Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marcin
2008-01-11, 22:01
Krótki kurs przyspieszania
Autor Wiadomość
El Logano 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 DCi K9K 68KM
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 213
Skąd: Okolice Trójmiasta
Wysłany: 2007-09-25, 22:48   Krótki kurs przyspieszania

Nie probujcie tego robic w domu :-) Jedna z prob przyspieszen daje do myslenia.

http://www.youtube.com/watch?v=Gq1Gq4ZYm6w
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-09-26, 08:02   

Powiem tak, kręcił go strasznie jak na 1.5 dCi z 68KM. Aż żal auta :-( , ja zrobię to w podobnym czasie - myślę że koło 11 do 14 sekund - bez tak okrutnego kręcenia. Tym dieslem jeździ się o wiele inaczej niż to pokazali. Tak to się jeździ benzyniakami
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
El Logano 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 DCi K9K 68KM
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 213
Skąd: Okolice Trójmiasta
Wysłany: 2007-09-26, 09:24   

Na luzie faktycznie go katował. Ale jak chcę maks wycisnąć z mojego to zmieniam biegi przy 4200. Przyspieszenie do setki trwa wtedy ok 14s. Przy zmianach biegów przy 3000 setkę auto osiąga po ok 20s.

Z drugiej strony dl;a benzyniaka 4500-5000 obrotów to spacerek. Benzyniaka na sportowo kręci się do minimum 5500 obrotów (za nielicznymi wyjątkami). Diesel jak się go kręci pod odcięcie zachowuje się jak by zaraz się miał rozpaść, benzyna znosi jazdę pod odcięcie całkiem całkiem. W Clio II 1.2, które miałem poprzednio zdarzało mi się kilka razy na każdy tysiąc km przebiegu podkręcić go do 6200 obrotów i po 150 000km silnik byłw doskonałej formie. Gdybym to samo robił w dci tzn kręcił go często pod 5000 obrotów, to pewnie po 50 000km silnik już miał by dosyć.

Ciekawostka - okazuje się, że tylko dzisiejsze nowoczesne diesle nie lubią obrotów. Silniki o zapłonie samoczynnym starszej generacji (z komorą wirową - wtrysk pośredni) osiągały maksymalne moce przy ok 4500 obrotów, zaś czerwona skala na obrotomierzu zaczynała się przy ponad 5000 obrotów (5000 obrotów to dla nowoczesnych diesli już odcięcie). Przykład Golf II 1.6 TD, Opel Omega 2.5 TD i wiele innych aut ze starszymi dieslami.
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-12-20, 10:37   

El Logano napisał/a:
...

Ciekawostka - okazuje się, że tylko dzisiejsze nowoczesne diesle nie lubią obrotów. Silniki o zapłonie samoczynnym starszej generacji (z komorą wirową - wtrysk pośredni) osiągały maksymalne moce przy ok 4500 obrotów, zaś czerwona skala na obrotomierzu zaczynała się przy ponad 5000 obrotów (5000 obrotów to dla nowoczesnych diesli już odcięcie). Przykład Golf II 1.6 TD, Opel Omega 2.5 TD i wiele innych aut ze starszymi dieslami.



Zgadzam się miałem 1.9 diesla w polonezie i to też można było kręcić i nic nigdy silnikowi się nie stało, remontu silnika nie było nawet po 450tys, potem został sprzedany.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne