Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
Rejestracja samochodu na dwóch właścicieli
Autor Wiadomość
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-10-13, 10:06   Rejestracja samochodu na dwóch właścicieli

Jakie są wady i zalety zarejestrowania samochodu na dwóch właścicieli (ja i Żona)? Opłaca się to robić? Czy przy rejestracji zawsze muszą być wtedy obecne dwie osoby?
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-13, 11:50   

Przy rejestracji i przy każdej innej zmianie wpisu w dowodzie rejestecyjnym.
Ważne także jest to aby ten, kto będzie głównym właścicielem auta miał większe zniżki na ubezpieczenie...
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-13, 11:58   

DO każdej czynności związanej ze zbyciem, przerejestrowaniem, zmianami parametrów pojazdu (np. rejestracja LPG), obciążeniem kredytowym pojazdu, zgłoszeniem i naprawą szkody będą musiały sie stawić dwie osoby - współwłaściciele auta. JEst tez niebezpieczeństwo że w razie słuczki - dwie osoby tracą proporcjonalnie zniżki w OC, AC

Jednym słowem, nie ma rózy bez kolców (lub nie ma rózy bez ognia :lol: )
_________________
GeRRaD
 
Pablo 



Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1,6 MPI
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 44
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2007-10-13, 17:08   

GeRRaD napisał/a:
DO każdej czynności związanej ze zbyciem, przerejestrowaniem, zmianami parametrów pojazdu (np. rejestracja LPG), obciążeniem kredytowym pojazdu, zgłoszeniem i naprawą szkody będą musiały sie stawić dwie osoby - współwłaściciele auta. JEst tez niebezpieczeństwo że w razie słuczki - dwie osoby tracą proporcjonalnie zniżki w OC, AC

Jednym słowem, nie ma rózy bez kolców (lub nie ma rózy bez ognia :lol: )


Dokładnie! Bardzo długo miałem samochód zarejestrowany wspólnie z bratem. Korzyści z tego były żadne, a przy sprzedaży auta tylko kłopot - obaj musieliśmy się spotkać z nabywcą auta i podpisać sie na umowie, wniosek do starostwa o wyrejestrowanie auta musieliśmy obaj podpisać, wniosek do ubezpieczalni o zakończeniu umowy też wymagał dwóch podpisów. Patrząc z własnego doświadczenia odradzam takie rozwiązanie, kompletnie nic nie daje.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-10-13, 20:30   

Cytat:
Jednym słowem, nie ma rózy bez kolców


Ale jaka jest ta róża? Bo z tego co piszecie to widzę same kolce...
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-13, 21:05   

Ano róża jest taka, że np gdy dwóch właścicieli o różnym stażu ubezpieczeniowym posiada 1 auto - to ten o mniejszym stażu korzysta z maximum zniżek na aucie ze współwłasnością wypracowując swoje własne zniżki. Druga róża, niestety dla tych co popełniają wykroczenia - auta na dwóch współwłaścicieli nie zarekwiruje organ administracji państwowej np na poczet kar jednego ze współwłaścicieli, no i trudniej namierzyć sprawcę przy "wesołym zdjęciu" (o ile współwaścicielami są osoby zamieszkujące gdzie indziej).
_________________
GeRRaD
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-10-13, 21:41   

Potwierdzam co napisali koledzy, jak byłem "piekny i młody" :mrgreen: , to korzystałem sobie dzięki temu z maksymalnej zniżki mojego taty.
To chyba jedyne "plusy dodatnie' całej sytuacji. ;-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2007-10-18, 17:42   

Piotr poruszył ciekawy temat, ale odwołał się chyba do nienajlepszego przykładu współwłasności, jakim jest małżeństwo. W normalnych, za przeproszeniem, towarzystwach przyjmuje się prostą zasadę, że małżeństwo to wspólnota prawna, w której obie strony- o ile nie umówiono się inaczej (rozdzielność prawna) - mają te same prawa i korzyści. A zatem to, co posiadam ja, jest takżę własnością (połowiczną de facto) mojej żony. Rejestrując samochód na siebie mam świadomość, że jest on także włąsnością małżonki. Mam wypracowane zniżki za bezszkodową jazdę, ale ma do nich prawo takżę żona, jeżeli kolejny samochód zarejestruje tylko na siebie. Ale uwaga - w typowym układzie szkoda spowodowana na jakimś samochodzie rzutuje na wszystkie pozostałe samochody, których jestem właścicielem (formalnym, niekoniecznie zapisanym w dowodzie rejestracyjnym). Ale można układ małżeński w ubezpieczeniach rozdzielić i dokonać pisemnego zastrzeżenia, aby oddzielnie naliczany był staż mój, a oddzielnie żony. W sumie rejestrowanie samochodu na mężą i żonę nie jest koniecznością, choć może mieć istotne znaczenie , gdyby kiedyś doszło do rozwodu.
Układ współwłasności jest opłacalny, gdy drugim współwłaścicielem nie jest współmałżonek, lecz ktoś inny, choćby i zupełnie obcy, tzw. osoba trzecia. Tak, jak koledzy podkreślili w ubezpieczeniu oc wykorzystuje się zniżki tego współwłąściciela, który ma je w większej wysokości. W zasadzie nie ma większego znaczenia kto jest zapisany pierwszy w dowodzie rejestracyjny, a kto drugi,bowiem obie strony mają normalnie udziały równe, chyba że ustalono inaczej, np. 30% i 70%. Ale nawet przy różnych udziałach w przedmiocie współwłasności korzysta się i tak ze zniżek tego bardziej doświadczonego. Ale czasami prawo swoje, a różne interpretacje swoje. W jednym z towarzystw ma jednak znaczenie, kto jest pierwszy, a kto drugi, ot tak sobie ustalono...
W powyższych przykładach mówiłem o włąścicielach.
Ale najlepszy układ do nabywania zniżek, jeszcze nie akceptowany przez wszystkie towarzystwa, to bycie formalnym użytkownikiem na podstawie spisanej umowy użyczenia. Nie trzeba dokonywać zmiany w dowodzie rejestracyjnym, ale jest się uwzględnionym jako użytkownik na wniosku i na polisie i staż ubezpieczeniowy jest nabywany. Trzeba tylko znależć chętnego właściciela...
Uff, zrobiłem dłuższy wykład, ale może coś tam komuś rozjaśniłem... :->
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne