Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:23
Piszczące radio połączenie tel z radiem
Autor Wiadomość
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-04-08, 20:11   Piszczące radio połączenie tel z radiem

Witam. Kolejna przypadłość.... zastanawiam się czy polubię ten samochód ....ale do rzeczy. Mam problem w połączeniu radia z telefonem. Otóż jak się łączą to po chwili następuje taki pisk,że ciężko wyrobić. Nieraz łączy się bez zgrzytu, ale po rozmowie rozłącza i radio nie wykrywa telefonu (muszę ręcznie zaznaczyć mój tel i albo połączy albo piszczy,a nieraz sam to robi). W serwisie zalecili nowy tel bo mój stary itp.....zmieniłem na nowy i lipa. Miał ktoś taką przypadłość?
 
Carbo 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V 75
Rocznik: 2014
Wersja: BlackLine2 5 os.
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-04-08, 20:33   

Jaki miałeś stary tel i jaki teraz parujesz z radiem ?
Pisk miałem raz, kiedy mój tel był połączony z radiem i do osoby siedzącej na miejscu pasażera zadzwoniłem żeby pokazać jak to działa (ale to była jakaś naprawdę stara motorolka) natomiast później test powtórzyłem z kumplem który też ma iphona i tu już żadnego pisku nie było.
Sprawdź jaki standard bluetooth mają telefony które próbowałeś parować. Jeżeli są zgodne z radiem dacii to możesz jeszcze jakiś spróbować połączyć i jeżeli nadal będzie problem to już wtedy raczej będzie wina bluetootha albo softu w radiu
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-04-08, 20:44   

Telefon jeden to nokia z 2010 roku, drugi nokia z 2015 roku (symboli nie pamiętam) ,ale w innych samochodach obydwa chodzą OK . Tak więc wina chyba leży w radiu Dacii
 
Carbo 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V 75
Rocznik: 2014
Wersja: BlackLine2 5 os.
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-04-08, 21:25   

Właśnie o te symbole mi chodziło bo wtedy bym sprawdził czy te modele obsługują Bluetooth A2DP :-D aczkolwiek nie upieram się że to na pewno to jest przyczyną...po prostu od tego bym zaczął eliminować możliwe problemy.
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-04-08, 21:39   

nokia 206 i 3720c jak masz taki wykaz to proszę sprawdź :)
Ostatnio zmieniony przez dacia 2015-04-08, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
Carbo 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V 75
Rocznik: 2014
Wersja: BlackLine2 5 os.
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-04-09, 01:03   

Nokia Asha 206 ma bluetooth 2.1 bez obsługi A2DP, natomiast 3720c też 2.1 ale z obsługą A2DP (czyli żeby było śmieszniej starszy model ma coś czego nie ma nowszy ;-) ) muszę jeszczę wyszperać jaki standard blue ma fabryczne radio w dacii, bo mimo że standardy blue powinny być kompatybilne w każdą stronę to teoria teoria a praktyka swoją drogą :-D Ale tak na szybko to sprawdź w ustawieniach blue w telu czy nie masz włączonych jakichś ograniczeń czasowych albo przez jaki okres jest on widoczny dla innych urządzeń to raz a dwa jeżeli masz możliwość to spróbuj połączyć z radiem jakiś tel z nowym androidem na pokładzie (coś powyżej ver 4.0) albo jakiegoś iphona
ok - znalazłem to radio, i jeżeli dobrze patrzę to to cudo to humax automotive z obsługą Bluetooth od 2.1 do 4.0 i stadardami A2DP/AVRCP/HFP/PBAP. Czyli zaczął bym od sparowania tak napisałem wyżej z czymś nowszym i jeżeli wtedy nic się nie zmieni to dopiero zrzuciłbym winę na radio :)
Ostatnio zmieniony przez Carbo 2015-04-09, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-04-10, 20:44   

OK . Mam jeszcze samsunga galaxy wiec go połączę bo póki co mam zestaw głośno mówiący a z telefonem przy uchu latam :mrgreen: Co do starej noki to ten model to rzeźnik :-)
Ostatnio zmieniony przez dacia 2015-04-10, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
Carbo 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V 75
Rocznik: 2014
Wersja: BlackLine2 5 os.
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-04-13, 22:40   

Haha 3720c to był kosior (upadki na chodnik, zanurzanie w piwie itd itp) a w życiu bym nie pomyślał że jak spadnie z biurka na puchaty dywan to pęknie jej wyświetlacz :-P ale to tak odbiegając od tematu . A jak już znajdziesz chwilę i uda Ci się przetestować radio sparowane z Galaxy to skrobnij chociaż słówko jaki był efekt bo ciekawość mnie zżera jak rdza trabanta :mrgreen:
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-04-16, 20:52   

Wiem,że takich sprzętów już nie robią :) moja co dziennie gdzieś leci . Ostatnio spadła z 4 metrów na ziemię i nic:) pobrudziła się tylko. Co do radia to poszło na serwis, w sumie serwisant sam zaproponował wyciągnięcie i przesłanie do centrali i ,,niech się magistry z daci męczą" :-)
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-05-03, 22:39   

Dostałem nowe radio, przez chwile nie piszczało aż do dziś. Piszczy na wszystkim (telefon,smartfon). Ostatnio nawet robią się piski nawet jak radio mam wyłączone a telefon chce się połączyć . Miał ktoś taką przypadłość?
 
Carbo 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V 75
Rocznik: 2014
Wersja: BlackLine2 5 os.
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-05-03, 22:52   

Z nudów sparowałem z radiem dwa inne iphony ( 4 i 5), jakiś polski wynalazek MyPhone, jednego galaxy s4, SE Xperia X10 (wiekowo odpowiada Twojej 3720c) i na żadnym nie bylo najmniejszego problemu z odbieraniem,inicjowaniem połączeń, odczytywaniem książki telefonicznej i ostatnich połączeń, dodatkowo po zabawie z iPhonami odkryłem że można nawet odpalić w tel YT a dzwięk puścić przez bluetootha, tak samo jak i muzkę z pamięci i wszystko śmigało...to tak w ramach moich doświadczeń od czasu ostatniego Twojego postu. Skoro radio zostało wymienione na nowe, a piszczy kiedy jest wyłączone to może gdzieś jest jakieś przepięcie....a jeżeli piszczy tak jak kiedyś telefon ekranował przy nadchodzącym połączeniu kiedy leżał przy głośnikach od kompa albo monitorze to może to sprawa samego kabelka który idzie do mikrofonu w podsufitce ?? nie znam się na elektronice ale może to jakiś trop ?
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1146
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2015-05-03, 23:43   

u mnie jest tak jak radio śpi a telefon ma blucza włączonego a ktoś zadzwoni to tak piszczy ze oszaleć idzie.
ale jak radio włączone to ładnie się łączy i działa Oki, tylko mi dwóch naraz nie chce połączyć.
acha jak ja dzwonie na włączonym bluczu na postoju a radio jest wyłączone to tez piszczy
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-05-04, 21:25   

Tu nie chodzi o piski takie jak podczas połączenia telefonu przy włączonym radiu tylko o typowe piski bardzo głośnie i nie przyjemne. Co do parowanie to sprawdzałem na nowych, starych, smartfonie i raz piszczy 10 razy nie. Co do samej obsługi gdy wszystko gra to jest OK, ale ten pisk.....i po skończonej rozmowie nie łączy się ; muszę go odszukać w opcji radia.Carbo spróbuj polatać samochodem z włączonym bluczem i daj znać. Bo mi jak wymienili radio to przez parę dni był spokój,a teraz piszczy masakrycznie co jakiś czas...nie ma reguły
 
Carbo 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V 75
Rocznik: 2014
Wersja: BlackLine2 5 os.
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-05-04, 23:33   

wat To że dwóch się nie da na raz połączyć to akurat dobrze, bo wtedy dopiero byłby meksyk :-D Chyba że ktoś używa jednocześnie dwóch aparatów to wtedy tylko już dual sim zostaje :-P
Dacia W telefonie zawsze mam z przyzwyczajenia włączonego blututka, w tym problem bo u mnie nic się nie dzieje. A to co kolega wat napisał to już w ogóle zgupłem bo radio rzadko ale czasami zdarza mi się że radio mam wyłączone, zjadę gdzieś na pobocze, i dzwonię albo odbieram połączenia i radio nawet nie piśnie. Jutro zobaczę czy jeżeli radio jest wyłączone a ja będę używał jakiegoś innego aparatu niż zawsze to pojawią się jakieś piski albo inne piekielne odgłosy
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne