Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Apgrejd
Autor Wiadomość
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2015-01-06, 09:15   

bebe napisał/a:
Na razie idę chlipać w kąciku i koić nerwy alkoholem. :>

Na nerwy to melisa,kozłek i inne ziółka.
Alkohol to tylko KAC.
Chwilowe niepowodzenie...polak potrafi.
To jak koledzy pomożecie?????
:roll:
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-06, 12:21   

z jakiej do jakiej wersji jest migracja ? Bo ten phpbb zmodfyfikowany przez przemo jest na silniku phpbb 2.0.19

A może zainstalować nową wersję ze stronki przemo phpbb a wersję starej bazy wyeksportowac i nie robic zadnych mergy bazy, tylko na spokojnie uzupelnic nowe forum z nowa baza ( nie wiem jak mocne tam zmiany w strukturach ale raczej do ogarniecia ) starymi watkami, postami, uzytkownikami, uprawnieniami itd. Moze sie tak nie rozjedzie wszystko.
 
Ajgor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 /LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 802
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-01-06, 14:00   

48piotr napisał/a:
bebe napisał/a:
Na razie idę chlipać w kąciku i koić nerwy alkoholem. :>

Na nerwy to melisa,kozłek i inne ziółka.
Alkohol to tylko KAC.
Chwilowe niepowodzenie...polak potrafi.
To jak koledzy pomożecie?????
:roll:




Racja! jak byśmy Chłopu pomogli to kac miałby mniejszy, choć z drugiej strony , jak by każdy coś ze sobą przyniósł to na to samo by wyszło... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-06, 17:16   

corrado napisał/a:
z jakiej do jakiej wersji jest migracja ? Bo ten phpbb zmodfyfikowany przez przemo jest na silniku phpbb 2.0.19

To co jest tutaj to nawet nie wiem, co to jest. :) Znaczy, przedstawia się jako Przemo 1.12.6, ale co dokładnie Przemo wziął za bazę swego wiekopomnego dzieła, to nie wiadomo. :) Najprawdopodobniej jest to któreś phpBB2, z przemowymi naroślami. A zmigrować mam nadzieję do MyBB, przy czym nie wiem na jakiej wersji ostatecznie zakończymy naszą przygodę, bo MyBB 1.8.x nie pozwala już na migrację z phpBB2, a MyBB 1.6.x robił problemy z wersją skryptu do migracji (do momentu aż mu je wyperswadowałem :> ). Wersja optymistyczna zakłada migrację do MyBB 1.6 i z niej do 1.8.

corrado napisał/a:
A może zainstalować nową wersję ze stronki przemo phpbb a wersję starej bazy wyeksportowac i nie robic zadnych mergy bazy, tylko na spokojnie uzupelnic nowe forum z nowa baza ( nie wiem jak mocne tam zmiany w strukturach ale raczej do ogarniecia ) starymi watkami, postami, uzytkownikami, uprawnieniami itd. Moze sie tak nie rozjedzie wszystko.

Rozjedzie się wszystko. :) phpBB3 ma oczywiście zupełnie inną strukturę bazy, zaś co od siebie dodał Przemo, to już sam Przemo raczy wiedzieć. ;) Do tego przesiadka na phpBB3 to, z tego co czytam, również zupełna pomyłka, bo kto żyw zeń ucieka i chyba w ogóle projekt zostanie porzucony, bo ludzie zwyczajnie przesiedli się na lepsze silniki (a niemal każdy jest lepszy). MyBB jest opensourśny, ma architekturę modułową, niestety jak niemal wszystkie silniki forumowe jest napisany w php, ale nie można mieć wszystkiego. :) Ponieważ jest sporo nowszy i nadal jest aktywnie rozwijany, liczę na to, że poza nowymi możliwościami administracyjnymi uwolni nas od problemów z wydajnością (a tak naprawdę z limitami narzucanymi przez hosting).

A, no i będzie Tapatalk! ;)
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2015-01-06, 17:26   

bebe napisał/a:
Na razie idę chlipać w kąciku i koić nerwy alkoholem...
... to pierwsze nie - to drugie jak najbardziej popieram. :mrgreen:
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-06, 17:30   

aaa to trzeba było napisać że na myBB. To może nie tak że się rozjedzie bo do zrobienia w końcu, tylko zależy ile rzeźby. Oby było faktycznie szybciej

Z tego co teraz tak sobie przeglądam, zalecana konwersja to z Przema -> phpBB3 -> dopiero do myBB
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-10, 22:43   

bebe a może potrzebne Ci pieniądze ale na migrację forum - na lepszy hosting php + mysqlem albo moze na informatyka by zmigrował ?
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-11, 18:05   

corrado napisał/a:
bebe a może potrzebne Ci pieniądze ale na migrację forum - na lepszy hosting php + mysqlem albo moze na informatyka by zmigrował ?

Za dużo kombinowania.

Jeśli chodzi o informatyków, to szczerze mówiąc w materii około linuksowo-hostingowo-forumowej nie znam nikogo lepszego niż ja sam. :) (Chociaż przepraszam, kolesie z opencaching.pl ostatnio robili podobną akcję i mam wrażenie, że poszło im znacznie sprawniej, więc albo są lepsi, albo mieli więcej czasu, albo nie wiem wszystkiego. :) W moim przypadku problemem jest głównie wolny czas. Ostatnio nie mam go za wiele, co widać zresztą po mojej aktywności na forum. Na pewno postaram się coś więcej podziałać w ferie, kiedy to wyjadą na wakacje wszyscy nasi podopieczni. :>

Co do hostingu, to nie wiem. Poza problemami z migracją, wywołanymi przez ograniczenia hostingu, i powracającymi błędami połączenia z bazą, które wynikają z owych ograniczeń, a które migracja ma rozwiazać, to w sumie lepszy hosting nam nie jest potrzebny. Do tego przenosiny to kolejna poważna operacja, w którą z kolei dodatkowo trzeba by dość mocno zaangażować Marcina, więc na chwilę obecną nie umiałbym uzasadnić zmiany hostingu. Gdyby jednak takie uzasadnienie się pojawiło, to ja jestem pierwszy chętny, bo kto widział panel administracyjny o12.pl, ten spojrzał w Otchłań. :>
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-13, 10:55   

To ile jeszcze potrwa ta migracja? :mrgreen:
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-01-13, 11:09   

5-10 lat ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-14, 01:48   

corrado napisał/a:
To ile jeszcze potrwa ta migracja? :mrgreen:

Któż to wie? :) Po 19.01 przysiądę na parę wieczorów i zobaczymy, co wyjdzie. Jeśli QA w osobach laisara i Marka uzna, że efekt jest zadowalający, to pewnie w weekend 24.01 albo 31.01 kolejne podejście.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-15, 12:48   

lepiej zostaw tak jak jest :)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-16, 01:08   

corrado napisał/a:
lepiej zostaw tak jak jest :)

Zostawiłbym, wżdy się nie da. :| To trochę tak, jakby zostać w centrum miasta z chałupą zamykaną na skobel - można się pogodzić z brakiem telewizora i chodzeniem za chałupę, można liczyć na dobrych ludzi, że nie wyniosą wszystkiego w diabły. Ale ja bym nie liczył.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-16, 09:26   

tak jak myślę zawsze : nie znasz się ? daj to komuś innemu.
Oszczędzisz sobie i innym nerwów ;]

Nie masz kasy to daj znać, na pewno zrobią użytkownicy zciepę ze mną włącznie.
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2015-01-16, 09:36   

corrado napisał/a:
tak jak myślę zawsze : nie znasz się ? daj to komuś innemu.
Oszczędzisz sobie i innym nerwów ;]

Nie masz kasy to daj znać, na pewno zrobią użytkownicy zciepę ze mną włącznie.


Z tego co pisał bebe to znać się zna, kasy mu nie brakuje, jeno czasu, a tego mu żaden użytkownik forum nie dołoży :-)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-29, 02:01   

Raport z placu boju: mam już obczajoną migrację Przemo -> myBB 1.6 -> myBB 1.8. Do obczajenia pozostaje:
  • awatary (nie migrują się, ale mam wrażenie, że to tylko kwestia ścieżki),
  • załączniki (tu nie ma zmiłuj, muszę je jakoś zmigrować)
  • przejrzeć wszystkie możliwe ustawienia forum (w myBB jest ich na oko 3 razy więcej) i sprawdzić czy nie ma jakiejś miny, przy okazji możliwie dostosować wygląd i zachowanie nowego silnika do starego
  • przejrzeć uprawnienia grup
  • wybrać jakiś szablon, co cieszy oko i jest niebieski :)
  • odpalić portal i shoutboxa (na dzień dobry nie ma)
Niestety najbliższy weekend znowu odpada. :( Będę pomału dłubał kolejne rzeczy z listy i dawał znać.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-22, 01:22   

Nie ruszyłem niczego z listy, bo postanowiłem przetestować, czy po zmigrowaniu forum na swoim serwerze jestem w stanie przenieść wszystko z powrotem na hosting.

No więc, już jestem. :) Tyle tylko, że zajęło mi to jakieś cztery wieczory móżdżenia. :/

Najpierw przetestowałem u siebie, czy przy migracji phpBB -> myBB 1.6 -> myBB 1.8 nic się nie rozjeżdża. No więc, poza jednym drobiazgiem w skrypcie myBB 1.6 do migracji, wszystko działa pięknie.

W tym momencie wystarczy zrobić dump bazy, spakować kod forum i całość wrzucić na hosting. Tyle tylko, że hosting ma ograniczenie 105 MB uploadowanego pliku, a dump bazy ma 300 MB. :> Na szczęście myPhpAdmin obsługuje spakowane pliki! Ale po spakowaniu dump nadal ma ponad 105 MB. Na szczęście po spakowaniu bzipem ma 85 MB! Ale samo pakowanie na mojej wspaniałej maszynie trwa ponad 20 minut. :>

Następnie okazało się, że zaimportowaną bazę widać w myPhpAdminie, ale nie widać w magicznym utyliszczu cPanela do zawiadywania bazami/użyszkodnikami tychże. Co może by i nie przeszkadzało, gdyby nie to, że do tak zaimportowanej bazy nie można się dostać normalnym klientem. :> Szybki gógiel wykazał, że jest to po prostu błąd w cPanelu, a w'ugle to po co pan robił dump bazy z DROP/CREATE DATABASE?! To, że można, to nie znaczy, że wolno! :> Dobra wiadomość jest taka, że baza-widmo nie zajmuje nam miejsca. :D Przy okazji wystawię ticket chopcom z o12, żeby ją skasowali. Tymczasem da się założyć pustą bazę w cPanelu i zaimportować do niej dump. Co prawda import w połowie wywala się na timeoucie, ale puszczony jeszcze raz działa normalnie, bo czemu nie. :)

Tak więc na chwilę obecną umiemy zmigrować forum na nowy silnik, pozostaje kosmetyka z postu powyżej.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-22, 11:03   

K. I. E. D. Y? (:
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-02-22, 13:02   

bebe - a nie można na chwile obecną odpalić nowego zmigrowanego forum sprawdzić czy działa podmienic adresy i jest git? Tu przed migracją po prostu wyłączyć stare by ludziska nie dopisali niczego nowego.
Co do avatarów - no chyba każdy może sobie odświeżyć swoje :-) do nowych wartości nowego profilu.

No i też przyłącze się do pytania powyżej zadanego przez laisara - kiedy?
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-22, 14:32   

Na czym ty pracujesz że spakowanie 300 MB trwa 20 min ?
to C2D a może w ogóle jakiś Athlon ?
_________________
Moje auto
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-22, 21:16   

laisar napisał/a:
K. I. E. D. Y? (:

Nie poganiaj, bo będzie wolniej! :>

d3mol3k napisał/a:
bebe - a nie można na chwile obecną odpalić nowego zmigrowanego forum sprawdzić czy działa podmienic adresy i jest git? Tu przed migracją po prostu wyłączyć stare by ludziska nie dopisali niczego nowego.

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. W sensie, czy można odpalić forum na nowym silniku tak na pałę po migracji, bez dostosowywania go do obecnych ustawień i wyglądu? Można, ale będzie brzydko i dziwnie, a zważywszy na to, ile mi to wszystko zajmuje, będziemy się bujać z taką prowizorką niewiadomo ile. Więc wolałbym jak najwięcej rzeczy dopracować przed ostateczną migracją.

d3mol3k napisał/a:
Co do avatarów - no chyba każdy może sobie odświeżyć swoje :-) do nowych wartości nowego profilu.

Może. Ale jest szansa, że to tylko kwestia poprawienia jednej ścieżki, więc czemu nie spróbować?

d3mol3k napisał/a:
No i też przyłącze się do pytania powyżej zadanego przez laisara - kiedy?

Nie poganiaj, bo będzie wolniej! :D A serio - widać, jak sprawdza się podawanie konkretnych terminów. Ale powiedzmy, że na koniec lutego zdam raport, co udało mi się posprawdzać i zrobić z listy powyżej. Wtedy zadecydujemy, co dalej z migracją.

Karenzo napisał/a:
Na czym ty pracujesz że spakowanie 300 MB trwa 20 min ?
to C2D a może w ogóle jakiś Athlon ?

Intel Atom D525 bodajże. :) Jako domowy serwer sprawdza się znakomicie, ale jak trzeba coś policzyć, to działa tak jak działa. :)
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2015-02-22, 21:29   

bebe napisał/a:
Nie poganiaj, bo będzie wolniej! :>


Bylebyś się wyrobił przed myBB 2.0, bo znowu kolejna migracja by Cię czekała:-) Powodzenia

P.S. Na Intel Atom to musi być niezła nauka cierpliwości :-)
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-02-22, 21:48   

W sumie masz rację bebe ;). Jak już odpalić to dobrze i ostatecznie.
Co do poganiania - nie poganiam ;) ale ciekawość zżera jak to będzie działało wyglądało i ogólnie ;-) .
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-22, 23:28   

benyo napisał/a:
Bylebyś się wyrobił przed myBB 2.0, bo znowu kolejna migracja by Cię czekała:-) Powodzenia

Zakładam, że po migracji będzie pod tym względem super-fajnie, a kolejne upgrade'y nie będą się wiązać z taką rozwałką.

benyo napisał/a:
P.S. Na Intel Atom to musi być niezła nauka cierpliwości :-)

Nie, zupełnie nie. Ta sama migracja bazy na domowym serwerze odbywa się trochę ponad dwa razy szybciej niż na naszym hostingu. :) Jedyne co chodzi faktycznie cokolwiek wolno, to ten bzip, ale tego nie robię co chwilę, tylko przy dobrych wiatrach zrobię jeszcze jeden raz, przy finalnej migracji. To serwer - do pracy na konsoli, mysqla, apache'a, poczty itd. ten Atom wystarcza w zupełności.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-23, 21:35   

Awatary opanowane. :) Siadam do załączników...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne