Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Apgrejd
Autor Wiadomość
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2015-02-23, 22:06   

bebe napisał/a:
Awatary opanowane. :) Siadam do załączników...


No to jak zrobisz te załączniki to my na zlocie postawimy jakieś "załączniki" Tobie :-)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-26, 21:25   

bebe napisał/a:
laisar napisał/a:
K. I. E. D. Y? (:

Nie poganiaj, bo będzie wolniej! :>

Nie poganiam - pytam, żebyś wiedział, że sprawa w ogóle kogoś interesuje [;
 
Ajgor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 /LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 802
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-02-26, 23:42   

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
laisar napisał/a:
K. I. E. D. Y? (:

Nie poganiaj, bo będzie wolniej! :>

Nie poganiam - pytam, żebyś wiedział, że sprawa w ogóle kogoś interesuje [;


Po ilości wyświetleń widać że interesuje. :-)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-09, 21:02   

NZŻ już nie może słuchać o migracji więc będę palił zwierza (czyli się zwierzał) tutaj. :>

Załączniki malowniczo wybuchły mi w twarz. :>

Okazało się, że skrypt migrujący phpBB2 -> myBB1.6 nie migruje załączników. W ogóle. Nie migruje, bo nie ma w nim w ogóle mechanizmu do migracji załączników. Jak tego wcześniej nie zauważyłem - nie wiem. :(

Ponieważ na forum mamy trochę ponad 10 000 załączników, nie bardzo można z nich zrezygnować. Zacząłem więc obczajać ścieżkę phpBB2 -> phpBB3 -> myBB1.8, i już po paru wieczorach poprawiania debilnych błędów w skryptach i przekonywania się, jacy to z dokumentujących phpBB fantastyczni dowcipnisie :> - zmęczyłem migrację do poprzedniego stanu.

Załączniki się zmigrowały, tyle, że obrazki były ucięte w połowie. :/ Uznałem, że to wina jakiegoś skichanego phpowego przenoszenia zawartości lewą ręką przez prawe ramię, i mimo, że obiecałem sobie, że już nigdy tego nie zrobię, siadłem i napisałem w phpie własną wersję skryptu migrującego załączniki. :Z Skrypt po prostu kopiował pliki, przy okazji prostując kosmiczny burdel z nazwami, jaki generował oryginalny skrypt do migracji. A przy okazji działał kilkadziesiąt razy szybciej. :/ Nowy skrypt zagadał od strzału, zmigrował wszystko ślicznie, tyle że zdjęcia nadal były ucięte, tylko w innych miejscach. :O To jednak naprowadziło mnie na trop - skoro kopiuję pliki, to nie one są skaszanione. Okazało się, że coś, lecz nie wiadomo co, pozmieniało rozmiary plików w bazie - wystarczyło zmienić na właściwy i zdjęcie wczytywane było w całości. Czemu tak się działo - wuj jeden raczy wiedzieć. Rozmiary plików są przenoszone z jednej bazy do drugiej jeden do jednego, poza jakimś magicznym błędem w silniku mysqla (myISAM vs InnoDB?) nie mam pomysłu, co by to mogło być. Ponieważ teraz w obu bazach nazwy plików były takie same, mogłem zapuścić turbo-strasznego update'a, który zaorał docelową bazę właściwymi rozmiarami plików. :> Ku mej delikatnej rozpaczy - to również nic nie dało. Parę dni później zacząłem znowu kombinować, porównałem rozmiary zapisane w obu bazach - identyczne; zapuściłem po raz kolejny generowanie thumbnaili przez silnik forum, i stała się rzecz dziwna - thumbnaile się nie wygenerowały, ale za to obrazki wyświetlane są poprawnie. :D Mam tylko cichą nadzieję, że przy finalnej migracji uda mi się powtórzyć tą śtukę. :>

Z dalszych niefajnych rzeczy:
  • Nie migrują się pola dodatkowe profili, czyli w naszym wypadku marka, model itp. samochodu. Smuteczek, ale chyba nic się z tym nie da zrobić.
  • Nie migrują się "pomuki". To już smuteczek większy. Może by się dało coś poradzić, ale nowsze fora mają bardziej rozbudowane systemy reputacji, więc nie wiem, czy logicznie da się to jakoś pożenić.
  • myBB 1.8 jest tak wspaniałe i nowe, że nie pasują do niego pluginy od 1.6. :> Co jest niefajne, bo do 1.6 było sporo fajnych pluginów, np. wiki czy bugtracker, których próżno szukać w 1.8, przynajmniej póki co.
  • Niebieski temat do 1.8, poza tym domyślnym, jakiś sensowny jest w sumie jeden. :>

Siadam do "pomuków".
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3674
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-03-09, 21:45   

 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-11, 23:36   

Wiadomości o uporaniu się z załącznikami były mocno przesadzone. :>

Okaza'o się, że to nie załączniki są nieskaszanione, a thumbnaile. Thumbnaile czemuś wygenerowały się w oryginalnych rozmiarach, a nie w thumbnailowych, więc wyglądały z daleka jak oryginalne załączniki. :) Rozmiarów załączników nie da się zaorać ze starej bazy, bo... są złe w starej bazie. Jakim cudem? Albo w którymś momencie zamieniłem kierunek orania i zaorałem starą danymi z nowej, albo duchy jakieś. Temat albo sam z siebie się rozwiąże przy finalnej migracji, albo w prosty sposób można wygenerować poprawne rozmiary z fizycznych plików. Zakładam, że temat załączników jest opanowany. :>

Przysiadłem do "pomuków". Sposób, w jaki autorzy bądź sam Przemo rozwiązali temat pomuków sprawia, że (właśnie) piję. :> Mam wrażenie, że strukturę bazy w phpBB po kilku minutach tłumaczenia lepiej zaprojektowałaby Maja. :> Najważniejsze jednak, że znalazłem prosty sposób, żeby ogólny stan pomuków oraz chociażby dodatkowe pola profili przemigrować bezpośrednio z Przema do myBB, przy założeniu, że będzie do czego migrować - tzn. w docelowej bazie muszą być dodatkowe pola profili (co jest banalne) i jakiś system pomuków (którego na dzień dobry nie ma). Tak więc trzeba jeszcze znaleźć jakiś prosty mod pomukowy. (W myBB jest niby jakiś wbudowany system reputacji, ale ocenia się w nim userów i/lub wątki, nie posty, no i jest on ździebko bez sensu w naszym przypadku.)

Szukanie modu pomukowego odkładam na stosik (kolejkę właściwie), a tymczasem bierę się za konfig forum.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3674
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-03-13, 19:35   

Zgłaszam awarię phpBB by przemo, zniknęło info o ilości "pomogł" z avataru usera
Miałem 10 , a teraz nie mam nic :-(
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-13, 21:24   

Jak nie masz jak masz. Ja widzę te Twoje 10
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-13, 21:35   

Na forum "produkcyjnym" nie robię nic, jeśli się psuje, to samo z siebie. :)

Ze śmiesznych rzeczy - napisałem skrypt do poprawiania rozmiaru plików w bazie. Odpaliłem i troszkę opadły mi macki. :D Otóż okazało się, że plików z niewłaściwym rozmiarem jest w sumie... 14. Na ponad 10000! To, że testowałem działanie załączników akurat na wątku, w którym kilka tych zepsutych się trafiło, zakrawa na cud mniemany. :D
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3674
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-03-14, 08:18   

ok, już są znowu - cięzko na nie pracowałem, teraz mogę spać spokojnie :-)
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 300
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2021-01-14, 23:46   Migracja forum na nowszy silnik

Cześć. Ogólnie jestem tu nowy (mój drugi topic tutaj), ale chciałbym zaproponować jedną, aczkolwiek bardzo ważną zmianę - mianowicie migrację forum na nowszy silnik i obsługę urządzeń mobilnych.

plusy:
- większe bezpieczeństwo
- stabilność i wydajność na wyższym poziomie
- obsługa z urządzenia mobilnego

minusy:
-część rzeczy może nie działać lub działać w zmienionej wersji
-część informacji można stracić (posty, użytkownicy, rangi etc powinny zostać - myślę np. o obecnych osiągnięciach jak ilość "pomógł"
- możliwe, że zniknie portal, ale w zamian za to można zaproponować pełnoprawny system zarządzania treścią np. wordpress, który powinien się pięknie zintegrować z forum

Oczywiście mogę zrobić taką migrację lub pomóc.

Jak szanowni użytkownicy i administracja zapatruje się na taki pomysł?
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-15, 00:34   

Piszesz jakbyś był jakimś informatykiem/programistą a chcesz być niewolnikiem banku na 10 lat, coś tu nie pasuje. :-P ;-)
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 300
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2021-01-15, 00:38   

jestem informatykiem, ale mieszkam w biednym regionie :P
_________________
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-15, 08:49   

Jak ktoś mi mówi o "unowocześnieniu" strony, czy "zmianie silnika", to włos mi się jeży ze strachu... Niestety, na podstawie własnych doświadczeń, choćby z bankami, czy ze sklepami internetowymi, w których zawodowo robię zakupy części elektronicznych. Po takim "unowocześnieniu" zwykle tracę pożyteczne funkcje a system działa tak, że zamówienie, które dotąd można było zrobić w 10 minut, trwa później 30 minut a przy okazji okazuje się, że mam niekompatybilną przeglądarkę a instalacja nowej wymusza wymianę komputera. To samo dotyczy aplikacji dla urządzeń mobilnych, smartfonów itd...
Generalnie- gdy coś od lat działa dobrze- nie ruszać!
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-01-15, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-15, 09:15   

Dymek napisał/a:
Jak ktoś mi mówi o "unowocześnieniu" strony, czy "zmianie silnika", to włos mi się jeży ze strachu.

Niestety tak to już jest, a wszystko dla dobra klienta żeby mu się lepiej żyło a właściwie jest to po to żeby informatycy/programiści mieli coś do wpisania w CV i ciągłą pracę przy poprawianiu samych siebie.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2021-01-15, 11:13   

1. WP poprawiało pocztę - wcześniej pojawiało eis 10 pierwszych wiadomości . Jak chciałem je wszystkie skasować to zaznaczałem na górze i won . Teraz pojawia się X wiadomości ( nawet nie chciało mi się liczyć ) i jak chcę wyrzucić te 10 to muszę po kolei odznaczać . I nie ma możliwości powrotu do "starego " uszczęśliwili mnie na siłę .
2. Żonie zakładałem profil pacjenta ( lekarz zapowiedział , że będzie wystawiał tylko nowoczesne recepty i zwolnienia . Analfabetą komputerowym nie jestem . ale tego programistę / informatyka co to opracowywał i gościa co zatwierdzał to bym pod ścianą postawił .
3. Dostałem do sprawdzenia nowy modem - instalacja trwała 2 razy dłużej niż starego . Sparowanie innych sprzętów przez wi fi to istna mordęga . W starym wystarczyło wpisać jeden kod . A nowy wcale nie działał lepiej i teraz lezy na półce .

Nie jestem wrogiem nowych rzeczy / rozwiązań . Ale z głową .
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2021-01-15, 11:44   

Panowie dyskusja się zapędziła w kozi róg. Z jednej strony te forum potrzebuje od lat aktualizacji, php BB by Przemo, po latach jest upierdliwe, ale wiadomo trzeba uważać. Z drugiej strony wasz, aż paniczny strach. Rozumiem wasze obawy, ale problem który opisujecie rozbija się o kilka zjawisk, wśród których są:
1. Ciśnienie na progres (widać to w dyskusjach o marce Dacia kontra reszta świata)
2. Niedołężność działów IT i deweloperów, są to często d...le.
3. Brak ze strony konsumenta głosowania portfelem poprzedzonego jakąkolwiek analizą i łapanie się na marketingowy lep ("sukcesy": FB, VW po dieselgate, trendy w elektronice użytkowej).

No ale, wyjście z epoki brązu przydałoby się. Myślenie jak w "Konopielce".
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-01-15, 11:56   

Forum jest stabilne ale jak wyskoczy jakaś dziura w silniku PHP i nikt jej nie załata w nieobsługiwane już wersji to hostingu zarzuca wsparcie dla starej wersji PHP na której stoi to forum.

Więc z upgradeami nie chodzi o gonienie króliczka tylko o nie zostanie w czarnej d...
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-15, 13:50   

Wszystkie argumenty na tak są OK, ale obyśmy mogli jeszcze coś popisać w tym półroczu optymistycznie patrząc. ;-)
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2021-01-15, 23:13   

Dymek napisał/a:
Jak ktoś mi mówi o "unowocześnieniu" strony, czy "zmianie silnika", to włos mi się jeży ze strachu... Niestety, na podstawie własnych doświadczeń, choćby z bankami, czy ze sklepami internetowymi, w których zawodowo robię zakupy części elektronicznych. Po takim "unowocześnieniu" zwykle tracę pożyteczne funkcje a system działa tak, że zamówienie, które dotąd można było zrobić w 10 minut, trwa później 30 minut a przy okazji okazuje się, że mam niekompatybilną przeglądarkę a instalacja nowej wymusza wymianę komputera. To samo dotyczy aplikacji dla urządzeń mobilnych, smartfonów itd...
Generalnie- gdy coś od lat działa dobrze- nie ruszać!


100 procent zgoda - w tme kretyńskie animacje, ulubione to dawny parking, patrzysz na koszyk a tam 3 ostatnie artykuły, resztę zobaczysz jak zajrzysz głębiej. Misz-masz z walutami i językami. W banku żubra mniej-więcej to samo, wszystkiego, co dawniej miałeś pod ręką trzeba szukać, a nie możesz nawet otworzyć naraz dwóch okien, w tme - ile chcesz. Mbank - to samo plus jakieś debilne klasyfikacje kosztów- jak kupię pierogi w zakładzie pracy chronionej prowadzonym przez fundację, to mi zalicza na dobroczynność. Jakieś budżety, preliminarze, kosztorysy...
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
klazow 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150 4x4 FAP
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2020
Posty: 105
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-01-16, 00:22   

eplus napisał/a:
(...) jak kupię pierogi w zakładzie pracy chronionej prowadzonym przez fundację, to mi zalicza na dobroczynność. (...)


I to jest dowód na bezwzględną potrzebę tych zmian. Gdyby nie one, to byś nie wiedział jak dobrą, szczodrą i szlachetną osobą jesteś.
W sumie, to podziękowania powinieneś do banku wysłać.

A tak na serio... to dopisuję się do listy wkurzonych na swój bank za zbyt częste i z mojego punktu widzenia zupełnie zbędne lub szkodliwe zmiany.

Korzystanie z tej strony jest dla mnie ok.
Czy dla młodych jest archaiczna i czy z tego powodu mniej popularna?
Czy jej ewentualne unowocześnienie spowoduje odpływ części niezadowolonych bywalców?

Nie wiem, więc apeluję do ciągnących ten wózek:
Róbcie co chcecie byle mi się tu nadal podobało. :mrgreen:

Ps.
Z całą pewnością ten widoczny na pasku trójkąt z wykrzyknikiem i treść "Niezabezpieczona" przed adresem strony marketingowym atutem nie jest :-/
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-18, 09:18   

klazow napisał/a:
Z całą pewnością ten widoczny na pasku trójkąt z wykrzyknikiem i treść "Niezabezpieczona" przed adresem strony marketingowym atutem nie jest :-/

Nic takiego tu nigdy nie zauważyłem...
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-01-18, 10:50   

Strona nie obsługuje https i to jest fakt (wszystkie dane idą niezaszyfrowane, w tym hasło)
 
klazow 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150 4x4 FAP
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2020
Posty: 105
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-01-18, 17:59   

Dymek napisał/a:
klazow napisał/a:
Z całą pewnością ten widoczny na pasku trójkąt z wykrzyknikiem i treść "Niezabezpieczona" przed adresem strony marketingowym atutem nie jest :-/

Nic takiego tu nigdy nie zauważyłem...


Widocznie kiepsko lokalizację opisałem. :oops:
O to chodzi:
Tu się schowało
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-19, 10:48   

klazow napisał/a:
Widocznie kiepsko lokalizację opisałem. O to chodzi:

To pewnie zależy od przeglądarki i jej ustawień zabezpieczeń. U mnie tego nie ma... :oops:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne