Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakupy grupowe
Autor Wiadomość
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2010-10-17, 19:53   Zakupy grupowe

Ostatnio trafiłem na takie forum zakupów grupowych: http://www.grupeo.pl

i trochę zacząłem się zastanawiać dlaczego oferowane tam są tylko usługi, a potem znalazłem na stronie Wyborczej artykuł o grupowym kupowaniu mieszkań: http://targi.gazetadom.pl...pie+taniej.html i pomyślałem, że można by spróbować u nas na forum założyć temat dla chcących kupić.

Jedna osoba negocjując z dilerem może go dziś co najwyżej rozśmieszyć i wyrwać drogocenne dywaniki albo autoalarm, ale jakby zebrały się 3 osoby lub więcej, to reprezentant takich mógłby ugrać więcej. Pewnie nie u zwykłych sprzedawców, bo z tego co słyszałem to nie mają jakichś bonusów za obrót, tylko prowizję za sprzedaż, ale reprezentując kilku chętnych można przecież z szefem salonu pogadać, a tego już obrót interesować powinien :)

Co o tym sądzicie ? Raz na jakiś czas pojawiają się tu ludzie wypytujący o Daćki z zamiarem zakupu, a organizując się mogłyby jeszcze jakieś procenty urwać od ceny.
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-10-17, 22:08   

Myślę, że przy kilku samochodach to nie urwiesz dużo - myślę że co najwyżej dostaniesz ten alarm, dywaniki i ekstra po podłokietniku... Musiałoby się zebrać kilkanaście/kilkadziesiąt chętnych - a tym już (niestety) trudniej się dogadać, bo znając życie mile widziane by było gdyby wszyscy chcieli conajmniej podobne wyposażenie.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-10-17, 22:12   

W przypadku Dacii dużo się nie wyrwie, bo schodzą na pniu ale próbowac zawsze warto - każda stówka w cenie, stracić nic nie można raczej :mrgreen:
 
leo 


Marka: MZ, DU, Dacia
Model: ETZ, Tico, Duster
Silnik: 0.125, 0.8, 1.6
Rocznik: 1990, 1998, 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 529
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2010-10-17, 22:18   Re: Zakupy grupowe

Mikele napisał/a:

Co o tym sądzicie ? Raz na jakiś czas pojawiają się tu ludzie wypytujący o Daćki z zamiarem zakupu, a organizując się mogłyby jeszcze jakieś procenty urwać od ceny.


Ależ oczywiście.
Swego czasu w Klubie Tico organizowaliśmy parę akcji zakupu większej ilości różnych rzeczy po preferencyjnej cenie (upusty sięgały nawet 30%). Jest tylko potrzebny ktoś, kto zajmie się negocjacjami, zebraniem kasy, zakupem i rozprowadzeniem towaru. No i oczywiście potrzebne jest forum, na którym akcja zostanie rozpropagowana i znajdzie się chętnych.
Co do zakupu samochodów... wątpię, żeby takie coś wyszło - zbyt wielkie pieniądze, duża odpowiedzialność, sporo kombinacji, no i ZTCW niewielkie możliwości "zejścia" z ceny. Ale zupełnie inaczej sprawa się ma z nabyciem np. większej ilości akcesoriów. Ot, ja np. byłbym zainteresowany zakupem felg do Dustera, na pewno chętnych znalazłoby się więcej... można byłoby powalczyć.

Jest także możliwość wynegocjowania klubowych zniżek w sieciach sklepów, serwisach... Ale do załatwienia tego potrzeba kogoś "bliżej siedzącego" w temacie, nikt z ulicy raczej nie da rady ustalić odpowiednich warunków z kierownictwem.
_________________
Pozdrawiam.
 
Alex 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 14
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2010-10-18, 18:44   

"Kupił nie kupił ,potargować warto". Można popytać się dilerów ,którzy czasami ogłaszają się na forum jakie były by upusty przy zamówieniu grupowym.
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-10-19, 07:40   

Pomysł dobry - ale nie sądzę, żeby to się udało, gdzie dwóch Polaków tam 3 zdania - jeden by miał za daleko, drugi za blisko itd.

Ja jestem dumny z siebie na maksa, bo w Skodzie wyrwałem gratisy na 4500 (Alarm 1700, opony zimowe Michelin Alpin A4 - 1100, dywaniki - 150, czujniki cofania - 800, 50% rabatu na radio - 800) - prawie 10% wartości auta ale wymagało to trochę gimnastyki i ofert innych sprzedawców. Przy Stepway'u największy realny rabat to było 700zł - a kilku dealerów jak zapytałem o zimówki uśmiechnęło się z politowaniem i cały czas hasło - mamy za małe marże.
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
Ostatnio zmieniony przez marektbg 2010-10-19, 08:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2010-10-19, 12:17   

Ja w sumie z auta urwałem przy kupnie nieco ponad 10% z tego co pamiętam, ale dostałem jako gratis tylko nakładki na progi przednich drzwi i montaż zamówionych dodatkowo akcesoriów. Ale nie narzekałem :)


A tak trochę z ostatniej chwili i nie bezpośrednio o kupnie aut, ale też o zakupach grupowych:

sprawdźcie ofertę:
http://www.groupon.pl/dea...campaign=Varies

można ominąć zasadę jeden człowiek - jeden kupon tak jak ten człowiek proponuje:
http://www.grupeo.pl/show...Opony-z-rabatem :mrgreen:
 
Gość

Wysłany: 2011-08-09, 11:56   

Panowie, korzystacie z tych zakupów grupowych?
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-08-09, 13:03   

Mi się zdarza korzystać.
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-08-09, 13:19   

Innym również:
http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=15
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-08-09, 14:41   

Ja nie korzystam bo póki co nie mam potrzeby, ale jak będzie w ofercie towar/usługa której potrzebuję - chętnie skorzystam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne