Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2016-02-17, 14:35
Jak długo czekaliście (czekacie) na odbiór Dacii?
Autor Wiadomość
Mirecki 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0
Rocznik: 2022
Wersja: Stepway
Dołączył: 14 Lis 2022
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-11-14, 20:51   

dmgary napisał/a:


Aplikacja My Dacia -> Moje konto -> Moje zamówienia

I tu powinieneś mieć widoczny numer zamówienia, klikniesz na to i powinny być szczegóły.


Dzięki za wskazówki. Pusto tu niestety. Zapewne dealer może podpiąć jakimś swoim magicznym przyciskiem zamówienie do konta?
 
kabaret10 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce (CVT)
Rocznik: 2023
Wersja: Comfort
Dołączył: 19 Sie 2022
Posty: 11
Skąd: Powiat Poznanski
Wysłany: 2022-11-15, 19:29   

Cytat:
Mirecki napisał/a:
Dzięki za wskazówki. Pusto tu niestety. Zapewne dealer może podpiąć jakimś swoim magicznym przyciskiem zamówienie do konta?


Musisz zarejestrować konto na e-mail, który podałeś przy zamówieniu samochodu. Po logowaniu dodać VIN, który otrzymasz od konsultanta jak o niego poprosisz.

Niestety ta aplikacja często ma wielkie dziury czasowe. Według mojej jest jeszcze początek października, a samochód się produkuje. Realnie jest już w transporcie, a odbiór mam jeszcze w tym roku (wcześniej niż pierwotnie zakładano). Na poprzedniej stronie tego wątku jest zrzut z mojej aplikacji.
 
Migdalop 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0
Dołączył: 20 Wrz 2022
Posty: 5
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-11-15, 22:14   

Witam, i ja również doczekałem się w końcu na samochód , 8 listopada odebrany 😁 jedynie 100 dni po planowanym terminie dostawy, zamawiany 17.03 2022,W ramach rekompensaty za niedotrzymanie terminu umowy dostałem parasolkę ,i worek na buty 😱 A no i jeszcze w gratisie przekladke opon, jeśli ktoś chętny na takie gadżety to takie tatuyasy salon Dacia w Bytomiu (jest tylko jeden) , odradzam najgorszemu wrogowi!
Dla zainteresowanych ile trwa transport samochodu , od dnia produkcji (produkcja w Maroku) do odbioru minął miesiąc , samochód z LPG.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości w oczekiwaniu 😉
 
janbot 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: ---
Dołączył: 17 Paź 2022
Posty: 3
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2022-11-18, 00:01   

Witam, ja to już jakiś przekręt podejrzewam. Widzę że wszyscy z większym lub mniejszym opóźnieniem ale się doczekują swojej Daci. Ja jak już pisałem czekam od połowy grudnia minionego roku, ponoć był wyprodukowany na poczatku października tak około 5.10.2022 inni którzy pisali że w tym samym czasie były produkowane już dostali swoje samochody a mój wg. systemu nawet nie dotarł do kraju. W sumie to czekam bo co mam robić. Może macie jakieś sugestie ?
Ostatnio zmieniony przez janbot 2022-11-18, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-11-18, 08:02   

Zasadniczo opcje masz dwie:
-cierpliwie czekać
-rozwiązać umowę (ale wtedy trochę szkoda tego tego czekania ;) )
 
iLuminary 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe LPG
Dołączył: 11 Lis 2022
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-11-18, 15:36   

Zamówienie złożone 14.11,
15.11 miał załadowany na transport z Rumunii do Bytomia. Dzisiaj się pytałem, to podobno jest już w transporcie.


Aplikacja pokazuje przewidywaną datę dostawy pomiędzy 27.11 a 06.12
Ciekawe na ile rzeczywiste są te dane i czy mogą się zdarzyć jakieś wielkie opóźnienia jeśli auto rzeczywiście jest już w transporcie z Rumunii.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-11-18, 19:54   

iLuminary napisał/a:
Ciekawe na ile rzeczywiste są te dane i czy mogą się zdarzyć jakieś wielkie opóźnienia jeśli auto rzeczywiście jest już w transporcie z Rumunii.

Oczywiście że mogą się zdarzyć różne problemy.
Może się zdarzyć blokada techniczna bo w fabryce odkryją jakiś feler w produkcji i trzeba będzie to zweryfikować
Może się okazać że jedzie ale bez jakiegoś elementu i będą go montować dopiero na składzie centralnym jak dojedzie
i jeszcze kilka różnych spraw ale nie myśl o tym i czekaj na info że dotarł do salonu bo i tak nic na to nie poradzisz.
 
pzkw 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1
Rocznik: ---
Dołączył: 13 Lis 2022
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-11-19, 22:24   

janbot napisał/a:
Witam, ja to już jakiś przekręt podejrzewam. Widzę że wszyscy z większym lub mniejszym opóźnieniem ale się doczekują swojej Daci. Ja jak już pisałem czekam od połowy grudnia minionego roku, ponoć był wyprodukowany na poczatku października tak około 5.10.2022 inni którzy pisali że w tym samym czasie były produkowane już dostali swoje samochody a mój wg. systemu nawet nie dotarł do kraju. W sumie to czekam bo co mam robić. Może macie jakieś sugestie ?


Zamówiony w listopadzie 2021. Nie wiadomo gdzie jest, w każdym razie nie ma go w Polsce. Także nie jesteś sam.
 
iLuminary 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe LPG
Dołączył: 11 Lis 2022
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-11-20, 18:44   

Black Dusty napisał/a:
iLuminary napisał/a:
Ciekawe na ile rzeczywiste są te dane i czy mogą się zdarzyć jakieś wielkie opóźnienia jeśli auto rzeczywiście jest już w transporcie z Rumunii.

Oczywiście że mogą się zdarzyć różne problemy.
Może się zdarzyć blokada techniczna bo w fabryce odkryją jakiś feler w produkcji i trzeba będzie to zweryfikować
Może się okazać że jedzie ale bez jakiegoś elementu i będą go montować dopiero na składzie centralnym jak dojedzie
i jeszcze kilka różnych spraw ale nie myśl o tym i czekaj na info że dotarł do salonu bo i tak nic na to nie poradzisz.


Wczoraj dostałem info na aplikacji, że wjechała na skład w Bytomiu. O dziwo czas oczekiwania w teorii wydłużył się do od 06.12 do 15.12.

Pewnie mają sporo instalacji LPG do ogarnięcia w Bytomiu.
 
grzus 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9
Rocznik: ---
Dołączył: 23 Lis 2022
Posty: 1
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2022-11-23, 18:17   

Witam,

Samochód zamówiony 9 sierpnia br. Od dzisiaj jest już w Gliwicach w Centrum Dystrybucji. Wyprodukowano 3 listopada. W ciągu tygodnia powinien być już do odbioru w salonie. Dacia Sandero wersja MY23.
Ostatnio zmieniony przez grzus 2022-11-23, 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
JustaWW 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 ECO-G 100
Rocznik: 2022
Wersja: Stepway Comfort
Dołączyła: 04 Lis 2022
Posty: 2
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2022-11-26, 10:49   

W końcu odebrana, już jest w domciu od środy 23/11 😁 zamówienie złożone 9 marca 2022.
 
iLuminary 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe LPG
Dołączył: 11 Lis 2022
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-11-29, 19:27   

Dziś miałem telefon, że auto jest już w salonie. Niestety chyba nie uda mi się go odebrać w tym tygodniu, bo serwis musi domontować płetwę rekina i pakiet nadkoli i osłon drzwi... szkoda że im to aż 3 dni zajmuje.

Jutro dostanę FV do opłacenia.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-11-29, 19:41   

iLuminary napisał/a:
bo serwis musi domontować płetwę rekina i pakiet nadkoli i osłon drzwi... szkoda że im to aż 3 dni zajmuje.

Mogą wydać szybciej jeżeli akceptujesz że po miesiącu zaczną Ci się odklejać.
 
iLuminary 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe LPG
Dołączył: 11 Lis 2022
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-11-29, 20:04   

Black Dusty napisał/a:
iLuminary napisał/a:
bo serwis musi domontować płetwę rekina i pakiet nadkoli i osłon drzwi... szkoda że im to aż 3 dni zajmuje.

Mogą wydać szybciej jeżeli akceptujesz że po miesiącu zaczną Ci się odklejać.


Po co ta złośliwość, po prostu ciężko jest bez auta i fajnie by mieć już w ten weekend.
Skoro tyle to musi trwać, to niech trwa. Normalna sprawa, ze chciałoby się jak najszybciej.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-11-29, 20:23   

iLuminary napisał/a:
Po co ta złośliwość,

To nie złośliwość, czasem niepotrzebnie się ociągają w serwisie z różnych przyczyn ale czasem coś wymaga dłuższego czasu żeby było dobrze, tak jak klejenie tych elementów szczególnie w warunkach zimowych co nie wszyscy rozumieją.
 
iLuminary 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe LPG
Dołączył: 11 Lis 2022
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-11-29, 20:53   

Black Dusty napisał/a:
iLuminary napisał/a:
Po co ta złośliwość,

To nie złośliwość, czasem niepotrzebnie się ociągają w serwisie z różnych przyczyn ale czasem coś wymaga dłuższego czasu żeby było dobrze, tak jak klejenie tych elementów szczególnie w warunkach zimowych co nie wszyscy rozumieją.


Ok :-) Dzięki za wyjaśnienie
 
marsko 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3
Rocznik: ---
Dołączył: 25 Paź 2022
Posty: 16
Skąd: Głuchołazy
Wysłany: 2022-12-01, 14:10   

Witam wszystkich
Ostatnia już chyba moja aktualizacja odnośnie czekania na Dacie, jakis tydzień temu mimo długiego czekania na Sandero stepway postanowiłem zmienić zamówienie na dustera 1.3 :lol: i autko już jest w Polsce i możliwe że jutro wyruszy do salonu. Tak więc w przyszłym tygodniu odbiór. Mi pozostaje jeszcze zmienić dane na profilu :oops: nadmienie tylko że od wczoraj ceny 5000 w górę :roll:
 
kabaret10 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce (CVT)
Rocznik: 2023
Wersja: Comfort
Dołączył: 19 Sie 2022
Posty: 11
Skąd: Powiat Poznanski
Wysłany: 2022-12-01, 21:02   

Czy prawdą jest, że nowe sandero MY23 dopiero może zostać wydane od 1-stycznia? W UK tak niby jest. Mój termin odbioru to też właśnie 1-tydzień stycznia.

Toż to daćka tylko jest xD.
 
iLuminary 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe LPG
Dołączył: 11 Lis 2022
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-12-02, 14:40   

kabaret10 napisał/a:
Czy prawdą jest, że nowe sandero MY23 dopiero może zostać wydane od 1-stycznia? W UK tak niby jest. Mój termin odbioru to też właśnie 1-tydzień stycznia.

Toż to daćka tylko jest xD.


Wątpię, ja mam zamówionego Dustera FY23 i odbieram go w ten wtorek.
 
dmgary 



Marka: Dacia / Seat
Model: Jogger / Altea
Silnik: 1.0 / 1,6
Rocznik: 2022.12 /2009
Wersja: Extreme 5-os.
Dołączył: 31 Paź 2022
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-12-03, 12:00   

Zmiana statusu :
Cytat:
Przygotowanie transportu
Twój samochód jest w trakcie przygotowania do transprtu


Zamówienie 15.09.2022

PS. Ile czasu trwa to przygotowanie, czy Jogger'y jadą z Maroka czy z Ruminii ?
 
temporar 



Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme 5-os.
Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-12-03, 23:04   

Rumunii. Wnioskując z postów w tym wątku na transport czeka się od paru dni do paru miesięcy.
 
dmgary 



Marka: Dacia / Seat
Model: Jogger / Altea
Silnik: 1.0 / 1,6
Rocznik: 2022.12 /2009
Wersja: Extreme 5-os.
Dołączył: 31 Paź 2022
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-12-04, 14:46   

temporar napisał/a:
[...]na transport czeka się od paru dni do paru miesięcy.

Strasznie duży rozrzut terminów ...
Podjadę przy najbliższej okazji do salonu i podpytam. Jak sie coś dowiem do napisze na forum.
 
iLuminary 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe LPG
Dołączył: 11 Lis 2022
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-12-06, 19:51   

W końcu dziś odebrałem Dusterk'a :-)
Co mnie zdziwiło, to to że czujników parkowania z przodu nie ma, a raczej są, ale tylko po jednym na boku błotnika. Dziwnie.
 
Dardus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 Blue dCi
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 336
Skąd: okol. Częstochowy
Wysłany: 2022-12-06, 21:20   

Na początek - szerokosci i bezawaryjnosci.
Te dwa czujniki po bokach w zderzakach z przodu i z tyłu, odpowiedzialne są za martwe pole sygnalizowane żółtą kontrolką w lusterkach.
 
marsko 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3
Rocznik: ---
Dołączył: 25 Paź 2022
Posty: 16
Skąd: Głuchołazy
Wysłany: 2022-12-09, 20:24   

Witam wszystkich
Dzisiaj odebrałem swojego Dustera, oczywiście swoim czujnym okiem znalazłem mały mankament który zostanie usunięty przy wcześniejszej wymianie oleju. Poza tym wszystko ok nawet słynne dywaniki się znalazły :-D . A tak dla informacji cena easy service zdrożała o 900 zł. Ceny zaczynają naprawdę mocno lecieć w górę a to jeszcze nie koniec. Pozdrawiam i dla otuchy czekającym powiem.. bądźcie cierpliwi a będzie wam dane ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne