Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2009-03-10, 01:00
Czy ustalić zasady forum?

Czy jesteś za ustaleniem zasad forum, których admini mają pilnować?
tak
53%
 53%  [ 8 ]
nie
46%
 46%  [ 7 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-01-29, 10:31   Czy ustalić zasady forum?

Jak w Polsce szlachta godziła się na króla Litwina - Jagiełłe, to wprost dawali mu zadania jakie ma zrealizować. Myślę, że w pewnym sensie powinniśmy zrobić to samo, czyli najpierw powinniśmy ustalić zasady jakie obowiązują na forum, a potem wyznaczyć osobę do ich pilnowania. Zaczęliśmy od tzw. d... strony, czyli od punktu drugiego. Mamy osobę do pilnowania, tylko nie ma jasnych wytycznych, którymi powinna się ona kierować. Myślę, że teraz powinniśmy nadrobić zaległości i ustalić zasady, których Black Eryk (i inni admini) będą pilnować. Uniknie się w ten sposób nieporozumień, które już w pierwszy dzień porządków się pojawiły.

Proszę, aby w tym wątku wypowiadać się tylko odnośnie ustalenia zasad i proszę, żeby na razie się wstrzymać z ewentualnymi propozycjami obowiązujących zasad. Jak większość będzie chciała ustalenia zasad, to wówczas założymy nowy wątek z ich propozycjami.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-01-29, 10:38   

Ja myślę że nie ma sensu żeby ktokolwiek , czegokolwiek pilnował i niech każdy pisze co chce i wtedy myślę że nie będzie żadnych problemów, a ja nie bede musiał tracic czasu na czytanie tego :-D , ale skoro już się zgłosiłem na ochotnika do tego trudnego stanowiska to postaram się jak najlepiej wykonywać prace moderatora.

Edit:
Dodatkowo uważam że zasady na każdym forum są bardzo proste - pilnować aby się nie kłócili , odpowiednio wyrażali, nie spamowali niepotrzebnie, i utrzymywać ład w tematach oraz ich przynależność do odpowiednich działów.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-01-29, 11:10   

Myślę że problem jest że posklejałem posty i usunąłem totalny spam, za chwile będzie problem ze wydzieliłem posty z super wielkiego tematu o spalaniu i zostawiłem w nim tylko to co się do niego nadawało. Tylko chyba nikt nie pomyślał że aby to zrobić musiałem spędzić nad tym kilka godzin i większość pewnie myśli że to super zabawa czytanie i ewentualne segregowanie tego wszystkiego, albo że klejenie tych postów to ja zrobiłem pewnie na złość niektórym użytkownikom. Ale to standard - często jak jest mod na nowym forum to warto go od razu zaatakować.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-01-29, 11:44   

Ale jaki atak? Po co to nerwy i emocjonalne wypowiedzi? To chyba jasne, że skoro zaczynamy coś przestrzegać i ktoś pilnuje przestrzegania tego czegoś to trzeba to coś ustalić. Bo jak można przestrzegać i pilnować przestrzegania czegoś czego nie ma?

Nie mam nic do Black Eryka, ani porządków. Przecież jako jeden z pierwszych byłem za tym, żeby admini byli bardziej aktywni i żeby ewentualnie powołać nowych. I nie chcę przecież zmiany adminów czy powoływania nowych, tylko zasad (regulaminu).

Przykład, który potwierdza moje zdanie ujawnił się już po kilku godzinach porządków, czyli widać, że coś jest na rzeczy. Oto on: ja np. nie uważam - podobnie jak kilka innych osób na tym forum - że używanie opcji edit nie jest koniecznością. Jak dla mnie wręcz przeciwnie - utrudnia tylko śledzenie nowości na forum, np. na jednym bardzo popularnym forum, gdzie porządek (pisanie nie na temat, zaczynanie po raz setny tego samego tematu itp.) jest bardzo ściśle pilnowany w ogóle nie ma opcji edit (vide: http://dyskusje.katolik.pl)! To tylko przykład jak różne może być pojmowanie porządku.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-29, 15:17   

Regulamin jest w trakcie tworzenia i niebawem ujrzy swiatlo dzienne ;-) Mam nadzieje ze dzieki temu unikniemy zbednych nieporozumien :-)
 
Borowik 


Marka: dacia
Model: logan Ambiance +
Silnik: 1,4
Rocznik: 2007
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-29, 19:16   

Panowie więcej luzu.Pozdrawiam.
_________________
borowik
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-01-29, 19:19   

Kratylos napisał/a:
mysle ze wlasciwiej bedze stworzyc cos na ksztalt regulaminu forum - jakie zeczy wolno jakie nie wypada a jakich nei wolno robic - nowi uzytkownicy beda proszeni o akceptacje regulaminu forum - a administratorzy czy moderatorzy beda tylko czuwali nad przestrzeganiem ustalonych zasad...
widze ze pozycja greena eryka wzbudzila szczypte zazdrosci u innych stalych bywalcow ;)


Dałem A, jestem jak najbardziej za...
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Gregosa 



Marka: dacia
Model: logan MCV
Silnik: dCi
Rocznik: '07
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 243
Skąd: ...
Wysłany: 2008-01-29, 20:23   

Jestem przeciwny cenzurze i uważam, że regulamin nie jest nam potrzebny. Wszyscy wiemy jak powinniśmy sie zachowywać, a ci co nie wiedzą, to nie nauczą sie tego studiując regulamin. A żeby usunąć zadymiaczy - nie potrzebujemy regulaminu...

Obawiam się o ewentualne popsucie sympatycznej atmosfery tego forum.
Jestem za podejściem zdrowo-rozsądkowym, tak jak jest dotychczas.
_________________
Gregosa
---------
MCV dCi lauréate | 63k+ km
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-29, 20:30   

Gregosa napisał/a:
Jestem przeciwny cenzurze i uważam, że regulamin nie jest nam potrzebny. Wszyscy wiemy jak powinniśmy sie zachowywać, a ci co nie wiedzą, to nie nauczą sie tego studiując regulamin. A żeby usunąć zadymiaczy - nie potrzebujemy regulaminu...

Obawiam się o ewentualne popsucie sympatycznej atmosfery tego forum.
Jestem za podejściem zdrowo-rozsądkowym, tak jak jest dotychczas.

Ale tu nie chodzi o cenzure i nikt wprowadzac jej nie chce :) Chodzi o ogolne zasady i zapewniam Cie ze w atmosferze nic sie nie zmieni :-)
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-01-29, 22:09   

Marcin napisał/a:
Chodzi o ogolne zasady i zapewniam Cie ze w atmosferze nic sie nie zmieni


Ogolne zasady kultury chyba kazdy zna. Ci, ktorzy nie znali juz niestety nie udzielaja sie na forum... ;-)

Jesli ma byc to ogolny regulamin (nie przeklinac, nie spamowac, nie powtarzac, piac na temat etc) i komus zechce sie go opracowac dlaczego nie.

Prewencyjnie glosowalem na NIE.
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-29, 22:14   

KaS602 napisał/a:
Marcin napisał/a:
Chodzi o ogolne zasady i zapewniam Cie ze w atmosferze nic sie nie zmieni


Ogolne zasady kultury chyba kazdy zna. Ci, ktorzy nie znali juz niestety nie udzielaja sie na forum... ;-)

Jesli ma byc to ogolny regulamin (nie przeklinac, nie spamowac, nie powtarzac, piac na temat etc) i komus zechce sie go opracowac dlaczego nie.

Prewencyjnie glosowalem na NIE.

No wlasnie ma byc to taki ogolny regulamin jaki funkcjonuje prawie na kazdym forum w internecie :-)
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-01-29, 22:27   

Marcin napisał/a:
No wlasnie ma byc to taki ogolny regulamin


No to jesli komus zechce sie go zredagowac, mozna w ramach "formalnosci" zamiescic go na forum...

Proponuje tylko wprowadzic ograniczenie (ostrzezenia etc.) za posty nic nie wnoszace do tematu. Posty typu:
"zgadzam sie"
"dokladnie"
":)"

powinny byc kasowane
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-01-30, 08:57   

Nigdy nie lubiłem czytać regulaminów forum, no chyba że chodziło o jakieś załączniki rozmiar zamieszczanych zdjęć, co do reszty zasad przyjąłem że nie warto spamować głupkowatymi pogaduszkami, używać opcji edytuj jeżeli taka istnieje, a dodatkowo starać się nie wdawać w kłótnie - co niestety kilka razy mi się zdarzyło. Jak ktoś chce to można tworzyć regulaminy - ale wtedy trzeba się ich sztywno trzymać i np na niektórych forach za spamowanie i inne pierdoły leciały ostrzeżenia - co nie zawsze mi się podobało.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2008-01-30, 09:59   

Gregosa napisał/a:
Wszyscy wiemy jak powinniśmy sie zachowywać, a ci co nie wiedzą, to nie nauczą sie tego studiując regulamin.

KaS602 napisał/a:
Ogolne zasady kultury chyba kazdy zna.


Z tym "wszyscy" to praktyka pokazywala rozne rzeczy i z kultura tez roznie bywa - jak wszedzie z reszta. A regulamin to kwestia porzadkowa i element odwolawczy - gdyby ktos mial problem z interpretacja tych powyzszych. Dlatego jestem za regulaminem.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
jej1967 


Marka: SKODA
Model: FELICIA
Silnik: 1,3MPI
Rocznik: 1997
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-30, 10:53   

Przepisy nie nadążają za życiem - czyli nie
Po wtóre to jest prywatne forum-tak wiec właściciel jest „prawem”- i żaden regulamin go nie dotyczy – czyli pic na wode taki regulamin- czyli nie
po drugie jak na takie małe forum jest 2 adm i 1 moderator to powinni sobie spoko dac rade- czyli nie
w sumie 3 razy nie :-P
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-01-30, 19:53   

KaS602 napisał/a:
Marcin napisał/a:
No wlasnie ma byc to taki ogolny regulamin


No to jesli komus zechce sie go zredagowac, mozna w ramach "formalnosci" zamiescic go na forum...

Proponuje tylko wprowadzic ograniczenie (ostrzezenia etc.) za posty nic nie wnoszace do tematu. Posty typu:
"zgadzam sie"
"dokladnie"
":)"

powinny byc kasowane



Nie zgadzam sie z tym zdecydowanie.

czasami trzeba potwierdzić, że zgadzamy się z czyimś zdaniem, albo się nie zgadzamy.

Ewentualnie moge pisac do każdego "zgadzam się", "nie zgadzam się" uzasadnienie, ale wtedy to nam się zrobi oficjalne forum sejmowe, a nie luźny auto klub...

No i oczywiście wtedy idąc tym tokiem rozumowania nie możemy dawać :-) , żeby pokazać, że jakiś żartobliwy post nas rozsmieszył, na przykład.

Za taką pełną powagę i pruski dryl na forum to ja dziękuje...
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-30, 21:45   [OT] specjalny

Cytat:
to ja dziękuje...


"Ależ wodzu, co wódz...?"

(;
 
Gregosa 



Marka: dacia
Model: logan MCV
Silnik: dCi
Rocznik: '07
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 243
Skąd: ...
Wysłany: 2008-01-30, 23:09   Re: [OT] specjalny

Tego się obawiałem, jak zresztą napisałem wcześniej w tym wątku... :shock: Może dajcie już spokój i dyskutujmy na tematy daciowe i okołodziciowe.
_________________
Gregosa
---------
MCV dCi lauréate | 63k+ km
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-01-31, 07:33   

A możę by tak wzorem pewnego forum motoryzacyjnego posty nie wnoszące istotnych wiadomości w danym temacie oraz typowe OT publikować bez licznika wystąpień. Byłby to pewien pomysł na ograniczenie komentowania wszystkiego co sie pojawia, byle tylko zegar nabił jeszcze jeden post... Nie wiem, jak to wygląda technicznie.
_________________

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-31, 09:33   

@Zenec: Jeśli uważasz, że ktokolwiek wypowiada się tylko po to, żeby nabić liczbę wypowiedzi (ja w to nie wierzę), to proponuję po prostu w ogóle wyłączyć ten licznik.
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-01-31, 10:52   

laisar napisał/a:
@Zenec: Jeśli uważasz, że ktokolwiek wypowiada się tylko po to, żeby nabić liczbę wypowiedzi (ja w to nie wierzę), to proponuję po prostu w ogóle wyłączyć ten licznik.


Wyłączyć, a co niby miało by dać komuś nabijanie liczby postów :?: :shock:
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-31, 11:20   

No właśnie nie mam pojęcia - mołojecką chwałę? (;
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-31, 14:50   

Panowie skonczmy gadac na temat jakichs zasad, ograniczen i innych insynuacji. Nikt tutaj nie bedzie wprowadzal ograniczen, ani jakiegos rygoru. Temat robi sie jakos malo ciekawy i psuje niepotrzebnie atmosfere forum. Pozwole go sobie zablokowac. Gdyby ktos chcial wypowiedziec sie na niego w jakis znaczacy sposob niech da mi znac na priv ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne