Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Niedoróbki Logana
Autor Wiadomość
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-05, 15:28   

Za te drobne 35000 złotych autko powinno być ocynkowane bodaj do połowy. Rzecz jasna moim skromnym zdaniem.
W ubiegłym roku rdza wyszła mi na krawędzi błotnika pod klapką wlewu paliwa. Dokonano poprawki lakierniczej i wściekły na serwis ( ale to juz inna sprawa) wróciłem do domu. Teraz mam to z powrotem i dodatkowo na krawędzi pokrywy bagażnika (tam zawsze zimą stoi spora warstwa sniegu, choć w naszym klimacie to chyba nic nadzwyczajnego)

Co zaś się tyczy niedoróbek to:
- od jakiedoś czasu mam dodatkową sygnalizację klimatyzacji, dzwiękową
(szwagier miał scenika II i ten sam problem, mieli więc 10 lat na poprawienie sprężarki}
- dokładnie to samo tylko gósniej to "sygnalizacja" załączonego wentylatora, a jeszcze rok temu było go słychać dopiero gdy zgasiłem silnik
- łożysko sprzęgła, j.w.
- mam przejechane 56000 km, i na złej nawierzchni auto zrobiło się nieprzyjemnie głośne. A przecierz dacia chałas w standarcie ma dopiero po przekroczeniu 120 km/h
(powyżej prędkości 120 , nawet na świetnej jak na Polskę nawierzchni, nowy odcinek Łódź - Poznań, nie da się rozmawiać z kims kto siedzi z tyłu autka, chyba że odepnie pasy i się pochyli do przodu, choć słyszałem że to nie do końca zgodne z przepisami i rozsądkiem rzecz jasna)
- tragiczna widoczność wstecz przez lusterka zewnętrzne. W następnych modelach zastąpione przez większe ( właśnie sobie takie kupiłem choć jeszcze mam je w pudełku )

W ramach gwarancji wymieniono mi:
- ramiona wycieraczek ( korozja)
- łożysko w przednim prawym kole
- końcówkę drążka, prawa strona
- dwa włączniki (od szyb, popalone żarówki)
- zespół przełączników od wycieraczek ( zdechł przełącznik komputera)


Przyznać jednak muszę że mnie boli kiedy pomyślę że to nie ja wybecalowałem te 35000 zł. Ja jestem jej drugim właścicielem. Kupując 10 miesięczne autko przekonany byłem że robię interes.
Może gdyby nie ta rdza byłbym z niej bardziej zadowolony.

================================
No i jeszcze jedno , to najładniejsze autko jakie kiedykolwiek miałem, :)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18026
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-08, 12:37   

Cytat:
Co zaś się tyczy niedoróbek to:
[...]

Do większości tych rzeczy ciężko mi się odnieść, bo i auto inne (MCV-ka), i przebieg nie ten, i zmienność osobnicza jeszcze wchodzi w grę - ale ogólnie mam inne odczucia.


Cytat:
W ramach gwarancji wymieniono mi:
[...]

Nawet patrząc na auta z wyższych półek niż Dacia powiedziałbym, że to właściwie niezbyt wiele i raczej "drobiazgi" - których w dodatku w części można by oczekiwać z powodu stanu naszych dróg (zawieszenie).


Ale za to...
Cytat:
Może gdyby nie ta rdza byłbym z niej bardziej zadowolony.

...ta sprawa jest chyba faktycznie najważniejsza - więc mimo wszystko pocieszające jest z kolei to, że w sumie niezbyt wiele osób się na nią skarży.
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-08, 14:18   

laisar napisał/a:
...ta sprawa jest chyba faktycznie najważniejsza - więc mimo wszystko pocieszające jest z kolei to, że w sumie niezbyt wiele osób się na nią skarży.


Nie wim czy niewiele bo jak zwróciłem się do serwisu o pomoc to pierwsze pytanie jakie mi zadano to czy rdza jest na nadkolach. U mnie nie, ale wynika z tego że jest u innych. Oficjalnie nie przyznają się przecież do tego że coś w autku za mocno przyoszczędzono, a juz napewno nie z dobrej woli.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18026
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-08, 16:00   

Cytat:
Nie wim czy niewiele

Opieram się na tym co czytam na naszym forum: wśród ok. 160 użytkowników na rdzę skarży się co najwyżej kilku(nastu?) - i to w większości na drobiazgi (np. ramiona wycieraczek są wręcz "sławne"), choć jest też jeden przypadek wręcz katastrofalny.

Cytat:
pierwsze pytanie jakie mi zadano to czy rdza jest na nadkolach

To pewnie w związku z akcją serwisową - i jest to akurat bardzo pozytywny przykład na nie ukrywanie problemu tylko chęć jego naprawienia.
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-05-08, 17:42   

laisar napisał/a:
Cytat:
pierwsze pytanie jakie mi zadano to czy rdza jest na nadkolach

To pewnie w związku z akcją serwisową - i jest to akurat bardzo pozytywny przykład na nie ukrywanie problemu tylko chęć jego naprawienia.

Dokładnie tak. Problem "potencjalnej możliwości wystąpienia korozji w nadkolach tylnych"
Dotyczy niektórych serii, w tym mojej.
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-08, 23:12   

laisar napisał/a:
To pewnie w związku z akcją serwisową - i jest to akurat bardzo pozytywny przykład na nie ukrywanie problemu tylko chęć jego naprawienia.


Forum przeglądam od zaledwie kilku dni i właśnie znalazłem wątek dotyczący korozji. Wydaje się że faktycznie masz w części rację. Jednak jeśli mają jakieś zalecenia do części aut to powinni się zainteresować i sprawdzić czy aby moje nie podlega takiej procedurze. A tu pan w serwisie prawie obrażony że mu głowę zawracam na miesiąc przed końcem gwarancji. W niedzielę jeśli pogoda dopisze postaram się całe dokładnie doczyścić i zerknę na te miejsca gdzie można się jej spodziewać.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18026
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-08, 23:20   

Cytat:
powinni się zainteresować i sprawdzić [...] A tu pan w serwisie prawie obrażony

Wniosek: zmienić serwis - w razie potrzeby to już lepiej dojeżdżać do innego miasta niż utrzymywać przy życiu patałachów.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne