Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Lodgy 1.6 Stepway
Autor Wiadomość
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-10-13, 21:23   

Ja napisał/a:
No i 1 rok z Dacią Lodgy. Konkluzje:

Dlaczego nabyłem? Bo nowe, czyli bez historii i na gwarancji. Tanie. No i chodziły słuchy, że nie psujne.

Jak to oceniam po roku? Teraz bym już nie kupił. Zdecydowanie w kategorii minivan wybrałbym opcję "używka" typu Scenic, Zafira itp. Bo nawet Scenic w II wersji prezentuje wyższe walory użytkowe, jak Lodgy.

Niestety, poza tym, że auto jest nowe, że ma gwarancję, no i że jest b. pakowne, nic więcej specjalnego sobą nie prezentuje.

Owszem - wiedziałem, że biorę spartańskie auto. Ale jego ogólną ocenę obniża niestety jakość wykonania - duża ilość dziadowskich odgłosów świadczących o słabych rozwiązaniach technologicznych no i mało ambitne podejście dealera do ich likwidacji. Nie mam zbyt dużych oczekiwań od samochodu, ma być praktyczne. Ale jakość wykonania Dacii przysłania nawet to mało wymagające podejście.

Więc jeśli masz wydać 50-60 tys. na nową Lodgy, lub 20-25 tys. na używanego np. Scenica - wybrałbym teraz tę drugą opcję. No ale jestem mądry post factum, więc jeszcze parę lat się pomęczę.

UWAGA: powyższe dotyczy tylko modelu Lodgy. Wydaje mi się, że właściciele np. Dustera czy Sandero mają więcej powodów do zadowolenia.


Również uważam, że z całej gamy Dacii, Lodgy jest chyba najgorzej wykonane, wszystko w niej trzeszczy zgrzyta i puka mi. uszczelki górne drzwi, drgające szyby przednie, pukania z tylnej części nadwozia itp. W poprzednim moim Loganie MCV II drgała tylko roleta bagażnika ale jedno jej mocowanie było uszkodzone, nic po za tym. Ogólnie z Lodgy jestem zadowolony mimo tych irytujących dźwięków ale i tak z checia bym ja zamienił na Dustera 1 po FL
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-10-13, 21:29   

To nie kupuj dokkera :D tutaj dopiero bieda z nędzą.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Ja 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe
Wersja: Stepway
Dołączył: 12 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: ZachPom
Wysłany: 2019-10-14, 10:55   

Tak mi się też wydaje, że Duster to flagowy model, więc i większa dbałość o wykonanie. Jak dla mnie Renault przymyka oko na marokańską perfekcję, może z racji na to, gdzie głównie ten model trafia w eksporcie. Przymierzaliśmy się do Dustera, ale niestety gabaryty wnętrza to inna kategoria. Ładne, praktyczne auto, ale zbyt ciasne jak dla nas.
 
Ja 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe
Wersja: Stepway
Dołączył: 12 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: ZachPom
Wysłany: 2019-12-20, 14:34   

Skrzypienie sprzęgła zdiagnozowane dzięki temu forum. 4 podejścia serwisu Renault i nie zlokalizowali źródła. U mnie był nim tłoczek górnego czujnika (zielono-szara obudowa) - robota na 10 minut.

Tak jak w przypadku tylnych amortyzatorów ASO próbowało wmówić mi brak problemu, co wystawia mierną opinię marce.
 
Hiszpan_JS 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Tarnów... okolice :)
Wysłany: 2019-12-20, 14:50   

Ja napisał/a:
ASO próbowało wmówić mi brak problemu, co wystawia mierną opinię marce.
Nie marce tylko ASO. To nie Renault nie potrafił postawic trafnej diagnozy tylko leniwi/niedouczeni "wymieniacze" z ASO.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
 
Ja 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe
Wersja: Stepway
Dołączył: 12 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: ZachPom
Wysłany: 2019-12-20, 22:43   

Marka może wywierać wpływ na jakość obsługi klientów w ASO. Są systemy do oceniania obsługi i wyciągania z nich wniosków. Wówczas nie byłoby miejsca na olewanie klienta. Oczywiście mogę sobie pomarzyć.
 
Ja 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe
Wersja: Stepway
Dołączył: 12 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: ZachPom
Wysłany: 2020-11-15, 21:37   

No i minęły dwa lata. Problemy wieku dziecięcego ustały. Co się przez miniony rok wydarzyło? Prawie nic. Poza odklejającymi się górnymi uszczelkami drzwi (te przyklejone do nadwozia, nędza...).

Refleksje po kolejnym roku użytkowania?

Nad wyraz dobrze oceniam dynamikę auta po mieście, 1.6 Sce naprawdę daje radę. Autostrada lub ekspresówka wymaga jednak planowania, nie ma miejsca na spontan.

Praktyczne auto, nic poza tym, żadnych emocji.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-11-15, 23:13   

Ja napisał/a:
No i minęły dwa lata. Problemy wieku dziecięcego ustały. Co się przez miniony rok wydarzyło? Prawie nic. Poza odklejającymi się górnymi uszczelkami drzwi (te przyklejone do nadwozia, nędza...).

Refleksje po kolejnym roku użytkowania?

Nad wyraz dobrze oceniam dynamikę auta po mieście, 1.6 Sce naprawdę daje radę. Autostrada lub ekspresówka wymaga jednak planowania, nie ma miejsca na spontan.

Praktyczne auto, nic poza tym, żadnych emocji.


Miałem Logdy z tym silnikiem i była to moja najdynamiczniejsza Dacia jaka jechałem do tej pory. Nie było problemu aby autem jechać na autostradzie licznikowe 190km/h a na krajówkach nie było problemów aby wyprzedzać o wiele lepsze auta. Rok temu wracałem z Jarosławca nad morzem, gdzieś na trasie próbował złapać mnie Nowy Duster i wymiękał, nie był w stanie dogonić mojej Lodówki a miałem na pokładzie 5 osób ( fakt 3 to dzieci) ale bagażnik był załadowany do samej rolety na styk. Teraz jeżdżę Dusterem z tym motorem i sulnik 1.6 Sce jest na prawdę dosyć dynamiczna jednostką ale w Daciach blokują go skrzynie biegów. O ile w Lodgy można było wkręcać silnik do 5000obr./min i auto przyspieszało naprawdę dobrze jak na samochód tych gabarytów - kiedyś brałem się ze świateł z mercedesem A klasa z 2015-16 roku i gdyby nie to , że zapomniałem wyłączyć klimy objechałbym go jak chciał a tak to zrobił mnie na długość maski. W Dusterze 1 faza 2 4x2 silnik ten dawałby rade gdyby nie jak wyżej pisałem skrzynia biegów. Na 3 pierwszych biegach auto przyśpiesza rewelacyjnie, na trójce można jechać 110km/h ale po wrzuceniu 4ki samochód przestaje przyśpieszać i zaczyna powoli nabierać prędkości, natomiast 5ty bieg to taka szóstka do ekonomicznej jazdy. Wracając do lodgy te górne uszczelki to tragedia, między innymi dlatego sprzedałem Lodgy i wróciłem do MCV II bo mnie irytowały, na plus tego auta małe spalanie w mieście ( do 8,5l/100km) pojemny bagażnik, i przestronne wnętrze oraz jego wykonanie w porównaniu z MCV II które według mojej oceny jest o niebo lepsze i czułem sie w nim jak w aucie o klasę wyżej.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-11-17, 17:57   

To po kolei: 1.6
-to auto nigdy nie pojedzie 190km/h na płaskim odcinku nawet wg. licznika.
-nawet w podstawowej wersji A klasa ma większą moc w stosunku do masy, gość po prostu się nie ścigał. Różnica z klimą i bez jest w zasadzie pomijalna.
-skrzynia w Lodgy jest krótka i 5 bieg tu nie odstaje - dzięki temu z ciężkim ładunkiem da się jakoś jechać po niewielkich wzniesieniach, a na pusto od 0 do 60 daje poczucie dynamiki, ale trzeba się namachać. 5tka bynajmniej nie jest długa.
-faktycznue spala mw. do 8,5l/100km przy jeździe wielkomiejskiej.
Ostatnio zmieniony przez buladag 2020-11-17, 17:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-11-17, 21:00   

buladag napisał/a:
To po kolei: 1.6
-to auto nigdy nie pojedzie 190km/h na płaskim odcinku nawet wg. licznika.
-nawet w podstawowej wersji A klasa ma większą moc w stosunku do masy, gość po prostu się nie ścigał. Różnica z klimą i bez jest w zasadzie pomijalna.
-skrzynia w Lodgy jest krótka i 5 bieg tu nie odstaje - dzięki temu z ciężkim ładunkiem da się jakoś jechać po niewielkich wzniesieniach, a na pusto od 0 do 60 daje poczucie dynamiki, ale trzeba się namachać. 5tka bynajmniej nie jest długa.
-faktycznue spala mw. do 8,5l/100km przy jeździe wielkomiejskiej.


No popatrz a moja sztuka Lodgy kilka razy miała na liczniku 190km/h czyż by to była magia ? Licznikowe 190km/h a w realu pewnie ze 175km/h wiec wszystko by się zgadzało z danymi producenta. A dlaczego lodgy nie miała by szans ze zrobienia spod świateł takiego mercedesa? Nie wiem jaki miał on silnik pod maska ale wyglądał jak podstawowa wersja wiec mógł mieć 1.6 benzyna 122km albo 1.5 CDI 90km/109km. Z takim 1.6 122km Lodgy miała by ciężko ale nie nie możliwe 11,5s vs 9,2s, jeżeli za kierownica mercedesa siedział by słaby kierowca to jakaś szansa by była. Z dieslem było by już łatwiej, podstawową wersje 90km Lodgy by objechała jak chciała 11,7s vs 13,8s natomiast z odmiana 109km szły by równo 11,7 vs 11,3s. Czy gościu się nie ścigał? no może ścigać się nie chciał ale na pewno cewnikował i chciał się na chama przede mnie wcisnąć bo jego pas się kończył i uwierz mi że się napocił
Ostatnio zmieniony przez dudu$ 2020-11-17, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-11-18, 09:22   

dudu$ napisał/a:
No popatrz a moja sztuka Lodgy kilka razy miała na liczniku 190km/h czyż by to była magia ? Licznikowe 190km/h a w realu pewnie ze 175km/h wiec wszystko by się zgadzało z danymi producenta.


Nie zgadzałoby się, ponieważ producent określa Vmax auta w/g wskazań licznika, a nie w/g prędkości fizycznej. Jeśli Twój prędkościomierz wskazywał 190 km/h, to oznacza, że był zepsuty ;-)


dudu$ napisał/a:
Z takim 1.6 122km Lodgy miała by ciężko ale nie nie możliwe 11,5s vs 9,2s, jeżeli za kierownica mercedesa siedział by słaby kierowca to jakaś szansa by była. Z dieslem było by już łatwiej, podstawową wersje 90km Lodgy by objechała jak chciała 11,7s vs 13,8s natomiast z odmiana 109km szły by równo 11,7 vs 11,3s.


Ale ścigałeś się do setki? Było nie było dizel, dzięki wyższemu momentowi obrotowemu, będzie zrywniejszy w niższym zakresie, dopiero przy wyższych prędkościach łatwiej go przegonisz. Właśnie z tym benzynowym potencjalnie miałbyś większe możliwości (biorąc pod uwagę, że Merce zawsze są tłuściochy).
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-11-18, 12:44   

defunk napisał/a:
dudu$ napisał/a:
No popatrz a moja sztuka Lodgy kilka razy miała na liczniku 190km/h czyż by to była magia ? Licznikowe 190km/h a w realu pewnie ze 175km/h wiec wszystko by się zgadzało z danymi producenta.


Nie zgadzałoby się, ponieważ producent określa Vmax auta w/g wskazań licznika, a nie w/g prędkości fizycznej. Jeśli Twój prędkościomierz wskazywał 190 km/h, to oznacza, że był zepsuty ;-)


To oznacza, że pewnie większość Dacii ma uszkodzone liczniki i ich wskazania są zawyżone. Obecny Duster jest moja 4tą Dacią od 2016 roku. I każdą poprzednia Dacią licznikowo jechałem szybciej niż podaje w danych technicznych producent a wszystkie te auta były na fabrycznych oponach w rozmiarach zgodnych z homologacja. I tak pierwszym MCV II 1.2 16v Ambiance jechałem licznikowo 175km/h, Lodgy 1.6 Sce Laureate jak wyżej pisałem jechałem 190km/h a ostatnim loganem MCV II Laureate osiągnąłem licznikowe 170km/h i z taką prędkością jechałem spokojnie czasem 20km a innym prawie 40km. Dustera jeszcze nie testowałem bo nie miałem gdzie ale na razie osiągnąłem nim prędkość licznikową 160km/h
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2020-11-18, 15:06   

To co licznik pokazuje jest z wartością dodaną.
Od tego co pokazuje licznik trzeba odjąć ~5%, nawet na fabrycznych oponach wartość wskazana przez licznik jest zawyżona.

Jeśli ktoś ma Radio CLASSIC (jak ja :) ) to na włączonym radiu naciśnijcie i przytrzymajcie sobie klawisz MENU przez 5s, radio włączy się w tryb diagnostyki i po wejściu w tym menu do Diagnostyki jest pozycja VEHICLE SPEED - i to jest rzeczywista wartość z jaką się poruszacie :) (weryfikowałem to wskazanie z 3 aplikacjami GPS).
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-11-18, 15:30   

tAboon napisał/a:
To co licznik pokazuje jest z wartością dodaną.
Od tego co pokazuje licznik trzeba odjąć ~5%, nawet na fabrycznych oponach wartość wskazana przez licznik jest zawyżona.


W przypadku pojazdów kategorii M i N wzór na tolerancję prędkościomierza to

0 ≤ (V1 – V2) ≤ 0,1 V2 + 6 km/h;

gdzie V1 to wskazanie na tarczy, a V2 to prędkość rzeczywista.

Regulamin nr 39 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) – Jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów w zakresie zespołu prędkościomierza oraz jego montażu

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?qid=1578480980529&uri=CELEX:42010X0513(03)
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-11-18, 17:40   

Nie wiem po co te dalsze zaśmiecanie tematu kolegi. Wiem, że liczniki w autach przekłamują o te kilka km/h i nigdy tego nie podważałem . Całe poruszenie wzięło się kiedy napisałem że jechałem Lodgy 190km/h bo tyle jechałem a koledzy próbują mi mówić że to nie możliwe.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-11-19, 14:40   

Bo to niemożliwe.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-11-19, 23:26   

buladag napisał/a:
Bo to niemożliwe.


Dlaczego nie możliwe? Może Twoja Lodgy nie jest w stanie osiągnąć licznikowo takiej prędkości ze względu na większe i szersze koła. Nie wiem Ja swoja tyle jechałem, fakt, trzeba było mieć przed sobą trochę drogi lub delikatną pochyłość . Do licznikowych 170km/h rozpędzała się bez problemu
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-11-20, 10:43   

dudu$ napisał/a:
buladag napisał/a:
Bo to niemożliwe.


Dlaczego nie możliwe? Może Twoja Lodgy nie jest w stanie osiągnąć licznikowo takiej prędkości ze względu na większe i szersze koła. Nie wiem Ja swoja tyle jechałem, fakt, trzeba było mieć przed sobą trochę drogi lub delikatną pochyłość . Do licznikowych 170km/h rozpędzała się bez problemu


No to jasne, że z górki pójdzie szybciej ;-)
 
Ja 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe
Wersja: Stepway
Dołączył: 12 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: ZachPom
Wysłany: 2020-11-28, 08:47   

Wasza dyskusja wydaje mi się o tyle abstrakcyjna, że rzadko sięgam górnej granicy prędkościomierza. Odnoszę bowiem wrażenie, że Dacia ma ochotę wtedy wzbić się w powietrze :-) Ale faktycznie większy komfort jest przy pełnym załadunku, bo bez niego czuję się, jakbym prowadził pustą aluminiową puszkę po napoju.

Jestem zwolennikiem "downsizeingu". Dacię i japońca kupowaliśmy z salonów jednym czasie. Przy wyborze silników w obu przypadkach zdecydowaliśmy się na większe jednostki. Nie ufam bzyczkom. Wolę moc zbierać z pojemności niż z wyrafinowanej techniki. Taki tam old school. I nie ukrywam, że gdyby była Lodgy z silnikiem np. 2 litrowym - to taką bym najchętniej nabył.
Ostatnio zmieniony przez Ja 2020-11-28, 08:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
klazow 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150 4x4 FAP
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2020
Posty: 105
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-11-28, 11:35   

dudu$ napisał/a:
buladag napisał/a:
Bo to niemożliwe.


Dlaczego nie możliwe?


Ja w to wierzę. Kiedyś rozbujałem Lanosa 1,5 do licznikowego 200 (oczywiście w miejscu gdzie autostrada była lekko "z górki" :mrgreen: ). Potrzebowałem na to praktycznie pustej autostrady i baaaardzo dużo czasu.
Dziś mam auto, które (z tego co można poczytać i nawet pooglądać) w dwadzieścia kilka sekund, cały czas przyspieszając, dwieście osiąga. I ani mi w głowie taka zabawa.
Cóż... jeden zabity pies i dwadzieścia kilka lat życia zmieniły mój styl jazdy. ;-)
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-11-28, 16:00   

klazow napisał/a:
dudu$ napisał/a:
buladag napisał/a:
Bo to niemożliwe.


Dlaczego nie możliwe?


Ja w to wierzę. Kiedyś rozbujałem Lanosa 1,5 do licznikowego 200 (oczywiście w miejscu gdzie autostrada była lekko "z górki"


Tak się kiedyś -- w czasach kiedy ruch odpowiadał może 1/3 intensywności dzisiejszego -- zjeżdżało z Góry Św. Anny ;-) Ale dziś A4 to momentami permanentny korek...
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-11-28, 20:46   

defunk napisał/a:
dudu$ napisał/a:
buladag napisał/a:
Bo to niemożliwe.


Dlaczego nie możliwe? Może Twoja Lodgy nie jest w stanie osiągnąć licznikowo takiej prędkości ze względu na większe i szersze koła. Nie wiem Ja swoja tyle jechałem, fakt, trzeba było mieć przed sobą trochę drogi lub delikatną pochyłość . Do licznikowych 170km/h rozpędzała się bez problemu


No to jasne, że z górki pójdzie szybciej ;-)


tylko, że prędkości o których piszę osiągałem na drodze ekspresowej S8 lub Autostradzie A2 i tam raczej nie ma mowy o górkach.
 
Ja 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe
Wersja: Stepway
Dołączył: 12 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: ZachPom
Wysłany: 2021-12-17, 18:43   

UPDATE z użytkowania, już niedługo przyjdzie pożegnać się z Lodgy, czas na inny model. 3-4 rok jazdy jak dotąd - beznamiętny. Zeeerooo emocji. Tak oceniam Lodgy. Także tych złych emocji. Jak na razie auto bezusterkowe. Stoi to w sprzeczności z rankingami, gdzie Dacia to królewna awarii. Lecz jak się mawia - wyjątek potwierdza regułę :-) Najbardziej boli, dosłownie i w przenośni brak miękkiego podłokietnika w drzwiach. Po latach za dobrą decyzję uważam brak tylnej kamery cofania - tak niskie położenie ekranu to zabawa w jakiś peryskop i łódź podwodną. Największą moją sympatię budzi chyba kolor auta. Szybka lokalizacja na parkingu, w potoku szarych, czarnych, białych, beżowoburych aut. I całkiem udany przód po lifcie - auto sporo zyskało, odeszło od stylistyki a la Ceausescu. Ogólnie ziew. Ale i tak nadal to jakaś emocja w porównaniu do VW czy Skody :-)
Ostatnio zmieniony przez Ja 2021-12-17, 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-12-17, 18:50   

Ja napisał/a:
Najbardziej boli, dosłownie i w przenośni brak miękkiego podłokietnika w drzwiach

Trzeba było po prostu przykleić sobie samemu coś w tym miejscu - mało to materiałów, nawet samoprzylepnych?
 
Ja 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe
Wersja: Stepway
Dołączył: 12 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: ZachPom
Wysłany: 2021-12-17, 19:07   

Pewnie, że mogłem. Ale większy byłby mój ból na myśl o tym, że zainstalowałem sobie jakąś prowizorkę. Dlatego też mam teraz łokieć jak staw kolanowy T-Rexa :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne