Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-06-22, 22:51
Mikrofon fabryczny nie działa / działa słabo - poprawienie
Autor Wiadomość
duch 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2018
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-01, 21:20   

Montował ktoś mikrofon z w.w wątku w MN3 (MediaNav Evolution 2) ?

Pozdrawiam.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-11-02, 10:30   

http://www.daciaklub.pl/f...1798043#1798043
darek.s napisał/a:
gorzej jest z jakością trybu głośnomówiącego. Ja słyszę doskonale ale inni mnie źle słyszą.

Jakość połączenia nie zależy od radia A od tandetnego mikrofonu w podsufitce.
 
darek.s 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: D4F 1,2 75KM zagazowany u dealera
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-11-02, 16:31   

telecaster1951 napisał/a:
Jakość połączenia nie zależy od radia A od tandetnego mikrofonu w podsufitce.

szczerze mówiąc nie zastanawiałem się gdzie jest mikrofon. W takim układzie pasuje go wymienić i skoro padła już taka podpowiedź ( za którą dziękuję ) to może j4eszcze dowiem się na jaki. Może ma ktoś już sprawdzony. Bo z nowym radiem na które się w zasadzie już zdecydowałem problem będzie identyczny.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-02, 19:07   

Nie trzeba go wymieniać :)
Z nieznanych nam powodów w samochodach Renault mikrofon jest poprawnie ustawiony w obudowie tzn element aktywny mikrofonu jest poprawnie ustawiony zaś w Daciach element aktywny jest przekręcony o 90 stopni i tak naprawdę zbiera sygnał wytłumiony przez gumową uszczelkę.
Rozmawiałem dziś z Tobą z samochodu w którym przekręciłem ten element w kierunku w dół - chyba mnie dobrze słyszałeś ?
Zrób to to kilka minut roboty :)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
darek.s 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: D4F 1,2 75KM zagazowany u dealera
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-11-03, 09:28   

Ponad rok temu podobne problemy miał mój znajomy tyle, że w Subaru.Ooryginalne radio miało mikrofon wbudowany i działało dobrze. Ale zmienił na Androida z zewnętrznym mikrofonem i zaczęły się problemy. Próbował już wszystkiego. Kupował różne mikrofony i próbował różne ustawienia i kicha. Nawet do takiego z wyższej półki , który działał dobrze ale jak się do niego mówiło z bliska dorabiałem mu wzmacniacz ale też to niewiele pomogło.
Przed chwilą z nim rozmawiałem i ma teraz duży mikrofon umiejscowiony obok lusterka ale szału nie ma.
Mam jeszcze pytanie o dokładniejsze współrzędne tego mikrofonu w Dacii, żebym za dużo podsufitki nie rozbierał.
 
darek.s 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: D4F 1,2 75KM zagazowany u dealera
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 137
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2019-11-03, 09:31   

jas_pik napisał/a:

Z nieznanych nam powodów

... jak nie wiadomo o co chodzi chodzi o kasę. Gdyby w Daciach wszystko było super to kto kupiłby droższą Renówkę? Bo prawidłowe ustawienie mikrofonu kosztów chyba nie robi...
jas_pik napisał/a:
element aktywny jest przekręcony o 90 stopni i tak naprawdę zbiera sygnał wytłumiony przez gumową uszczelkę.

Rozumiem przez to , że samo obrócenie mikrofonu nic nie da i trzeba go rozebrać i obrócić sam element aktywny.
Ostatnio zmieniony przez darek.s 2019-11-03, 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-11-03, 11:14   

Tylko to wszystko jest odkrywane po zakupie i nie powoduje, że ktoś zdecyduje się na zakup Renault. Ktoś dał ciała przy projekcie i teraz mają to gdzieś.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
darek.s 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: D4F 1,2 75KM zagazowany u dealera
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-11-03, 18:58   

Prezes napisał/a:
Ja przekręciłem mikrofon, jest lepiej, ale d... nie urywa :roll:

to prawda ale przynajmiej jestem rozumiany. specjalnie dzwoniłem do tego znajomego z subaru bo jest na te rzeczy wyczulony. Zrobiłem to na szybko wyginając na nózkach mikrofon i całośc obracajac. Z trudem się mieściło i w żaden sposób nie trzymało kupy dlatego uzyłem kleju na gorąco. Mikrofon nie jest centralnie w środku. Postarawszy sie mysle, że efekt końcowy byłby lepszy. Szkoda, że to forum nie ma własnego serwera na zdjęcia i trzeba sie posiłkować zewnętrznymi. na elektrodzie działa to lepiej.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-03, 19:30   

Znacznie można poprawić jakość ( a dokładniej zmniejszyć poziom szumów pochodzących od jazdy/wiatru) poprzez naklejenie odrobiny materiału tłumiącego od środka dachu na wysokości mikrofonu.
Jeszcze jeden drobny trik znacznie poprawiający masz głos w czasie "szybkiej" jazdy to zmiana anteny .
Potrzebujemy anteny nie gładkiej ale takiej która ma owinięty spiralnie drucik wzdłuż bata .
Znacznie mniejsze szumy pochodzą wtedy od anteny i nie przedostają się do mikrofonu.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
darek.s 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: D4F 1,2 75KM zagazowany u dealera
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-11-03, 19:46   

jas_pik napisał/a:
Znacznie można poprawić jakość

...widzę, że kolega ma dokładnie ogarnięty temat . Pełen szacun 8-) . To oczywiste, że mikrofon zbiera nie tylko nasz głos ale i całą resztę a do blachy dachu jak by nie było ma najbliżej... Ale na oczywiste sprawy czasem trudno wpaść. I wytłumienie od tej strony na pewno przyniesie wymierne efekty. I takim materiałem zdaje się być filc. Tylko jakoś nad ten mikrofon trzeba go wsunąć. A w tym celu to trzeba przynajmniej częściowo zdemontować podsufitkę. Chyba że się mylę...
Tak czy owak próba zostanie podjęta.
Ostatnio zmieniony przez darek.s 2019-11-03, 20:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-03, 20:59   

darek.s napisał/a:
I takim materiałem zdaje się być filc. Tylko jakoś nad ten mikrofon trzeba go wsunąć. A w tym celu to trzeba przynajmniej częściowo zdemontować podsufitkę. Chyba że się mylę...
Tak czy owak próba zostanie podjęta.

Ja to robiłem przy okazji wymiany podstawy anteny . Niestety po jednej z zim skorodował totalnie gwint bata i przy odkręcaniu bata uszkodzeniu uległa też podstawa . Aby ją wymienić trzeba się było dostać do nakrętki od strony podsufitki. Opuściłem ją od strony szyby czołowej i bez problemu wymieniłem .
Mozna oczywiście wtedy wymienić także podstawę w której będzie także antena GPS oraz podwójna antena FM/DAB. Widziałem takie na alledrogo w dość fajnych cenach,
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3623
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-03, 21:40   

darek.s napisał/a:
Tylko jakoś nad ten mikrofon trzeba go wsunąć. A w tym celu to trzeba przynajmniej częściowo zdemontować podsufitkę. Chyba że się mylę...
Tak czy owak próba zostanie podjęta.

Mając Logana ogarniesz sprawę jedynie demontując lampkę oświetlenia kabiny, wtedy podłożysz coś pod mikrofon- jest tuż przed lampką. Zresztą łatwiej zrobić tą podkładkę niż zdemontować mikrofon do jego przerobienia- kabelek ma krótki bo przypięty jest zapinką do elementu blachy i ciężko dostać do złączki na kablu. W najgorszym razie odpinasz zaczepy daszków przeciwsłonecznych (przez ich obrócenie o 90 stopni) i odkręcasz ich mocowania (śruby Torx T20) i odchylasz podsufitkę od strony szyby.
Link do tematu: KLIK
Niestety sprawdziłem- przerobienie mikrofonu bardzo niewiele daje, warstwa tłumiąca również, nie spodziewaj się cudów. Mikrofon po prostu powinien być umieszczony znacznie bliżej ust kierowcy aby nie łapał innych dźwięków i pogłosu z wnętrza kabiny, być może powinien być też lepszej jakości. Zauważ, że rozmowy prowadzone przy wyłączonym silniku są naprawdę dobrej jakości bez żadnych poprawek mikrofonu.

jas_pik napisał/a:
... przy odkręcaniu bata uszkodzeniu uległa też podstawa . Aby ją wymienić trzeba się było dostać do nakrętki od strony podsufitki. Opuściłem ją od strony szyby czołowej i bez problemu wymieniłem

W Sandero/Loganie nakrętka podstawy anteny znajduje się centralnie nad lampką kabiny i do wymiany podstawy wystarczy samo wyjęcie lampki.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-11-03, 22:01, w całości zmieniany 4 razy  
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-12-16, 16:04   

Dymek napisał/a:
...
Niestety sprawdziłem- przerobienie mikrofonu bardzo niewiele daje, warstwa tłumiąca również, nie spodziewaj się cudów. Mikrofon po prostu powinien być umieszczony znacznie bliżej ust kierowcy aby nie łapał innych dźwięków i pogłosu z wnętrza kabiny, być może powinien być też lepszej jakości. Zauważ, że rozmowy prowadzone przy wyłączonym silniku są naprawdę dobrej jakości bez żadnych poprawek mikrofonu.


Mam pytanie odnośnie mikrofony w MNEvo 2018 - @dymek czy w samym radyjku jest zamontowany mikrofon który rozłącza wpięcie mikrofonu montowanego w podsufitce?
Chodzi mi o ten otwór ładnie wykonany w górnym lewym rogu (ten koło włącznika/wyłącznika). Czy tam jest mikrofon czy to tylko taki duperelek otwór wentylacyjny? :-)
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
Ostatnio zmieniony przez d3mol3k 2019-12-16, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-16, 18:47   

d3mol3k napisał/a:
w samym radyjku jest zamontowany mikrofon który rozłącza wpięcie mikrofonu montowanego w podsufitce?
Chodzi mi o ten otwór ładnie wykonany w górnym lewym rogu (ten koło włącznika/wyłącznika). Czy tam jest mikrofon czy to tylko taki duperelek otwór wentylacyjny? :-)

Ten mikrofon wbudowany nie jest zależny od mikrofonu zewnętrznego w zaden spsób.
Do tego nie jest w każdym urządzeniu ( zależne to jest od wersji hw)
I wg moich logów może zadziałać jedynie wyłącznie przy działaniu trybu Ecall - w przypadku braku sygnału z mikrofonu w podsufitce .
Ale nikt nigdzie tego nie opisywał
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3623
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-17, 08:49   

d3mol3k napisał/a:
... czy w samym radyjku jest zamontowany mikrofon który rozłącza wpięcie mikrofonu montowanego w podsufitce?
Chodzi mi o ten otwór ładnie wykonany w górnym lewym rogu (ten koło włącznika/wyłącznika). Czy tam jest mikrofon czy to tylko taki duperelek otwór wentylacyjny?

jas_pik napisał/a:
Ten mikrofon wbudowany nie jest zależny od mikrofonu zewnętrznego w zaden spsób.
Do tego nie jest w każdym urządzeniu ( zależne to jest od wersji hw)
I wg moich logów może zadziałać jedynie wyłącznie przy działaniu trybu Ecall - w przypadku braku sygnału z mikrofonu w podsufitce . Ale nikt nigdzie tego nie opisywał


Nie badałem faktu obecności i działania tego mikrofonu u siebie, ale zakładam, że kol. jas-pik może mieć rację a tego mikrofonu może tam nawet w ogóle nie być. Ale może sprawa warta jest jeszcze zbadania.
Rozglądam się za zewnętrznym mikrofonem z myślą zainstalowania go w innym miejscu. Nie daje mi spokoju rewelacyjna wprost jakość rozmów ze stareńkiego zestawu głośnomówiącego (Siemens HKW-600), który mam zamontowany w drugim, znaaacznie głośniejszym wewnątrz samochodzie (Matiz)- tam mam mikrofonik przypięty na rzepa do podsufitki z lewej strony, tuż nad słupkiem "A". Czyli znacznie bliżej ust kierowcy niż punkt wybrany w Daciach. Porównawczo jakość głosu z tego mikrofonu jest... właściwie tego się nawet nie daje porównać :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-12-17, 09:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-17, 23:40   

A poprawiłeś ( przekręciłeś sam mikrofon w obudowie ) ?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3623
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-18, 08:08   

jas_pik napisał/a:
A poprawiłeś ( przekręciłeś sam mikrofon w obudowie ) ?
Ja? Owszem- obracałem:
Dymek napisał/a:
Niestety, sprawdziłem- przerobienie mikrofonu bardzo niewiele daje, warstwa tłumiąca również...
Owszem, jest coś tam lepiej, ale w dalszym ciągu ma się to nijak do jakości jaka powinna być (i jaka wiem, że jest do uzyskania na innym sprzęcie). Na szczęście przez telefon rozmawiam bardzo rzadko, więc chwilowo nic nie kombinuję.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-12-18, 08:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-18, 13:51   

Dymek napisał/a:
Owszem, jest coś tam lepiej, ale w dalszym ciągu ma się to nijak do jakości jaka powinna być (i jaka wiem, że jest do uzyskania na innym sprzęcie). Na szczęście przez telefon rozmawiam bardzo rzadko, więc chwilowo nic nie kombinuję.

No to w MN3 jakość sygnału z tego samego mikrofonu jest już wyśmienita ( nie mamy co prada żadnego schematu tego nowego MN3 ale wygląda na to że został uruchomiony aktywny system redukcji hałasów z otoczenia
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-12-19, 16:05   

@jas_pik - dzięki za informacje. Liczyłem że można odpiąć ten mikrofon w podsufitce i zadziała to coś co może być ukryte pod tym otworkiem ;).
@darek.s - no ciekawie to wygląda czytając twoje informacje.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Adamerio 


Marka: Renault
Model: Megane II ph II
Silnik: dCi
Rocznik: 2008
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 84
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-05-03, 10:34   Przestał działać mikrofon

Czy w MN można wykonać jakiś wewnętrzny test mikrofonu :?: Ot tak przestał działać - gdy wykonuję lub odbieram połączenie nie słychać mojego głosu. Przy przewodach w ostatnim czasie nic nie było ruszane :roll:
Ostatnio zmieniony przez Adamerio 2020-05-03, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-03, 11:09   

Fizycznie to można sprawdzić po kablach, czy coś nie zostało naruszone. Ale jak nic nie ruszałeś, to sprawdź przede wszystkim połączenia i ustawienia w Bluetooth . Tam idzie sterowanie mikrofonem i łącznością z telefonem. Może wykasuj wszystkie powiązania i spróbuj ponownie zalogować ponownie swój telefon. Czasami można mieć coś poprzestawiane w ustawieniach samego telefonu / mute, ściszenie itp/. MNE jest tutaj tylko pośrednikiem w łączności głośnomówiącej. Wyższy poziom , jak nic nie pomoże , to trzeba wejść w menu ustawień radia, ale to jest wyższy poziom!
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-03, 16:09   

Multimetr i pomiar rezystancji oraz napięcia na pinach wejściowych podczas rozmowy - albo od strony MN albo mikrofonu.
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-03, 16:11   

Oczywiście poszukaj w podobnym temacie wcześniej

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=11812

A z instrukcji;
Cytat:
W trakcie prowadzenia rozmowy, użytkownik może:

- nazwa kontaktu (jeżeli jego numer jest
zapisany w książce telefonicznej);
- numer telefonu dzwoniącego;
- ,,Nieznany" (jeżeli nie można wyświetlić
numeru).

PL.48

- włączyć/wyłączyć mikrofon naciskając 2
lub 3;
- przerwać połączenie naciskając 1;
- włączyć głośnik telefonu naciskając 4;
- włączyć głośnik samochodu naciskając 5;

LISTA FUNKCJONALNOŚCI MEDIA NAV w MICOM TEST; jest opis w odpowiednim temacie;
Cytat:
MIC – zewnętrzny mikrofon

sprawdzić ustawienia
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-03, 18:12   

Jeśli masz MN3 i bawiłeś się przypadkiem MICOM-em to często się zdarza że przy zmianie nawet innych ustawień możemy zmienić ustawienia mikrofonu
W pokazanym ustawieniu mamy ustawienie Narrowband czyli ograniczona szerokość pasma głosu . Mamy jeszcze do wyboru Wideband - czyli szerokie pasmo dźwięku oraz no mic czyli wyłączony mikrofon

micom_mn3.jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 126,46 KB

_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
darox 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 16. 16v
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Sty 2021
Posty: 23
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2021-02-10, 06:09   

Witajcie, mam media Nav oraz fabryczny mikrofon ale niestety aby ktoś mnie usłyszał muszę głośno krzyczeć, teraz pytanie media nav ma w sobie wbudowany mikrofon ? Podejrzewam ze ten w podsufitowych musiał paść.
Ostatnio zmieniony przez darox 2021-02-10, 06:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne