km
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-21, 07:15   

Cytat:
...i w dodatku jeszcze zdezerterował. bezczelny...
Majk, żyjesz na Śląsku, i dziwię się że histeryjka "Bullteriera K." robi na tobie takie wrażenie! Sprawa zostąła wyjaśniona i jako żywo przypomina dalekie echo gehenny Ślązaków wcielanych siłą do Wehrmaht'u, z których po wojnie robiono Ojczyzny. Ten sam problem dotyczył i Kaszëbi. To i owo już dawno temu obiło mi się o uszy, bom dziecięciem będąc mieszkał w Sosnowcu (śp. Tato trenował "Płomień-Milowice") i po drugiej stronie Brynicy siłą rzeczy też bywałem! I słyszałem o czym dorosli rozmawiają.

Poza tym co ma do rzeczy co robił czyjś przodek 2 pokolenia temu lub wcześniej:

"Za to jacyś przodkowie/...../musiei czuć się dobrze przy saskich Augustach/ i z Ciołkiem chętnie zwiedzać ogrody Wenery"

I jeszcze z naszej parafii: podobnie żyje problem "a Logan wywrócił się w teście łosia" I chociaż TU wszyscy wiedzą, że to było z winy ADAC'u, to po dziś dzień ludzie używają tego argumentu

Pozdrawiam:


Nie do końca się zrozumieliśmy. Mam mu za złe, że udawał że nie ma pojecia mimo że wszystcy znamy historię pomorza - podobną pod wieloma wzgledami do tej Śląskiej. Wkurzyło mnie że mimo iż jest historykiem - twierdził, że nie wiedział.
_________________
majkhell
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne