Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Media Nav i DAB w Polsce
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-09-27, 14:52   

matek napisał/a:
Jest to 282439807R ma tylko dwa złącza białe i brązowe oraz klasyczne mocowanie do dachu z przodu.
Ten numer to numer podwójnej wiązki kabli antenowych a nie numer anteny... W linku nic nie ma.
 
matek 


Marka: Dacia
Model: Sandero II Lift
Silnik: 1,0 SCE
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Wrz 2023
Posty: 26
Skąd: EL
Wysłany: 2023-10-03, 19:54   Ustawienie anteny

Wreszcie dostałem, jest to aktywna tylko dla DAB czy też dla FM. W kafelku DAB powinno być A czy B , czy jest podobny kafelek dla FM i jak go ustawić.

Ant4_4_4.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 32,13 KB

Ant3_3_3.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 22,94 KB

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-04, 08:21   Re: Ustawienie anteny

matek napisał/a:
Wreszcie dostałem, jest to aktywna tylko dla DAB czy też dla FM. W kafelku DAB powinno być A czy B , czy jest podobny kafelek dla FM i jak go ustawić.
Antena jest oczywiście aktywna dla obu zakresów. Masz dwa kafelki DAB i RAD- w obu powinno być ustawione na "A". Jednak na podstawie własnych testów od razu podpowiadam- wystarczy że w jednym z tych kafelków (dowolnym) będzie "A" i antena działa tak samo jakby było w obu. Ale oczywiście ustawiamy prawidłowo w obu ;-)
Antenę używaną, przed zamontowaniem radzę rozebrać- zajrzeć do wnętrza, obejrzeć płytkę elektroniki i upewnić się, że nie było przecieków wody do wnętrza. W razie potrzeby zacieki oczyścić i ewentualnie zabezpieczyć. Można na forach przeczytać, że przecieki się zdarzają, szczególnie w przypadku korzystania z wysokociśnieniowych myjni automatycznych. No i sprawdzić stan uszczelek od strony dachu żeby nie było potem niespodzianek z wodą w kabinie.
No i mam nadzieję, że kupiłeś antenę w komplecie z nakrętką mocującą- inaczej będziesz dokupował albo rzeźbił coś własnego? Dedykowana specjalna nakrętka z koroną jest ważna, bo zapewnia należyty kontakt z masą nadwozia i umożliwia wyprowadzenie kabli bokiem- pod nakrętką.

Antena_282179393R_Sandero_srodek.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 102,75 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-10-04, 09:09, w całości zmieniany 4 razy  
 
matek 


Marka: Dacia
Model: Sandero II Lift
Silnik: 1,0 SCE
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Wrz 2023
Posty: 26
Skąd: EL
Wysłany: 2023-10-04, 15:34   

Po rozebraniu nie widziałem śladów wilgoci ani żadnej korozji, niestety nakrętkę
musiałem dokupić w ASO za 26,50 zł. Mam zamiar wymienić na maszt 40-42 cm
bo ten który mam ma tylko 30 cm, nie wiem czy to coś da.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne