Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Elastyczność silnika
Autor Wiadomość
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-08-27, 21:18   

Facet jest boski.
Przez przypadek kupił nie ten samochód w salonie, a tak w ogóle pomylił salony...
Z wykształcenia samochodziasz, z zawodu prawo i finanse, a podejrzewam, że bardziej po marketingu i zarządzaniu (sprzedawca i poganiacz)…
O motoryzacji krajów ościennych wie tyle co przeczytał w kolorowych gazetkach i oglądał na polskich parkingach auta na niemieckich blachach...
Na pewno nie mieszka w Warszawie, bo w dużych miastach mało kto zwraca uwagę na markę samochodu, no chyba, że to Ferrari, Lamborghini czy może Rolls Roys...
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-08-27, 21:31   

Powolny napisał/a:
To rozumiem, zatem powiem tak, bywam często, jak nie bardzo często, gdzie parkują kierowcy z Niemiec.
Przyznam, że nigdy nie spotkałem Dustera.


Skoro zapraszasz często do siebie, to ja Cię zapraszam do siebie. Zobaczysz ile tygodniowo odjeżdża lor załadowanych Dusterami do... Niemiec, Francji itp. Że o Sandero nie wspomnę.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Żywiec 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 240
Skąd: Żywiec/wieś stołeczna
Wysłany: 2018-08-28, 07:11   

Mamert napisał/a:
bo w dużych miastach mało kto zwraca uwagę na markę samochodu
a tu się nie zgodzę, mieszkam w dużej stołecznej wsi i jak to często bywa, brakuje miejsc parkingowych więc kierowcy parkują gdzie się da, a ja moją Draculą mogę zaparkować tam gdzie nie mogą zaparkować samochody "plaskacze" i dzięki temu wzbudzam emocje niekiedy pozytywne -"fajna ta Dacia krawężników się nie boi" lub bardziej radykalne - "jak on mógł, tak nie wolno ale co tam to tylko Dacia" co mnie dziwi bo reszta samochodów również stoi zaparkowanych z wątpliwą dbałością o przepisy, lub jak przyjeżdżam z wojaży i mam samochód zachlapany błotem po dach, często również łącznie z dachem, ludzie się przyglądają, uśmiechają i zaczyna się rozmowa o "rumuńskich samochodach".
 
karmnik 


Marka: dacia
Model: logan mcv 2
Silnik: 0.9 tce
Dołączył: 14 Lis 2017
Posty: 23
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-08-28, 10:02   

Cytat:
Udałem się do salonu Renault, zgodnie z założeniem dot. poszukiwania sam. do zakupu.


Tak sobie przeglądam forum i co ciekawsze wątki, nie udzielając się zanadto :)
Mam pytanie, co robisz z czasem, który oszczędzasz pisząc tak "oczywistymi" skrótami?
Jednocześnie pisząc po trzy zawiłe, treściwe odpowiedzi w jednym lub więcej wątku?
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-08-28, 10:04   

Miejscowość to Warszawa, a dokładniej dzielnice WE - Mokotów, WU - Ochota, WW-F - Wilanów oraz okazjonalnie WPR - powiat pruszkowski.

W wyżej wymienionych okolicach ciężko o racjonalne sprawdzenie spalania z powodu korków.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-28, 12:48   

Powolny napisał/a:
wierzą kościoła.
_________________
48piotr
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-08-28, 12:55   

karmnik napisał/a:
... co robisz z czasem, który oszczędzasz pisząc tak "oczywistymi" skrótami?

:lol:
Oszczędza na paliwo.
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-08-28, 15:15   

Powolny napisał/a:
No fakt, w tym roku w Niemczech nie byłem.

To prawda.

Ty NIGDY nie byłeś w Niemczech, taka jest prawda.
Powolny napisał/a:
Masz rację, dokładnie tak czasem może się zdarzyć, chociaż nie tylko z wierzą kościoła.

Bywa tak np. podczas mgieł, ulewnych opadów...

To fakt, zimą nie jeździsz, za to kupujesz samochody, które są zaśnieżone i nie widać oznaczeń samochodu... :mrgreen:
Powolny napisał/a:
Cytat: oglądał na polskich parkingach auta na niemieckich blachach...



Też prawda, bo w takich miejscach często bywam.

I to stanowi element zdobywania wiedzy o motoryzacji ? :shock:
Powolny napisał/a:
Popatrzmy na dochody Polaków (np. emerytów, rencistów...)

Jak kupowałeś zaśnieżony samochód, to miałeś nagle 200.000 zł, a teraz pierdzielisz o jakichś zarobkach... Drogi kategorii "S" są w Polsce bezpłatne, a można się nimi poruszać 120 kmh, ja akurat jeżdżę 140, bo są znikome szanse na mandat, a sam mandat niewielki za przekroczenie od 11 do 20 kmh
Powolny napisał/a:
Dlaczego na jeden rynek z rombem, a na inny z otwieraczem?

A jakie to ma znaczenie ? Powiem Ci więcej, pierwsze Dacie były sprzedawane jako Nissany, do tej pory jest tak z Pickupem w RPA...
Powolny napisał/a:
Nigdy nie napisałem, że Nowy Duster to fe, natomiast, napisałem, że oglądający z kwaśną miną stwierdzali

Nie spotkałem się z taką reakcją w Trójmieście, więc domniemam, że tak reagują zazdrośni mieszkańcy wsi z 30-letnimi Passerati, Gulfami oraz Bolidami Młodzieży Wiejskiej
Powolny napisał/a:
Gdyby nie ten napis, to faktycznie było by auto, które szybciej lub wolniej wtopiłoby się w tłum.

No właśnie tak wygląda twoja frustracja... na napis Dacia...
Powolny napisał/a:
Jak dziś mam przed oczami pobyt na wczasach, jak na owe czasy, w dość hitowym miejscu nad naszym Bałtykiem i tłumne oglądanie Trabanta z silnikiem polo.

Tego Trabanta chciałbym mieć i dziś, to było zwariowane auto, 650 kg wagi i 60 KM, podobno śmigało ok 150-160 kmh. A tak nawiasem mówiąc miałem Trabanta 601S z automatycznym sprzęgłem...
Powolny napisał/a:
Porozmawiaj z psychologami, jednym z poważniejszych problemów jest stan zamożności (posiadania), nie tylko w oczach dzieci, a wręcz problem dotyka bardzo poważnie grono pedagogiczne.

Nie mam takich problemów, nie muszę poprawiać swojej męskości znaczkiem romba…
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-08-28, 17:28   

Nie wiem, kiedy sprawdzałeś te odcinki, bo nawet późnym wieczorem lubią się korkować.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-08-28, 20:39   

Mam inny pomysł. Za niecały tydzień pewnie przypadnie mi tankowanie. Na jeden bak nie będę wyłączał Start/Stop i zobaczymy jakie mi spalanie wyjdzie. Utrudnieniem dla próby osiągnięcia niższego spalania będzie fakt, że akurat się wakacje skończą, więc samochód będzie miał cięższe warunki. Inna sprawa, że już od kilku dni widać narastającą ilość aut w porannych godzinach szczytu. Ale to jeszcze nie Armageddon, jaki będzie od początku września.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne