Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Dokker - pytanie do znawców lub użytkowników
Autor Wiadomość
michaloks 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,5 dCi
Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 2
Skąd: Okocim
  Wysłany: 2018-11-02, 10:33   Dacia Dokker - pytanie do znawców lub użytkowników

Witam,
jestem na kupnie Dacii Dokker, chciałem prosić Was o pomoc. Mam 2 pytania.
Czy można wymienić tą metalową przegrodę z szybą na kratkę otwieraną na pół? Jeśli tak to czy może to zrobić każdy czy musi być np ASO. Chciałem uruchomić funkcje Dacia Easy Seat czyli ten składany fotel pasażera w razie potrzeby, a można to zrobić tylko z kratką. I tutaj pytanie czy ta funkcja będzie możliwa w każdym modelu po ewentualnym zamontowaniu kratki czy taki fotel jest tylko w oryginalnie zamontowanej kratce lub np. wersji Komfort. Prawie wszystkie modele są z tą przegrodą stałą bez kratki, a to najważniejszy warunek do zakupu ponieważ często przewożę długie elementy.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 531
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2018-11-02, 18:17   

Myslę ,że cały temat to homologacja. Jesli takie rozwiazanie wchodziłoby w grę u producenta to ok. Natomiast Twoje potrzeby mogą tu nie spasowac .Wszystko możesz , ale gwarancja , a potem przeglądy i kontrole na drogach . Miałem takie przeboje w Kangoo. Czasem wyciągałem krate .No i 100 na powitanie za jej brak.
 
michaloks 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,5 dCi
Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 2
Skąd: Okocim
Wysłany: 2018-11-02, 18:27   

Ok, chyba to oleje, pisałem juz do salonu i nie da sie przerobić, jak zamontuje kratke to i tak nie bedzie w nim tego specjalnego fotela, musi wyjsc oryginalnie z kratką, tylko wtedy bedzie fotel z tą funkcją. Taka Dacia to 1/50 modeli z tego co widze.
Krystian67, który silnik lepszy wg Ciebie 1,5 dCi czy 1,6 Benzyna + Gaz ? Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie takiej Dacii?
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 531
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2018-11-02, 19:40   

Ty potrzebujesz auta do roboty. Też na to tak patrzę , ale inny profil roboty. Zasada czy diesel , czy benzyna tu na forum jest dośc dobrze opisana. Jesli krótkie jazdy co jakiś czas po miescie to według mnie problemy i normy spalin z wrzesnia 2018. Poczytaj o nowych rozwiązaniach, które niestety podnoszą cene eksplatacji auta. Moja daćka oscyluje w okolicach 8l /100 . Co bym zmienił to na 115 km. Jesli chodzi o resztę. To zależy jakich standartów oczekujesz . Po nie całym roku mogę cos napisać. Ogólnie jest ok. Awarii brak . Coś telepią drzwi tylne lewe. Ale zostawiam to do przeglądu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne