Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Gimnazjaliści za kółkiem ?
Autor Wiadomość
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-01-24, 15:26   

Wg mnie prawko od 60 lat... :P
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-24, 15:40   

No to długo by sobie człowiek nie nacieszył jazdą, bo poprzednicy proponowali odbiór prawka w wieku 65 lat :mrgreen:
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-01-25, 15:03   

Ale bysmy ograniczyli smiertelne zagrozenie, a ew. wypadek mialby nikly wplyw na obnizenie sredniego wieku umieralnosci :P
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-25, 15:55   

Umieralność --> rozumię pseudo-pojęcie wymyślone przez Ciebie na poczekaniu, w celu poparcia kretyńskiej propozycji podwyższającej wiek wymagany do zdobycia uprawnień na kierowania pojazdami mechanicznymi. Jeśli chodzi o średnią długość życia, to ma na nią wpływ wiele, niemających nic wspólnego z motoryzacją czynników - siedzący tryb życia, brak aktywniości ruchowej, zła dieta, ignorowanie zaleceń lekarskich itp itd
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-01-25, 16:36   

Czyli przedwczesne zgony mlodych ludzi w wypadkach samochodowych nie maja na to wplywu ?
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-25, 16:46   

Na pewno śmierć w wypadku (mimo że niewątpliwie jest zawsze wielką tragedią dla rodziny) nie jest śmiercią naturalną, lecz wynika z nieograniczonej głupoty w 99% (nie zawsze ofiara jest winowajcą, zcasami kolega-kierowca np). Myślisz że zakazy i ograniczenia coś tutaj pomogą? Zaczną jezdzić bez prawka lub znajdą inny, równie niebezpieczny sposób na podniesienie sobie adrenaliny (dragi, amatorsko wykonywane sportty ekstremalne bez profesjonalnego sprzętu, lewy alkohol niewiadomego pochodzenia, nielegalne walki w nocnych klubach itp itd) Literą prawa rozumu nikogo nie nauczysz, choćbyś nieustannie myślał o kolejnych ograniczeniach.
Poza tym, jak mawia pewien prof prawa karnego, są 3 rodzaje kłamstw - drobne kłamstewka, bezczelne kłamstwa i statystyki. Osobiście, mimo wieku 25 lat, 7 lat za kierownicą i jakis 100-120tys km nie zrobiłem nikomu najmniejszej krzywdy ani też nie uszkocziłem swojego czy cudzego mienia (ok, raz zgubiłem kołpak w pożyczonym samochodzie, niesamowite przewinienie :lol: ) więc nie mam zamiaru ponosić kary za kretynizm innych ludzi, na który nie mam żadnego realnego wpływu (bo wszelkie tłumaczenia, apele, prośby to jak kamień w wodę)
 
_Big_Mac_ 



Marka: Ford
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-25, 19:41   

Ze skrajności w skrajność.

Po pierwsze, argumentacja na zasadzie "nie ma co zabraniać, bo najwyżej będą łamać przepisy" jest z oczywistych powodów absurdalna i próbuje podważać całą instytucję prawa. Po drugie, statystyka nie jest kłamstwem - to jedno z najpotężniejszych narzędzi nauki. Wielkim kłamstwem może być nieudolna interpretacja statystyk lub źle prowadzone badania.

Fajnie, że Ty w wieku 25 lat niczego złego nie robiłeś. Ale co z tego? Z trzech kolegów z roku, z którymi czasem się wożę, jeden stracił pierwsze auto na drzewie a drugi rozwalił ławkę nieopodal przystanku. Trzeci tylko regularnie gubi kołpaki. Wiek podobny, studenci politechniki, nie jakieś tępe dresy. I co? I nic, anegdotki o znajomych nic nie wnoszą - moje także. Statystyki, z kolei, owszem. Nie ma co udawać, że przeciętny dwudziestoparoletni kierowca w aucie od ojca będzie jeździł równie dobrze, co jego przeciętny ojciec.

Z drugiej strony, podnoszenie wieku na prawko jest, wg mnie, objawem niezrozumienia problemu. To trochę tak, jak ze zwyżkami za ubezpieczenie. Człowiek, który zrobił prawko w wieku 18 lat, po czym np. pojechał na studia bez auta i ponownie wsiadł za kółko w wieku dopiero, dajmy na to, 26 lat, już nie ma zwyżek. Genialne - po 8 latach rdzewienia staje się magicznie doświadczonym kierowcą!

Myślę, że problem jest nieco bardziej subtelny. Choć istnieje, podejrzewam, korelacja między młodym wiekiem a liczbą powodowanych wypadków, to zakładanie, iż jest to czynnik decydujący lub jedyny, jest krzywdzącym uproszczeniem. Jest bardzo dużo innych czynników; wystarczy spojrzeć, ile danych zbierają ubezpieczalnie, żeby obliczyć wysokość składki.

Ale znów, jeśli wymyślimy, że ktoś ma decydować o możliwości podejścia do prawka na podstawie takiej sterty czynników, to kto? Jaki organ przyznaje prawo do zdawania? Jak to ujednolicić, wyrzezać uznaniowość (żeby nie było, że zdobycie prawka to jak zdobycie pozwolenia na broń), ustalić progi, monitorować statystyki? Żebyśmy potem się nie burzyli, że bezsensownie karmimy biurokrację, tworząc urzędy, których jedynym zadaniem jest przekopywanie się przez zeznania przyszłych kierowców. Im więcej płotków do przeskoczenia, tym większe absurdy urzędowe będą nas czekały, to jest nieuniknione.
 
jacusb 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2011
Wersja: Duster
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-25, 20:59   

@up
Czy właśnie nie służy temu egzamin na prawo jazdy, który jest "obiektywny" bo tak samo traktuje kobiety, mężczyzn, młodych i starch. Jak ktoś potrafi jeździć niech jeździ zarówno w wieku 16 lat jako młody chłopak o dobrym refleksie jak i w wieku 80 lat jako ledwożywy, ociężały dziadek. Mają uprawnienia, jak nazbierają punkty pójdą na egzami ponowny i tyle.

benny86 napisał/a:
Na pewno śmierć w wypadku (mimo że niewątpliwie jest zawsze wielką tragedią dla rodziny) nie jest śmiercią naturalną, lecz wynika z nieograniczonej głupoty w 99%

A co z przypadkami roztargnięcia, niespodziewanych sytuacji na drodze, braku doświadczenia, braku refleksu lub złej koordynacji ruchowej? To wszystko głupota kierowcy?
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-01-25, 21:13   

najpierw trzeba się zastanowić się nad prawdziwym szkoleniem przyszłego kierowcy i potem doszkalaniu kierowców co jakiś okres ( egzamin z teorii ale nie ABC tylko ustnie lub pisemna opisówka to nauczyłoby większości Polaków przepisów nie zdajesz nie masz prawka)

dla świeżaków ZIELNY LISTEK obowiązkowy przez co najmniej 1 rok ( zobacz ile lat mam w profilu) JA TO OSOBIŚCIE POPIERAM, inny kierowca powinien wiedzieć że jeszcze uczysz się na własnych błędach i powinien zachować większy odstęp.

Poprawa jakości dróg i oświetlanie ich

zmniejszenie stawek na Ubezpieczenie dla ( tych co mają poniżej 25lat a zwiększenie tych co mają 65) i nie mówię o jakiś wielkich zwyżkach np. 15%
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-01-25, 21:22   

maciek127 napisał/a:
zmniejszenie stawek na Ubezpieczenie dla ( tych co mają poniżej 25lat a zwiększenie tych co mają 65) i nie mówię o jakiś wielkich zwyżkach np. 15%
To że młodzi płacą więcej to normalka w większości cywilizowanych krajów. I tak u nas nie jest najgorzej. Nie wiem jak teraz, ale na przełomie lat 80-tych i 90-tych w USA w niektórych stanach - towarzystwa ubezpieczeniowe (te lepsze) w ogóle odmawiały ubezpieczenia młodym bez doświadczenia - albo podawały stawki z barrrrrdzo wysokiej półki.

Więc myślę, że i tak nie jest najgorzej ... a jak latek przybędzie to i składka będzie niższa. :->
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-01-25, 23:10   

nauka jazdy http://www.youtube.com/wa...tailpage#t=343s i tam już szukać kolejnych część :mrgreen:
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-01-26, 13:51   

benny86 napisał/a:
Na pewno śmierć w wypadku (mimo że niewątpliwie jest zawsze wielką tragedią dla rodziny) nie jest śmiercią naturalną


Zadalem pyt., nie odpowiedziales, nie wyczules tez ewidentnej ironii, geniuszu...

Ja tez sie pomylilem myslac, ze tez zartujesz...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne