Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-11-28, 02:43
Jakim jesteś kierowcą
Autor Wiadomość
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-28, 21:39   

laisar napisał/a:
Widać ktoś musi wyrobić za Ciebie "normę"

To pewnie ja.
1_Strasznie dawno temu, autko było ewidentnie żle zaparkowane. Panowie z ORMO , nie mogli dawać mandatów więc przez godzinkę czy dwie musiałem wysłuchiwać pana prelegenta. Jaka władza taka kara.
2_Przejechał Pan na czerwonym.....Moim skromnym zdaniem wjechałem na żółtym. 300, nie pamiętam ile punktów
3_jazda bez dokumentów. Doszliśmy do porozumienia. 100, bez punktów
4_Za nie manie światreł. Były ale postojowe. 50, i pożyczyliśmy sobie miłego popołudnia.

Prawko mam od 1981, więc powodów do ukarania pewnie było ...uuuuuuuuuuuuuuuuu. ale mi się upiekło. Ze smutkiem muszę dodać że na ogół łamię przepisy, a zwłaszcza ten dotyczący ograniczenia prędkości. Nie żeby miał na tym polu jakieś wybitne zasługi ale pomyślcie proszę jak można na Włókniarzy jechać 60. To przecież grzech.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-29, 08:42   

Cytat:
KOMUCH TO KOMUCH.. nie wazne kiedy se rodzil, a tymbardziej zdawal.. ;)

To zapewne też: "i nieważne, co w życiu robił i jakie ma poglądy" - czyli taki współczesny "żyd, mason i cyklista" w jednym. Teraz rozumiem... <EOT>.
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-01-29, 13:22   

No moze tym razem troche przesadzilem z tym komuchem ale... Moja mama chyba tez nie miala zadnych wypadkow, co do mandatow to nie pamietam, ale jesli to tez niewiele. W gorach jak miala przastawic samochod to nie umiala ruszyc z miejsca, ja sie musialem meczyc w butach narciarskich. No to jest dobrym kierowca ?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-29, 14:13   

Ja nie odczuwam potrzeby oceniania innych, ale w życiu po prostu bardzo rzadko zdarzają się sytuacje "dobry w każdym aspekcie" - zazwyczaj w różnych sprawach ma się różne umiejętności. I właśnie "bycie kierowcą" to chyba wbrew powszechnemu mniemaniu zbyt skomplikowana kwestia, żeby się ją dało skwitować krótko: "dobry / zły" - jedne umiejętności (np manewrowanie) można mieć na marnym poziomie, a inne (np bezpieczna jazda) na świetnym i wcale się to nie wyklucza (ani w sumie w ogóle nie musi mieć ze sobą związku).
 
walther 



Marka: Dacia/Fiat Palio Weekend 1.6HL
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5dci85KM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-10, 01:57   

15 lat za kółkiem rocznie ok 25000 km, bezkolizyjnie, 0 mandatów i łapówek - ale to może kwestia szczęścia. Ogólnie nie przekraczam 10-20 km/h ponad dopuszczalną (co często denerwuje pasażerów, ale mam to w d... w końcu ta ja jestem kapitanem na pokładzie - pierwszym po bogu ;-) ). Jednak przyznam się do jednego. Im dłużej jeżdżę, tym bardziej boję się jeździć... Może inaczej - jestem bardziej ostrożny i wyczulony bo wiele już widziałem...
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-06-10, 09:30   

walther napisał/a:
Jednak przyznam się do jednego. Im dłużej jeżdżę, tym bardziej boję się jeździć... Może inaczej - jestem bardziej ostrożny i wyczulony bo wiele już widziałem...

Ja tak mam jakiś czas po tym, jak zdam sobie sprawę z błędu, który popełniłem i pomyślę co by było gdybym miał mniej szczęścia. Wiem, że więcej tak nie zrobię, ale za to obawiam się, że inni kierowcy mogą popełnić ten sam błąd i wtedy mogę nie mieć już farta.
 
zielony 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV oraz MCV II
Silnik: 1,6 MPI oraz TCe 90 E-R
Rocznik: 2009 oraz 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 196
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2009-06-10, 21:33   

Nie wiem, jakim jestem kierowcą, ale staram się być jak najlepszym i pamiętać własne błędy.

W piłce nożnej - nie jest najlepszym bramkarzem ten, który fruwa w efektownych paradach, ale ten, który wie, gdzie się ustawić. Myślę, że z prowadzeniem samochodu jest podobnie ;-) Należy unikać niebezpiecznych sytuacji i nie prowokować losu...
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-06-10, 22:36   

Niekoniecznie.. :P

a co.. ? grasz.. ? :)
 
zielony 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV oraz MCV II
Silnik: 1,6 MPI oraz TCe 90 E-R
Rocznik: 2009 oraz 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 196
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2009-06-11, 19:29   

Jestem już za stary na granie, ale kiedyś :-D ....właśnie na bramce. Przewidywanie rozwoju sytuacji - to wspólna porządana cecha bramkarza i kierowcy ;-)
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-06-11, 19:41   

Ale chyba nie w jakiejs wyzszej lidze... ? Moze za slabo fruwales... :P
 
borys68 


Marka: Kia
Model: cyd kombi
Silnik: 1.6 a/t
Rocznik: 2008
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 219
Skąd: Warszawa Bielany
Wysłany: 2009-06-11, 19:42   

Ahoj!
Ja tam kierowcą jestem słabym. Mam prawo jazdy od miesiąca i nastukałem ok. 500 kilometerów. To jakim mogę być w tej chwili?
Borys
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-06-11, 19:44   

No jak stukasz to kiepskim.. 40 lat bez stluczki to dopiero mozesz mowic, ze jestes ok :P
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-06-11, 21:09   

borys68 napisał/a:
To jakim mogę być w tej chwili?

Najważniejsze: żywym :!:
 
Gość

Wysłany: 2010-03-09, 13:53   

Od 20 lat jestem kierowcą, podróżuję dużo po Polsce ( ze względu na prowadzoną firmę budowlaną) I muszę przyznać, że w ciągu tych lat naprawdę nie spowodowałem żadnego wypadku, nawet żadnej zwierzyny nie potrąciłem. Jeżdzę normalnie czyli rozsądnie. Wyznaję zasadę, że brawura jest synonimem głupoty, wystarczy spojrzeć na polskie drogi tam jej nie brakuje.
 
piotrek.korbas 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 MPI
Dołączył: 21 Lip 2020
Posty: 1
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2020-07-22, 06:30   Jakim jesteś kierowcą

Cześć :mrgreen: Wydaje mi się, że na to jakimi kierowcami jesteśmy składa się wiele czynników. Na pewno nasza teoretyczna wiedza o aucie, którym prowadzimy, znajomość zasad ruchu drogowego, doświadczenie w jeździe, znajomość trików, o których młodsi kierowcy nie mają pojęcia :-P oraz oczywiście to jakimi jesteśmy ludźmi! Moim zdaniem styl naszej jazdy nie zależy tylko od tego jak nas tego nauczono i ile wyćwiczyliśmy, lecz również od tego jakie mamy postawy. Np. czy mamy skłonność do przestrzegania zasad, czy wręcz przeciwnie- odstępowania od nich. Tutaj jest fajnie i naukowo to przedstawione: https://perso.in/responsibilities-obowiazki/#przestrzeganie_zasad Znalazłam tę stronkę przy okazji wypełnienia testu psychologicznego :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne